Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poljoprivredni fakultet

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
no_name
Offline
Avatar

Ukupno postova: 115
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.01.2008. 12:33 
Naslov:  Poljoprivredni fakultet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Otvaram ovaj topic s namjerom da mi se jave ljudi koji imaju iskustva vezana za rad PFOS-a, a posebno oni koji su se upisali unazad 2-3 godine.Pošto ove godine završavam 4. razred srednje škole (kemijska), sa uspijehom dovoljnim za upis(nije bas jako sjajan), zelio bi da mi odgovorite na neka pitanja!
Zanima me smijer bilinogojstvo!
1.Jesu li za upis potrebni određeni predmeti i vještine?
2.Koliki je prosjecni odaziv na upise?
3.Koliko primaju studenata koji nisu obavezni placati školarinu, a koliko primaju onih koji su obavezni plačati(koliki je iznos)?
4.Što je to test motivacije?
5.Isplati li se uopce upisati taj smjer ili je bolja neka druga opcija?
6.Kakve su trenutne mogucnosti zaposlenja i kakve bi mogle biti za nekih 5 godina nakon zavrsenog studija?

_________________
Save water - Drink beer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.01.2008. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A da ti odeš do faksa i raspitaš se?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
no_name
Offline
Avatar

Ukupno postova: 115
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.01.2008. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › A da ti odeš do faksa i raspitaš se?


Svakako planiram, ali poneka informacija više mi neće štetit!

_________________
Save water - Drink beer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.01.2008. 15:26 
Naslov:  Re: Poljoprivredni fakultet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

no_name je napisao/la (Pogledaj post): › Otvaram ovaj topic s namjerom da mi se jave ljudi koji imaju iskustva vezana za rad PFOS-a, a posebno oni koji su se upisali unazad 2-3 godine.Pošto ove godine završavam 4. razred srednje škole (kemijska), sa uspijehom dovoljnim za upis(nije bas jako sjajan), zelio bi da mi odgovorite na neka pitanja!
Zanima me smijer bilinogojstvo!
1.Jesu li za upis potrebni određeni predmeti i vještine?
2.Koliki je prosjecni odaziv na upise?
3.Koliko primaju studenata koji nisu obavezni placati školarinu, a koliko primaju onih koji su obavezni plačati(koliki je iznos)?
4.Što je to test motivacije?
5.Isplati li se uopce upisati taj smjer ili je bolja neka druga opcija?
6.Kakve su trenutne mogucnosti zaposlenja i kakve bi mogle biti za nekih 5 godina nakon zavrsenog studija?


evo ja se javljam kao apsolvent poljoprivrednog fakulteta, studiram već 7+ godina i od živaca nemam ni ž više
kao prvo i osnovno, šta god drugo možeš upisat upisuj, ovo nemoj ko boga te molim
ja studiram po starom planu i programu po kojem je bilo 9 semestara, 42 ispita, na to više od 42 kolokvija, seminara i ostalih sranja čitavo čudo i još moraš praksu odrađivat, bit na svim predavanjima, vježbama, terenskim laboratorijskim lalalalalal
e sad ne znam kako je na bolonji al kontam da nije divno
kad sam ja upisivo faks oni koji su završili poljoprivrednu i veterinarsku školu, kemijsku i opću gimbu nisu morali na upise nego im se samo gledao prosjek iz srednje i matura (varka na spiku dođite dobićete bombona)
a sad pitanja:
1.predmeti su bili kemija, biologija i još nešto neznam šta davno je to bilo, vještine, pa da razmislim, hm, čelični živci i velika doza tolerancije
2.odaziv na upise je onda bio ogroman baš zbog ne postojanja prijamnog za određene škole pa su svi mahom upisivali samo zbog studentskih prava, a znam da i dandanas ljudi to rade
3.e sad, cijena godine apsolventske je 4500kn, što će reći da je cijena normalne godine onda viša, za kolko, ne znam majke mi, a kolko studoša se prima nemam stvarno pojma
4.nemam pojma
5.ja ti kažem opet, nemoj upisivat poljoprivredni fakultet osim ako te baš ne zanima i ako imaš neke zemlje, ako te zanima to je druga stvar upisuj nema beda
6.mogućnosti zaposlenja su ti ravne nuli, ovisi o smijeru, navodno onaj novi smijer agroekonomija il kak li se već zove ima dobru perspektivu, ostalo je u banani, ali ja to gledam s druge strane, ako želimo u EU moramo napraviti totalnu reformu poljoprivrede, a ko će ju radit nego mladi ljudi, moraju se otvarat radna mjesta tako da ja nekako tu gledam svoju šansu

i opet ću ti napomenuti, ako te poljoprivreda ne zanima nemoj ju upisivat, fakultet nije nimalo lak kako se to misli, imaš dosta zajebanih profesora, naravno više ima onih koji su stvarno ok i izaći će ti uvijek ususret ali opet kažem imaš dosta debila i majmuna koji će te prcat u mozak iz roka u rok s napomenom da je to za tvoje dobro
ne želim te obeshrabrit nit išta ali to su neke stvari koje bi trebao znati a koje ti oni na faksu neće reći nego ćeš morat sam skontavat kroz par mjeseci godina
i opet, ako te zanima to upisuj ako ne nemoj ni pomišljat jer ćeš izgubit par godina života na glupost
eto ako te još nešto zanima pa pitaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.01.2008. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a vidi slična iskustva su na svakom faksu, po pitanju ispita....

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MF
Offline
Avatar

Ukupno postova: 120
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.01.2008. 16:40 
Naslov:  Re: Poljoprivredni fakultet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

. . . što se tiče onoga test motivacije to sam čula jednom od legice koja se htjela upisati tamo (a na kraju je završila na ekonomiji), da su tu pitanja tipa pratiš li poljoprivrednu emisiju i kojem terminu je na kojem programu i slične gluposti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.01.2008. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idi na poljoprivredu. Nemoj se sekirati kako da se upišeš nego se sekiraj kako da popraviš ocjene. Uz to radi se o studiju koji je primjenjiv bilo gdje u svijetu pa ako ti se ne siviđa čekati posao možeš u Norvešku. Nisam za to da ljudi odlaze ali s ovom diplomom moš' kud hočeš. A ako nema posla kupi svoju zemlju i primjeni znanje. Nemaš faksa koji te osposobljava da s manje svog uloženog kapitala kreneš u pravi biznis. Agroekonomika je hibridni studij Ekonomije i ukinuo bih ga odnosno studiralo bi se na EFOS-u pa bi imao agroekonomiku, elektroekonomiku, medicinoekonomiku i sl.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sharky218
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.07.2009. 13:08 
Naslov:  Re: Poljoprivredni fakultet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e imam ja jedno pitanje pa ak bi mi mogo neko odg.... Very Happy
ja sam sad završio 4.raz agro-turističke škole i namjeravam upisati agro ekonomiku, pa bi htio da mi vi kažete jel dobar smjer.....
najviše me brine prijemni pa me zanima vaše mišljenje....vas kojih ste već to prošli... Wink
HVALA!! unaprijed =)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bojan00
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 8:24 
Naslov:  Re: Poljoprivredni fakultet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ne otvaram novu temu,ovdje cu postaviti pitanje.

Ima li ovdje netko tko ide na diplomski smjer Zootehnika?
Znaci spec.zootehnika,hranidba,lovstvo i pcelarstvo.
Ili barem netko sa prve tri godine smjera zootehnika.

Ako ide netko,molio bi ga da mi se javi na pp osijek031.com smile
ljudi pomagajte Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kensai
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2011. 16:53 
Naslov:  Re: Poljoprivredni fakultet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav svima!
Imam pitanje u vezi poljoprivrednog fakulteta u Osijeku.

2002.god. sam bio upisao smijer mehanizacija, položio sam par ispita te sam na kraju odustao. Nedavno sam počeo opet razmišljati o upisu na fakultet ali kao vanredno (uz posao), no ne bih više studirao mehanizaciju nego pred diplomski smjer Hortikultura, te nakon toga vinogradarstvo i vinarstvo. Na njihovim stranica sam vidio da preddiplomski studij traje 3.god., a diplomski 2.god.

Kako na stranicama piše da je uveden bolonjski način studiranja zanima me hoče li mi kojim slučajem priznati neke položene ispite iz 2002.god., te da li moram polagati državnu maturu, jer na stranicama piše da trebaš imati neke tehničke škole završene te minimum 3.0 prosjek da bi se mogao upisati bez prijamnog ispita.

Unaprijed se zahvaljujem,
Pozdrav!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonjara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2011. 21:05 
Naslov:  Re: Poljoprivredni fakultet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bojan00 je napisao/la (Pogledaj post): › Da ne otvaram novu temu,ovdje cu postaviti pitanje.

Ima li ovdje netko tko ide na diplomski smjer Zootehnika?
Znaci spec.zootehnika,hranidba,lovstvo i pcelarstvo.
Ili barem netko sa prve tri godine smjera zootehnika.

Ako ide netko,molio bi ga da mi se javi na pp osijek031.com smile
ljudi pomagajte Embarassed


Ja idem na lovstvo i pčelarstvo, prva godina diplomskog.
šalji na PP što te zanima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissG44
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2013. 20:06 
Naslov:  Re: Poljoprivredni fakultet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lijep pozdrav! Zanima me koji su smjerovi na pfos-u najbolji i najzanimljiviji?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: