Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Noć muzeja 2008." sutra u Muzeju Slavonije i GLU-u

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2008. 12:16 
Naslov:  "Noć muzeja 2008." sutra u Muzeju Slavonije i GLU-u
25.01.2008. 19:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Diljem Hrvatske i ove će se godine 25. siječnja održati zanimljiva manifestacija nazvana "Noć muzeja". Radi se o projektu na nacionalnoj razini koji uključuje sve zainteresirane muzeje u Hrvatskoj. Na dogovoreni dan u večernjim satima muzeji uključeni u Noć muzeja nude posjetiteljima jedan drugi, neuobičajeni pristup razgledanju muzejske ponude, kao i razna popratna zbivanja. Zbivanja se razlikuju od muzeja do muzeja, ovisno o vlastitim idejama i mogućnostima, a to mogu biti razne izložbe, koncerti, promocije, ponuda jela i pića, podjela ili prodaja muzejskih publikacija i suvenira i tako dalje.


Vi čitate članak o akciji Noć muzeja 2008. Za Noć muzeja 2010. klik:
-> Noć muzeja 2010. - program


Veliku kulturno-turističku manifestaciju hrvatskih muzeja Noć muzeja priprema Hrvatsko muzejsko društvo u suradnji s 47 hrvatskih muzeja, koji će 25. siječnja biti otvoreni od 18 sati do 1 sat poslije ponoći. Bogati programi u „Noći muzeja“ bit će realizirani u muzejima i galerijama mnogih hrvatskih gradova – u Bjelovaru, Čakovcu, Dubrovniku, Karlovcu, Kastvu, Koprivnici, Korčuli, Makarskoj, Ogulinu, Osijeku, Požegi, Puli, Rijeci, Slavonskom Brodu, Splitu, Umagu, Virovitici, Vukovaru, Zadru i Zagrebu.

U osječkom Muzeju Slavonije posjetitelji će 25. siječnja 2008. moći vidjeti izložbeni projekt pod nazivom "S druge strane ogledala", kojim se obilježava i 130. godišnjica ovoga muzeja, osnovanog još davne 1877. godine. Naziv je simboličan te se njime želi poručiti posjetiteljima da će imati nesvakidašnju priliku vidjeti fundus muzeja u neuobičajeno vrijeme, ali i neke prostore muzeja koje inače nemaju priliku vidjeti.

Bit će predstavljena i monografija "Sela i gradovi Slavonije i Baranje na starim razglednicama" autora Grgura Marka Ivankovića koja je nastala na temelju muzejskog fundusa, kao zajednički projekt Muzeja Slavonije i izdavačke kuće "MIT".

Muzej Slavonije tijekom ove noći radit će od 19 sati do 1 sat iza ponoći.

Galerija likovnih umjetnosti u petak 25. siječnja 2008. bit će otvorena od 13 sati, uz slobodan ulaz za sve posjetitelje. Zatvaranje Galerije predviđeno je u 1 sat iza ponoći, a posjetitelji koji se u to vrijeme zateknu u Galeriji moći će se okrijepiti svježim pecivima.

Prigodom Noći muzeja Galerija likovnih umjetnosti prezentirat će i svoju web stranicu. Postavljanje web stranice izuzetno je značajno za Galeriju likovnih umjetnosti – izlaskom na Internet biti će omogućen nov, atraktivan i dinamičan način komunikacije Galerije s njenim korisnicima, odnosno posjetiteljima. Web-adresa Galerije je www.gluo.hr , a njeni sadržaji i mogućnosti će biti detaljno prikazani i objašnjeni tijekom prezentacije.

Nakon prezentacije web stranice, uslijediti će koncert malih glazbenika Glazbene škole Franje Kuhača iz Osijeka, pod vodstvom prof. Josipe Erhardt. Djela Schumanna, Periota i Mozarta izvoditi će Ana Vlainić, Lovro Matošević, Natalija Stanisavljević i Igor Rončević, Marija Bašić i Zvonimir Krpan te komorni gudački orkestar učenika Glazbene škole Franje Kuhač iz Osijeka.

Uz to, Noć muzeja idealna je prilika za posjet iznimno značajnoj i vrijednoj izložbi "Gerhard Richter: Retrospektivni pregled", koja se zatvara 31. siječnja. Izložba daje pregled svih najvažnijih stvaralačkih faza likovnog opusa Gerharda Richtera, jednoga od najznačajnijih njemačkih suvremenih umjetnika.

Posjetiteljima će se besplatno dijeliti muzejske publikacije.


Program...

- u 19:00 sati

Muzej Slavonije
Otvorenje izložbe "S druge strane ogledala"
Izložba se fokusira na muzejske djelatnosti poput sakupljanja, očuvanja i komunikacije muzejske građe, odnosno djelatnost koja je izvan uobičajenog pogleda posjetitelja.

Galerija likovnih umjetnosti
Prezentacija web stranice Galerije likovnih umjetnosti, Osijek - www.gluo.hr

- u 20:00 sati

Galerija likovnih umjetnosti
Koncert malih glazbenika Glazbene škole Franje Kuhača, Osijek

- u 20:30 sati

Muzej Slavonije
Predstavljanje restauriranih promidžbenih filmova Saponije
- iz 1930-tih, iz fundusa Muzeja Slavonije:
* Zaboravljiv čovjek
* Ne muči se

- u 22:00 sata

Muzej Slavonije
Promocija monografije
Stare razglednice slavonskih sela i gradova

- u 01:00 sati

Muzej Slavonije
Zatvaranje Muzeja

Galerija likovnih umjetnosti
Zatvaranje Galerije uz svježa peciva za posjetitelje


Zadnja promjena: Nandino; 24.01.2008. 9:02; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2008. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prošle je godine bilo dobro, mogao bih naići i ove... čaj im je bio odličan! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2008. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo zvuči good,mogo bi se pohoditi...
a kakve primjese u čaju ili samo čaj?

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2008. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la: ›
ovo zvuči good,mogo bi se pohoditi...
a kakve primjese u čaju ili samo čaj?

samo čaj, koliko ja znam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porto
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2008. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A hoče li biti što u novom Arheološkom muzeju?Super prostor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.01.2008. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

porto je napisao/la: ›
A hoče li biti što u novom Arheološkom muzeju?Super prostor.

Bit ce...
Interaktivni eksponat skupine autora "Izbjegavanje komada žbuke koji otpadaju sa zidova"

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2008. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaboravio si performance u kojem učestvuju i sami posjetioci " Malter,zid,mrtav umoran"

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
APSOLVENT
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.01.2008. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa - vidim potresa te jako "problem" AMO - a , točnije žbuke , a čuj momak , da si bio barem jednom u muzeju vidio bi stanje stvari pa bi vjerojatno okrenuo ploču.Jel te kao malog pogodilo komad žbuke u glavu pa si osobito osjetljiv ili što?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2008. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

APSOLVENT je napisao/la: ›
Circa - vidim potresa te jako "problem" AMO - a , točnije žbuke , a čuj momak , da si bio barem jednom u muzeju vidio bi stanje stvari pa bi vjerojatno okrenuo ploču.Jel te kao malog pogodilo komad žbuke u glavu pa si osobito osjetljiv ili što?

ne kontam poantu ovog posta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.01.2008. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

APSOLVENT je napisao/la: ›
Circa - vidim potresa te jako "problem" AMO - a , točnije žbuke , a čuj momak , da si bio barem jednom u muzeju vidio bi stanje stvari pa bi vjerojatno okrenuo ploču.Jel te kao malog pogodilo komad žbuke u glavu pa si osobito osjetljiv ili što?

Iz cije guzice ti viris???

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.01.2008. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

APSOLVENT je napisao/la: ›
Circa - vidim potresa te jako "problem" AMO - a , točnije žbuke , a čuj momak , da si bio barem jednom u muzeju vidio bi stanje stvari pa bi vjerojatno okrenuo ploču.Jel te kao malog pogodilo komad žbuke u glavu pa si osobito osjetljiv ili što?

Ajmo ovako, gospon apsolvent...
Pun mi je kurac politike!
Pun mi je kurac da se lova iz drzavne, gradske, zupanijske ili bilo koje druge blagajne koju pune gradjani trosi nerazumno...
Arheoloski muzej je bitan projekt za Osijek i osobno sam sretan sto smo ga dobili, ali tu ne pricamo o tome...
Pun mi je kurac da se nasa lova trosi samo pred izbore i da se poslovi obavljaju traljavo i nerazumno samo da bi se zgrade, trgovi, trgovacki centri otvarali par dana pred izbore.
Pun mi je kurac da se za svaki kurac koji se u gradu radi mora raspisati 28 natjecaja.
Pun mi je kurac sto se svaki posao mora obalvjati nebrojno puta zbog politike, slamperaja i debilnih gradjana koji to toleriraju...
Pun mi je kurac slijepih kretena koji ne vide da se s ovakvim raspletom situacije bogate kojekakvi sogori, kumovi i rođe, sve redom "uspjesni poduzetnici", vecinom vlasnici gradjevinskih poduzeca...
Ako ti to ne vidis barem suti i pravi se da si pametan...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: