Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako je imati baku i djeda?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 13:49 
Naslov:  Re: Kako je imati baku i djeda?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niti ja nikad nisam upoznala svoje djedove i bake. Sa tatine strane su ubijeni u drugom svjetskom ratu, a s mamine su umrli prije nego sam se rodila. Upoznala sam samo maminog očuha kojega sam smatrala svojim djedom, no vrlo rijetko smo se viđali jer je živio jako daleko. Ne mogu reći da mi nije žao što nisam nikad imala baku i djeda, ali ipak u jednu ruku mi nikad nisu nedostajali. Nisam morala tugovati kada bi umrli. Jedinica sam sa vrlo malo rodbine pa nemam te osjećaje.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
031maja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mamini roditelji žive izvan Hrvatske tako da ih vidim tek 2 puta godišnje - preko ljeta i na Božić. Svejedno ih jako volim jer sam dosta vezana za bilo koga od moje rodbine (za to je najodgovorini tata koji ustraje na održavanju dobrih međurodbinskih veza). Baka (sa tatine strane) je umrla prije otpr. 26 godina i ja ju nikada nisam upoznala, ali svejedno osjećam neku jaku povezanost s njom. Umrla je od zatajenja bubrega, a ja sam naslijedila probleme s bubrezima od nje, genetski. Tko god priča o njoj govori sve najljepše i ponekad imam dojam da je ona bila anđeo na Zemlji. a djeda sam ostavila za kraj. hahahahaha. to je šou od čovjeka.da vam teta maja ispriča priču. njen djed (bivši ustaša, samo psssssst da on ne čuje da ste rekli bivši) svakoga dana vodi raspravu sa cijelim svijetom ... točnije protiv cijelog svijeta. on je još vijeran njegovom anti, i osim toga pjeva pjesme svakojakog sadržaja. ljudi ga zaustavljaju kažu mu: ferdo to je prošlost, međutim, on se ne da. xD svakodnevno i ja dobijam razno razne "lekcije", pokušava me čovjek odgajati po svojim uvjerenjima, prosipa životnu mudrost u "tom smijeru".... da bi sve bilo još zabavnije napomenut ću vam kako imamo dnevne posjete policije jer je Ferdo opet povrijedio nečije "osjećaje" idući ulicom i pjevajući: oj srbijo zemljo magaradi .... dakle djed živi u kući u dvorištu, i živ je i zdrav .. ma da je bolje ne bi mu valjalo XD

_________________
Well behaved women rarely make history.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 0:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je jedna baka umrla prije 3 godine, i, mogu reći, jedan od najtužnijih trenutaka u mom životu.. bila sam jaaako povezana s njom, više nego što sam ikad bila, ili ću ikad biti, sa svojim roditeljima.. i vjerujem, ikim..bila je super neobična baka, imala je ljubičastu kosu (ok, za to sam ja kriva, ja sam ju uvijek farbala.. Smile), voljela je Stipu Pletikosu i nogomet, a za Tarika Filipovića je govorila da je sexy muškarac svaki put kad bi ga vidjela na tv-u, psovala je, nije bila nimalo pobožna, i uvijek je svakom sve skresala u facu.. puno ju ljudi zbog toga nije voljelo.. uglavnom, ja sam ju obožavala!
.. imam još jednu baku i djeda, ali s njima nisam toliko bliska..
.. moja baka Micika mi i dan-danas jako fali.. Sad

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve citam, a oci pune suza...

Moji baka i djeda su bili zakon!Svatko na svoj nacin.Kao mala nisam isla u vrtic pa su me oni cuvali.S bakom sam mijesila tijesto, brljala i brasnila naokolo, a djeda mi je citao price i masirao me (zato sam i dan danas ovisnica o masazi:) I jos puuuno, puno toga...
U njihovoj kuci nije bilo kupaonice, nego nesto kao poljski WC vani u dvoristu pa su mi zimi grijali lonku da mi se guza ne smrzne...Smile
Djeda je znao biti i prgav i cudljiv, ali nikada ne prema meni, ja sam mogla sve sto sam htjela, bilo je dovoljno da ga gricnem za uho (nas tajni znak, preuzet iz najdraze mi price tog vremena) i sve bi mi bilo oprosteno...
A baka, cisto olicenje dobra...vedra duha, vesela, uvijek za nesto...uh...

S tatinom mamom nisam imala bas takav odnos, ona je bila baka koja je svaki mjesec davala dzeparac, ali nije bilo bliskosti...ali ne mogu reci da nije bila dobra baka...Samo je druga baka bila bolja.Ako se tako moze reci.A tatinog tatu nisam nikada upoznala.

Ali, imati djedu i baku, koji, kako je netko rkao, znaju sto to znaci, zaista je predivno!
Sada vise nitko od njih nije ziv i jako mi, jako nedostaju...Osobito djeda

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2008. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jednog djedu su ubili partizani, drugi je umro neduko nakon što je uspio pobjeći iz njemačkog logora, bake su bile genijalne, jedna je umrla kad sam imao 11, druga u mojoj četrnaestoj. bilo je lijepo provoditi vikende kod njih da se starci mogu na miru ševiti.... nedostaju mi....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2008. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

djedovi i bake nadoknađuju unucima ono što nisu mogli svojoj djeci. ipak imaš više obaveza kao roditelj nego kao djed ili baka.zato su sa unucima opušteniji i prisniji.djed i baka služe da razmaze djecu.
ja moje (one koje sam upoznao) pamtim upravo po tome.nije bilo toga što ne bi napravili za mene i nije im bilo teško kao što bi to bilo mojim roditeljima.
uvijek su mi bili egzotični jer su živjeli u zabiti i odlazak k njima bio je odlazak u neko drugo vrijeme i prostor gdje su vladala neka druga pravila i gdje si ti bio kralj.najtužnije je što ti interes- mislim ono da doznaš sve o njima,njihove interese,želje u životu - za njih poraste tek kad odrasteš i kad njih tada, na žalost najčešće, više nema.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok sam ja ispala iz rodne vreće, ostali su samo 1 baka i 1 djed koji je umro nakon mog prvog rođendana, tako da imam samo 1 baku.. osoba koja me je podizala, koja mi je kao 2.mama, koja me najbolje od svih razumije i podržava i što je najbitnije, nikada nije bila uskih svjetonazora što je uvelike pomoglo u odnosu između mene i moje mame...
Volim te bakice moja osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: