Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Brže od istoka prema zapadu grada: Uskoro na snazi zeleni val kroz Gundulićevu ulicu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 15:43 
Naslov:  Brže od istoka prema zapadu grada: Uskoro na snazi zeleni va
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedno od najproblematičnijih u gradu, raskrižje Gundulićeve i Dubrovačke ulice, uskoro će biti regulirano svjetlosnom signalizacijom! Time će biti ispunjeni svi uvjeti da proradi dugoočekivani prometni "zeleni val" kroz Gundulićevu ulicu, od semafora kod Rokove do svjetlosne signalizacije u Radićevoj ulici. Budući da se Gundulićeva ubraja u županijske ceste, a gotovo sve manje ulice pa tako i Dubrovačka u nerazvrstane ceste, akcija postavljanja “zelenog vala” sinkronizirani je projekt Odjela za promet Grada Osijeka, Uprave za ceste, te prometne policije.

Ipak, nakon uspješnog uspostavljanja "zelenog vala", posao pomaganja u prometnoj sigurnosti u tome dijelu grada odrađivat će prometni policajci.

- Taj dio Osijeka doista je prometno problematičan, a postavljanje semafora na raskrižju ne rješava mnogo, štoviše, može se izgubiti ne brzini protoka vozila. Zbog toga, naručene su studije o gustoći i brzini prometa kroz Gundulićevu na osnovu kojih će se osposobiti prometni "zeleni val". Novi semafor na križanju s Dubrovačkom još nije u funkciji. Tek nakon njegove sinkronizirane funkcije s ostalim semaforima na dionici od Rokove do Radićeve ulice, proradit će “zeleni val” i velike bi se gužve u Gundulićevoj trebale smanjiti. Mi u policiji pozdravljamo svako unaprjeđenje prometa u gradu Osijeku - pojašnjava Ivica Vuko, prometni službenik PU osječko-baranjske, zadužen za preventivu u cestovnom prometu u Osijeku.

Prema njegovim riječima, najčešća prizma kroz koju se promatra neki od prometnih problema jest ona vozačka. No, pritom se često zaboravlja kako sudionici u prometu nisu samo vozači i svakako nisi najbitniji. U prometu se nalaze i pješaci i biciklisti koji također trebaju sigurno stići na svoja odredišta.

- Kada treba povećati brzinu protočnosti prometa ona svakako treba biti usklađena s povećanjem sigurnosti na toj dionici. Strategija koju provodi Grad Osijek preko svoje stručne službe za promet da se odvoje pješački, biciklistički i motorni promet odlična je. Nogostupi i sigurni pješački prijelazi za pješake, biciklističke staze i ceste za motorna vozila, uvelike će pomoći ukupnoj sigurnosti u prometu - zaključuje Vuko.

No, radovi u Reisnerovoj ulici, koji su pogodovali svakodnevnoj gužvi kroz Gundulićevu, još uvijek ne daju pravu sliku prometa u tom dijelu grada. Za sada, jedini je sigurni ubrzivač protočnosti prometa kroz Gundulićevu ulicu - vozačka solidarnost. Svi koji voze na trenutačno glavnoj liniji koja povezuje osječki istok i zapad, to jako dobro znaju.

Vizija budućnosti: Osijek - grad jednosmjernih ulica

Prometni "zeleni val" kroz Gundulićevu ulicu samo je mali razvojni element preporoda osječkog gradskog prometa koji nepobitno mora nastupiti. Naime, završena je Studija razvoja prometa Grada Osijeka koju je napravio Institut prometa i veza iz Zagreba. Prema tom važnom dokumentu, Osijek će postati grad jednosmjernih ulica, čime će se ostvariti bolja propusna moć pojedinih raskrižja i umanjiti nepotrebna presijecanja prometnih tokova. Prema planu za prometnu budućnost Osijeka, jednosmjernim ulicama postat će: Ulica Hrvatske Republike, Ružina do križanja s Kanižlićevom, Radićeva, Stepinčeva, Rokova, Gundulićeva…

Autor: Danijel Đurović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja želim vidjeti tu studiju.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2007. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjeruj mi ne zelis je vidjeti, cijela retfala centar grada pa tamo prema stucu sve ulice ce biti jednosmjerne tj velika vecina, a i one koje i jesu sad vec jednosmjerne nekima ce se promjeniti smjer kretanja i bit ce jednosmjerne u suprotnom smjeru.... bit ce kaso dok vozaci opet ne nauce ulice napamet...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa želim ju vidjeti, ako ništa drugo, da ju mogu popljuvati. I da se počnem učiti kako se snalaziti u novonastalom labirintu....
Gdje??

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Institut prometa i veza iz Zagreba? Ako će nam promet biti kao u Zagrebu, onda hvala ne, bolje je ovako. Mislim da bi valjalo konzultirati neke prave stručnjake, naravno iz Njemačke, a ne ove kvazi iz Zagreba. Za pet godina će nam reći da moramo graditi podzemnu željeznicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonac je napisao/la: ›
vjeruj mi ne zelis je vidjeti, cijela retfala centar grada pa tamo prema stucu sve ulice ce biti jednosmjerne tj velika vecina, a i one koje i jesu sad vec jednosmjerne nekima ce se promjeniti smjer kretanja i bit ce jednosmjerne u suprotnom smjeru.... bit ce kaso dok vozaci opet ne nauce ulice napamet...



...zašto bi morao uciti ulice napamet....zar nije pravilo da se vozi po postavljenoj prometnoj signalizaciji....zato i bude uvijek kaos kad neki voze napamet....evo ti nekoliko primjera.....dan danas neki još uvijek kad idu iz smjera centra prema kružnom toku županijskom skrecu lijevo u gundulicevu...?? iako je to vec više od pola godine (ako ne i više) zabranjeno.....ili onaj primjer kad su zabranili skretanje ulijevo sa cepinske u zonu skladišta (kod bivšeg remixa).....mjesecima su još skretali lijevo...jer ljudi voze napamet....Cool
....a da ne kažem kad kad nekoj ulici promjene pravo prvenstva....kakve sve pizdarije budu.....jer što ima veze što je ispred mene stop....kad sam ja tu prije 20 godina polagao vozacki....i imao sam na tom raskrižju prednost....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daddos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

napamet se vozi to je stoji,al posebno popizdim kad vozači često skupocjenih autića na raskrižju u traci za lijevo samo produže ravno,a mi majmuni nek čekamo u koloni... Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stamba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
nekoliko primjera.....dan danas neki još uvijek kad idu iz smjera centra prema kružnom toku županijskom skrecu lijevo u gundulicevu...?? iako je to vec više od pola godine (ako


Da neki - danas dva auta stoje jedan iza drugog u virtualnoj trecoj traci, daklem u suprotnoj traci i imaju zmigavac i cekaju na semaforu - bas kao da imaju svoju traku i da je dozvooljeno skretanje - OS tablice ...

Pozdrav,
Stamba

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sonny_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2007. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da,da oni pricaju o nekom zelenom valu i opet ce se morat tjelesno to regulirat. sad je usko grlo krizanje s aninom a zanima me kako ce bit kasnije i kako ce to rijesit??
ali dobro nasi su pametni pa daju da nam netko iz vana kreira sudbinu, nista nisu sposobni sami napravit!!!!!!!!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.12.2007. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svakih par godina netko osjeti potrebu nesto napraviti. najcesce to ujedno iskoriste za neciji 'magistarski rad' i onda vjezbaju na osijeku.

svaki puta nakon takvih 'poboljsanja' u osijeku postanu sve vece i vece guzve.

svaki dodatni semafor usporava promet

zeleni val je mit. zeleni val obecavaju vec 30 godina

strah me strucnjaka i strah me poboljsanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.12.2007. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma da, jednosmjerne... Pa vozit ćemo se u krug stalno i ako promašiš neko odredište, ajmo opet u krug jer ne smiješ istim putem natrag jer bi inače vozio u krivom smjeru. Baš super.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2007. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolje bi bilo prokopat tunel ispod centra grada,da se ne mora ići šamačkom...gundulićevu ujednosmjeriti prema Retfali a Reisnerovu u pravcu istoka...poprečen ulice nek budu dvosmjerne i nek se ljudi voze.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sonny_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2007. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › Ma da, jednosmjerne... Pa vozit ćemo se u krug stalno i ako promašiš neko odredište, ajmo opet u krug jer ne smiješ istim putem natrag jer bi inače vozio u krivom smjeru. Baš super.

bas to!
U zagrebu kad sam bio,jedno prije podne, malo mi se zurilo-istina, promasio sam jednu ulicu i morao sam obic pola centra jer nemos drugacije, ali sam ja napravio paaaar prekrsaja u vijednosti 20 tisuca kuna koje hvala bogu nitko nije naplatio i vratio se na mjesto za 5 min, inace gubis i do pola sata!!!
ako ce bit tako hvala ljepo, radije idem biciklom ili pjeske

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.12.2007. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
svakih par godina netko osjeti potrebu nesto napraviti. najcesce to ujedno iskoriste za neciji 'magistarski rad' i onda vjezbaju na osijeku.

svaki puta nakon takvih 'poboljsanja' u osijeku postanu sve vece i vece guzve.

svaki dodatni semafor usporava promet

zeleni val je mit. zeleni val obecavaju vec 30 godina

strah me strucnjaka i strah me poboljsanja.


istina da svakih par godina nešto mijenjaju sa regulacijom prometa....i ne ispadne baš uvijek sve idealno....no veci je problem što svakih par godina broj vozila u Osijeku se skoro pa udvostruci.....a tko na to može racunati s obzirom da u Osijeku ljudi skoro pa nemaju za 1 kruh i mlijeko.....no ako treba kupiti auto.....onda se bira...sva moguca dodatna oprema za taj auto.....Cool


sonny_ je napisao/la: ›
ako ce bit tako hvala ljepo, radije idem biciklom ili pjeske



..kamo srece da je što više takvih.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lumen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Lokacija: Perivoj
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2007. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čudi me da nitko ne primjećuje čudnu regulaciju prometa na križanju Europske avenije i Zagrebačke, odnosno Istarske. Mislim da bi o tome imali što reći "zeleni"? Pješaci svakako kažu svoje kad im semafori iz spomenutih sporednih ulica puste vozila, a njih i dalje ostave na čekanju unatoč pritiskanju dugmeta poziva semafora.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: