Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Strože kažnjavanje počinitelja teških prometnih nesreća!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2008. 13:40 
Naslov:  Strože kažnjavanje počinitelja teških prometnih nesreća!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Mnogo je vozača koji otežavaju rad prometnoj policiji. Pijani i drogirani sve češće napadaju policiju koja želi sačuvati red, a i mi smo, nažalost, žrtve takvih vozača i zalagat ćemo se za veće ovlasti policije. U tijeku je preventivna akcija “Ne čekajte da se dogodi vama”, kojom tražimo strože kažnjavanje prometnih recidivista i počinitelja teških prometnih nesreća. Prikupljenih 16.000 potpisa građana predat ćemo u Saboru kada bude donošen novi zakon o sigurnosti u prometu, poručio je Nebojša Čelica, predsjednik Udruge obitelji osoba stradalih u prometu Pula, na Osnivačkoj skupštini slavonsko-baranjske Udruge obitelji stradalih u prometu, koja sa sjedištem u Osijeku pokriva pet slavonskih županija.

Skupština je okupila tridesetak članova obitelji žrtava prometnih nesreća. Izabran je Upravni odbor Udruge na čelu s predsjednikom Ivanom Vekićem, dopredsjednikom Vladimirom Beljanom, dok su članovi Predrag Kunić, Željko Bastalić i Krunoslav Karalić.

Zainteresirani za učlanjenje u slavonsko-baranjsku Udrugu radi savjetodavne pomoći i zaštite mogu se javiti na mob. 098/398-400, a do nalaženja prostora za aktivnosti članovi će se okupljati u Autoškoli “Pilot”. Udruga u Puli ima besplatni tel. 0800-444-449 i internetsku stranicu na adresi: stradaliuprometu.hr.

Naime, Udruga obitelji osoba stradalih u prometu prva je osnovana u Puli, u listopadu 2007. i djelovat će kroz šest podružnica, a istovjetna dalmatinska udruga ustrojena je i u Splitu. Pulska udruga ostvarila je iznimno dobru suradnju s MUP-ovim Odjelom za prometnu sigurnost, Autoklubom Rijeka, HAK-om, Društvom psihologa pa čak i kazalištem.

Pojasnio je to Nebojša Čelica, te zahvalio PU osječko-baranjskoj, odnosno predstavnicima Borislavu Vukušiću i Ivici Vuki, što su prepoznali problematiku stradavanja i žele surađivati s građanima u cilju prevencije.

- Osnovni cilj Udruge je zaštita prava na život. Ne možemo naše voljene vratiti u život, ali možemo pomoći drugima da prepoznaju težinu problema kako živjeti “život bez života” koji su skrivili teški prekršitelji. Zbog zaštite prava i glasa žrtve zalažemo se za pooštravanje kazni prekršiteljima, za poboljšanje cjelokupne prometne politike i kulture, prevenciju i edukaciju djece i mladih za odgovornije ponašanje u prometu. Cilj je Udruge pomoći obiteljima osoba stradalih u prometu pravnim, psihološkim i ostalim korisnim savjetima, ističe Čelica.

Nezadovoljstvo sudskom praksom

- Lani je bilo 619 poginulih u prometnim nesrećama u Hrvatskoj ili 14 osoba na 100.000 stanovnika. Primjerice, u Švedskoj sedam osoba pogine na 100.000 stanovnika, a ni jedan pješak. To svjedoči i o nedostatku prometne kulture u nas. Osim kazni, problem je postojeća sudska praksa kojom nismo zadovoljni jer slučajevi odlaze u zastaru i nedopustivo je, nepodnošljivo da se procesi vuku po pet godina! Zavod za statistiku izračunao je da prosječna kazna za slučaj sa smrtnim posljedicama iznosi 1,5 godinu zatvorske kazne, a mi smo doživotno kažnjeni - kaže Čelica.


Autor: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2008. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam protiv kazni... i povecanja. neka budu u skladu sa primanjima. zasto netko ko ima placu od 30000kn plati 500kn sto je vozio 300km na autuputu? kontam da ga treba odrati 80% mjesecnog PRIMANJA.... ovaj zakon je sprdacina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.03.2008. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Podrzavam kolegu slavonca, nek se uvede skandinavski model!

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2008. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za skandinavski model potreban je i skandinavski mentalitet. A nama je pola policajaca bez srednje škole.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2008. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se, kazne moraju bite razmjerne primanjima. Po tom modelu kažnjavaju vozače u nekim skandinavskim zemljama. A ne kao kod nas kad je jesenas policija uhvatila Keruma da je vozio preko 200 km/h, pa kad mu je policajac naplatio kaznu od 2000 kn on ju je platio uz znatnu dozu isprdavanja.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2008. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma općenito se o ovoj temi i svim temama sličnim ovoj ne treba raspravljati... jer je opće poznato da političare boli kurac za narod...

Jebe im se što sam ja imao plaću 1 800 kn, a fino su me oderali 1 100 kn za prolazak kroz crveno koje se tek upalilo... a istu bi cijenu platio i kerum ko ima desetorostruko veću plaću od mene...

Sve je to sprdačina... samo gledaju gdje da uzimaju pare i stave ih sebi u džep...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2008. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U potpunosti se slažem s vama, skandinaski sistem pa će i mentalitet doći na svoje. Slučajevi poput rušenja spomenika će se tada naplatiti tako da će i "tatice" malo drugačije razmišljati, a "sinovi" će ići pješke...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: