Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kazna za staru vozačku dozvolu bit će 300 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2008. 3:36 
Naslov:  Kazna za staru vozačku dozvolu bit će 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nova vlada Republike Hrvatske već od početka najavljuje nekoliko značajnih poteza. Jedan od njih je i promjena većine dokumenata, poput osobne iskaznice, vozačke dozvole i putovnice. Prema novom Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, svi su vozači obvezni izraditi novu vozačku dozvolu, a potpresjednica Vlade, Đurđa Adlešič, najavljuje osim toga elektroničku iskaznicu, koja bi zamijenila vozačku, zdravstvenu i porezni broj.

Kako doznajemo od Emila Landhera, načelnika Sektora upravnih, inspekcijskih i poslova civilne zaštite u Policijskoj upravi osječko-baranjskoj, oni službeno još uvijek nisu dobili nikakvu obavijest, stoga o tome nema ni konkretnih podataka. Međutim, što se tiče vozačkih dozvola, jasno je naznačeno da se one moraju promijeniti u roku pet godina od donošenja novoga zakona (koji je stupio na snagu 20. kolovoza 2004. godine nap.a.), točnije do 20. kolovoza 2009. Nove vozačke dozvole imaju nove kategorije, koje su suglasne s novim zakonom.

- Također, nove vozačke dozvole izdaju se na rok od 10 godina, do starosne dobi od 80 godina. Do sada su se izdavale do 65 godina starosti, kaže Landher. Umjesto dosadašnjih osam kategorija, nove sadrže njih čak 14. Što se tiče sankcija u slučaju da netko ne zatraži novu vozačku dozvolu do navedenog roka, kazna je 300 kuna zbog korištenja nevaljanog dokumenta.

- Iako se vozačke dozvole izdaju na rok od 10 godina, u slučaju nekih liječničkih restrikcija, to razdoblje se može smanjiti, ovisno o preporuci liječnika. Također, novi, odnosno mladi vozači, i dalje će dobivati probnu vozačku dozvolu na dvije godine, zaključio je Landher. Stoga, što se tiče vozačke dozvole, svi još uvijek imaju dovoljno vremena za izradu nove.

Autor: Goran Milanović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2008. 8:05 
Naslov:  Re: Kazna za staru vozačku dozvolu bit će 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Nova vlada Republike Hrvatske već od početka najavljuje nekoliko značajnih poteza. Jedan od njih je i promjena većine dokumenata, poput osobne iskaznice, vozačke dozvole i putovnice.


Značajani potezi!?????!.. prvo ukidanje participacije ( by Darko Milinović ), pa nastavak slijedi..jebote svaka Vam čast kad samo smišljate kako izbiti raji lovu iz već prodrtih džepova...


Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Također, nove vozačke dozvole izdaju se na rok od 10 godina, do starosne dobi od 80 godina. Do sada su se izdavale do 65 godina starosti

pa da super..još jedan odličan potez..iz iskustva znam da ljudi već iznad 60 u prometu nisu baš pouzdani vozači..a tek kad krene lupat skleroza i hercovi u kasnim 70ima..oooo, bit' će belaja na cesti..garant će se opet uvoditi promjena zakona baš kao cijeli onaj cirkus sa promilima...

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Iako se vozačke dozvole izdaju na rok od 10 godina, u slučaju nekih liječničkih restrikcija, to razdoblje se može smanjiti, ovisno o preporuci liječnika.


da..oćoravim u sljedećih par godina i lijepo mi se ograniči na 2 ili 5 godina..pa plaćaj Mujo do 80te godine života..suuuupeeer..baš lijepo jutro..



A za OVU bolje da ništa ne komentiram..jer ću dobiti po peperejki zbog evil sadržaja koji mi trenutno skaču po sivim stanicama...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2008. 8:21 
Naslov:  Re: Kazna za staru vozačku dozvolu bit će 300 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno previše traže od građana kojima ne daju ništa. Ja sam pravi primjer jer mi plaća kasni 4 mjeseca, ali sve plaćam redovito i nitko me ne pita ništa. I kao primjer, lani sam izvadila vozačku dozvolu jer mi je stara istekla (imala sam na 5 g. zbog naočala) koja vrijedi 10 g. Jel ja opet moram izvaditi novu ili je ta "nova"? Razlikuje se od stare samo u nekim stavkama. Dokumenti mi također uskoro izlaze i s tim sam se pomirila. Ali ako sad izvadim osobnu i putovnicu, a za mjesec dana se budu mijenali nekoga ću ukokati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2008. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

drzavi treba lova za TAKSE koje se placaju.... a vi narode hebi te se...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2008. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@1step2far - Mislim da je tvoja nova.

Inače, mislim da je ovo samo uzimanje novaca od građana. Zašto ne bismo staru vozačku mogli zamijeniti tek kad nam istekne? Zato jer treba puniti državni proračun...

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2008. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bilo bi lijepo da je informacija u članku potpunija pa da su naveli koje su to "stare" vozačke, od kojeg godišta.
koji su to podlaci kad zahtjevaju takve stvari.mogli su jednostavnije svima napravit te elektronske i poslat doma poštom.sad će opet pravit gužve...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2008. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
bilo bi lijepo da je informacija u članku potpunija pa da su naveli koje su to "stare" vozačke, od kojeg godišta.

Nema prema godištima, nego jedan od pokazatelja da je vozačka stara je da ima samo 8 kategorija, za razliku od novih koje imaju 14.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2008. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I mislim da su sve vozačke izdane od 20. 8. 2004.( od stupanja novog zakona) nove i da ih ne treba mijenjati. Ali lako se prebroje kategorije.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2008. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

do godine ce opet promjenit i onda kad svi promjene onda ce se sjetiti da trebaju jos nes ubaciti i da u roku od 2 god svi trebaju promjenit.. ko i sa osobnim sto je bilo.. odjednom HITNO HITNO na kraju nije hitno.. vec samo daj love Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2008. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja imam tu kao novu.... ali ionak ću za godinu dana dobit trajnu..tako da....

al kad to dobijem... ako počnu opet neke gluposti mijenjat super... udavit ćem nekoga...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lego
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Lokacija: Na posao idem pjeske.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2008. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ajmo,narode,treba postofati drzavni proracuncic...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kent_slip
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2008. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la (Pogledaj post): › ja imam tu kao novu.... ali ionak ću za godinu dana dobit trajnu..tako da....

al kad to dobijem... ako počnu opet neke gluposti mijenjat super... udavit ćem nekoga...


aaah, to sam se i ja nadao. na kraju dodjes cekas u redu satima i onda ti dodje teta, uzme vozacku, i naravno biljege, i kaze da dodjes kasnije, kad dodjes kasnije ispadne da je samo pecat lupila na kojem pise na koliko je produzena

ma lopovi su sve to gadni

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2008. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma to je sve lopovluk...

Imam probnu vozačku dozvolu, u osmom mjesecu moram izvaditi novu, pa će mi opet produžiti na dvije godine ( koliko sam čuo, ako u probnom roku imaš kaznenih bodova da ti produže opet na dvije godine... srećom ja sam skupio tri komada ), pa ću i nakon te dvije godine dobiti na jednu godinu, pošto moram svakih pet godina ići na liječnički zbog vida... a ne daj bože da u drugih dvije godine skupim još pokoji bod... onda ću u dvije godine morati tri puta mjenjati vozačku.... Čovječe pa mjenjat ću vozačku više nego cijela moja obitelj skupa ....

Jbg... napunit ću državni proračun ako ništa drugo...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2008. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko to sad novaca iznosi?
koliko sad ubiru za vozačke?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2008. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sada jedna vrlo poznata rečenica od mene...
NABIJEM IH SVE KOLEKTIVNO NA KURAC!!!!!!!!!
lopovi banda kurve licimuri demoni jajare, ima se para, ima se para, nema šta, a rajo ti ispaštaj, njih vozaju vozači a mi nek se jebemo u guzice one sirotinjske, još jedan odličan potez nove/stare vlade,
SANADERU [de-evilized]!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: