Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Skandalozno: Raspada se fasada arheološkog muzeja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2008. 12:58 
Naslov:  Skandalozno: Raspada se fasada arheološkog muzeja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ni dva mjeseca nakon otvorenja zgrade Arheološkog muzeja u Osijeku, u čiju je obnovu uloženo više od 40 milijuna kuna, fasada se počela doslovce raspadati!

Tako jedini arheološki muzej u Slavoniji već sada izgleda sramotno, a osim vidljivih oštećenja zbog otpadanja žbuke, na zidovima su ostali i tragovi probijanja vlage, što ukazuje na loše odrađene građevinske radove, koji će i u budućnosti uzrokovati probleme. Gradom su već krenule priče o tome da je cijeli projekt odrađen na brzinu kako bi se zgrada otvorila prije parlamentarnih i izbora za gradsko Vijeće Osijeka, a kvaliteta radova pri tome pala je u drugi plan, što izgled pročelja Arheološkog muzeja i potvrđuje.

Nezadovoljni su i susjedi, koji su mjesecima trpjeli otežano prometovanje, buku i prašinu, a sada moraju biti oprezni zbog otpadanja žbuke.

- Prije nekoliko sam dana putem kući čuo zvuk kao da s krova pada snijeg, ali nije se radilo i snježnoj lavini, nego o komadu žbuke koji je pao s najvišeg dijela zida nedavno obnovljene zgrade Arheološkog muzeja, samo nekoliko metara iza mene. Prošetao sam ukrug oko zgrade i vidio da oštećenja ima posvuda, a na nogostupu uz rub zgrade nalaze se hrpe otpale žbuke, koja je mogla završiti i nekom prolazniku na glavi - žali se stanovnik Tvrđe.

Zvonko Bojčić, ravnatelj Arheološkoga muzeja u Osijeku, iznenađujuće je reagirao kada smo ga upitali za komentar na "procvjetalu" fasadu nedavno obnovljene zgrade, rekavši kako je to “bilo očekivano”!

- Završni radovi obavljeni su vapnenom žbukom, koja je posebno osjetljiva na vlagu, a kako su radovi rađeni naglo, nakon čega je uslijedila jaka zima, nove oborine i niske temperature, žbuka je povukla dosta vlage pa oštećenja na fasadi nisu nikakvo iznenađenje - rekao je Bojčić.

Kada smo upitali nije li trebalo priačekati proljeće i pogodnije vremenske uvjete za završetak radova, Bojčić je rekao da se nije moglo čekati jer su skele već bile postavljene, a radnici su posao mogli obaviti.

Lako je zaključiti da je žurba oko završetka radova dio predizborne igre, a Arheološki je muzej i otvoren netom pred izbore.

- Nismo radili procjene štete niti znamo koliko će koštati sanacija pročelja, ali to će se učiniti čim vremenske prilike budu pogodne za obavljanje takvih radova - najavljuje Bojčić.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: cacan

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zmija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2008. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zivjela korupcija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2008. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad nek konzerviraju zgradu i od nje nek naprave novi muzej .karte mogu naplaćivati na svim ulazima u Tvrđu.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2008. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobno smatram da je Osijek spreman za jednu atomsku da svi zajedno mozemo krenuti iz nule!!!!

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2008. 20:54 
Naslov:  Re: Skandalozno: Raspada se fasada arheološkog muzeja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako dolazi Noć muzeja i najavljeni neuobičajen pristup muzeju, predlažem da u sklopu neuobičajenog podijele posjetiteljima špahtle i lopate, pa da ljudi srede fasadu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meso
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2008. 23:24 
Naslov:  Re: Skandalozno: Raspada se fasada arheološkog muzeja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi kradu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2008. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zvonko Bojčić, ravnatelj Arheološkoga muzeja u Osijeku, iznenađujuće je reagirao kada smo ga upitali za komentar na "procvjetalu" fasadu nedavno obnovljene zgrade, rekavši kako je to “bilo očekivano”!

Ne vjerujem da bi doticni gospodin na svoju vlastitu kucu odobrio,stavio i platio fasadu koja bi ocekivano otpala nakon 2 mjeseca...

Gradjani su valjda ovce iz cijih djepova ce se i nova opet platiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.01.2008. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kinemat2 je napisao/la: ›
Zvonko Bojčić, ravnatelj Arheološkoga muzeja u Osijeku, iznenađujuće je reagirao kada smo ga upitali za komentar na "procvjetalu" fasadu nedavno obnovljene zgrade, rekavši kako je to “bilo očekivano”!

Ne vjerujem da bi doticni gospodin na svoju vlastitu kucu odobrio,stavio i platio fasadu koja bi ocekivano otpala nakon 2 mjeseca...

Gradjani su valjda ovce iz cijih djepova ce se i nova opet platiti.


Da smo ovce je odavno poznato.
Mene fascinira s kojom razinom kurcobolje je gospn. Bojčić izjavio da su ostecenja bila ocekivana.
Ovo s njegovom kucom i novcem iz vlastitog dzepa je potpuno tocno, lako je trosit tudju lovu dok brojis svaku kunu u svom kucnom budzetu.

Ovo je bio potez predizborne kampanje, otvorenje je MORALO biti pred izbore crklo puklo.
Dragi biraci, HDZ vam je ovime pokazao kako se mudro i razborito trose drzavni novci, svima su nam se posrali na glavu, a ovo je jos i sitna lova i mal projekt naspram pravog lopovluka koji se svakodnevno provodi i to potpuno legalno...

SEREM SE NA DRZAVU U KOJOJ ZIVIM, SEREM SVE U 16!!!

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2008. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rječima Samuel L. Jacksona: Yes, they deserve to die and I hope they burn in hell!

Ratata... evo ti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tigar031
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2008. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bitno da su nama dali stan od 55 kvadrata za 120, kojih sam imali u tvrdji, stanarsko pravo smo imali i nisu nam dali da otkupimo to. jebo im ja mater u usta pokvarenu, treba ih sve pobit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
APSOLVENT
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2008. 2:57 
Naslov:  Re: Skandalozno: Raspada se fasada arheološkog muzeja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mozgova mili Bože!!
Bravo ljudi , bravo - lice mi se ozari kada gledam kakvi ljudi žive u ovom gradu !!

Ajmo ovako....Znate li vi tko je inicirao , financirao i bio "the main boss" u izgradnji arheološkog muzeja???
Znate li išta o gradnji projekata koje financira država????
Hmm...da....jedan ravnatelj muzeja je odlučio onako iz vedra neba sagraditi muzej na brzaka , fasadu namuljati onak bezveze pa nek otpadne ko ga ****....
e pa bravo!!!!

Sorry ali ja zaista ne mogu ne komentirati ovo - mislite da ravnatelkj ima ikakve veze s time?? pa čovjek je dobio nalog o izgradnji i rok u kojemu muzej mora biti dovršen - njegovo je bilo o r g a n i z i r a t i radove , a ne izvoditi ih još manje ubrzavati ih svojom voljom!

Drugo - vrsni graditelji - kada se zgrada radi netom prije naglih zahlađenja-žbuka puca jer je svježa! i naravno da je bilo očekivano kada je muzej građen pod takvim uvjetima i kada je trebalo ispuniti rokove gradnje.
ako ikoga treba prozvati - pa bilo bi opravdano prozvati ministra koji je sve to inicirao a osobito brzinu radova te samu izgradnju koja se odvijala neto pred zimu.
Ali ne , neka vama kruha i igara pa nek se raja veseli - nek ravnatelji svih institucija budu i graditelji , i naručitelji , izvođači , moleri i sve što paše narodu gladnom krivaca koje traže u svom dvorištu
sramota koji primitivizam i neznanje ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tigar031
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.01.2008. 8:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

APSOLVENT je napisao/la: ›
Mozgova mili Bože!!
Bravo ljudi , bravo - lice mi se ozari kada gledam kakvi ljudi žive u ovom gradu !!

Ajmo ovako....Znate li vi tko je inicirao , financirao i bio "the main boss" u izgradnji arheološkog muzeja???
Znate li išta o gradnji projekata koje financira država????
Hmm...da....jedan ravnatelj muzeja je odlučio onako iz vedra neba sagraditi muzej na brzaka , fasadu namuljati onak bezveze pa nek otpadne ko ga ****....
e pa bravo!!!!

Sorry ali ja zaista ne mogu ne komentirati ovo - mislite da ravnatelkj ima ikakve veze s time?? pa čovjek je dobio nalog o izgradnji i rok u kojemu muzej mora biti dovršen - njegovo je bilo o r g a n i z i r a t i radove , a ne izvoditi ih još manje ubrzavati ih svojom voljom!

Drugo - vrsni graditelji - kada se zgrada radi netom prije naglih zahlađenja-žbuka puca jer je svježa! i naravno da je bilo očekivano kada je muzej građen pod takvim uvjetima i kada je trebalo ispuniti rokove gradnje.
ako ikoga treba prozvati - pa bilo bi opravdano prozvati ministra koji je sve to inicirao a osobito brzinu radova te samu izgradnju koja se odvijala neto pred zimu.
Ali ne , neka vama kruha i igara pa nek se raja veseli - nek ravnatelji svih institucija budu i graditelji , i naručitelji , izvođači , moleri i sve što paše narodu gladnom krivaca koje traže u svom dvorištu
sramota koji primitivizam i neznanje ...


nema ravnatelj nikake veze, on je nevinašce

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2008. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo, njega se nije ništa pitalo...on ne odlučuje ni o čemu...samo o kadrovskim pitanjima, jel...šta nije rekao nadređenima da će se to dogoditi ako sad nije začuđen? zašto nije izašao u javnost sa tom informacijom prije nego je fasada postavljena?
nije njegovo - što mi stalno govorimo - pa da se brine tko će to kasnije platiti.onaj tko je platio prvi put platit' će i jope...
čini mi se kao vrlo loš upravitelj nečime što nije nejgovo i što mu je povjereno na upravljanje..

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
APSOLVENT
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2008. 2:52 
Naslov:  Re: Skandalozno: Raspada se fasada arheološkog muzeja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ravnatelj nema nadređenog jelte? pa kad mu naređeni kaže do tad i tad da su radovi gotovi - on bi trebao reći neću i ne mogu- vrlo profesionalno , odmjereno i odgovorno.
Naravo da je ministar bio obavješten , ali pitaj se zašto on nije odgodio radove ?? vjerujem da znaš razlog.
Loš upravitelj...hm...svatko ima pravo na svoje mišljenje o tome se ne diskutira , ali kulturu jako pratim , bavim se i novinarstvom - znaš li u kojem je razdoblju muzej izgrađen i postavljena izložba? koliko je ljudi radilo na projektu muzeja? iz kojih sve dijelova Hrvatske? ako si bio na otvorenju ili netom poslije kakav je utisak ostavio Muzej na tebe?
ja sam bila fascinirana-brzinom i radova, organizacijom svih muzeja Slavonije koji su davali svoje izloške u naš muzej , radilo se preko 10 sati - čuj meni osobno je to izuzetno teško i zamisliti kako je bilo voditi te sve aktivnosti , no kažem svatko ima svoje mišljenje a ja na temelju informacija koje sam prikupljala vezano uz muzej mislim ovako.
Nemoj me krivo shvatiti ja ništa ne predbacujem , samo me interesira zaista koliko si upućen u tu tematiku?
Ja sam poslovno bila angažirana u praćenjiu izgradnje muzeja pa mislim da imam osnova za svoje tvrdnje tako da me ne shavtite krivo - ja iznosim ono što sam imala prilike vidjeti na svoje oči.

No nebitno sad..ja sam smo argumentirala zašto se fasada raspada - a razlog je taj što su radovi rađeni baš u nezgodnim vremenskim uvjetima gdje svježa fasada puca pri niskim temperaturama , a čemu su pogodovali rokovi koje je nametnuo gosp.ministar.
Zašto je gospodin ministar inicirao radove u to vrijeme , i tom brzinom - treba pitati njega-mada se lako može nagađati o njegovim pobudama.tu se nameće i odgovor na pitanje zašto je misnistra zabolilo za raspad fasade(za koji je znao ) - bilo je bitno pobrati pljesak i dići sidro , a šta će biti poslije who cares
Tako je to s nama i s Osijekom - gradit ćemo , ovo ćemo i ono - a u konačnici je bitno dobiti aplauz i lovorike i onda adio mare snalazi se braco

No i to je nebitno. Bitno je da Muzej imamo - a to je nedostajalo Osijeku - no nije Osijek "grad slučaj" bezrazložno
Također bih se osvrnula na gospodina koji se žali na 55 kvadrata koji je dobio u zamjenu za 120 kvadrata prostorija zgrade današnjeg muzeja.
Gospode Bože - čovjek je imao stanarsko pravo u zgradi koja je pod a) državno vlasništvo b) spoemenik kulture c) dio kulturne baštine
Kako ste za Boga mislili to otkupiti - pa to je neizvedivo po samom zakonu!!

Anyway , ovaj muzej je pravo kulturno osvježenje za naš grad - tko ga nije posjetio- toplo preporučam , izgleda fascinantno -osobito kupola -koliko se sjećam (moglo se pročitati i u tisku) ideja za muzej je ideja samog ravnatelja naravo u suradnjji s arhitektima (izgled muzeja , kupola, sadržaji- također interaktivna prostorija , audio sadržaji za slijepe , a bit će i sadržaja i radionica za djecu i mladež) po svemu tome ja ne bih rekla da se radi o lošem upravitelju , naprotiv jer pogledajmo muzej Slavonije , što nam nudi? za koga?
Ne znam ljudi , procjenite sami kad vidite Smile) meni se svidjelo , nadam se da će i vama!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2008. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

APSOLVENT je napisao/la: ›
pa kad mu naređeni kaže do tad i tad da su radovi gotovi - on bi trebao reći neću i ne mogu- vrlo profesionalno , odmjereno i odgovorno.

bilo bi profesionalno da je odbio i o tome obavijestio javnost.skinuo bi sa sebe svu ovu odgovornost koju mu mi sad nabacujemo.baš zato što nije njegovo vlastito i što je njemu prepušteno na upravljanje trebao je građane obavijestiti o mogućim posljedicama.
o političkoj pozadini oko izgradnje i rokova je nepotrebno govorit.treba se samo zapitati kome je - kojoj firmi - ministar išao na ruku.ili se oko toga pitalo i upravitelja?
što se tiče izgleda muzeja i lokacije nisu mogli bolje izabrati.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: