Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



A šta ako ipak...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2008. 11:22 
Naslov:  A šta ako ipak...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jeste li se ikada zapitali nešto poput: a šta ako su ipak "oni" u pravu?

naime, sve što znamo i vjerujemo može se objasniti i na neki drugi način, više ili manje poznat i uvriježen. npr. jedni vjeruju u kreacionističku teoriju postanka, drugi u teoriju evolucije. isto je tako s cijelim nizom onoga u što VJERUJEMO i onoga što ZNAMO. no, što ako su "oni drugi" u pravu? koliko bi vas to poljuljalo? koliko ste spremni prihvatiti nešto za što se dokaže da je istina, a kosi se s temeljima onoga u što vjerujete? što ako 2+2 ipak nisu 4?


Zadnja promjena: DonQuijote; 07.03.2008. 11:31; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je li zemlja okrugla ploča
da li se svemir vrti oko zemlje

kad ti cijeli život pune mozak da je 2+2=4
a kasnije se uspije doći 2+2=5
...poljuljaš si temelje

"to što mi ne znamo riješiti zadatak, ne znači da zadatak nema riješenja"
pa ajmo onda lupati nebuloze samo da bismo bili upravo, a ne pogledali situaciju mućnuli glavom i došli do pravilnog zaključka

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2008. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo me podsjetilo na onaj vic(prastari) kada žena ZNA da su to njena djeca a gospodin muž VJERUJE da su djeca njegova... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: › jeste li se ikada zapitali nešto poput: a šta ako su ipak "oni" u pravu?
Sve sam spremniji prihvatiti argumente, ali sam i sve manje uvjeren da su "oni" u pravu, a sve vise da su ljudi samo nakupina molekula, a zivot i misli samo rezultat obicnih kemijskih reakcija i minimuma onoga sto se naziva "slobodnom voljom".

MissTake je napisao/la: › je li zemlja okrugla ploča
"Okrugla ploca", kazes. Da nije mozda sferna ravnina?! Ili pravokutna sfera?!

O tempora, o mores!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2008. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

leteći
nekad nešto napišeš sa svrhom zbunjivnja javnosti

nihil lapsus linguae, lapsusu calami

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2008. 12:10 
Naslov:  Re: A šta ako ipak...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako u nešto vjerujem ili ne vjerujem, ostajem vjerna i dosljedna samoj sebi. Može mi govoriti tko god i šta god hoće... Ništa nije trajno i sve u životu ima milijarde objašnjenja, upravo zato jer na ovoj Zemlji živi nekoliko milijardi ljudi. I svatko ima svoje mišljenje o nečemu. Vjerujem u ono šta vidim. Na ovom svijetu mi smo samo gosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2008. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi mi na drugačiji način vidimo sliku svijeta i svaki pojedinac ima različit sustav vrijednosti,iako se ta slika tijekom života mijenja toliko smo privrženi svom modelu ponašanja i vlastitih uvjerenja da ih se teško odričemo...Ponekad poželim da se potpuno isključim od pretjeranog bombardiranja raznim informacijama,da zaboravim da postoji i tv,i net i da odem na neki pašnjak u planinu čuvati ovce i tamo reorganiziram svoju mentalnu strukturu Smile A jebemu Don kakva tema ,allal ti vera,gdje crpiš tolku energiju? Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2008. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako mi netko podastre čvrste argumente mogu promjeniti mišljenje..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2008. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Ako u nešto vjerujem ili ne vjerujem, ostajem vjerna i dosljedna samoj sebi. Može mi govoriti tko god i šta god hoće...

znači, i ako se dokaže drukčije, ti i dalje tupiš po svome? a malo dalje kažeš da vjeruješ onome što vidiš. a ako vidiš nešto u što inače ne vjeruješ? i dalje ostaješ dosljedna svom vjerovanju?

marrai je napisao/la: ›
A jebemu Don kakva tema ,allal ti vera,gdje crpiš tolku energiju? Laughing

već mi je dosta tinejđerskih tema, često mi nisu bile zanimljive ni dok sam i sam bio tih godina, a negmoli sad...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2008. 13:53 
Naslov:  Re: A šta ako ipak...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svatko je nevin dok se ne dokaže suprotno.
Svojom rečenicom koju si citirao sam željela dati do znanja da me se teško može pokolebati, ali sam otvorena prema svemu i ako mi netko dokaže da je moje mišljenje pogrešno vrlo rado ću o tome dobro razmisliti i sagledati situaciju.
Nisam tvrdoglava osoba. Rado učim.
Nekako me podsjeća sve ovo na praćenje mode. Npr. u modi su bile ne znam kakve majce i cipele, pa hajde da i ja budem u modi.
Nisam nikad bila povodljiva, pa mislim da neću ni od sada.
Svaka čast na temi prijatelju Don jer me već glava boli od frizera, plastičnih operacija i manekenki u nježnim godinama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2008. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki puta je dobro (čitaj.obvezno) preispitivati sebe i svoje stavove, iako sve treba uzimati sa rezervom... naime dosta ljudi dokazuje nešto i to "dokaže" ovo će sada zvučati glupo:
dokaz valja, ali nevalja!
Zbog neznanja druga osoba kojoj se tumači nepoznaje stvar koja joj se tumači te iz tog razloga brzo prihvaća ono što je na prvi pogled točan dokaz (argument) nečega , a zapravo nije:

Primjer:
DOKAZ DA 2+2 (nije jednako) 4

svi poznajemo formulu x^2 - y^2 = (x-y) * (x+y) tzv. razlika kvadrata!

i sada imamo:
x^2-x^2 = (x-x) * (x+x)
a vrijedi jednakost
x*(x-x) = x^2 - x^2
odnosno
x*(x-x) = (x+x) * (x-x) podjelimo obje strane jednakosti skratimo sa (x-x)
imamo:
x = (x+x)
x=2x podjelimo ovo sa x
1=2 iliti / *2
2=4

ali dosta je vjerojatno prozujilo dio kada se skračuje sa (x-x) a dobro se zna da se sa nulom ne može dijeliti pošto to daje neodređeni oblik!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2008. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi bad priznati da sam pogriješila u stavu prema nečemu ako se pokaže da sam bila u krivu,volim čuti različita mišljenja,i prihvatiti tuđe,zašto ne,ako će to pozitivno utjecati na moj kreativniji i kvalitetniji proces izgradnje,iznutra.


Zadnja promjena: marrai; 14.03.2008. 20:50; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eldiablo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 713
Lokacija: so high
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2008. 18:50 
Naslov:  Re: A šta ako ipak...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tvoj intelektualni - spiritualni vrhunac ces dozivjet onog trenutka kad shvatis da sa svojim ogranicenim mozgom jednostavno nemas odgovore na sva pitanja i da su dva "magarca" pametniji od jednog "mudrog"

Osobno smatram da treba uvijek biti otvoren prema svim mogucnostima...slusati nove ideje, pa prema vlastitoj sposobnosti rasudjivanja prihvatiti ili odbaciti...ne treba nikad prestati uciti i istrazivati, jer tko zna mozda se bas u tebi krije genij koji ce svijetu pojasniti da su 2+1=4 Smile

Vjera se nebi zvala -vjera- kada bi imao dokaze, jer tada bi to bila cinjenica. Vjera je tu kada ne vidis, ne osjetis, ne cujes....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
obyzouth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2008. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S našim aparatom za stvaranje koncepata zvanim "um", mi gledamo u stvarnost kroz ideje o stvarnosti koje nam naše kulture daju.
Ideje o stvarnosti pogrešno se oznacuju kao "stvarnost" i neprosvijetljeni ljudi su zauvijek zbunjeni cinjenicom da drugi ljudi, pogotovo druge kulture vide "stvarnost" drugacije.
Samo se Ideje o stvarnosti razlikuju. Prava (s velikim I) Istinska stvarnost je na dubljoj razini nego razina koncepta.
Na svijet gledamo kroz prozore na kojima su postavljene resetke (koncepti). Razlicite filozofije koriste razlicite resetke. Kultura je skupina ljudi sa slicnim resetkama. Kroz prozor, mi vidimo kaos i stavljamo ga u relaciju s tockama na resetki, i takvim ga razumijevamo. RED je RESETKA.
Zapadna filozofija tradicionalno se bavi suprotstavljanjem jedne resetke s drugom resetkom, i pomirivanja raznih resetaka u nadi za nalazenjem savrsene resetke koja ce ukljucivati svu stvarnost i ona ce, dakle (kažu neprosvijetljeni zapadnjaci) biti Istinska. To je iluzorno. Neke resetke korisnije su od drugih, neke su ljepse od drugih, a neke ugodnije od drugih, itd. ali nijedna ne moze biti Istinskija od druge.
NERED je jednostavno informacija bez relacija koju se vidi kroz odredenu resetku. Ali, kao i "relacija", i "nerelacija" je koncept. Muskost, kao i zenskost, su ideje o spolu. Reci kako je muskost nepostojanje zenskosti i slicno je stvar definiranja onoga što je metafizicki arbitrarno.
Vjerovanje kako je "red istinski", a nered lažan ili nekako pogresan je iluzija. Reci isto o neredu je Iluzija.
Poanta je da je (s malim i) istina stvar definicije relativnog u vezi s resetkom koju tko koristi u tom trenutku, a da je (s velikim I) Istina, metafizicka stvarnost, resetkama posve nebitna. Uzmite resetku i kroz nju nesto kaosa izgleda uredeno, a nesto neuredeno. Uzmite drugu resetku i isti kaos ce izgledati drugacije ureden i neureden.
Stvarnost je prvotni Rorschachov test.

_________________
I do it because I can. I can because I want to. I want to because...Anonymous said I couldn't!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2008. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako su oni u pravu onda sam ja najebala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: