Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



The Island

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2005. 14:31 
Naslov: Great ! The Island
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Film redatelja Michaela Bay-a ( Bad Boys 2, Armagdon..itd ). Za razliku od njegova dva predhodna filma ovo je pravo osvjezenje. Bio sam skeptican kada sam vidio da je on redatelj, no ovo je zaista pravo osvjezenje. Film sto se tice price nije nista poseban. Onak vec dosta ofucana prica o kloniranju, i pravima klonova u buducnosti. Kroz cijeli film se proteze ta teza jesu li ljudski klonovi ljudi ili su proizvod kao i svaki drugi, bez duse i osjecaja. Film pokusava suociti gledatelja sa okrutno buducnoscu, no buduci da dosta pratim i napredak znanosti i znanstvenih istrazivanja, mislim da je Michael Bay malo zaostao. Naime u filmu je prikazano kako bogate i slvne osobe kao policu osiguranja dobivaju svog avlastitog klona koji se nalazi u nekoj vrsti internata i kada vlasniku zatreba koji organ ili dio tkiva od klona se taj dio oduzima kako bi se vlasniku dostavio taj organ ili tkivo.

E tu sad dolazi do nelogicnosti. Mislim danas je poznato da se radi na kloniranju ljudskog tkiva. tj. pojedinacno se moze klonirati svaki organ (stanice tkiva od tog organa) ( nesto poput djelova za automobil ) koji, ako dodje do ostecenje jednog, zamjenjuju one stare. Dakle cemu stvoriti cijelo ljudsko bice kada ce biti moguce potpuno neovisno klonirati svaki organ?

No necu dalje pisati spoilere, nego samo mogu reci da je redatelj napravio jednu solidnu mjesavino Lucasovog THX-a, Eqilibriuma, imatu ponesto i Matrixa, I, Robota i Gattace. Sa zadnja dva film koja sam nabrojao ovaj film ima naj vise slicnosti. Bolji je od I, Robota, ali zacijelo "koplje" losiji je od Gattace. No Isplati ga se pogledati, jer dobre akcije i efekata ne nedostaje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2005. 15:26 
Naslov: Great ! Re: The Island
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la (Pogledaj post): › Film redatelja Michaela Bay-a ( Bad Boys 2, Armagdon..itd ). Za razliku od njegova dva predhodna filma ovo je pravo osvjezenje. Bio sam skeptican kada sam vidio da je on redatelj, no ovo je zaista pravo osvjezenje. Film sto se tice price nije nista poseban. Onak vec dosta ofucana prica o kloniranju, i pravima klonova u buducnosti. Kroz cijeli film se proteze ta teza jesu li ljudski klonovi ljudi ili su proizvod kao i svaki drugi, bez duse i osjecaja. Film pokusava suociti gledatelja sa okrutno buducnoscu, no buduci da dosta pratim i napredak znanosti i Bolji je od I, Robota, ali zacijelo "koplje" losiji je od Gattace. No Isplati ga se pogledati, jer dobre akcije i efekata ne nedostaje.


Koju to školu moraš završiti, da postaneš filmski kritičar Rolling Eyes
Burajz to što ti pratiš znanost, nema veze sa filmovima.
A o filmskim ukusima i bilo kojim drugim se ne raspravlja, to je individualna stvar.
nema ljutiš Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2005. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam se samo osvrnio na koncepciju filma i nemoras nikakvu skolu zavrsiti da bi bio filmski kriticar ja sam samo napisao svoje misljenje. Danasnji SF-filmovi skloni su znanost prikazivati kao inkviziciju buducnosti, zasto, pa jer to im donosi profit i gledanost. Ljude uvijek privlace mracna predvidjanja u buducnosti, a pogotovo sto se tice kloniranja, zlo uporabe mape ljudskog genoma, strah od novih totalitarnih poredalka u svijetu. Svi slicni filmovi sa ovim ( Matrx, Gattaca, I, Robot, Equlibrium, pa i neki stariji poput Blade Runnera, THX-a ) pokusavaju prikazati kako se i u znanosti moze otici u ekstremizam. Vidis manje vise svugdje se govori o pravima ljudi. Mislim ako se danas u svijetu ne postuju ona ves postojeca ljudske prava ( trgovina ljudima, prostitucija, pedofilija, izrabljivanje radnika i iskoristavanje siromsnih ) kako onda da se postuju prava recimo nekog Klona, za kojeg se ne zna jel on ljudsko bice ili samo proizvod ko i svaki drugi.

Sto se tice samog filma, kao filma. Film nece postici bog zan kakvi uspjeh, ali zato pokazuje jedan trnd koji je sada u Hollywoodu. Recimo vrati se par godina unazad pa ce s vidjeti da su tada bili u trendu filmovi katastrofe ( Twister, Zestoki udar, Dan nezavisnosti, Armagedon, The Core..itd) kada se o isfuralo presili su na sasvim nesto drugo.
Jest da silm u nekim djelovima podsjeca na MTV-jeve spotove, sto mi se nesvidja, ali sve ukupni moj dojam je dobar.

I, da, debeli o ukusima se itakako raspravlja, a pogotovo kada se umjesa i doza neukusa.

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: