Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Offtopic

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2008. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani DeusExMachina.

Pišem ovo na rubu živaca. Jer ponovno ste ignorirali svako moje pitanj postavljeno vama.
1. Gdje je tema "Moderatori"?
Trenutačno ju ne mogu naći, što dovodi do zaključka da je obrisana. Budući da je u temi bila postavljena teza kako moderatori ne obavljaju svoj posao dobro te kako ne sankcioniraju svaku osobu isto... Pitam se, jesam li povrijedio vaš ego možda?
2. Gdje je tema u kojoj je korisnik nake_rado sasuo niz psovki na račun forumaša Marshall-T?
Čini li se meni, ili je i ona obrisana, a nikakve sankcije nije bilo?
3. Poštovani, zašto ignorirate svaki moj upit o mojim žutim kartonima? Jer, s jednim žutim kartonom se mogu složiti, ali s drugim nikako, iz razloga koje sam naveo u dolje navedenom linku:
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=11511
4. Također, još uvijek nisam dobio pojašnjenje zašto mi nije bio dopušten ulazak na portal, ne na forum, nego cijeli portal u prije dvije noći?

Poštovani moderatoru DeusExMachina, vi svoj posao obavljate traljavo, da ne bih upotrijebio druge riječi. Što više, sjetih se posta vašega u kojem ste nagovarali cure da se potuku u blatu ili čokoladi (u nedostatku vremena, ne mogu ga trenutačno pronaći).
Pitam vas, smije li sebi moderator dopuštati takve ekcese?

aethur, vlasnik dva žuta kartona na forumu portala Osijek031. Offtopičar također.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2008. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Edit: Temu "Moderatori" sam pronašao, no bez vašeg odgovora. Što znači da ipak ignorirate.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DeusExMachina
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2008. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani,

1. http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=11539

2. Budući da je tema bila prepuna negativne energije i prepucavanja - uklonjena je u cijelosti. Mjere, predviđene za takve teme i poruke, su poduzete.

3. Žuti karton ste dobili ne samo zbog vrijeđanja sudionika rasprava, nego i zbog pisanja netematskih poruka u tematskim raspravama i tematskim podforumima.

Offtopic poruke nisu dobrodošle u tematskim raspravama na forumu portala Osijek031.com. O količini offtopic poruka koje ste genrirali u 6 mjeseci, koliko ste korisnik, možete se osvjedočiti pregledom svih vaših poruka.

4. S dva žuta kartona vam je i dalje omogućeno sudjelovati u rasprava na forumu portala Osijek031.com. Ono je poruka koja nema veze s vašim korisničkim pravima i na sistemskoj je razini, stoga vaš upit trebate adresirati na admina.

Od osobe koja krši pravila foruma portala Osijek031.com nije neočekivano dobiti lošu ocjenu kao moderator.

Zamoljeni ste nekoliko puta da ne pišete offtopic poruke u tematskim raspravama i ne zachatavate rasprave.

O kakvoj poruci s curama i čokoladi je riječ?!?

DeusExMachina
moderator foruma portala Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2008. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bla bla bla...Sve ja to znam. Rekoh već da radim offtopice. Sada mi odgovori na pitanje.
Zašto je "fuck off" uvreda?
Kažeš osobe koje krše pravila samo te kritiziraju? Jel mi čitamo isti topic trenutačno? A vidim nitko od njih ne krži pravila.

Zamoljen sam jednom privatnom porukom. I jednom od strane admina na chatu. Ne poričem svoje oftopice i u više navrata sam rekao da se slažem s jednim žutim kartonom.
Međutim, s drugim nipošto (iako, na koncu, ne smeta mi ni taj drugi).

Što se tiče poruke, vidim postavljeno je da se ne vidi kada si na mreži. S time se ne može vidjeti niti tvoje sve poruke. No, jamčim da je bila poruka, tvoja poruka, uvrijedljivog sadržaja prema dvijema forumašicama. Naime, provjerio sam tvoje postove prije nekog vremena, čisto iz znatiželje i vidio sam taj s čokoladom ili blatom.

Poštovanje (NHF, prešao sam na ti.)

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2008. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DeusExMachina je napisao/la: ›
Citat: › Ako je bilo stvarnih prijetnji preko foruma tada su svi, pa i MODERATOR dužni to prijaviti policiji.
Imate pravno utemeljen argument za ovu tvrdnju, ili nagađate?



KAZNENO DJELO (narodne novine 110/97)
Način počinjenja kaznenog djela

Članak 25.
(1) Kazneno djelo može se počiniti činjenjem ili nečinjenjem.
(2) Kazneno djelo je počinjeno nečinjenjem ako je počinitelj koji je pravno obvezan spriječiti nastupanje zakonom opisane posljedice kaznenog djela to propustio učiniti, a takvo je propuštanje po djelovanju i značenju jednako počinjenju tog djela činjenjem.
(3) Počinitelj koji je kazneno djelo počinio nečinjenjem može se blaže kazniti, osim ako se radi o kaznenom djelu koje se može počiniti samo nečinjenjem.


Nehaj

Članak 45.
(1) Kazneno djelo može se počiniti sa svjesnim ili nesvjesnim nehajem.
(2) Počinitelj postupa sa svjesnim nehajem kad je svjestan da može počiniti djelo, ali lakomisleno smatra da se to neće dogoditi ili da će to moći spriječiti.
Povreda slobode izražavanja misli

Članak 107.
(1) Tko uskrati ili ograniči slobodu govora ili javnog nastupa, osnivanje trgovačkih društava, fondova i ustanova javnog priopćavanja, slobodu tiska ili drugih sredstava priopćavanja,kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko naredi ili provodi cenzuru,


Nasilničko ponašanje
Prijetnja

Članak 129.
(1) Tko drugome ozbiljno prijeti kakvim zlom da bi ga ustrašio ili uznemirio,
kaznit će se novčanom kaznom do stopedeset dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do šest mjeseci.
(2) Tko drugome ozbiljno prijeti da će njega ili njemu blisku osobu usmrtiti, teško tjelesno ozlijediti, oteti ili oduzeti slobodu, ili joj nanijeti zlo podmetanjem požara, eksplozijom, ionizirajućim zračenjem ili drugim opasnim sredstvom, ili joj uništiti društveni položaj ili materijalni opstanak,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

GLAVA DVADESETIDRUGA (XXII.)
KAZNENA DJELA PROTIV PRAVOSUĐA
Neprijavljivanje pripremanja kaznenog djela

Članak 269.
(1) Tko pravodobnom prijavom nadležnoj službi ili na drugi način ne poduzme mjere da se otkloni izravna opasnost od požara, poplave, eksplozije, prometne nesreće ili kakve druge izravne opasnosti za život ljudi ili imovinu većeg opsega, iako je to mogao učiniti bez veće opasnosti za sebe ili drugoga,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
(2) Tko odvraćanjem ili na drugi način spriječi neku osobu u poduzimanju mjera za otklanjanje opće opasnosti za život ljudi ili imovinu većeg opsega,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do dvije godine.
(3) Za pokušaj kaznenog djela iz stavka 2. ovoga članka počinitelj će se kazniti.

Članak 299.
(1) Tko zna da se priprema počinjenje težeg kaznenog djela i to ne prijavi u vrijeme kad je još bilo moguće spriječiti njegovo počinjenje, a to djelo za koje je zakonom propisana kazna zatvora pet godina ili teža kazna, bude pokušano ili počinjeno,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

Članak 331.
Tko radi iživljavanja nasiljem, zlostavljanjem ili osobito drskim ponašanjem na javnom mjestu dovede drugoga u ponižavajući položaj,
kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2008. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neka Zakon priča za sebe.

Poštovani DEUX,
a što se tiče iznošenja stava o stvarima o kojima ne znam dovoljno ili ne znam ništa forumaši će odlučiti hoće li moje postove uvažiti. Tako će i mojoj neupućenosti suditi i drugi, a ne samo jedan i jednstveni sudac.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DeusExMachina
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2008. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani mvarga,

DeusExMachina je napisao/la: › Dostava informacije o mogućim počiniteljima ide po odluci nadležnog tijela i dokumenta (sudski nalog).

Moderator nije policajac, sudac, medijator i pregovarač između bilo kojih sukobljenih strana.

Pravno gledano, nick nema ni fizičku, ni pravnu osobnost. Fizičku osobnost, odnosno osoba koja je u određenom trenutku bila za računalom s određenom IP adresom, ima osoba koja je neku od poruka pisala, ali za utvrđivanje identiteta te osobe se ne brinu ni moderatori, ni korisnici, već nadležna tijela koja imaju ovlasti zatražiti informacije o autorima poruka kod pružatelja usluga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DeusExMachina
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2008. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: › Neka Zakon priča za sebe.
Slažem se.

Citat: › Poštovani DEUX,
a što se tiče iznošenja stava o stvarima o kojima ne znam dovoljno ili ne znam ništa forumaši će odlučiti hoće li moje postove uvažiti. Tako će i mojoj neupućenosti suditi i drugi, a ne samo jedan i jednstveni sudac.
I s ovim se slažem. Svakako bih vam preporučio da samo provirite na forume koji nemaju moderatora/pravila.

Nakon tog uvida i čitanja onih članaka, možemo nastaviti diskusiju.

DeusExMachina
moderator foruma portala Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2008. 14:49 
Naslov:  Re: Offtopic
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DeusExMachina je napisao/la: ›
O kakvoj poruci s curama i čokoladi je riječ?!?


aethur je napisao/la: ›
No, jamčim da je bila poruka, tvoja poruka, uvrijedljivog sadržaja prema dvijema forumašicama. Naime, provjerio sam tvoje postove prije nekog vremena, čisto iz znatiželje i vidio sam taj s čokoladom ili blatom.


@aethur, pretpostavljam da si na ovo mislio:



_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2008. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zeros, jesi ti to namjerno napisao pod svojim nickom ili se se zaboravio logirati kao DeusExMachina? Rolling Eyes Rolling Eyes Wink osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2008. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

;-)

Hehe... Ja sam autor navedenih linija.

Novi moderator je izabran ove jeseni, kad je dobio ovlasti i nick. ;-) Nemojte njega kriviti... ;-)

Nekad su se offtopici i zesce rasprave mogle rjesavati u prijateljskom tonu. Uostalom, i s aethurom sam jednom razgovorao, objasnio mu zasto je offtopic nesto lose i on se slozio da vise nece offtopichariti. ;-)

Btw. 0s, daj pukni linkove na cijelu raspravu, ne da mi se sada traziti, bila su to lijepa vremena kvalitetnih rasprava.

@aethur, sto se tice onog error 403, vjerojatno si imao prevelik cookie (buduci da se u njega sprema i popis neprocitanih tema kad si logiran), pa je mod_security reagirao (zastita od overflowa). Uglavnom, ako se pojavi nesto slicno, onda ocisti cookie i klikni u forumu na ono da obiljezi sve teme procitanima (gore desno, "Mark all read").

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2008. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo link http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=416

aethur je napisao/la: ›
Zeros, jesi ti to namjerno napisao pod svojim nickom ili se se zaboravio logirati kao DeusExMachina? Rolling Eyes Rolling Eyes Wink osijek031.com smile


Zar ti još uvijek sumnjaš da sam ja DeusExMachina?!?!? hahahaha Wink Laughing

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2008. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
evo link http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=416

aethur je napisao/la: ›
Zeros, jesi ti to namjerno napisao pod svojim nickom ili se se zaboravio logirati kao DeusExMachina? Rolling Eyes Rolling Eyes Wink osijek031.com smile


Zar ti još uvijek sumnjaš da sam ja DeusExMachina?!?!? hahahaha Wink Laughing

Cuco, pa kako si ti dobar...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: