Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'Nećemo dopustiti još jedne izbore u Osijeku'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2008. 14:06 
Naslov:  'Nećemo dopustiti još jedne izbore u Osijeku'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponio je epitet osvježenja na osječkoj političkoj sceni, bio je najmlađi među kandidatima za osječkog gradonačelnika, a njegovu su predizbornu kampanju neki mediji i dio javnosti ocijenili najoriginalnijom. Ivan Vrdoljak, predsjednik osječkog (i regionalnog) HNS-a jedini je uz “velike” izborio svoj put prema Gradskom vijeću nakon izbora 25. studenoga prošle godine. Pred ožujačke izbore koalirao je s Ivanom Jakobljevićem (HSU), danas su obojica u GV-u.

* Rezultat koalicije HNS-HSU- Zeleni na izborima 9. ožujka, prema sudu mnogih, je dobar. Jeste li Vi zadovoljni?

- Naravno da sam i ja, ali i moji koalicijski partneri zadovoljni. Istina, za malo nam je “pobjegao” treći mandat, za nekih 220 glasova, no više nego brojem mandata zadovoljni smo reakcijom na kampanju, funkcioniranjem koalicije i atmosferom u stranci. Osjeća se velik pozitivan pomak, a tada vjeruješ da na sljedećim izborima možeš mnogo više. SDP je na ovim izborima dobio samo dva-tri posto glasova više od nas. Očekujem da će ljudi u sljedećem razdoblju otvoriti oči, vidjeti tko ima dovoljno odlučnosti, hrabrosti i znanja da povede taj građanski, liberalni centar, da vratimo taj urbani, građanski duh Osijeku. Očekujem da ćemo na sljedećim izborima “preskočiti” i SDP, ali i neke druge stranke.

* Tijekom kampanje u jednom ste trenutku izjavili kako je ova koalicija najbolja koju je HNS ikad imao s ikime u Hrvatskoj. Kakve su perspektive koalicije HNS-HSU?

- Mislim da su odlične. I sam sam bio pozitivno iznenađen kvalitetom funkcioniranja koalicije. No, potpuno smo podijelili posao, gotovo da se uopće nismo viđali tijekom predizborne kampanje jer je svatko komunicirao sa svojim biračkim tijelom, a funkcioniramo bez nekakve taštine, samodopadnosti i prisiljenih vrijednosti. Takvo nešto nije se ni jednom pojavilo u našoj koaliciji, a to me iznimno veseli. I tijekom kampanje i poslije nje bilo nam je dovoljno pet minuta da se dogovorimo kako ćemo nastupiti. Ta koalicija sigurno ima perspektivu u Osijeku, a pokušat ćemo ostvariti i više. Gospodin Jakobljević je sad napredovao u svojoj stranci (postao je potpredsjednik HSU-a, op.a.), ja bih trebao za koji mjesec unutar svoje stranke, pokušat ćemo to preslikati i na nacionalne okvire. To je jedna lijepa priča, zašto nešto pozitivno iz Osijeka ne bismo proširili nacionalno.

* Razne špekulacije kruže gradom - čak i prije neuspješnog dogovora HSP-a i HDZ-a spominjale su se razne koalicije?

- Moram reći da sam iznenađen jer sam bio uvjeren da će se HSP i HDZ dogovoriti, da će formirati vlast. Iz dana u dan sve se ponovno mijenja, a ja imam déja vu od prije tri-četiri mjeseca kada se događalo isto. Iskreno se nadam da neće završiti kao tada. Zapravo, mislim da je to nemoguće. Odgovornost za sastavljanje vlasti treba prepustiti Anti Đapiću. Ako ne uspije u tome, neka kaže da nije uspio, tek onda možemo otvarati druge opcije. Danas to ne možemo. Nadam se samo da će se što prije završiti ova agonija.

* Ipak, sve se glasnije govori o koaliciji HDSSB-HSS, HDZ i HNS-HSU - koliko je to realna opcija, je li već bilo nekakvih razgovora?

- Nije bilo nikakvih razgovora. Ja sam prvu noć nakon objave rezultata rekao: “Ljudi sastavite vlast, imate dovoljno mandata, nemojte nas zvati”. Prije tri mjeseca stvarno sam se trudio sastaviti vlast, no nisam uspio razbiti tu dozu nekorektnosti koja se pojavila u pregovorima. Neka HSP, HDZ i ostali odluče s kime žele i što će dati. Tek kad se to definira, mi se možemo uključiti u razgovore, ali samo ako smo potrebni. Ako neka opcija ima dovoljno vijećnika, mi ćemo ostati u oporbi. Nismo krenuli u nikakve pregovore, niti imamo namjeru dok ne čujemo da smo presudni. Bilo bi neozbiljno reći da ni pod kakvim uvjetima nećemo biti dio vlasti, jer ako budemo presudni, morat ćemo birati između novih izbora ili koalicije koja može nekome djelovati neprirodna - tada ćemo sigurno formirati vlast.

* Je li Vas iznenadio rezultat Ante Đapića?

- Apsolutno! Predaleko je to pobjeglo. Očekivao sam da će imati dobar rezultat, čak i da će pobijediti, ali da će dobiti više od 30 posto, nije mi bilo na kraj pameti. To mi je najveće razočaranje ovih izbora. No, možemo mu samo čestitati, dobro je procijenio da u kampanju treba uložiti jako mnogo novaca da bi dobio glasove. Ostali su tamo gdje smo i očekivali, samo je HSP dobio 5-6 posto više od očekivanog. A i ono što sam očekivao previše je za tu političku opciju u našem gradu. S druge strane, gubitnici su oni koji su bili neodlučni i zbunjeni. Očekivao sam da će HSLS nestati, kao i da će SDP pasti. SDP je vjerojatno i sam bio svjestan svoga pada. Međutim, čak su i previše pali. Jer oni, kao i HDZ, kad kreću u izbore, oni kreću sa 10 posto. To je njihov velik privilegij. Da se ne zovu SDP, bili bi ispod toga. Mi, pak, svaki glas moramo krvavo zaraditi, no tada ti je i veće zadovoljstvo kada dobiješ gotovo isto kao i oni.

Imovina Grada na Internetu

* Koji je minimum uvjeta na koji biste pristali da sudjelujete u vlasti?
- Tražili bismo dogradonačelnika zaduženog za imovinu Grada i gospodarstvo, jer želimo imovinu Grada staviti na Internet, i to ćemo napraviti u prvih šest mjeseci. Ne bismo odustali ni od financiranja studija svim studentima i besplatnog prijevoza za srednjoškolce. Uvjeti HSU-a su božićnice, uskrsnice i besplatan javni prijevoz za umirovljenike. Imamo i još nekoliko zahtjeva oko javnih poduzeće i načina njihovog rada.



Autor: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2008. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne znam kako će jadan čovjek moći izaći na kraj sa svim desničarima, sumnjam da će htjeti staviti imovinu na internet, ili raskinuti ugovo s koncesionarom za parking! NO DA JE TO NEŠTO ŠTO GRAĐANI OVOGA ZAISTA ŽELE ONDA BI I GLASALI ZA VRDOLJAKA I HNS! MOJ GLAS JE SVEJEEDNO NJIMA OTIŠAO PA ŽIVI BILI PA VIDJELI!
UCIJENITE IH ZA DOBROBIT GRADA!
(možda i drugi napokon shvate kakvi su svi ostali bagra)

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2008. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A nije tajna da Vrdoljak nemože očima smislit đapića... stoga se pitam koga će podržati Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2008. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad vidim ove kučke političke u osijeku dođe mi žao što se ivana kindl i maja šuput nisu kandidirale, svaka ponaosob ima više brejna od svih tih govnara zajedno

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2008. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedna spika prije izbora, druga poslije... Joj joj joj! Gdje tu Vrdoljak misli ugasit mrak? U jednoj opciji može stati na Đapićevu stranu. A u drugoj na stranu Glavaša i navodne ponovno mu ljubljene stranke HDZ-a. Pa sad ti misli koji se mrak tu gasi?
A možda je on mislio na HSLS!? Jel njima ne da se smračilo pred očima, nego su se oni vratili u predpovijesno doba dok još vatra nije ni postojala.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.03.2008. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › kad vidim ove kučke političke u osijeku dođe mi žao što se ivana kindl i maja šuput nisu kandidirale, svaka ponaosob ima više brejna od svih tih govnara zajedno


Vrdoljak je za prvu kampanju iz džepa izvadio 270.000 kn.
Za ovu kampanju 150.000.

Znaš nekoga tko je tko napravio?

Lako je češkati se ispod tipkovnice i nadati se da te desničari, ustašoidni recidivisti i stara mafija neće zajašiti - ali izbori se danas dobivaju ugrabljenom lovom koju HNS nema. I bolje je da participira u vlasti, nego da Đapić bude.

U ostalom, da do trećih izbora dođe, Đapić bi dobio >50%, a ljevičari bi prespavali.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.03.2008. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

'Nećemo dopustiti još jedne izbore u Osijeku'
Jel ovo samo meni zvuci poznato???
Da vam majku jebem svima!!!
OK, mozda ne toliko ovima sa tek nekoliko mandata...
Zna se tko kuha...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2008. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Jedna spika prije izbora, druga poslije... Joj joj joj! Gdje tu Vrdoljak misli ugasit mrak? U jednoj opciji može stati na Đapićevu stranu. A u drugoj na stranu Glavaša i navodne ponovno mu ljubljene stranke HDZ-a. Pa sad ti misli koji se mrak tu gasi?


Populizam. Vrdaljk me podsjeca na Sanadera. Ispituje bilo javnosti, pa u kampanji spominje ono sto gradjani oce cuti; parking, imovina, zelenilo, spomenik.. sve bi on to menjo, samo sto sa 1 odnosno 2 mandata moze, kao sto neko lijepo rece, lajat na mjesec.

I sada da udje u gradsku vlast.. koje on uvjete moze postavljat ? koji mrak gasit ? moze dobit jednu malecku svijecu i jedan mracan kut sobe bez prozora koju treba prozraciti.

btw, sta mislite.. jel cita ovo Vrdoljak ? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2008. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao da je važno da li Vrdoljak čita. Važnije je koliko se ljudi u Osijeku spojilo na internet. To je već civilizacijski pomak koji nije svima dostupan. Eto, Vrdoljak možda surfa po internetu, ali jedno 13-20 tisuća Osječana očito to ne rade.

Mislim da Vrdoljak precijenjuje internet kampanju. U Osijeku bi bilo korisnije obilaziti lokalne birtijetine i vrtiti runde mirogojca lokalnim kronerima. Možda bi onda umjesto za Đapića i Glavaša glasali za Hns.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2008. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Kao da je važno da li Vrdoljak čita. Važnije je koliko se ljudi u Osijeku spojilo na internet. To je već civilizacijski pomak koji nije svima dostupan. Eto, Vrdoljak možda surfa po internetu, ali jedno 13-20 tisuća Osječana očito to ne rade.


Eh.. da ih samo 20iljada ne čita.. to bi bilo super !!

Citat: ›
Mislim da Vrdoljak precijenjuje internet kampanju. U Osijeku bi bilo korisnije obilaziti lokalne birtijetine i vrtiti runde mirogojca lokalnim kronerima. Možda bi onda umjesto za Đapića i Glavaša glasali za Hns.


Slažem se. Mozda se to promjeni za 30-40 godina... kad izumre ta !internet generacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2008. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: › Populizam. Vrdaljk me podsjeca na Sanadera. Ispituje bilo javnosti, pa u kampanji spominje ono sto gradjani oce cuti; parking, imovina, zelenilo, spomenik..


Hm, greska u koracima.

IMHO, politicari upravo i sluze tome da na osnovu bila javnosti kreiraju, propagiraju i provode izvediv program temeljen na racionalnim pretpostavkama. To je esencija zastupnicke demokracije.

"Populizam" ne predstavlja ni kreiranje programa, a pogotovo ne na racionalnim i izvedivim pretpostavkama.

Populizam je kad politicar X odredjenoj birackoj skupini (umirovljenici, studenti, rodilje, ...) obeca beneficiju ne razmisljajuci o financijskim posljedicama obecanja, ili njenoj mogucoj izvedivosti.

"Parking, imovina, zelenilo, spomenik" su izvodive cinjenice i svaka od stavki je objasnjena i ima uporiste u racionalnim argumentima.

Nemoj ovo shvatiti kao obranu Vrdoljaku, jer ovdje mozes slobodno umjesto njegovog ubaciti bilo koje ime.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2008. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne možeš baš svako: đapić

Prije nekoliko godina Vrdoljak predlaže svakoj novorođenoj bebi određenu cifru, debeli protiv toga.

sad kad je došla voda do grla (biti ili ne biti za političku guzicu), onda se to prisvaja i obećava pod svoje Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2008. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
toni je napisao/la: › Populizam. Vrdaljk me podsjeca na Sanadera. Ispituje bilo javnosti, pa u kampanji spominje ono sto gradjani oce cuti; parking, imovina, zelenilo, spomenik..


Hm, greska u koracima.

IMHO, politicari upravo i sluze tome da na osnovu bila javnosti kreiraju, propagiraju i provode izvediv program temeljen na racionalnim pretpostavkama. To je esencija zastupnicke demokracije.


točno. i uravo zbog tih osobina je sanader dobio izbore, a vrdoljak porastao 100% na lokalnim.

a dali se obecano provede.. to je vec drugi par rukava Smile

Citat: ›
"Populizam" ne predstavlja ni kreiranje programa, a pogotovo ne na racionalnim i izvedivim pretpostavkama.

Populizam je kad politicar X odredjenoj birackoj skupini (umirovljenici, studenti, rodilje, ...) obeca beneficiju ne razmisljajuci o financijskim posljedicama obecanja, ili njenoj mogucoj izvedivosti.


populizam je ono.. pričaj raji ono sto mu milo uhu.


Citat: ›
"Parking, imovina, zelenilo, spomenik" su izvodive cinjenice i svaka od stavki je objasnjena i ima uporiste u racionalnim argumentima.


Ima uporiste u racionalnim argumentima, pod uvjetom da si najaci u koalicijskoj vlasti il da imas jace pregovaracke pozicije od 1-2 zastupnika. a kako vrdoljak i sam kaze u clanku da je zadovoljan rezultatima izbora... znaci da je bio svjestan koliko moze dobiti.. i da nece bas se moci tako bahato postaviti u pregovorima o sastavljanu gradske vlasti, ali se on obraca segmentu biraca koji to hoce cuti, koji su za radikalne promjene - tzv. internet generaciji, mladih i nadobudnih idealista.

nije li to zavaravanje javnosti i biraca ? tim bahatim stavom, mi cemo gasit mrak, a puna saka brade ako dobijem 2 mandata ?

bahatost i pdcjenjivanje su mu obiljezili kampanju. prisjeti se sto je obiljezilo sanaderovu. isto to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2008. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jao da, baš sramota što želi ostati prisutan u medijima.
Da je osječka ljevica trula, i da su SDPovci s nacionalne razine preslikali netrpeljivost prema HNSu vidi se i iz činjenice da se oni smiju dogovarati i s HSPom i s HDSSBom, a HNS ne bi smio ni s kim.
Usput, Biljana Borzan lila je krokodilske suze zbog uvreda koje joj su joj vijećnici te dvije stranke nanosili, a Vrdoljak je uvijek bio verbalno odmjeren i pravovremeno govorio stvari koje trebaju. Koji profil gradonačelnika želite?

Sječa drvoreda je uspjeh vlasti, i to još i mladi obrazovani hvale, da ih mame ne tjeraju da metu.
Normalan refleks kod ljudi koji su alergični na bilje u parku bio bi preseljenje u dio grada gdje nema zelenila, ali kod nas su neznalice uspjele postići da se staro drveće ruši.
Zasadit će Đapić još starije panjeve, u to sam sigurna.

I što se prihoda od parkiranja tiče: HDSSB i HSP je Taslidžić kupio. Znači, "zadužio" visoke dužnosnike da se ne bave njime.
A SDPom je rodbinskim vezama, točnije s Alenom Prnjatom.
Pa eto, Vrdoljak je baš pokvaren, zlo jedno.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2008. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Pa eto, Vrdoljak je baš pokvaren, zlo jedno.


Koe reko da je vrdoljak pokvaren ? Samo kazemo da, upravo iz razloga koje si ti navela, u slucaju da participira u vlasti, moze samo glasno zalajat na mesec.

ja se nacelno slazem s svim njegovim idejama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: