Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slijepu ženu sa psom vodičem izbacili sa suda???????

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2007. 10:07 
Naslov:  Slijepu ženu sa psom vodičem izbacili sa suda???????
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mira Katalenić, predsjednica Udruge za školovanje pasa vodiča, izbačena je iz prostorija Kaznenog odjela Općinskog suda na Črnomercu kad joj je u petak, kaže, vrlo neljubazna i nervozna službenica rekla da izađe jer se unutra ne može sa psom. Unatoč zakonu, prema kojem slijepa osoba sa psom vodičem bez zapreka smije ulaziti u sve državne i gradske institucije, Katalenić je sa svojim labradorom Buzzom izašla van bez rasprave jer joj je zbog cijele situacije u tom trenutku bilo vrlo mučno.
članak

jedna stvar zbog koje se ponosim što sam stanovnica ovog grada.
često po gradu srećem gospodina koji ne vidi ,sa psom vodićem,mladom labradorkom,dakle u Interšparu,po raznoraznim državnim ustanovama i vidim da to ide bez većih problema,u ponedjaljak smo se našli i kod liječnika pa smo malo i popričali,naravno da disam mogla odoljeti da malo ne izgnjavim psa,dakle na pitanje dali se susreće sa ovakvim predrasudama,odgovor -vrlo rijetko,što pokazuje da smo ipak još uvjek je na jednoj normalnoj i kulturnoj razini...
Dakle pitanje!Da se ovakvo što dogodi u vašem prisustvu dali bi reagirali?I kako?
Osbno bih,nije mi jasno ,dali ova prepamenta i neljubazna služebenica ikad dođe do stadija da se postavi položaj osobe koja ne vidi,treba obaviti nešto po gradu a svjeni smo da je to vrlo teško.Očito da ne ,ona se uvalila u državnu službu i uhvatila boga za bradu.

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2007. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlično...baš lijepo,,,,mogla joj je još podmetnit nogu,,,,nedavno je bio jedan slučaj sličan ovome, radilo se o svećeniku koji je izbacio čovjeka i psa vodića,,,,,slučaj se potezao po tv...svećenik je dao izjavu da nije da je čovjek slijep....prestrava,,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2007. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, pa dobro dok joj nije podmetnula nogu.. eeee... naravno da bih reagirala, vjerojatno bih se zakrvila s takvom! nevjerojatno je koliko zdravi ljudi nemaju razumijevanja prema invalidnim osobama.. sličnu situaciju sam doživjela u DA pred sudom-neki čovjek u invalidskim kolicima je bio vani pred vratima (u sud se ulazi preko nekolicine stepenica..) i objašnjavao se sa službenikom suda (bio ga je zamolio da mu pokupi neku ispravu u sudu) a službenik njemu-di bih ja dospio kad bih svima koji dođu pravio usluge.. ja dobro da nisam pala u nesvijest! nakon što sam mu rekla da ga može biti sramota radi takvog ponašanja, otišao je unutra i donio čovjeku u kolicima što je trebao.. a mene je pogledao ko'da sam mu ne znam šta rekla..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2007. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dogodilo mi se prije nekoliko godina da sam putovala busom iz zg u os. u bus je ušao slijep čovjek sa psom vodičem i sjeo. pas je legao u prolaz busa do svoga vlasnika. e i došla onda jedna fina dama u godinama sa svojom pričom (znate ono kad netko priča na glas, a kao priča sam sa sobom) da je ona alergična na životinjsku dlaku, pa mogli smo i cijeli zoo povest sa sobom itd... čovjek je samo mirno sjedio i šutio, možda se na žalost navikao na takve komentare. al ja nisam mogla šutit, došla sam do babe i objasnila da slijepi ljudi ponekad imaju psa koji nije kućni ljubimac, već njihov pomoćnik. nakon toga, nije se premjestila u drugi dio busa, a nije ni kašljala zbog alergije.
isto kao i ti ela, ne mogu odolijeti preslatkim psima pa mi se često dogodi da na ulici malo proćaskam sa slijepom osobom i podruškam se s kerićem...

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2007. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od svih sranja kojima su nam otimali vrijeme i mladost - a sjetite se samo punskih ratova ili citavog polugodista organske kemije - nismo stigli uciti kako ponasati u drustvu osobe s nesto drukcijim potrebama.
Vidio sam znak jednom u jednoj PU: "covjek u kolicima nacrtan i pise: molim vas, ne naslanjajte se na kolica. ona su moj osobni prostor."
Sramota.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: