Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kič

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2007. 22:59 
Naslov: Question Kič
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kažu da o ukusima ne valja raspravljati, ali što je za vas kič?
Gdje ga sve prepoznajete?
Može li biti u određenoj mjeri /dozi/ simpatičan pa čak i potreban?

(priznajem da me ova nazovi blagdanska atmosfera tj. komercijalizacija svega i svačega podsjetila na sam termin koji je punooooo širi)

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2007. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Plastična bižuterija je kič. Vrtni patuljci su kič. Većina 'božićnih' proizvoda u Konzumu je kič. Al se prodaje ipak. Jel to zato što je jeftino ili zato što muškarci ne znaju što kupiti za poklon?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2007. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kineski šopovi i one sve-po-n-kuna-trgovine - kič u svom elementarnom obliku.
umjetno cvijeće također.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jazz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2007. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kič= bezvrijedna ili manje vrijedna ostvarenja s umjetničkim pretenzijama i ambicijom približavanja/pristupačnosti velikom broju ljudi. U svojoj osnovi kič proizvodi svake vrste podilaze ljudima sa zakržljalim osjećajem za lijepo i imaju jak emocionani naboj prilagođen najširoj publici.
Meni kič može biti simpatičan kada je mudro doziran: ograničena količina božićnih ukrasa, široka plastična narukvica uz malu crnu haljinu ili nešto treće. Tada kič predmeti pomalo gube svoj smisao jer izvađeni iz konteksta mogu funkcionirati kao obični uporabni predmeti.
Za mene kič postaje opasan kada je masovan (što najčešće jest) kao Hello Kitty invazija ili kineski dućani ili Barbi jer mi se čini da je došlo do nestanka osjećaja za lijepo. Civilizacijska propast.... Meljem bezveze...

_________________
Što te ne ubije - ubije te u pojam
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Skakavac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2007. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a u ovo doba treba malo kiča,neškodi nikom a komercijalna tradicija je Very Happy

kombiniranje previše boja i materijala stvori kič.I rijetko izgleda lijepo u obliku,recimo,odjeće...teranova mi je najkič trgovina u osijeku.Rijetko ima nešto...ne kič

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2007. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

flamingosi po dvorištima, kipovi oko bazena i po dvorištima, vrtni patuljci, "vuna" u autima kao presvlake na sjedištima, zlatni zubi, sve pre šareno bilo gdje, kao obuća, odjeća, namještaj, plastično voće, biža, ružni kičasti lusteri, gomila porculanskih figurica, ma mogo bi danima Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kič uglavnom poistovjećujemo s neukusom, ali neukus ne mora nužno biti kič.

Glavna odlika kiča je da se pokušava prikazat kao nešto puno vrijednije nego što zapravo je.

Npr. replike antičkih skulptura... mogu izgledat gotovo isto kao i originali, dakle ne možemo reć da su ružne. Ali za razliku od originala nemaju nikakvu umjetničku vrijednost, već su samo kopije koje se u nekoj radioni štancaju ko na traci. Ono zbog čega ih svi smatramo kičem je baš ta tendencija da ih se, iako su zapravo potpuno bezvrijedne, prikaže kao predmet od najvećeg ukusa i vrijednosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na primjer, jedan mali vrtni patuljak, ne presaren moze izgledati simpaticno (meni), ali njih sedam sa Snjeguljicom... ili jos gore: lavovi, orlovi, slonovi i druge "domace" zivotinje ispred kuce ili u dvoristu su mi katastrofalno ruzni! Uvijek umirem od smijeha kad idem za Slatinu, putem se moze vidjeti u nekim dvoristima i cijeli zoo vrtovi... "Porculanske" figurice, sljokice i manje - vise sve sto bljesti... Cisti uzas (to je kic za mene!)! A kuce pretrpane sarenim bozicnim lampicama u raznoraznim oblicima u "american" stilu (nek´ je sarenije nego susjedovo) me naprosto zgroze svaki puta kada ih vidim (na zalost, ima ih sve vise...).

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2007. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
flamingosi po dvorištima, kipovi oko bazena i po dvorištima, vrtni patuljci, "vuna" u autima kao presvlake na sjedištima, zlatni zubi, sve pre šareno bilo gdje, kao obuća, odjeća, namještaj, plastično voće, biža, ružni kičasti lusteri, gomila porculanskih figurica, ma mogo bi danima Wink

uf da.... sjetio si me još mnogočega.... tisuću privjesaka na retrovizoru, jastučići ispod šajbe, heklani stolnjačići na bilo kojem mjestu, gobleni, okviri za slike s bezbroj zavijutaka.... užaaaaaaas!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la: ›
flamingosi po dvorištima, kipovi oko bazena i po dvorištima, vrtni patuljci, "vuna" u autima kao presvlake na sjedištima, zlatni zubi, sve pre šareno bilo gdje, kao obuća, odjeća, namještaj, plastično voće, biža, ružni kičasti lusteri, gomila porculanskih figurica, ma mogo bi danima Wink

uf da.... sjetio si me još mnogočega.... tisuću privjesaka na retrovizoru, jastučići ispod šajbe, heklani stolnjačići na bilo kojem mjestu, gobleni, okviri za slike s bezbroj zavijutaka.... užaaaaaaas!

čitate mi misli.. Wink
..dodala bih još umjetno kričavo roze aranžmane za blagdan Svih Svetih, što u celofanima šuškaju po grobljima..
.. zlatne ''disco'' haljine, i bilo što takvog.. općenito pre-šljokičavo i nakaradno..
..kričavo roze ili tirkizne ''bunde'' iz kineskog..
.. gomila zlatnog nakita na osobi (lančina oko vrata itd..)
..hrpetina božićnih lampica na pročelju neke kuće (Viva Las Vegas)..
..traperice što po sebi imaju one neke svjetlucave kamenčiće.. (ok, to je neukus, pardon..)
..and it goes on and on..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2007. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kipić isusa u floruscentnim bojama koji svijetli kada pritisneš dugme. Moja baba dobila za imendan, oduševila se, jer joj sada Isus može biti uz krevet i služiti kao mala stolna lampa.

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2007. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za mene je nešto najodvratnije kad netko stavi one orlove, caplje, lavove....na ulazna vrata....onda na red dolaze sve moguce gluposti koje se stavljaju u auto i na auto (sva sreca pa se više nisu u modi zecji repovi na antenama)....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2007. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Janis je napisao/la (Pogledaj post): › Uvijek umirem od smijeha kad idem za Slatinu, putem se moze vidjeti u nekim dvoristima i cijeli zoo vrtovi... "Porculanske" figurice, sljokice i manje - vise sve sto bljesti... Cisti uzas (to je kic za mene!)! A kuce pretrpane sarenim bozicnim lampicama u raznoraznim oblicima u "american" stilu (nek´ je sarenije nego susjedovo) me naprosto zgroze svaki puta kada ih vidim (na zalost, ima ih sve vise...).


Govoriš o pojedinim kućama u nekim selima između Miholjca i Slatine? Smile)

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 19:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma labudovi su glavni.... i ograde same po sebi. Very Happy

Oličenje kiča za mene je Barbie.
Najružnija lutka na svijetu.

Što mislite o kiču u umjetnosti? Nenamjernom i namjernom poigravanju s kičom?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2007. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Ma labudovi su glavni.... i ograde same po sebi. Very Happy

..svakako ne treba zaboraviti propnute (jel to pravi izraz.. osijek031.com smile ) lavove na onim nekim stupovima.. tj na stupovima ograda.. da da, ograde su tu def u igri kad je u pitanju kič... Laughing

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: