Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odgovor HDSSB-a: „nebi – nebi“

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2008. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
tyler_durden je napisao/la: ›
Da, zastara je savršen način dokazivanja nevinosti.

ispravite me ako griješim, ali ne dokazuje li se na sudu krivnja, a ne nevinost?!


Baš tako, totalna blesavoća. Zastara i nije od težih pravnih instituta, i laik će lako shvatiti o čemu se radi, ako na to potroši jedno 3-4 sata s adekvatnom literaturom. Zastara, nevinost, dokazivanje, pih, što je slijedeće?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2008. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
tyler_durden je napisao/la: ›
Da, zastara je savršen način dokazivanja nevinosti.

ispravite me ako griješim, ali ne dokazuje li se na sudu krivnja, a ne nevinost?!


Baš tako, totalna blesavoća. Zastara i nije od težih pravnih instituta, i laik će lako shvatiti o čemu se radi, ako na to potroši jedno 3-4 sata s adekvatnom literaturom. Zastara, nevinost, dokazivanje, pih, što je slijedeće?

pojašnjenje laicima: onaj tko tuži (tužitelj) dužan je dokazati tuženikovu krivnju, nije tuženik dužan dokazivati svoju nevinost, samo osporavati tuženikove navode. do zastare dolazi ukoliko u određenom vremenu strana koja je dužna obaviti potrebno za nastavak procesa (tužitelj odnosno sud) to ne obavi. nakon toga je tuženik slobodan, jer njegova krivnja nije dokazana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2008. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
tyler_durden je napisao/la: ›
Da, zastara je savršen način dokazivanja nevinosti.

ispravite me ako griješim, ali ne dokazuje li se na sudu krivnja, a ne nevinost?!


Baš tako, totalna blesavoća. Zastara i nije od težih pravnih instituta, i laik će lako shvatiti o čemu se radi, ako na to potroši jedno 3-4 sata s adekvatnom literaturom. Zastara, nevinost, dokazivanje, pih, što je slijedeće?

pojašnjenje laicima: onaj tko tuži (tužitelj) dužan je dokazati tuženikovu krivnju, nije tuženik dužan dokazivati svoju nevinost, samo osporavati tuženikove navode. do zastare dolazi ukoliko u određenom vremenu strana koja je dužna obaviti potrebno za nastavak procesa (tužitelj odnosno sud) to ne obavi. nakon toga je tuženik slobodan, jer njegova krivnja nije dokazana.


Dovoljno za početak. Iako, naravno, nije rečeno o kakvom se postupku radilo, pa stoga ni o kakvoj se zastari radilo. Pri tome, razjašnjenja radi, uzimam da je zastara procesnopravni institut, a ne materijalnopravni, iako se doktrina još nije sasvim točno odredila po tom pitanju. Terminološki, ako se radi o krivnji i nevinosti, govorimo o okrivljeniku, a ako se radi o parničnom postupku, tuženiku. Ovisno o tome, u slučaju kaznenog postupka, zastaru se može postići beskrajnim odugovlačenjem (no tu je nužna i nesposobnost suca), a u slučaju parničnog postupka, zastara je posljedice čistog neznanja ili nemarnosti tužitelja. Poanta je sljedeća, u slučaju Glavaš-Flauder moguće je samo jedno - zastara se pojavila jer je to bilo zgodnije Glavašu od eventualne sramote izgubljene parnice/oslobađajuće presude za Flaudera. Ovo sve navodim hipotetski, jer, naravno, tko zna zapravo što je bilo, ali kao hipotezu treba uzeti dvije činjenice: prvo, da si sudac u Osijeku ne bi dozvolio da mu kazneni predmet u kojem je Glavaš tužitelj ode u zastaru, i drugo, da su Glavaševi odvjetnici barem toliko sposobni da znaju rokove zastare u parničnom postupku pa da ne tuže prekasno. No ono što smo htjeli reći je zapravo usmjereno ovim pametnjakovićima iznad, koji se razmeću znanjem i etikom, bez namjere da pomažemo nekom novinaru Flauderu (jer si očito dovoljno pomaže sam), s obzirom da je od nezainteresiranog laika gori jedino zainteresirani laik, pritom precjenjujući vlastito znanje. Kirurzima se ne bi usudio reći da su odrezali previše želuca, zar ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2008. 11:54 
Naslov:  Re: Odgovor HDSSB-a: „nebi – nebi“
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uuuu jedva čekam da općepoznati i veliki novinar Goran napiše svoj osvrt na pisma u kojima se masovno poziva građane da glasaju za Đapića (nažalost poslana su i mnoštvu preminulih osoba).

Đapić šalje potpisana pisma imenovana na preminule osobe. Moli ih da glasaju za njega na izborima.

Mooooooolim vas glasajte za mene da bih i dalje imao besplatan stan i da bih dobro jeo i trošio vaše milijune.


Zadnja promjena: Igor_OS; 19.02.2008. 12:07; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2008. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
tyler_durden je napisao/la: ›
Da, zastara je savršen način dokazivanja nevinosti.

ispravite me ako griješim, ali ne dokazuje li se na sudu krivnja, a ne nevinost?!

Da ovo je dobro napisano.
Optuže te i ti kao takav moraš na kraju sebe braniti zbog toga što te netko optužio, a dokazi kao dokazi su naravno manje važni...
PS: govorim opčenito, tako je obično stanje stvari u RH.
Dok tamo gdje ima pregršt dokaza slučaj obično propadne....

Puno vas pozdravlja Asim Kurjak Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
the smiths
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Lokacija: osijek, centar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2008. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majko moja, kake gluposti priča ovaj naš goran, nea pojma o pojmu sam ko neka baba tračara pljuje sve šta mu padne pod ruku pokvarenu i korupciranu (bez uvrede).

nema panike u hdssb-u. nikada i nije bilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jerko
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2008. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moš mislit..dr.šišljagić...smiješno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2008. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

the smiths daj molim te, ma necu komentirati sta si napisala.
Al stvarno ne kontam zasto ste toliko napali tog Gorana, ja covjeka ne znam pa tako necu nista ni reci o njemu. a sto se tice clanka mislim da je ok, jednostavno je opisao sta se dogadja izmedju HDSSB I HSP.
Da se razumijemo nisam ni u jednoj stranci pa sam objektivna.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2008. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što je taj hdssb? To neki novi seljački pokret?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.02.2008. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Što je taj hdssb? To neki novi seljački pokret?

to je stranka glavaševih potrckala.

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2008. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igor_OS je napisao/la: ›
Đapić šalje potpisana pisma imenovana na preminule osobe.

mene je slanje tih pisama navelo da se zapitam od kuda je taj čovjek vadio podatke? mislim, nisu ih svi dobili, moja žena recimo je a je ne.mene možeš naći telefonskom imeniku - ako im je on bio izvor podataka - al nje tamo nema.ona je vlasnik stana i vjerujem da su i ostali primatelji pisama iz te kategorije.otud i ti umrli jer znamo kak ose kod nas rješavaju prijepisi i poslovi sa gruntovnicom.
s druge strane, nemaju li ljudi po toj osnovi neko pravo na zaštitu svoje privaqtnosti? otkud jednoj političkoj stranci pravo da ih zloupotrijebi za svoje interese?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
čiko80
Offline
Ukupno postova: 1
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2008. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ljudi, treba se suočiti s realnošću... HDSSB je izgubio i ove izbore najviše zbog pokušaja koalicije sa SDP-om. Sada pokušava vratiti koji postotak glasova na svoj već dobro poznat način. Prvo su bacali letke vezane za dvoranu Gradski vrt, a sada nastavljaju istim putem. A mislim da je vrhunac svega bila optužba da je HSP "uklonio" Šetača... No ipak, smješno je vidjeti da se Škoro sada bori protiv Glavaša, kad su (ne baš jako davno) skupa zagljeni pjevali na Trgu sv. Trojstva... Sve u svemu, već mi je muka od svih tih pokvarenih lica i politike!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: