Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Povrat poreza i za zapošljavanje kućne pomoćnice ili vrtlara!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2008. 3:09 
Naslov:  Povrat poreza i za zapošljavanje kućne pomoćnice ili vrtlara
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Do kraja veljače, prema procjenama, poreznu će prijavu na području Osječko-baranjske županije predati između 65 i 70 tisuća građana, od kojih će velik broj to učiniti kako bi ostvario pravo na povrat poreza, odnosno iskoristio porezne olakšice. Kako doznajemo od osječkih knjigovođa, “lov” na povrat poreza u Osijeku je u punom jeku, no pojedini građani još uvijek nisu svjesni na osnovu čega sve mogu dobiti povrat poreza.

- Porezne prijave na osnovu kojih se očekuje povrat poreza najčešće predaju oni koji su u protekloj godini radili nepuno godišnje radno vrijeme, ili su samo povremno radili. Tu su i oni koji su u 2007. godini investirali u uređenje stana, podizali stambeni kredit, uplaćivali osnovno i dopunsko zdravstveno osiguranje ili policu životnog osiguranja. Nešto je manje onih koji znaju da imaju pravo na povrat poreza u slučaju kupovine medicinskih pomagala, ili onih koji su koristili zdravstvene usluge koje nisu pokrivene obveznim i dopunskim zdravstvenim osiguranjem. Također manji je broj ljudi svjestan da povrat poreza mogu dobiti ako su tijekom protekle godine zapošljavali radnike u domaćinstvu poput kućnih pomoćnica, njegovateljica, domara ili vrtlara, kaže Blanka Marčik iz zadruge za računovodstvene i savjetodavne usluge "Marčik”, te dodaje kako je već dvije godine, prema izmjenama Zakona o porezu na dohodak neoporezivi dio dohotka iznosi 1.600 kuna, a osobni odbici mogu biti maksimalno 12 tisuća kuna.

Ono što je manje poznato, kako kaže Marčik, jest činjenica da uzdržavani članovi, i u slučaju da imaju vlastite prihode, mogu u poreznoj prijavi prikazati svoje prihode na osnovu kojih mogu ostvariti povrat poreza, ali ujedno mogu biti i uzdržavani članovi na poreznoj prijavi roditelja ili supružnika.

- To je pogodnost koju mogu iskoristiti studenti ukoliko primaju stipendiju do 800 kuna mjesečno ili radom preko studentskog servisa ostvaruju godišnji dohodak u visini od 9.600 kuna. Istu pogodnost mogu ostvariti umirovljenici sa manjim mirovinama čiji zbroj godišnje ne prelaze 9.600 kuna, objašnjava Marčik.

Olakšice i na području posebne državne skrbi

Osobe s prebivalištem na području posebne državne skrbi ostvaruju pravo na dodatne porezne olakšice. Tako je za njih, ovisno o tome kojoj skupini pripadaju, povećan neoporezivi dio dohotka. Za one koji žive na području Baranje, grada Vukovara i istočne Slavonije, neoporezivi dio dohotka iznosi 3.846 kuna, za one koji žive uz granicu sa Srbijom 3.200 kuna, te za one u ratom pogođenim mjestima u zapadnoj Slavoniji 2.400 kuna.

Autorica: Ivana Kukić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2008. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sreća pa imam dva vrtlara - svaki za po jednu biljku u mom stanu! Wink

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.01.2008. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel dobijem povrat poreza za placanje seksualnih usluga???

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2008. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja imam francusku sobaricu. Jel mogu ja onda u Hrvatskoj dobit povrat poreza?

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: