Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Matković gradonačelnik, Đapić predsjednik GV-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.03.2008. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Ne smeta toliko želja Hsp-a za ostankom na vlasti pod svaku cijenu, koliko glupost Biljane Borzan i Sdp-a. Ako je nekom prvi komentar nakon rezultata izbora bio "razočarana sam velikim brojem glasova desnih stranaka", onda zasigurno inteligentan čovjek neće ostaviti na vlasti upravo tu istu desnu stranku. Isto vrijedi i za Vrdoljaka, ne možeš jedan dan reći "sa Đapićem nikako", a onda se praviti blesav jer debeli neće biti gradonačelnik nego predsjednik vijeća. Katastrofalne političke procjene.

I da ne zaboravim. Budući nam je gradonačelnik postao poznat po nekoliko stvari. Sve su u domeni USKOK-a, ali nekako sumnjam da će USKOK bilo što poduzeti. Nije popularno hapsiti oficire HV-a (kao i nekad JNA).


mislim da si donekle u pravu... onako emotivno Smile ... ali ja mislim da je to dobro proracunat potez.

naime, iako je HDZ na vlasti u RH, u osijeku to nikada nije bio. I SDPu i HNSu je u interesu da oslabi HDZ i da nikako ne dopusti da se docepa Osijeka. HSP je stranka koju je HDZ vec 'unistio', tako da ona na globalnoj razini ne predstavlja velike probleme.

mislim da je u tim igrama bilo bitno ne dati HDZu osijek i ne dati mu podrsku bilo kakvim koaliranjem ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alchemist je napisao/la: ›
VRDOLJAKU KAPA DOLJE!

Iako se takva neprirodna koalicija može protumačiti i izdajomm birača jer oni koji su glasali prvenstveno za HNS možda najmanje su bili za HSP. Vrdoljak je pokazao šta znači određeni kompromis u interesu grada (jel će zasigurno biti napada na HNS - ali najviše od onih koji i nisu glasali za HNS većod HDSSB-ovaca i njihovih novih prijatelja HDZ-ovaca), ali također je pokazao da se u politici postoji dosljednost te da HNS nastavlja svoju dosljednu politiku!

Prije izbora je jedini rekao kako ne može sa svima (prvenstveno na Đapića) te je taj stav i zadržao poslije!
Sada nam je samo vidjeti kako će se pokazati kao dogradonačelnik i kako će provoditi svoje projekte posebice parking!


Nemoj se zaletavati sa parolama o dosljednosti. Ako se ne varam, Vrdoljak je tražio da Đapić ode iz grada! A sada će biti predsjednik gradskog vijeća (što je, by the way, nominalno 2. funkcija grada, a realno će i dalje biti prvi čovjek). Također, Vrdoljak je pjevao o razočaranju rezultatima izbora, najviše zato što je Hsp dobio previše glasova! Pa će ga sada ostaviti na vlasti! No dobro, evo godinu dana te divne koalicije, pa ćemo vidjeti rezultate.

mala_maja je napisao/la: ›
Ja sam glasala za hsp, ne osjećam se prevarenom, bolje Matković nego Đapić, jer on ipak ima "manje putra na glavi" Bravo

Koalicija kakva je takva je, samo da se više formira vlast, a tek nakon godinu dana, moći ćemo ih pljuvati (ako budemo htjeli) i to sa - razlogom.

Zasad nemamo to pravo.


A ti si divna, sama po sebi. Priznaješ da ti kandidat za gradonačelnika ima "putra na glavi", a da ga ima i njegov prvi zamjenik, samo manje, no to te nije smetalo da za te iste i glasaš. Svaka čast. Kao da gledam izbore u kraljevini Butan. I oni su se prebacili na demokraciju.

aardvark je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Ne smeta toliko želja Hsp-a za ostankom na vlasti pod svaku cijenu, koliko glupost Biljane Borzan i Sdp-a. Ako je nekom prvi komentar nakon rezultata izbora bio "razočarana sam velikim brojem glasova desnih stranaka", onda zasigurno inteligentan čovjek neće ostaviti na vlasti upravo tu istu desnu stranku.

Desni bi se svakako dogovorili uz pomoć HNS-a...
Svejedno, Bilji svaka čast, bar ne moramo ponovno na izbore.


Kako svaka čast?

To je glavna zabluda ove situacije, da je Sdp dužan "spašavati grad od novih izbora". Radi se o nebuloznoj isprici za koaliranje sa najvećom suprotnosti u politici, krajnjom desnicom, ne bi li se prigrabilo malo vlasti, i zaustavilo Hdz. Nema Sdp što spašavati grad, pa dobili su dvostruko manje glasova, i smiješnih 3 mandata. Da Bilja ima pameti i morala dala bi već davno ostavku. Na izborima su najviše glasova dobili Hsp, Hdz i Hdssb, sve redom stranke desnice i desnog centra, prema tome, oni su dužni dogovoriti se i spasiti grad! To što nisu u stanju, njihova je sramota i krivica, i treba građanima poslati poruku da za takve više ne glasuju, a ne trpati se i gurati u sulude aranžmane sa nemogućim partnerima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2008. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Ne smeta toliko želja Hsp-a za ostankom na vlasti pod svaku cijenu, koliko glupost Biljane Borzan i Sdp-a. Ako je nekom prvi komentar nakon rezultata izbora bio "razočarana sam velikim brojem glasova desnih stranaka", onda zasigurno inteligentan čovjek neće ostaviti na vlasti upravo tu istu desnu stranku. Isto vrijedi i za Vrdoljaka, ne možeš jedan dan reći "sa Đapićem nikako", a onda se praviti blesav jer debeli neće biti gradonačelnik nego predsjednik vijeća. Katastrofalne političke procjene.

I da ne zaboravim. Budući nam je gradonačelnik postao poznat po nekoliko stvari. Sve su u domeni USKOK-a, ali nekako sumnjam da će USKOK bilo što poduzeti. Nije popularno hapsiti oficire HV-a (kao i nekad JNA).


mislim da si donekle u pravu... onako emotivno Smile ... ali ja mislim da je to dobro proracunat potez.

naime, iako je HDZ na vlasti u RH, u osijeku to nikada nije bio. I SDPu i HNSu je u interesu da oslabi HDZ i da nikako ne dopusti da se docepa Osijeka. HSP je stranka koju je HDZ vec 'unistio', tako da ona na globalnoj razini ne predstavlja velike probleme.

mislim da je u tim igrama bilo bitno ne dati HDZu osijek i ne dati mu podrsku bilo kakvim koaliranjem ...


U pravu si, to je upravo tako, što je žalosno. Naime, ja sam komentirao situaciju iz perspektive interesa građana. Na žalost, Bilja i Milanović pokazuju da im taj interes nije odviše značajan. Radije će se preko Osijeka obračunavati sa Sanaderom. Ova koalicija je očito direktiva iz Zagreba.

Možda sam previše sentimentalan, pa očekujem nekakav odnos prema Osijeku koji više ne postoji. Na kraju, ova je koalicija i direktno protivna interesima Sdp-a. Možda će i zaustaviti Hdz na godinu dana, ali će na slijedećim izborima vjerojatno doživjeti debakl. Jednog su birača već zasigurno izgubili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2008. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponovit ću još jednom, ovo je najbolja moguća stvar koja se mogla desiti za naš grad, u poglavarstvo ulaze ljudi koji imaju i dovoljno znanja i poštenja pomaknuti zbivanja u smjeru koji svi želimo, a to je "Grad ugodnog življenja". Gordan je rođeni osječanin i lega kojeg vole i poštuju i oni koji nemaju nikakve veze s politikom nego ga znaju s nogometa i bele. Stvar je gotova i pomirite se s tim-konstruktivnije vam je da date potporu poglavarstvu te djelujete pozitivno i afirmativno, a kritike pripremite kad krenu realizacije projekata....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2008. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Kako svaka čast?

To je glavna zabluda ove situacije, da je Sdp dužan "spašavati grad od novih izbora". Radi se o nebuloznoj isprici za koaliranje sa najvećom suprotnosti u politici, krajnjom desnicom, ne bi li se prigrabilo malo vlasti, i zaustavilo Hdz...

Ako teški bolesnik inzistira na narodnoj medicini unatoč provjereno malim šansama za izliječenje i ti, kao doktor, imaš priliku izliječit ga standardnom terapijom samo ako usput nastavi gutat kojekakve čajeve, hoćeš pristat na takav aranžman ili ga ostavit da umre?

SDP je dobio šansu da se udjelom u vlasti dokaže. Ako doista vjeruje da može nešto korisno doprinijet i treba se trudit participirat u vlasti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2008. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Netko je danas dobro rekao: što se u SDP-u promjenilo u roku od 3 mjeseca da sad mogu podržati HSP a onda nisu mogli???

Moj odgovor: - sada kad su izgubili izbore, pa ajd da bar negdje budu na vlasti, a onda su se nadali pobjedi na državnoj razini pa ih nije bilo briga za Osijek.

Stoga nemože Borzanica bit toliko uobražena pa tvrdit da su u koaliciji samo da bi se riješila kriza, kad iza svega stoji foteljaštvo, i smjestila je svoje dupe u fotelju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2008. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sereš bez veze...
SDP je i prošli put predlagao široku koaliciju (koja je po onim rezultatima bila najpravednije rješenje), ali je HSP i HDSSB nisu prihvatili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2008. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igor_OS je napisao/la: ›
Stoga nemože Borzanica bit toliko uobražena pa tvrdit da su u koaliciji samo da bi se riješila kriza, kad iza svega stoji foteljaštvo, i smjestila je svoje dupe u fotelju.

ma, borzanica je pijun, sitna riba. nema ona svojih odluka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2008. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdravo svima!!!
Netko je gore napisao da ne treba dopustiti HDZ-u da dobije grad. Nisam HDZ-ovac, da odmah bude jasno. Nego da posto poto neka koalicija sprijeci hdzovce....hmmm....naime vecina od vas koji bacaju komentare nije se ni rodila u vrijeme kad je HSP vodio g. Paraga, a drugi po redu je bio gospon, nama doticni Djapic. Jos onda je bilo poznato da je Djapic najveca kurva na politickoj sceni i ja je HDZ-ov igrac. Ako je onda ucinio korak koji je pokopao pravi HSP i priklonio se HDZ-u, zasto to onda ne bi bio u stanju opet uciniti. Svi nam je, ja se nadam jasno da je HSP maknut s drzavne scene....jedino jos neke znakove zivota pokazuje na podrucju slavonije. A sad na ono sto sam zapravo zelio reci.....HDZ pregovara s Dapicem, da jednim udarcem makne i SDP i HNS iz slavonije i postane najaca i jedina dosljedna stranka.....mada nisam u stanju zakljuciti po kojim je projektima najjaca.....no pustimo sad to.....Ako je HDZ pomiren s Glavasom zasto ne bi u svoje okrilje primio jednog tzv ex HSP-ovca za neku foteljicu.....
Teorija br.1...
Druga stvar, da se totaknem onog jednog koji je komentirao da je vidio Matkovica kako vozi neki pristojan auto i na temelju toga si zakljucio da je skroman covjek....E moj prijatelju ili neprijatelju ili sto god vec.....sve ti je to veo politike....
Znas li ti da covjek koji je izgradio most Danska-Svedska vozi spaceka i jede jastoge i tartufe za dobro jutro....hmmmm...daaaaa...

Ja se nadam da gore stanje u gradu ne moze biti....pa nek prodje koje vrijeme pa cemo svi zajedno komentirati sto se u gradu dogadja i koji se projekti rjesavaju i koji ce biti rjeseni....

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2008. 2:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rekao sam da više neću komentirat al ne mogu se suzdržat!

Pa ljudi političari su najveće kurve! Pa čak i oni koji vam se čine "pošteni". Jer šta će pošten čovjek u politici. Zato trebaš imat dobar želudac a poštenom čovjeku se sigurno ne da natezat sa hrpom budala. ž

Samo neka ukinu Elektromodulu koncesiju kao što je Vrdoljak obećao. Jer iako je čovjek obećao "Ugasiti mrak", čini mi se da je i sam ušao u njega.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2008. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › Rekao sam da više neću komentirat al ne mogu se suzdržat!

Pa ljudi političari su najveće kurve! Pa čak i oni koji vam se čine "pošteni". Jer šta će pošten čovjek u politici. Zato trebaš imat dobar želudac a poštenom čovjeku se sigurno ne da natezat sa hrpom budala.


tako je...

a, uostalom, svatko prvo gleda svoju guzu, a osobito oni...
i ja bih na njihovom mjestu...

(no, srećom,nemam ni volje ni želje biti na njihovom mjestu...
stoga, mojoj guzi se baš i ne piše dobro, hihi Wink )

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2008. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › E da vidim sad Vrdoljaka, ako ukine koncesiju Elektromodulu ima moj glas na slijedećim izborima!

Od Đapićevog obećanja o darivanju novorođenčadi u Osijeku se rodilo približno 160 djece.
Nijedan roditelj još nije dobio 4.000 kn.

A i tramvajska pruga, samo što nije do Valpova došla.

MacaPapucharica je napisao/la (Pogledaj post): ›
a, uostalom, svatko prvo gleda svoju guzu, a osobito oni...
i ja bih na njihovom mjestu...


Katastrofa. Često neki kažu da treba glasove oduzimati starima, nepismenima jer su uteg demokracije. Kad pročitam ovakvo nešto od pismene osobe u 21. stoljeću, shvatim da nisu u pravu.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.03.2008. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
A i tramvajska pruga, samo što nije do Valpova došla.

AAAAA!!!
Bravo kraljice...
Bas sam danas pricao kako bi bas volio vidit debelog kako se hvata u kostac s prugom do Josipovca...
Kada bude morao doslovce zatvorit cijeli Visnjevac na mjesec dana zbog rusenja onih platana...
Jao, jedva cekam...
Sada cemo vidjeti razvoj situacije kada se obecanjima razbacuje po principu "jebes covjeka koji ne zna obecat!"

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2008. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): › E da vidim sad Vrdoljaka, ako ukine koncesiju Elektromodulu ima moj glas na slijedećim izborima!

Od Đapićevog obećanja o darivanju novorođenčadi u Osijeku se rodilo približno 160 djece.
Nijedan roditelj još nije dobio 4.000 kn.

A i tramvajska pruga, samo što nije do Valpova došla.

MacaPapucharica je napisao/la (Pogledaj post): ›
a, uostalom, svatko prvo gleda svoju guzu, a osobito oni...
i ja bih na njihovom mjestu...


Katastrofa. Često neki kažu da treba glasove oduzimati starima, nepismenima jer su uteg demokracije. Kad pročitam ovakvo nešto od pismene osobe u 21. stoljeću, shvatim da nisu u pravu.


Nisi čula za akciju u Poljskoj sa zadnjih izbora "Ukradi babi osobnu"?

Ako bi takvu akciju temeljito sproveli, na slijedećim izborima Hdz i Hsu neće prijeći prag, ali će zato Hsp profitirati jer će glasovi Ustaš-jugenda doći do izražaja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.03.2008. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
...ali će zato Hsp profitirati jer će glasovi Ustaš-jugenda doći do izražaja.

Pohvalno je sto ovisite o glasovima retarda zaostalih u drugom svjetskom ratu...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: