Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Foto Art Nouveau - Samostalna izložba Marine Filipović Marinshe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2008. 11:49 
Naslov:  Foto Art Nouveau - Samostalna izložba Marine Filipović Marin
08.03.2008. 11:49
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Osijeku će se u subotu 8. ožujka 2008. u prostorijama kafe-galerije “Crvena Malina” (Keršovanijeva 1, Osijek) održati Foto Art Nouveau, samostalna izložba fotografija Marine Filipović - Marinshe. Fotografski radovi mlade osječke umjetnice mnoge su već asocirale na poznati umjetnički pokret s početka 20. stoljeća - Art nouveau odnosno secesija. Najistaknutija dodirna točka svakako je oslikavanje motiva žene (isprepletene kose, duge haljine, itd.). Osjećajući duhovnu povezanost te divljenje prema starim majstorima toga doba, Marina Filipović upravo je njima odlučila posvetiti svoju novu samostalnu izložbu, kako nazivom, tako i ambijentom. Posjetitelji mogu očekivati ne samo velik broj radova mlade umjetnice, već i glazbeni performans te prigodnu šalicu zelenog čaja.



Tko je Marina Filipović - Marinshe?

Dvadesetdvogodišnja Marina Filipović bavi se fotografijom relativno kratko, tek nekoliko godina, ali je iza nje nekoliko izložaba, što samostalnih a što grupnih, kako domaćih tako i međunarodnih. Njezine su fotografije osvojile više nagrada na međunarodnim natjecanjima fotografije, među kojima I naslovnicu prestižnog francuskog fotografskog časopisa Photo. Damir Hoyka izabrao ju je i kao sudionicu svog fotoseminara Fotosofia 2 u 2007.

Marinine su fotografije objavljene i u meksičkom udžbeniku fotografije “Digital design”, koji se koristi u nastavi fotografije za srednje škole, a na kojima su objašnjena pravila kompozicije, atmosfere te pravilo trećine. Hrvatski blogeri poznaju mladu fotografkinju kao Marinshe, a njezin blog prate redovito na adresi www.marinshe.bloger.hr . Uskoro ćemo u njezinim radovima moći uživati i na službenoj web stranici www.marinshe.com .

Mlada studentica ekonomije u Osijeku nije se ograničila samo na umjetničku fotografiju, a s obzirom na kvalitetu njenog rada, postala je tražena. Neki od njenih klijenata uključuju Index.hr, Allianz Hrvatska, Večernjakov Vrt, a i poznati hip hop sastav Elemental, čija frontmenica Remi kaže: “Vidjela sam Marinine fotke na sajtu i blogu, pa sam bila potpuno sigurna da će fotke biti bomba! Inače uvijek postoji neka nesigurnost u to kako će fotke ispasti, ali ovaj put sam imala neki dobar predosjećaj. Na sreću, nije me prevario! Ukratko, to nam je bio apsolutno najbolji photosession do sada! Super! Već smo joj rekli da ima nove, super-zadovoljne "mušterije" za nove photosessione.”






Autor: Ivan Brezak Brkan / Acumen
Foto: Marinshe / Flickr / Deviant Art / Bloger / YouTube / MySpace

Marinshe in Dnevnik HRT (Croatian national TV)



Kraljevi ulice - Photosession By Marinshe


_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2008. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tematika dobra, po mom ukusu previse PS-a... inace ko sto rekoh svaka cast

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2008. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bed
nisam u osijeku

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2008. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Budem navratio na izložbu. Wink

slavonac je napisao/la (Pogledaj post): › tematika dobra, po mom ukusu previse PS-a... inace ko sto rekoh svaka cast


Photoshopa ima podosta, svakako, ali za modnu fotografiju kakvom se Marina bavi je Photoshop potreban, pa často i u (pre)velikim količinama.
Pogledaj Elle, Vogue, Cosmo...sve te fotografije imaju previše Photoshopa i zbog toga i prolaze kao takve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2008. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mozda ima podosta Photoshopa, ali Maje Homen nikad dosta... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.03.2008. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlične su fotke! Marinshe,i ja bi pred tvoj objektiv... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2008. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možeš ti imati i fotošop i fotoštand, ali ako nemaš oko, džabe ti sve....

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.03.2008. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Možeš ti imati i fotošop i fotoštand, ali ako nemaš oko, džabe ti sve....


Ej lega,super mi je tvoj potpis osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2008. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Možeš ti imati i fotošop i fotoštand, ali ako nemaš oko, džabe ti sve....

Ej lega,super mi je tvoj potpis osijek031.com smile

Fala, fala.... samo mi se u privatnoj pošti množe oni koji padnu na tu početničku foru, a neki bi se i svađali.
Zasada ih je devet komada nasjelo, a još uvijek čekam jubilarca Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2008. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o da jebiga nisam u osijeku a baš bi ošo na izložbu

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lego
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Lokacija: Na posao idem pjeske.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2008. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobra je.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.03.2008. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da me neće ništa spriječiti da posjetim izložbu...baš me zanima:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2008. 6:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marrai je napisao/la: ›
Nadam se da me neće ništa spriječiti da posjetim izložbu...baš me zanima:)

Ja sam otkazao svim bogatim tetkama i stričevima na samrti... valjda se mogu strpiti još taj jedan dan.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2008. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
Budem navratio na izložbu. Wink

Photoshopa ima podosta, svakako, ali za modnu fotografiju kakvom se Marina bavi je Photoshop potreban, pa často i u (pre)velikim količinama.
Pogledaj Elle, Vogue, Cosmo...sve te fotografije imaju previše Photoshopa i zbog toga i prolaze kao takve.


pa je da... ali di je igra svjetla i sjene? to je daleko od fotografije. malo prosurfaj netom pa pogledaj da nijedan malo bolji fotograf se ne igra u psu... ni na jednoj slici ona ne postoji, curka ima samo dobru tematiku za ideje, puno vremena i to je to Smile a danas svaki balavander moze drkat u PSu i igrat se.. a do prije 10 god nitno nije ni znao sto je digitalni fotoaparat.... tj i manje .... onda je on umjetnik?

pokusaj curki dat na uslika neku CB sliku kao sto se prije radilo i da ju ne obrati u psu, nece znat.... stoga i dalje se drzim .. za moj ukus previse psa ima u slikama. ja jesam amater i bavim se amaterskom fotografijom, i to samo u slobodno vrijeme. i kazem svaka cast curi na tematici, koliko vidim voli slikati ljude, ja pak vise volim detalje i kontraste crno bjelog, prirodu...kod mene od milijun fotografija neces naci ni na jednog gdje su ljudi,cak nijedna osoba! vidim da su samo izrazene zarke boje. zato kazem svaka cast curi.. ima potencijala sto se tice tematike. sam previse psa je za mene to. i za moj ukus.

ovo sto spominjes...sto se tice playboja i sl, u to ne ulazim, to se radi s tom nakanom da bude bas to sto treba biti, ispeglana slika, i to mena veze sa umejtnosti.... slucajno radim u grafickoj industriji pa znam sto se radi, jer to ljudi traze nekad od mene.. nadostiklaj mi glavu i makni mi dlake izmedju ociju... i oke. ali to nije umjestost, to je nesto drugo...

ispast ce da imam nes protiv curke, nemam cak dapace drago mi je da uspije u zivotu i svaka cast, i vjerovatno cu se ija prosetati tamo da vidim uzivo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.03.2008. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas bez photoshopa izgleda da i nema dobre fotke...imala sam priliku raditi makeup za modnu fotografiju i koliko god to izgledalo savršeno na prvi pogled opet sve prođe kroz "dodatno uljepšavanje",ne volim pretjerivanje kada žene na fotkama(FHM,Playboy,Klik,Maxim...) izgledaju kao plastične lutkice...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: