Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Help me.. if you can..

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2007. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki tjedan mi stignu minimalno 4 sms-a, poslana s interneta, s ponudom q-cluba za taj dan.... nekakav somnium servis ili tako nešto se zove.
pobit ću ih sve redom i zapalit, ako mi to nastavi stizati na mobitel.... ima li netko neko rješenje toga problema zbog kojeg neću ići u zatvor????
par ljudi mi je reklo da im slične poruke stižu i od bastiona.... i živo me zanima smiju li oni to uopće raditi?! čisti spam i maltretiranje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2007. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Monstrum, kolko iz osobnog iskustva znam, sve se troškove plaća kad presuda bude pravomoćna. Daklen, ako si uložio žalbu, presuda je nepravomoćna i ne moraš plaćati ni sudske troškove do pravomoćne presude višeg suda....

@CatCloe, ako imaš kakvu legicu pravnicu (legu pravnika) probaj se raspitati možeš li ih tužiti za duševne boli Laughing Što se tiče smiju li to raditi ili ne, mislim da smiju samo u slučaju da si negdje kod operatera skupa s ugovorom potpisala da ti se smiju slati promotivni i reklamni sms-ovi.... Ne mora biti tako, ali čini mi se da ti u suprotnom ne smiju slati. Osim ako i tu ne postoji ona začkoljica da su ti podatci javni pa smiju što im se sprdne (ako si navedena s tim brojem u imeniku i tako to....) Al, pravna služba će ti to jasnije i točnije objasniti...

@Monstrum & CatCloe - imate ured pučkog pravobranitelja koji vam besple može objasniti sve pravne probleme i zavrzlame ;-)

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2007. 20:14 
Naslov:  Re: Help me.. if you can..
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zamolio bih online pučanstvo za pomoć, prevodim ovu rečenicu na njemački tj pokušavam prevest, ali drugi dio rečenice uopće ne kužim. Što je autor htio reći?
Tada se naglo povećao broj članova Kluba koji su pravilnim vrednovanjem na temelju ustaljenog mjerenja uspješnosti u svijetu stjecali i umjetnička zvanja svojega Saveza.
Hvala unaprijed!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2007. 20:35 
Naslov:  Re: Help me.. if you can..
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anyone? Ne treba mi prijevod već samo pojašnjenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.12.2007. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ovako.. evo pokušati ću ja.. dakle, oni su mjerili uspješnost pojedinih umjetničkih djela u svijetu (dakle, koliko su ona popularna itd...) onda kupili ta saznanja od drugih, i koristili ih kako bi umjetnički unaprijedili i umjetnički izričaj svojeg Saveza.. ako ovo isto uopće ima smisla.. malo je teško bez konteksta.. zeznuta stvar kod prevođenja.. često me znao mučiti isti problem!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.12.2007. 10:55 
Naslov:  Re: Help me.. if you can..
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni plaća i putni troškovi kasne 4 mjeseca i nisam se sexala već mjesec dana.
Evo, to su pravi problemi.
Pa, sad drugovi, pomagajte...

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2007. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valjda će se naći koja dobra duša

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2007. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › pa ovako.. evo pokušati ću ja.. dakle, oni su mjerili uspješnost pojedinih umjetničkih djela u svijetu (dakle, koliko su ona popularna itd...) onda kupili ta saznanja od drugih, i koristili ih kako bi umjetnički unaprijedili i umjetnički izričaj svojeg Saveza.. ako ovo isto uopće ima smisla.. malo je teško bez konteksta.. zeznuta stvar kod prevođenja.. često me znao mučiti isti problem!

Radi se o fotoklubu, ali vjeruj mi kontekst ne pomaže, nekako sam preveo, ali i dalje nisam siguran što je autor htio reći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2007. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da si dao koju rečenic u ispred ili iza možda bi bilo lakše nekako to uobličiti.
ono kako ja to vidim je da su novopridošli članovi svojim radom, koji je bio ocjenjen po svjetskim normama (da li na izložbama ili što već) dobili status majstora fotografije ili već na što se misli pod "zvanjem svojeg Saveza".ako je foto klub onda su valjda majstori.
ako sam fulao....žao mi je

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.12.2007. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
da si dao koju rečenic u ispred ili iza možda bi bilo lakše nekako to uobličiti.
ono kako ja to vidim je da su novopridošli članovi svojim radom, koji je bio ocjenjen po svjetskim normama (da li na izložbama ili što već) dobili status majstora fotografije ili već na što se misli pod "zvanjem svojeg Saveza".ako je foto klub onda su valjda majstori.
ako sam fulao....žao mi je

pa da, moglo bi biti i to.. - da su njih procjenjivali, pa da su oni onda time što su bili ocjenjeni kao super, tako pridonijeli tom svom klubu.. confusing, really.. (sjećam se, jednom sam tako bila prevodila neki tekst o transformatorima elek. energije.. živa se polomila.. Smile)

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.12.2007. 15:37 
Naslov:  Re: Help me.. if you can..
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gubitkom svojih prostorija u središtu grada te posebno nakon 1965. dolazi do krize u izlagačkoj djelatnosti i postupne smjene generacija. Ponovni i najveći zvjezdani izlagački uspjesi postižu se od 1976. do 1989. godine kada je pokrenuto striktno poštovanje pravilnika o organiziranju izložbi i stjecanju fotoamaterskih zvanja Saveza. Tada se naglo povećao broj članova Kluba koji su pravilnim vrednovanjem na temelju ustaljenog mjerenja uspješnosti u svijetu stjecali i umjetnička zvanja svojega Saveza.
Morat ću im poslat mail da vidim što ta zvanja znače, ali i dalje me ubija ovo "pravilno vrednovanje na temelju ustaljenog mjerenja uspješnosti". Meni se čini da je ovo netko "nespretno" prevodio na hrvatski.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.12.2007. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da se to ''zvanja'' def odnosi na njihova postignuća.. ovo ''pravedno vrednovanje na temelju ustaljenog mjerenja uspješnosti''.. dakle, ocjenjivali su ih putem nekih službenih testova (koji su samim time pravedni, i ustaljeni jer se provode već nekoliko godina u te svrhe - da bi ocjenjivali te neke majstore fotografije.. ) ne znam da li ti UOPĆE ikako pomažem, ako ne, sorry..
.. i da, očito se radi o tekstu, koji nije izvorno hrv. već preveden, jer je to tako loše sklepano, da je to strašno..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2007. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne moraš doslovno prevoditi.dovoljno je da zadržiš glavnu nit,smislenu cijelinu u kojoj će se nalazit i ovo što tebe pati.
"pravilno vrednovanje na temelju ustaljenog mjerenja uspješnosti..."
hoće reći, postoje neki kriteriji koji se trebaju zadovoljiti da bi se dobio naslov majstora fotografije (broj izložaba,sudjelovanje na njima, broj samostalnih izložaba, koliko prvih,drugih,trećih mjesta i tako to - to znam, ja fotograf).u rečenici ispred se navodi da su te svjetske norme prihvaćene u klubu i od tada se članstvo povećalo a neki i dobili "zvanja" koja su u svijetu priznata.samo malo obrneš redoslijed rečenica i doći ćeš do smisla.ili je to onaj koji je to prevodio napravio prije tebe pa postigao nesmisao...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.12.2007. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam dva pitanja, ak mi neko zna odgovorit, znat će to profesori...

1. jel djeca u srednjim školama imaju polugodišta ili tromjesečja?

2. jel srednjoškolsko obrazovanje obavezno? kolko ja znam nije još...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.12.2007. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
imam dva pitanja, ak mi neko zna odgovorit, znat će to profesori...

1. jel djeca u srednjim školama imaju polugodišta ili tromjesečja?

2. jel srednjoškolsko obrazovanje obavezno? kolko ja znam nije još...

1.imaju polugodišta. Prvo ti završava sad 21.12., a drugo počinje 13.01.
2. nije obavezno

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: