Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Glomazni otpad

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Bender
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2008. 18:22 
Naslov:  Glomazni otpad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ništa neću napisati... Slike govore više od riječi.



P8204372.JPG
 Opis:
 Veličina:  213.06 KB
 Pogledano:  167 put(a)

P8204372.JPG



P1010666m.jpg
 Opis:
 Veličina:  318.7 KB
 Pogledano:  175 put(a)

P1010666m.jpg



P8274389.JPG
 Opis:
 Veličina:  197.29 KB
 Pogledano:  167 put(a)

P8274389.JPG



P8274391.JPG
 Opis:
 Veličina:  213.67 KB
 Pogledano:  158 put(a)

P8274391.JPG



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2008. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa to je kultura našega naroda, što reći više o tome, i onda se lijepo govori mi smo spremni za europu, mi smo zreli za zapad, daaaaa kako da ne, zreli smo za metak u čelo, sramota

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.02.2008. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem prvi: Jedan kontejner za glomazni otpad nekoliko puta godišnje. JEDAN kontejner.
Problem drugi: Ne bi UNIKOM ispraznio taj jedan kontejner prije roka. Ma da se strvine bacaju u centru grada, stojale bi tjedan dana pokraj kontejnera.

Krivim gradsku vlast, a ne građane.

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bender
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2008. 7:10 
Naslov:  Re: Glomazni otpad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi su neodgovorni. Da se postavi ne znam koliko kontejnera mislim da bi to ovako izgledalo. Kontejner se postavlja u 7:00 ujutro, u 8:00 je već pun. Zato što pojedinci dolaze s kamionima i kombijima i ostavljaju stari namještaj, šutu i ne ne znam što već.
To se uredno prati raspored postavljanja kontejnera i zna se gdje se i kada može što ostaviti, da ne kažem da maltene prate kamion Unikoma gdje će ostaviti kontejner.
Nakon toga dolaze 'lešinari' koji kopaju po tom istom otpadu ne bi li našli nešto što im treba. Lupanje, kidanje, nabijanje... katastrofa.
Pitanje odlaganja glomaznog otpada treba riješiti drugačije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2008. 8:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Dylan - Pa valja ljudi jedva dočekaju kontejner kad su tako rijetki. A recimo, ja nemam pojma kojim danom dovoze kontejner u moje susjedstvo. Uglavnom, slažem se s tobom.
@Bender - A što bi trebalo bacati u kontejnere za glomazni otpad?

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2008. 8:19 
Naslov:  Re: Glomazni otpad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije lijepo vidjeti toliko smeća na ulici ali ako se unaprijed javi da se taj dan kupi glomazni otpad naravno da ga ljudi ostavljaju ispred kuće, pa ne mogu ga držati u vrećici. Na radiu bude objava da će se u toj i toj ulici tad i tad kupiti pa nek ljudi izbace što misle. Neće stajati danima.
Ja više osuđujem ljude što bacaju žvakaće gume, boce i papire po ulici i prirodi i pokazuju svoj nedovršeni karakter tim činom.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2008. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja recimo nemam stvarno pojma gdje je recimo taj kontejner u centru, mislim da ga čak ni nema, ali znam da recimo na drvljaniku uvijek iza bakine zgrade u četvrtak stiže kontejner i to je pomama, ljudi zapravo imaju dovoljno savjesti da ne bacaju kroz prozor glomazni otpad, ali nemaju strpljenja da kad vide pun kontejner vrate svoj otpad tamo di je stajo tjedan dva nego ga samo ripe ili ostave pored kontejnera vjerovatno sa uzrečicom, jebe mi se neka dolaze ponovo, istina trebo bi kontejner na mjesta gdje bude češće biti ali mislim da bi se i unikom trebao odazivati na pozive, recimo imaš staru veš mašinu ti, prvi komšo ima šporet, drugi je rasturio kupatilo pa je tu i kada i šuta, nazoveš i kažeš et nas tu dvoje troje ima smeća glomaznog pa dođite, znam da ima roma po baranji koji se bave odvozom glomaznog otpada, sam ne znam jel putuju do osijeka Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bender
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2008. 9:09 
Naslov:  Re: Glomazni otpad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontejner se ovdje postavlja jedanput tjedno (ponedjeljak) i svaki puta se događa ista slika. Ne može mi nitko reći da baš svaki ponedjeljak netko iz kvarta ima stari kauč i fotelje za baciti. Isto tako smatram da se grane voćaka i drveća ne bi trebale bacati u kontejner.
Kamion Unikoma je dolazio po dva-tri puta dnevno prazniti kontejner i na kraju dana završi kao na slikama.

Da stvar bude gora, taj kontejner uopće nije namijenjen za naselje jer u naselju već postoji jedan kontejner, nego za stanare pokrajnjih ulica, ali nema druge lokacije...

Sakupljanje glomaznog otpada treba riješiti kao u Zagrebu ili nekim drugim mjestima. Najavi se dan kada se otpad prikuplja u nekom kvartu, ljudi iznesu ispred svoje kuće a kamion Unikoma to lijepo pokupi.

Ovako se svi riješavaju smeća i ostavljaju ga pred tuđim vratima i nitko nema obzira.

Ne znam kako bi se vi osjećali da svaki tjedan gledate smeće pred svojim ulazom, ne možete parkirati zbog toga, okupljaju se svakakvi ljudi a djeca vam se ne mogu igrati vani.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2008. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
A recimo, ja nemam pojma kojim danom dovoze kontejner u moje susjedstvo.

Jooj ja nažalost znam, kad dođu četvrtkom ujutro oko 6 pola 7 sa onim kamijonom što se čuje 10 ulica dalje, pa me probudi, ne valja to.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2008. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bender, nisi mi odgovorio, što se treba bacati u kontejnere za glomazni otpad? Granje ne, to sam shvatila.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bender
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.02.2008. 8:44 
Naslov:  Re: Glomazni otpad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smatram da u kontejneru ne bi trebao završavati građevinski otpad, autogume kao i svaki otpad koji se može reciklirati (poput kućanskih aparata, raznoraznih boca).
Zbog same veličine kontejnera, sigurno u njega ne treba izbaciti cijelu dnevnu sobu.
Takve stvari treba odvoziti u reciklažna dvorišta. Dakle ako se netko već "potrudio" dovesti kauč, fotelju ili ne znam već što lijepo je to mogao odvesti u reciklažno dvorište, a ne ostaviti pored konetjnera ili u njemu tako da se više ništa ne može baciti.
Moje mišljenje je da bi trebalo biti više akcija kao ova
http://www.osijek.hr/nastavak.aspx?id=5837
i kao takvi kontejneri bi onda postali suvišni i ne bi se trebali ni postavljati.
Trebalo bi više poraditi na ekološkoj svijesti ljudi, a i Unikom bi trebao bolje gospodariti otpadom (posebne kante za papir, plastiku, bio otpad).
Znam da ti opet nisam odogovorio na tvoje pitanje, ali evo probat ću.
Kontejner bi trebao služiti građanima za odlaganje krupnijeg otpada. E sad što točno to bi trebali definirati oni koji gospodare otpadom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.02.2008. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s tobom da bi trebalo biti više takvih projekata. Da ima toga, vjerojatno oko kontejnera ne bi bilo toliko smeća.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bender
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2008. 0:02 
Naslov:  Re: Glomazni otpad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo da nastavim temu, pogledajte galeriju slika :

http://picasaweb.google.hr/Retfala.bez.smeca/RetfalaBezSmeca#

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: