Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tri nova majstora karatea u gradu Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2008. 13:59 
Naslov:  Tri nova majstora karatea u gradu Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U utorak i srijedu (5. i 6. veljače 2008.) u OŠ Franje Krežme i OŠ Mladost održano je skupno polaganje članova Karate kluba Osijek i Karate kluba Kuna.

Polaganju je pristupilo 62 karataša, među kojima su dominirali kandidati za žuti pojas. Pred komisijom u sastavu Zoran Đurkić 1. dan, Željko Šuster 1. dan, Dinko Stanković 2. dan, Ljuboja Ćorković 3. dan te dr. Dražen Gorjanski 5. dan (predsjednik komisije) uspješno su položili sljedeći kandidati:
Bijelo-žuti pojas: Ena Antunović, Ela Firicki, Domagoj Raštegorac, Mislav Gucunski, Mateo Skender, Josip Harci, Brigita Slabak - svi članovi Karate kluba Osijek
Žuti pojas: Leon Bogičević, Antonio Antunović, Patrik Dražić, Ena Antunović, Mislav Gucunski (pohavaljen), Helena Brčić (pohvaljena), Robert Fran Han, Bruno Bugarić, Josip Harci (pohvaljen), Robert Čičak (pohvaljen), Andrej Hengl, Bruno Kovač, Antonio Hmura (pohvaljenj), Daniel Kovač, Emerik Jurić (pohvaljen), Mirna Lozić (pohvaljena), Iven Jurić, Dario Prekl, Ana Klobučar (pohvaljena), Domagoj Raštegorac, Fran Kočevar, Mateo Skender, Matko Matić (pohvaljen), Karlo Spajić, Josipa Svetina, Brigita Slabak, Amoreta Vacka,Toni Vilagoš (pohvaljen) svi članovi Karate klub Osijek te Nikša Borovac, Iva Turalija, Kruno Tonković, Matej Grgić - svi Karate kluba Kuna
Narančasti pojas: Ivan Furlan - Karate klub Kuna
Crveni pojas: David Bajramović, Dora Bajramović, Augustin Đurašević, Robert Pepić, Ivan Pružinac, Stjepan Pružinac, Danijel Tripolski i Zvonimir Žulj (pohvaljen) - svi članovi Karate kluba Osijek; te Martina Grgić, Matea Furlan i Dino Dubravac (pohvaljen) - članovi Karate kluba Kuna.
Zeleni pojas: Valentina Balić, Sara Grbešić, Antonio Stuhli i Miroslav Vukašinović - članovi Karate kluba Osijek
Plavi pojas: Lea Sarić (pohvaljena) i Simona Uzelac - članice Karate kluba Osijek
Ljubičasti pojas: Barbara Komar
Crni pojas (majstori karatea 1. DAN): Martina Hmura, Kristina Šobota i Tea Šojat - članice Karate kluba Osijek.

Osobito je bilo zanimljivo polaganje za crni pojas. Uz kate, tehnike i borbe, kandidatkinje su pokazale uspješno vladanje elementima juda, tehnikama rada na vreći i makiwari. Posebno oduševljenje su izazvale atraktivne tehnike gašenja svijeće udarcem ruke te tehnike tameshiwari (tehnike lomljenja). Iako naizgled krhke, mlade karatašice su žestokim udarcima s lakoćom lomile crjepove na opće oduševljenje svih nazočnih na polaganju. Svojim su uspješnim nastupom u cijelosti zadovoljile ispitne kriterije te zasluženo stekle zvanje majstora karatea 1. dan.

U duhu svog temeljnog opredjeljenja, već sljedeći tjedan u Karate klubu Osijek pod vodstvom dr. Dražena Gorjanskog počinje tečaj autogenog treninga i meditacije kojim će članovi kluba stjecati mentalne sposobnosti nužne za daljnje napredovanje u karateu.



Tekst i foto: Jasmina Gorjanski, tajnica Karate kluba Osijek

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.02.2008. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa eto čestitam majstorima na uspjehu! osijek031.com smile

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2008. 15:16 
Naslov:  Re: Tri nova majstora karatea u gradu Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile
karate je sranje
roditelji šaljite djecu na gimnastiku dok su mala, pa malo atletike ili veslanja, pa onda sportovi sa loptom radi oko-ruka kordinacije. Od karatea samo postanu živčani i agresivni, pa na ulici dobiju batina od svakoga...
Karate je boio borilačka vještina prije 500 godina kad su ga znale samo 2 obitelji koje su g izmislile, a ovaj današnji komercijalni karate je izgubio original smisao i jedini smisao je PRODAVATI "istok" tj. njihovu filozofiju..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LukaEsseker89
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2008. 15:38 
Naslov:  Re: Tri nova majstora karatea u gradu Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ocito je da ti nemas pojma...netko tko zna ne bi tako pricao!
tebe su roditelji ocito slali na puno sportova ali nijedan nisi
dotjerao do kraja!probaj ti poloziti za crni pojas,vec te zamisljam sigurno si truljo koji se ne moze sagnuti i dodirnuti nozne prste rukama ,
a da ne savije koljena!jadno!umjesto da potices i dajes
pozitivne komentare tu si se naso solit pamet!i ako netko hoce odabrat
pravi sport neka odaber karate nece pogrijesiti!i nisu karatasi agresivni...obicno prvi pocnu ovakvi kao ti,a to se vidi i po tvom komentaru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2008. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dečko, ja sam u 2 i po g treniranja veslanja pokupio 3 zlatne i jednu srebrnu medalju sa međunarodnih natjecanja (domaće da i ne psominjem). bencham 130 kg. trčim 13 sec na 100 m..jel trebam nabrajati dalje?
ajd ti meni objasni koji je smisao kata?
i zašto se uči 500 rezličitih udaraca - toliko da se stvori zbrka u glavi i neznaš koji treba upotrijebit kada? zašto se jednom uče jedni udarci, i kad malo napreduješ sensei ti kaže da ih ne radiš jer postoje drugi, koji su kao bolji? zašto bi onda uopće učio te lošije udarce umjesto da od početka vježbaš te "naprednije" udarce...
Zašto moraš plaćati svako polaganje, katu, diplomu, pizdu materinu?

Recimo, super si u tome, ali si siromašan, i nemaš z aplatiti polaganje, pojas ili sl - i trener te odjebe?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
no_name
Offline
Avatar

Ukupno postova: 115
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2008. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[email protected] je napisao/la (Pogledaj post): › dečko, ja sam u 2 i po g treniranja veslanja pokupio 3 zlatne i jednu srebrnu medalju sa međunarodnih natjecanja (domaće da i ne psominjem). bencham 130 kg. trčim 13 sec na 100 m..jel trebam nabrajati dalje?
ajd ti meni objasni koji je smisao kata?
i zašto se uči 500 rezličitih udaraca - toliko da se stvori zbrka u glavi i neznaš koji treba upotrijebit kada? zašto se jednom uče jedni udarci, i kad malo napreduješ sensei ti kaže da ih ne radiš jer postoje drugi, koji su kao bolji? zašto bi onda uopće učio te lošije udarce umjesto da od početka vježbaš te "naprednije" udarce...
Zašto moraš plaćati svako polaganje, katu, diplomu, pizdu materinu?

Recimo, super si u tome, ali si siromašan, i nemaš z aplatiti polaganje, pojas ili sl - i trener te odjebe?


Pa ti stvarno nemas pojma!!
Tako nemozes govorit niti o jednom sportu.Sam si rekao da si veslač, da osvajaš medalje...Kako to da te u tvojem klubu nisu naučili da nepljuješ po drugim sportovima i blatiš tuđa postignuća i rad??
Osobno sam trenirao karate 10 godina i mogu ti reći da nije sranje I da se nepravi nikakva zbrka u učenju udaraca...U karateu ne učiš samo ono što je napisano u članku, puno važnije ti je da se znaš koncentrirati i sabrati, također učiš misliti i razmišljati tj. razvijaš duh.Današnji karate nije nikakva komercijalna verzija, uvjek je isti, napredniji udarci nepostoje.Kate su skup pokreta kojima prikazujemo princip borbe.
Nijedan karataš neće dobit batina od običnog uličnog mangupa u to budi siguran!!!
A ako si siromašan, talentiran iliti nadaren tvoje treninge, natjecanj, polaganja, opremu plača HKS ili grad ili država

_________________
Save water - Drink beer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.02.2008. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

yes sensei osijek031.com smile
svaka čast karatašima

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LukaEsseker89
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2008. 23:04 
Naslov:  Re: Tri nova majstora karatea u gradu Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e vidis a ja karate treniram vec 11godina i imam negdje 70 medalja s raznoraznih natjecanja bilo medunarodnih ili drzavnih!
i onaj tko nije probao karate ne moze ni znati koja je car i smisao kata,a osim toga nitko tebe ne bi tjerao da radis kate,mozes i borbe.
bilo jedno ili drugo karateom se izgraduje i razvija motorika vise nego u nekim sportovima kao sto su veslanje ili dizanje utega!
u karateu se koriste misici ali i glava cak i vise!najvaznija je koncentracija i smirenost!a da ne govorim koliko je povezan s gimnastikom...npr ja mogu i musku i zensku spagu do kraja a ostalo da i ne govorim...nije da se hvalim,ali mozes li i ti tako sta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.02.2008. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LukaEsseker89 je napisao/la: ›
npr ja mogu i musku i zensku spagu do kraja a ostalo da i ne govorim...nije da se hvalim,ali mozes li i ti tako sta

želi li on uopće tako šta? osijek031.com smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kristina_os
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2008. 18:51 
Naslov:  Re: Tri nova majstora karatea u gradu Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma pusti budalu, smiješan je, nek priča šta oće, tak sam pokazuje svou "informiranost", ja se ponosim i presretna sam što sam položila i baš me briga za glupe komentare, jer znam šta sam prošla da bi došla do ovoga..tak da onak..dečko kill se..Luka može stvarno špagu vidila sam ja na natjecanjima xD..svaka čast

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2008. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene zanima tko je ova žena što razbija crepove. Uskoro ću krov mjenjati pa...

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2008. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Mene zanima tko je ova žena što razbija crepove. Uskoro ću krov mjenjati pa...

vrlo pohvalno od tebe...spojiti korisno sa ugodnim i omogućiti naprednim maldim karatašima da imaju na čemu vježbati.
stavit ću ti pohvalu pod onaj topic...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.02.2008. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ee jel može ona to glavom?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2008. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LukaEsseker89 je napisao/la: ›
i onaj tko nije probao karate ne moze ni znati koja je car i smisao kata,


Kao klinac trenirao sam karate. Tj. pokušao. Vrlo brzo sam uvidio svu besmislenost i ostavio se toga.
Nastavio se baviti aktivno sportom do danas (nogomet, tenis). I uvijek ću tvrditi da je za mene karate među najdosadnijim i najglupljim sportovima.
Ali ga nikada neću podcjenjivati generalno; stav je subjektivan i meni je glup. Ne znači da mora biti svima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: