Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Out Of Control

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2008. 16:59 
Naslov:  Out Of Control
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smatrate li da vrijedi ući u vezu sa neiskrenim i polugotovim osjećajima?

Osobno iskustvo:
Nakon prekida veze (prva ljubav) sam ušla u vezu sa predivnim dečkom.
Zajedno smo bili 3,5 godine ali ipak nisam bila potpuno iskrena u svojim osjećajima iako sam ga voljela. Samo na jedan drugi način. Nisam se tada smatrala neiskrenom.
A bila sam neiskrena. To sada znam.
Jednog dana sam samo tako prekinula tu vezu i odlučila se boriti za ljubav svojeg života.
Uspjela sam u tome. Sretna sam. I ne žalim za ničim.
Kuja? Možda. Ali, isplatilo se.

Što vi mislite o takvim situacijama i kako bi se nosili sa takvim osjećajima?
Kako se odlučiti na prekid pogotovo ako je veza savršena (na prvi pogled)?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2008. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo! Podsjeća me na jedan od naših razgovora nedavno Wink Hm, ne znam, valjda treba vidjeti sve pros&cons veze.. Iako, veza u kojoj osjećaji nisu potpuno iskreni i jasni teško da će opstati! Everlasting question.. odgovor me također zanima..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2008. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve što govorim odnosi se na moje osobno iskustvo i odnosi se isključivo na mene...
dakle, ne govorim nikome da je u krivu ili u pravu...

rijetko kad sam ulazila u vezu sa gotovim osjećajima...

po meni,osjećaji su nešto što se razvija putem, tijekom veze,nešto što se mijenja, na bolje, na gore,stagnira, gubi se i ponovo rađa ili se ne rađa i nikada nije dovršeno i stoga je, na neki način, uvijek "polugotovo" (ne doslovno shvaćati, molim)

naravno, osjećaji (romantični) mogu potpuno nestati i tada, ako ne prije, dolazi do prekida...
ali, kada sam jednom nekoga voljela, nekakvi osjećaji za tu osobu i dalje postoje...
to više nisu romantični osjećaji, to su osjećaji dragosti, ljubavi kao prema živom biću, nekome s kim sam nekada dijelila sve...
nekada bude i negativnoh osjećaja, rijetko, ali ih bude...no i to su osjećaji...

ne bude više klecanja koljena i "šraufanja" u želucu...nema trzanja, spuštanja glave ili drskog podizanja iste...kada vrijeme prođe - sve stvari sjedaju na svoje mjesto...

@1step, a što ti znači biti neiskrena u osjećajima?

ako si nekada i samo MISLILA da nekog voliš, nisi bila neiskrena - u tom trenutku to je bila tvoja istina i tvoja realnost...

ako se s vremenom mijenjao tvoj pogled na situaciju i shvaćanje odnosa i osjećaja i pojma ljubavi, tada se mijenjala i tvoja osobna realnost

jedino kada je čovjek neiskren je kada zasigurno ZNA i osjeća da za toga nekoga ne osjeća ono što mu govori i svjesno i namjerno zavarava tu drugu osobu i samog sebe...

iz toga treba što prije izići...
ali, to ponekad bude jako teško...

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deer_hunter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 478
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2008. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja volem dok volem Zvižd

uglavnom zauvijek, ali ima izuzetaka osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2008. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

deer_hunter je napisao/la (Pogledaj post): › ja volem dok volem Zvižd

uglavnom zauvijek, ali ima izuzetaka osijek031.com smile


Ako se ovo odnosi na romantične ljubavi, onda pretpostavljam da si do tridesete skupila popriličan broj onih koje voliš zauvijek. Pa kako se nosiš sa svim tim vječnim ljubavima? Wink

1step.. ne vjerujem da si ti tad bila neiskrena. Većina nas će to reći jer volimo tu ljubav predstavljati kao nešto nadnaravno i neobjašnjivo... a svaka se ljubav može objasniti kemijskim i misaonim procesima. Samo što to nije baš romantično Wink Mi volimo trenutnu ljubav predstavljati kao najbolju, najveću i.. jedinu. A takva je svaka - dok traje.

Ako si shvatila da bi radije bila s nekim drugim pa prekinula.. nisi kuja, nego pametna Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2008. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Što vi mislite o takvim situacijama i kako bi se nosili sa takvim osjećajima?


Ne bih se osjećao posebno uvrijeđenim; ukoliko i bih, riješio bih to na siguran način.
Potrebni alati:

- uže
- ogroman dildo
- vreća vapna
- lopata (ašov po naški)
- sjekira (velika)
- najlon (za prekriti prtljažnik)
- izolirano mjesto u šumi (po mogućnosti močvarni kraj)

No hard feelings, ay? Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2008. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: › Smatrate li da vrijedi ući u vezu sa neiskrenim i polugotovim osjećajima?


Ne.

Ako govorimo o pravoj vezi temeljenoj na uzajamnim osjećajima, sva neiskrenost sjedi u kutu kao mrtvi štakor i samo vremenom smrdi sve više i više dok smrad ne postane neizdrživ. Pa te druga polovica natjera da pojedeš tog štakora Very Happy nije baš najsretnija analogija ali tako ja to vidim Very Happy

Osobno sam prije srljao u veze bez da sam prije shvatio što zapravo tražim od cure, danas sam puno oprezniji i gledam ono što mi je zaista važno na curi, kako ono dobro, tako i ono loše.

Uglavnom bude tako da razum odvagne sve pro&con a onda u igru uskoči srce i zanemari i razum i odvagivanje Wink

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2008. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

disclaimer: moje mišljenje može biti krivo i zadržavam to svoje pravo da bude krivo Wink

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2008. 17:40 
Naslov:  Re: Out Of Control
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo, drago mi je da mislite kako nisam bila neiskrena. Naravno, voljela sam ga, ali na drugačiji način nego tadašnjeg tj. sadašnjeg dečka (ista osoba je u pitanju).
Pred kraj veze sam se počela osjećati neiskrenom jer sam mu pokazivala ljubav i veliku pažnju a da to nisam zapravo osjećala. Jednostavno, voljela sam mu ukazivati pažnju jer je uživao u tome.
Naravno da ni u jednu vezu ne ulaziš sa osjećajima "da, ja tu osobu VOLIM". Ne možeš nikoga tako brzo zavoljeti, može ti se samo sviđati, može te činiti sretnim, a s vremenom dolazi ljubav, razumijevanje i privrženost.
Koliko god je mene taj dečko volio, i ja njega, to nije bilo dovoljno da sa njim provedem svoj život gdje bih sa svakim danom bila sve nesretnija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2008. 16:43 
Naslov:  Re: Out Of Control
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pred kraj veze sam se počela osjećati neiskrenom jer sam mu pokazivala ljubav i veliku pažnju a da to nisam zapravo osjećala. Jednostavno, voljela sam mu ukazivati pažnju jer je uživao u tome.
Naravno da ni u jednu vezu ne ulaziš sa osjećajima "da, ja tu osobu VOLIM". Ne možeš nikoga tako brzo zavoljeti, može ti se samo sviđati, može te činiti sretnim, a s vremenom dolazi ljubav, razumijevanje i privrženost.
Koliko god je mene taj dečko volio, i ja njega, to nije bilo dovoljno da sa njim provedem svoj život gdje bih sa svakim danom bila sve nesretnija.[/quote]

Super mi je što so bila tako iskrena prema njemu,ali što je najvažnije i sama prema sebi. Je da takve situacije povrijede osobu,ali si barem imala dovoljno snage i hrabrosti učiniti korak koji si smatrala ispravnim. Puno bolje rješenje od zavlačenja polumrtvog odnosa i čekanja da se riješi "sam od sebe". Takve stvari izmore i na kraju ubiju ono dobro što je vezu i održavalo. Zanimalo bi me čuti mišljenje muškog dijela foruma po pitanju prekida veza koje su došle do neke mrtve točke tj. koje su ni po čemu posebne, a još vam recimo u život uleti i treća osoba i šta onda? Razvlačiti to do beskonačno ili skupiti hrabrosti i prekinuti jedan od navedenih odnosa ili barem onaj koji je manje dobar?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.04.2008. 17:23 
Naslov:  Re: Out Of Control
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čak i sam ulazak u vezu sa nedefiniranim osjećajim ne mora biti toliko loš.
Postoji činjenica da se tek u vezi osjećaji izkristaliziraju pa se zaljubiš do ušiju. Ako sam sebe zakočiš još u početnoj fazi kada je sve nedefinirano možda nečeš upoznati osobu svoga života. Al naravno osjećaji se mogu promjeniti i na lošije pa tek onda shvatiš da ta osoba nije za tebe. Jebiga nemoš znat.
I pitanje je što ako se dogodi baš ono da si ne odgovarate?

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2008. 0:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@1step

Ček sad jel si ti to nedavno prekinila s njim ili? Mislim znam da si imala neku vezu na daljinu...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2008. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › @1step

Ček sad jel si ti to nedavno prekinila s njim ili? Mislim znam da si imala neku vezu na daljinu...


Ne, Cane, priča oko koje se vrte postovi je vezna za jednu troipolgodišnju vezu koja je okončana na Badnjak 2005. g.
I sad imam vezu na daljinu, ali koja traje 2godine i 4 mjeseca i sretna sam.
Ujedno i nesretna jer se rijetko vidimo.
No, razdvojenost ima svoje prednosti, idem kuda god hoću i s kim god hoću.
A kad smo zajedno: vatromet.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2008. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@1step2far ako smijem pitat a koliko si bila u vezi sa tom prvom ljubavi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2008. 13:19 
Naslov:  Re: Out Of Control
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smiješ pitati: tri i pol godine. Ali, ta osoba nije bila moja prva ljubav.
Moja prva ljubav je dečko s kojim sam sada i s kojim sam skoro dvije i pol godine u vezi, a bili smo kratko zajedno kad sam imala 19 g.
Valjda ima istine u tome da prvoj ljubavi nema zaborava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: