Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek: Gradnja još jednih blizanaca od siječnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2007. 11:47 
Naslov:  Osijek: Gradnja još jednih blizanaca od siječnja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što su pripremne radove, koji obuhvaćaju postavljanje ograde i rašćišćavanje terena, radnici Osijek-Koteksa jučer započeli, gradnja stambeno-poslovne zgrade u Blok centru II u Ulici Hrvatske Republike 29, trebala bi započeti početkom slijedeće godine, neslužbeno saznajemo u Hypo Alpe-Adria Grupi koja je investitor projekta.

Na godinama praznom i reklamnim panoima ograđenom zemljištu (podsjetimo početak gradnje je sredinom 2005. najavljivan za jesen te godine), koje od izgradnje spojne ceste između Gundulićeve i Ulice Republike služi kao blatnjavo parkiralište, izgradit će se zgrada s dva tornja, od kojih će jedan imati poslovnu, a drugi stambenu namjenu. Na osam etaža s prizemljem, smjestit će se 25 stanova, oko trideset lokala, 250 podzemnih parkirališnih mjesta i 3,5 tisuće četvornih metara poslovnog prostora. Tornjevi će se spojiti mostom, od čelične rešetkaste konstrukcije, a podzemna garaža bit će ukopana ispod kosog parka.

– Na južnoj strani, uz dužinu oba tornja, predvidjeli smo park dužine 80 metara na kosini koja se spušta od drugog kata zgrade, s visine od osam metara. Restorani na drugoj etaži imat će izlaz u park na terasu – objašnjava arhitekt Milenko Musović iz Zavoda za urbanizam i izgradnju, koji je zajedno s arhitektima Oliverom Grigićem, pročelnikom Zavoda za prostorno uređenje, i u međuvremenu preminulim Vladimirom Oberom, autor idejnog rješenja.

Grigić drži da će se park dobro uklopiti u Blok centar II, a ističe da se radi o jednom od prvih novih parkova u gradu.

– Obzirom na terase, park će biti višefunkcionalan i ljudima zanimljiv ljeti i zimi – smatra Grigić.

Do izgradnje spojne ceste od Ulice Republike do Gundulićeve pojedine čestice na trasi su bile u vlasništvu Slavonske banke pa je 2005., tadašnja pročelnica za urbanizam Danijela Lovoković najavljivala da će se banka zamjeniti s gradom za zemlju i izgraditi podzemnu garažu te dobiti je na korištenje na 30 godina.

Autor: Kruno Kartus/Vecernji.hr
Ilustracija: Modus.hr

U Galeriji 031, pogledajte kako će izgledati Novi blok centar.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2007. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro da je vlast pala. Još bi neki ovaj projekt pripisali Đapiću i Matkoviću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anton04
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2007. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Dobro da je vlast pala. Još bi neki ovaj projekt pripisali Đapiću i Matkoviću.


Bash si inteligentan ... mirishes mi na HaDeZe sektasha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.12.2007. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm ... razmisljam sad kako su 'blizanci' moderni.

ruzno je za reci, ali ... da je bin laden srusio bolnicu, moda bi onda i mi sad imali dvije moderne bolnice ? a ne ono alanfordovsko cudo sto sad imamo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2007. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anton04 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Dobro da je vlast pala. Još bi neki ovaj projekt pripisali Đapiću i Matkoviću.


Bash si inteligentan ... mirishes mi na HaDeZe sektasha.


Legendaran zaključak kad su Blofeldovi postovi u pitanju. osijek031.com smile

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2007. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anton04 je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Dobro da je vlast pala. Još bi neki ovaj projekt pripisali Đapiću i Matkoviću.


Bash si inteligentan ... mirishes mi na HaDeZe sektasha.

o bože dragi... najjači su mi likovi koji si kritiku upućenu bilo kojoj političkoj stranci mogu objasniti jedino pripadanjem nekoj drugoj stranci. prestrašno. osijek031.com smile
a govoreći o gradnji na toj parceli.... naivno sam se nadala kako bi netko mogao dokučiti da je to idealna lokacija za jedan pošteni park. naivno, priznajem.... od samog parka ne bi nitko ništa zaradio Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2007. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to se čekalo

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2007. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anton04 je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Dobro da je vlast pala. Još bi neki ovaj projekt pripisali Đapiću i Matkoviću.


Bash si inteligentan ... mirishes mi na HaDeZe sektasha.


Pa što se ljutiš odmah? A što ako sam HaEsPe sektaš, samo u frakciji Tadića, Rožića, Kotlara i Tomašićke, he, he.

Nego, obično makete izgledaju puno bolje od stvarnog objekta. Nadam se da to ovdje neće biti slučaj (recimo, u Zg se ispod Kaptol centra gradi nešto što na crtežu i nije toliko katastrofalno, ali u zbilji izgleda kao da je pobjeglo iz južnog Pečuha 75'.) Prema tumačenjima poznanika arhitekata, radi se o uštedi na materijalima, jer investitori najčešće nisu zainteresirani za estetiku. Kako je ovdje riječ o banci, to ne bi trebalo biti tako. Još me zanima i što će biti u ustakljenom dijelu u prizemlju ispod parka (neće valjda biti auti!).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
persyla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Lokacija: centar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2007. 12:59 
Naslov: Beark ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
hmmm ... razmisljam sad kako su 'blizanci' moderni.

ruzno je za reci, ali ... da je bin laden srusio bolnicu, moda bi onda i mi sad imali dvije moderne bolnice ? a ne ono alanfordovsko cudo sto sad imamo


[font=Comic Sans MS]Slazem se! Definitivno bi trebalo iskoristiti novac za nesto pametnije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2007. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad pogledaš zgrade u okolici budućeg zdanja, njihove fasade,godišta stajat će kao šaka u oko...a i ovi drvoredi na ulici Republike...only in your dreams, Fleischman!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2007. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro je, neka. Neka je Grigić uzeo pinku, a radi u županijskoj službi. Čini mi se da smo Mitke-a pamtili po bizantskim izbočinama, a Grigića ćemo po nepotrebnim staklenim konstrukcijama (recimo kao i oni divni cilindri na trgu. Od sveg mi se najviše sviđa park. Samo da ne bude betonsko igralište za marsovce kao što je park kod Breskve. uahh.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2007. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To parkom moze nazvati samo lazov, a povjerovati da je to park samo notorne neznalice.

Sto je sljedece? Mislim, do sljedecih izbora Grad bi mogao otvoriti proizvodnju suvenira u kiosku i proglasiti to industrijskim parkom.

Ne sumnjam da bi mnogi povjerovali i zauzeli se da angazman njihovih politickih izabranika ne prodje nezapazeno.

Obavjestite me kad Osijek dobije vrtic, skolu ili tvornicu za vise od 30 ljudi.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.12.2007. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

persyla je napisao/la: ›
[font=Comic Sans MS]Slazem se! Definitivno bi trebalo iskoristiti novac za nesto pametnije


font comic sans ms osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2007. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › To parkom moze nazvati samo lazov, a povjerovati da je to park samo notorne neznalice.

Sto je sljedece? Mislim, do sljedecih izbora Grad bi mogao otvoriti proizvodnju suvenira u kiosku i proglasiti to industrijskim parkom.

Ne sumnjam da bi mnogi povjerovali i zauzeli se da angazman njihovih politickih izabranika ne prodje nezapazeno.

Obavjestite me kad Osijek dobije vrtic, skolu ili tvornicu za vise od 30 ljudi.


Upravo tako, i ja sam u prvi tren naivno pregledavala sličice u potrazi za..ma.. parkićem barem! Rolling Eyes

Onak´s klupicama,vijugavom šljunčanom stazom, klackalicom (uuu to je već prezahtjevno)!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
persyla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Lokacija: centar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2007. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): ›
persyla je napisao/la: ›
[font=Comic Sans MS]Slazem se! Definitivno bi trebalo iskoristiti novac za nesto pametnije


font comic sans ms osijek031.com smile osijek031.com smile

Ma žurba Rolling Eyes Laughing Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: