Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prosvjedovale djelatnice tvrtke "Osijek-konfekcija"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2008. 10:15 
Naslov:  Prosvjedovale djelatnice tvrtke "Osijek-konfekcija"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Djelatnice tekstilne tvrtke "Osijek-konfekcija", koja je kooperant osječkog pogona talijanske kompanije "Benetton", danas su prosvjedovale pred ulazom u tvrtku, u osječkoj Slobodnoj zoni.

U razgovoru s novinarima radnice su izvijestile kako je 15. prosinca prošle godine svih 110 radnica tog poduzeća upućeno na kolektivni godišnji odmor, s kojega su se trebale vratiti 7. siječnja, ali kada su se toga dana pojavile u poduzeću, naišle su na zatvorena vrata.

Prema njihovim saznanjima, vlasnik tvrtke, talijanski poduzetnik Jean Pierre Fontana, uoči božićnih blagdana otputovao je u Italiju i nemaju informaciju o njegovu povratku u Hrvatsku.

Djelatnica Katica Rajter rekla je novinarima da od 7. siječnja nailaze na zaključana vrata tvrtke te da nemaju nikakvog kontakta s upravom koja im, kako kaže, duguje dvije zaostale plaće.

Djelatnicama "Osijek-konfekcije" obratio se povjerenik Saveza samostalnih sindikata Hrvatske (SSSH) Frano Kopić koji je izrazio nezadovoljstvo ovakvim postupanjem stranih poslodavaca, posebice na tom području koje ima velik broj nezaposlenih. Kopić je najavio da će o događanjima u poduzeću izvijestiti nadležnu inspekciju rada, a obratit će se i županijskim vlastima, u cilju rješavanja sadašnjega stanja.

Izvor: MojPortal.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2008. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žao mi je tih žena. Mislim da su imale prije tri mjeseca isto neki štrajk u Konfekciji Antonazzo. Nešto s tim Benettonom i njegovim kooperantima ne štima.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
scorpione
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2008. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To su radni logori! Znam da je teško naći posao ali bježite od tamo čim se ukaže prva prilika.Znam što pričam jer sam i ja pobjegao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: