Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kružni tok u Svačićevoj i novi pješački pothodnik do Sjenjaka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 8:37 
Naslov:  Kružni tok u Svačićevoj i novi pješački pothodnik do Sjenjak
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prolazak vlaka preko prijelaza na Svačićevoj ulici bez spuštenih brklji ponovno je aktualizirao ideju izgradnje podvožnjaka u tom dijelu grada. Zabrinjava alarmantan podatak da se mjesečno u Hrvatskoj dogodi od pet do sedam sudara tračničkih i cestovnih vozila te petstotinjak naleta vozila na brklje. I osječko-baranjski župan Krešimir Bubalo nedavno je negativnim ocijenio stanje na najprometnijim gradskim cestama koje su, poput Vukovarske ulice, i 25 puta dnevno zatvorene kada vlakovi prelaze preko njih. Ni Osječani nisu zadovoljni što Hrvatske željeznice planiraju rješavati probleme na ključnim prometnim pravcima tek 2016. godine.

Grad Osijek naručio je izradu idejnog rješenja rekonstrukcije Vukovarske ceste od Trpimirove do Svačićeve ulice koje će kao jedno od mogućih rješenja uskoro, pojašnjava Danijela Lovoković, povjerenica za Grad Osijek, biti prezentirano kako bi se o njemu raspravljalo. To je rješenje razrađeno u projektnim uredima osječkog “Rencona”, a direktor, mr. sc. Josip Bošnjak napominje kako će, prihvati li se njihovo idejno rješenje krenuti u detaljniju razradu projekta koji ne predviđa podvožnjak ispod pruge u Svačićevoj, no nudi prikladno rješenje koje bi rasteretilo Vukovarsku od Trpimirove do Svačićeve ulice, ali i promijenilo gradske vizure na tom dijelu.

Pojašnjavajući kako su zamislili rasteretiti promet na Vukovarskoj od Trpimirove do Svačićeve Bošnjak je napomenuo kako to rješenje do sada nije "izašlo" iza zidova “Renconova” biroa u javnost.

- Razradili smo varijantu idejnog rješenja koje na raskrižju Vukovarske s Trpimirovom predviđa kružni tok, kao i kružni tok na raskrižju sa Svačićevom koji je jedinstven u Hrvatskoj. Napravljena je analiza protočnosti raskrižja, a u tijeku je analiza kružnog toka na Trpimirovoj, na kojem ima najviše pješaka u Osijeku pa smo stoga predložili i gradnju pothodnika koji bi se mogao produžiti prema Sjenjaku ispod pruge. Na Vukovarskoj smo predvidjeli podvožnjak ispod pruge, gdje bi dva unutarnja traka bila na nižoj razini za brzi protok prometa, a dva vanjska prometna traka ostala bi na sadašnjoj koti terena i koristila bi se za “rasplet” prometa iz naselja Drvljanik, Vijenca Ivana Meštrovića i ostatka Vukovarske do Svačićeve ulice.

Predvidjeli smo i pješačke i biciklističke staze s obje strane ulice te okretišta za automobile. Što se tiče kružnog toka na Svačićevoj, tamo smo projektirali posebne trakove za skretanje lijevo upravo zbog pruge pa će uređaji za spuštanje brklje biti usklađeni sa semaforima na kojima će u vrijeme prolaska vlaka preko Svačićeve svijetliti crveno svjetlo za vozila koja dolaze iz smjera Donjeg grada. Tako se izbjegava gomilanje vozila jer će ona biti zaustavljena ispred kružnog toka, a ostala će vozila moći slobodno prolaziti u smjeru istok-zapad i obrnuto te voziti sjeverno u Svačićevu ulicu
, kazao je predstavljajući verziju idejnog rješenja Bošnjak dodajući kako o svemu trebaju raspraviti i stručne službe.

Autor: D. Pejić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Elvir Tabaković ::vidi fotografiju::

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2007. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene samo zanima odakle nama toliko novaca i čemu ulagati u grad koji ionako nema nekog potencijala za razvitak

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2007. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
mene samo zanima odakle nama toliko novaca i čemu ulagati u grad koji ionako nema nekog potencijala za razvitak


?!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hej, hej !!!!

Jako se nE slažemo u tome. Ovaj Grad ima možda najveći potencijal za razvoj jer je dosegao svoje dno. Sada može samo rasti. Jer ukoliko Država neće dati od 01.01. kreće mogućnosti IPA i tu Osijek ima super šansu.

OSIJEK JE GRAD POTENCIJAL.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2007. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da dosegao je potencijal kada je gradjevinska mafija izgradila zagreb i more, pa su se sada preselili u slavoniju jertamo nemaju sto vise zidati. mene samo zanima sta ce biti sa tim zgradama koje nicu na svakom cosku i grade se di stignes bez nekog urbanog plana, i kada svi ti ljudi odu srat i ta govna zachepe kanalizaciju koja nije predvidjena za take zgrade .. kanalizacija je i tako u rasulu .. jos od rata, nema ni svoj nagim vec ide voda u suprotnom smjeru... eto toliko o potencijalima osijeka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2007. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što u Osijeku radi???

kafići, trgovina i gradnja.... i to je sad sa zastojem jer sve je manje kupaca stanova...

dakle ostaju nam kafići koji su ama baš stalno puni.... dobijemo presipavanje iz šupljeg i prazno.

što je sa tvornicama koje su propale??? mislim lijepo je ulagati u infrastrukturu, ali bolje je u otvaranje radnih mjesta

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zbonj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 67
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikad mi neće biti jasno zašto svim formuma vladaju ljudi koji samo ogovaraju druge, kojima ništa ne valja i kojima su svi su lopovi i negativci!? A oni pošteno sjede za kompjuterom i kukaju kako ne mogu kupiti kvadrat stana! Stvarno ste patetični!

Pa zasučite rukave i počnite nešto radit! Ako Vam već smeta što drugi nešto rade protuzakonito ili loše, pomozite im da to isprave ili u najgorem slučaju ih drukajte i pišite kojekakve peticije! Tužite ih, bilo što, samo nemojte sjedit za kompjuterom i komentirat i kukat ko neke babe!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PITANJE:
zbonj je napisao/la (Pogledaj post): › Nikad mi neće biti jasno zašto svim formuma vladaju ljudi koji samo ogovaraju druge, kojima ništa ne valja i kojima su svi su lopovi i negativci!? A oni pošteno sjede za kompjuterom i kukaju kako ne mogu kupiti kvadrat stana!


ODGOVOR:
zbonj je napisao/la: ›
Pa....počnite nešto radit....nemojte sjedit za kompjuterom i komentirat i kukat ko neke babe!


Bilo mi je to zgodno kako si posložio.

Slažem se s tobom i mislim da svako ima prava provoditi svoj život onako promašeno kako mu najviše odgovara. Zato će uvijek besposleni kukači biti najžešći i njačešći na forumima. I neka ih. Bude to i zabavno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2007. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preneseno sa ovog topica
8 je napisao/la: ›
Obavijestite me kad Osijek dobije vrtic, skolu ili tvornicu za vise od 30 ljudi.

molim da i meni pošaljete pm.

hvala

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sonny_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sve je to istina sto vi velite!
nije bas bajno sto se tice posla, ali nije ni da ga nema. ali da tvornica nedostaje to je.

ali ovo je tema na rasplet prometnih guzvi u gradu! a ruku na srce tih guzvi ima na svakom koraku.

ali jedno neki ljudi moraju znati! kruzni tok je najbrze raskrizje, pardon raskruzje (Razz) ali ako ljudi znaju voziti kroz njega a to 90% ljudi u Osijeku i siroj okolici ne zna, a ne nauce u auto skoli!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2007. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sonny_ je napisao/la (Pogledaj post): › Ma sve je to istina sto vi velite!
nije bas bajno sto se tice posla, ali nije ni da ga nema. ali da tvornica nedostaje to je.

imamo malih postrojenja i privatnika koji ne isplaćuju plaće.... ali ne i velikih zdanja....

sonny_ je napisao/la (Pogledaj post): › ali ovo je tema na rasplet prometnih guzvi u gradu! a ruku na srce tih guzvi ima na svakom koraku.

ali jedno neki ljudi moraju znati! kruzni tok je najbrze raskrizje, pardon raskruzje (Razz) ali ako ljudi znaju voziti kroz njega a to 90% ljudi u Osijeku i siroj okolici ne zna, a ne nauce u auto skoli!

a što si tiče kružnog toka, najbolje riješenje umjesto semafora, samo nekoliko puta sam bila svjedok vožnje u krivom smjeru... sva sreća da nije bilo sudara

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tvornice možemo zaboraviti. Samo će budala u Hrvatskoj graditi tvornice, uz ovu cijenu radne snage (evo, posljednja tvornica Bennetona očiti je primjer).

Osijek ima potencijal. Međutim, posao će uvijek biti u sferi privatne inicijative, a to našim ljudima teško pada. Kao i preuzimanje bilo kakvog rizika. Tužno je vidjeti sve te ljude kako viču da ih netko zaposli. U isto vrijeme smo suočeni s činjenicom da neki gospodarstvenici uopće ne mogu naći adekvatne ljude, ili ih ne mogu naći dovoljno. U isto vrijeme i dalje na stotine ljudi svake godine upiše Pravo. Bravo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
sonny_ je napisao/la (Pogledaj post): › Ma sve je to istina sto vi velite!
nije bas bajno sto se tice posla, ali nije ni da ga nema. ali da tvornica nedostaje to je.

imamo malih postrojenja i privatnika koji ne isplaćuju plaće.... ali ne i velikih zdanja....

sonny_ je napisao/la (Pogledaj post): › ali ovo je tema na rasplet prometnih guzvi u gradu! a ruku na srce tih guzvi ima na svakom koraku.

ali jedno neki ljudi moraju znati! kruzni tok je najbrze raskrizje, pardon raskruzje (Razz) ali ako ljudi znaju voziti kroz njega a to 90% ljudi u Osijeku i siroj okolici ne zna, a ne nauce u auto skoli!

a što si tiče kružnog toka, najbolje riješenje umjesto semafora, samo nekoliko puta sam bila svjedok vožnje u krivom smjeru... sva sreća da nije bilo sudara


Tolko si gluposti uspjela napisat u ovoj temi da bi ti najbolje bilo da odustaneš od daljnje rasprave. Pa šta misliš da samo u Osijeku ima budala koje voze u suprotnom smjeru pa malo malo na autocesti poginu ljudi jer ulete u suprotnu traku!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.12.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
mene samo zanima odakle nama toliko novaca i čemu ulagati u grad koji ionako nema nekog potencijala za razvitak


A za ovo mislim da nema smisla komentirat prvo rješi neke probleme u svojoj glavi! ali dovoljno je samo reć da je 2005 bilo 2-3 hotela u gradu a danas ih ima 10 i još hrpa privatnog smještaja, to je samo jedano od potencijala a nezaboravi da je iz ovoga grada kandit,saponija,šećerana,lio,mio... koji su se polako počeli izdizat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.12.2007. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taj kruzni tok na raskrizju Vukovarske i Trpimirove, kao i pothodnik za pjesake, ce se raditi kada na kurcu nokat naraste...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: