Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svećenici, časne sestre...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih se složila da se svećenike poistovjećuje s Bogom, bar ne po onom što je u ovom topicu dosad rečeno.. Radi se o tome da su svećenici, samim time što su izabrali celibat, drugačiji od drugih (jesi li i ti, @mali_ivice, u celibatu možda?) i da je to dio njihovog ''posla''.. E pa hebemu, ako ne možeš poštivati ta neka ''pravila'', raspopi se i oženi onda, ja prva ne bih takvim osobama ništa zamjerila. Ali nemoj mi propovjedati nekakvo lažno ćudoređe, kojeg se niti sam ne pridržavaš.. To mi je totalno neiskreno i licemjerno!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2008. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjernici bi u životu trebali biti slika Božja na zemlji...iako znamo da je samo jedan bio ovdje na zemlji bez grijeha..ali truditi se treba..truditi..
Mene smeta dvoličnost..ma znaš o čemu već pričam..

A ako misliš da bi moglo biti boljih i kvalitetnijih rasprava na temu religije i filozofije..otvori topic..bit će mi drago.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2008. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: › (jesi li i ti, @mali_ivice, u celibatu možda?)
Nisam svečenik, nego vjernik. Nisam u celibatu.
PS: Ovo mi smeta, što se na temelju jednog ili dva primjera izgeneraliziran nešto na cjelu zajednicu, zato sam i napisao ono da smo grešnici a ne svetci!

Primjer: Jedan svečenik si kupi skupi auto i na temelju toga što je on kao takav, neskroman i neznam ti ja što se definiraju svi svečenici...
što znači da su sad odjednom svi takvi ?! Helou

snaša je napisao/la: ›
Vjernici bi u životu trebali biti slika Božja na zemlji...

Ne nego bi se vjernici trebali potruditi (jednako kao i oni koji nisu vjernici) što više držati deset božijih zapovjedi.
snaša je napisao/la: ›
Mene smeta dvoličnost..ma znaš o čemu već pričam..

Svim normalnim ljudima smeta nečija dvoličnost bilo to svečenićka ili nečija druga...
snaša je napisao/la: ›
A ako misliš da bi moglo biti boljih i kvalitetnijih rasprava na temu religije i filozofije..otvori topic..bit će mi drago.

Problem i je u ovom podebljanom što si napisala, očigledno nečitajući ono što sam ja napisao.
OVO ŠTO VI PIŠETE govorim sada o temama tipa: (što voze svečenici, kakvi su vam oni i časne, ovaj je pedofil, onaj drugi je dobar...) NE SPADA NI POD RELIGIJU, NI POD FILOZOFIJU!!!
TO SPADA POD TEMU DRUŠTVO!!!


To je isto kao da ja pod temu MATEMATIKA počnem pisati to da jedan profesor matematike vozi golfa, drugi opela, treći vara ženu, četvrti je peder, ali to nema veze sa matematikom!!!
Nadam se da sam ti sada pobliže dokućio ono što sam htio reći?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2008. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
OVO ŠTO VI PIŠETE govorim sada o temama tipa: (što voze svečenici, kakvi su vam oni i časne, ovaj je pedofil, onaj drugi je dobar...) NE SPADA NI POD RELIGIJU, NI POD FILOZOFIJU!!!
TO SPADA POD TEMU DRUŠTVO!!!


To je isto kao da ja pod temu MATEMATIKA počnem pisati to da jedan profesor matematike vozi golfa, drugi opela, treći vara ženu, četvrti je peder, ali to nema veze sa matematikom!!!
Nadam se da sam ti sada pobliže dokućio ono što sam htio reći?!


Ovo je, koji ono, drugi puta? Da, je, drugi puta otkako sam na forumu, a da se u nečemu slažemo Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2008. 7:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam svečenik, nego vjernik. Nisam u celibatu.
PS: Ovo mi smeta, što se na temelju jednog ili dva primjera izgeneraliziran nešto na cjelu zajednicu, zato sam i napisao ono da smo grešnici a ne svetci!

Primjer: Jedan svečenik si kupi skupi auto i na temelju toga što je on kao takav, neskroman i neznam ti ja što se definiraju svi svečenici...
što znači da su sad odjednom svi takvi ?! Helou


Generaliziranje svakako nije dobro..ni u kom slučaju.Mea culpa.
Ali kad pogledaš crkva nam je u banani. A to se vidi po tom što sve više ljudi bježi iz nje, gubi vjeru. Pogledaj kakvi su danas svećenici..nažalost govorim o većini..idi pitaj samo nekog od njih za pomoć..ma većina kaže "sad nemam vremena"..ili ti zalupe vrata. Jednostavno nisu vjerodostojni.
I to što se vodi kako je hrvatska zemlja s većinom katolika..glupost..moje mišljenje je da pravih vjernika (onih koji su vjernici 24 h.na dan) jako malo.
Vjera nam se pretvorila u običaj..mnogi prime sakramente jer je to običaj u njihovoj obitelji.

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne nego bi se vjernici trebali potruditi (jednako kao i oni koji nisu vjernici) što više držati deset božijih zapovjedi.


Oni koji nisu vjernici ni neznaju za 10 Božjih zapovjedi. A da bi bilo dobro .bi.

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Svim normalnim ljudima smeta nečija dvoličnost bilo to svečenićka ili nečija druga...


Sad ja ispada da nisam normalna ?
Smeta me i grubost..kad se već deklariraš kao vjernik..nemoj vrijeđat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.03.2008. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Svim normalnim ljudima smeta nečija dvoličnost bilo to svečenićka ili nečija druga...


Sad ja ispada da nisam normalna ?
Smeta me i grubost..kad se već deklariraš kao vjernik..nemoj vrijeđat.

Hej nisam imao namjeru vrijeđati, niti sam to činio ovim postom.
Nijedan dio ovog posta nije govorio da nisi normalna?!
Ako te koji dio te rečenice pogodio, jedino što mogu reči je oprosti, a sa druge strane mislio sam da ćemo se i u tome složiti.
Tj. vjerujem da nitko od nas ne voli dvolične osobe... govorim generalno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: