Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izbori za Gradsko vijeće Osijeka - prijevremeni rezultati

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2007. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izjava gosp. Sisljagica: "HDSSB je stranka CENTRA!!!!!"(oko 17:00, 26.11.)
Dugo mu je trebalo da promjeni dlaku, naravno ta izjava je bila recena pred gosp. Borzan.
Samo se nadam da ce Bilja odvagnuti i shvatiti sto joj koalicija sa Glavasem moze donijeti ili odnijeti. Neka samo pogleda Benasica, pa i HSP na nacionalnoj razini... Pa ce vidjeti gdje vodi politika HDSSB-a.
OPREZ!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2007. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

av8or je napisao/la: ›
Izjava gosp. Sisljagica: "HDSSB je stranka CENTRA!!!!!"(oko 17:00, 26.11.)
Dugo mu je trebalo da promjeni dlaku, naravno ta izjava je bila recena pred gosp. Borzan.
Samo se nadam da ce Bilja odvagnuti i shvatiti sto joj koalicija sa Glavasem moze donijeti ili odnijeti. Neka samo pogleda Benasica, pa i HSP na nacionalnoj razini... Pa ce vidjeti gdje vodi politika HDSSB-a.
OPREZ!


Oprez my ass, ako ne koaliraju Hdssb i Sdp bit će novih izbora. To neće biti dobro ni za jedne ni za druge, a najmanje za nas jadne građane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2007. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zasto mislis da je to jedino rijesenje?
Evo ti jedno sa izvora, pa se zamisli....
HSP+HDZ+(dva SDP-ova vijecnika ili jedan SDP-ov vijecnik+HNS)=13 vijecnika i nema novih izbora.
E sada me ti pitaj, jel to moguce?
Naravno da je, to je tkz. "tehnicka vlada" i ne zaboravi da jedan izabrani SDP-ov vijecnik ima tatu koji je visoko pozicioniran u HSP-u, te vrsio procelnicko mjesto u gradu.
I rest my case Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2007. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko ne isključuje kupovinu vijećnika, pogotovo ako je Hdz u igri. Ako netko želi postati novi predmet sprdnje i vrijeđanja, samo naprijed.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mala-os
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2007. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja samo ne znam ko je u ovoj državi lud,pa mislm HDZ jer nisu dovoljno sranja napravili zadnjih godina. Svima koji su glasali za njih porucujem nek vam bude kak ste izabrali tj.da mi nece biti žao kad vidim da neki nemaju posla i da jedva preživljavaju tako ste ljudi željeli pa nek vam Sanader onda udjeli kunu na ulici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2007. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Nitko ne isključuje kupovinu vijećnika, pogotovo ako je Hdz u igri. Ako netko želi postati novi predmet sprdnje i vrijeđanja, samo naprijed.

Kao neHDZ-ovcu tvoja izjava me uopce ne dira, vec me čudi. Navedi primjer, gdje HDZ-ovci kupuju prebjege u nasem gradu. Question
Ne bjezeci u tako daleku proslost sjetimo se samo HSLS-ovaca, pa eto malo dalje, famozni HSU-ov zastupnik Bernatović koji je dvije minute prije konstituirajuce sjednice promjenio kosulju.
Ali kada 100 puta kazemo neku laz ta laz uskoro postaje istina, barem prema vidjenju nekih ljudi, a neki ipak ne zaboravljaju neke stvari...
Jer jucer smo birali za sebe, i svoje bolje sutra, a ne zato da netko izadje iz zatvora ili da se sepuri na TV-u, i stalno ponavlja lazi koje su nas vec debelo umorile. Rolling Eyes
Stoga Slavonijo, probudi se, a ne inati se! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2007. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Circa je napisao/la: ›
ja jesam Hrvat


Sta se sad qrčiš !? Wink Još ćeš se 'falit da si glas'o za hdz ! Laughing

btw, jel ima koji pravnik na portalu da nam objasni sadasnju situaciju oko cika glavasha..

naime, kako je ushao u sabor, dobiva i imunitet. e sad, dali ga taj imunitet stiti il ne stiti od kaznenih djela pocinjenih prije dobivanja samog imuniteta, a za koja se vec vode postupci ?



Suđenje zbog ratnih zločina najvjerojatnije se neće prekinuti, ali bi Glavaš ovaj put mogao izbjeći pritvor jer ako prisegne dobiva imunitet.
Branimir Glavaš (HDSSB), optužen zbog ratnih zločina u Osijeku 1991. godine, opet će dobiti imunitet! Prema zakonu, sudsko će mu vijeće morati odobriti odlazak na konstituirajuću sjednicu Sabora.
- Kad je riječ o opravdanim zahtjevima, sud u pravilu odobrava izvođenje pritvorenika iz zatvora. Ovaj slučaj je izuzetan - komentirao je Krešimir Devčić, glasnogovornik Županijskog suda u Zagrebu. Prema saborskom Poslovniku, izabrani zastupnik prisegu može dati samo u Saboru. I za Devčića i za Glavaševa odvjetnika Veljka Miljevića, puštanje iz pritvora na konstituirajuću sjednicu Sabora nije samo opravdan, nego i nužan razlog. Na sudu su nam pojasnili kako će Glavaša u Sabor dopratiti pravosudna policija. Hoće li to biti u lisičinama, ovisi o procjenama.
- U zatvoru će procijeniti kako i pod kojim uvjetima će to učiniti - pojasnio je Devčić. Miljević kaže kako u načelu Glavaša ne bi trebali dovesti u lisicama, ali nije odbacio mogućnost da se to dogodi. Čim prisegne, dobit će imunitet i skinut će mu lisice. No to ne znači da će biti oslobođen optužbi.
- Postupak protiv njega se ne mora obustaviti.
Dovoljno je da Sabor procijeni da im je potreban za rad, pa će ga imunitet spasiti od pritvora - rekao je Miljević.

24 sata

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2007. 22:23 
Naslov:  Re: Izbori za Gradsko vijeće Osijeka - prijevremeni rezultat
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naši izbori liče mi na jednog srpskog ili jugo-židovskog pjesnika mislim da je Oskar Davičo

Ako naš krik i ne dopre do neba,
ostaje utjeha,
da bar kriknusmo kako treba.


No toliko o tome. Čitam pa sam se zamislio i želim par sitnica komentirati.

1. Danici V - Glavaš se mogao kandidirati jer u našem kaznenom zakonodavstvu vrijedi presumpcija nevinosti do pravomoćne presude. To što ja ja mislim da je on hodajuće zlo nije razlog da se ne može kandidirati.

2. Izbori imaju i nemaju veze s NATO-om. Što više čitam i slušam o NATO paktu manje mi se dopada ali mislim da Hrvatska tu nema izbora. Sanader to zna i neće riskirati s referendumom.

3. SDP bi rado koalirao s HNS-om ali to nije dosta. Ne bi s HSP-om i ne bi s HDSSB-om. Ali ukoliko ne koaliraju u Gradu samo mogu biti novi izbori s vjerojatno istim ili vrlo sličnim ishodom. Mogućnosti su:
a) široka koalicija svih stranaka do redovnih lokalnih izbora
b) Tehnička kolicija SDP-a s HSP-om ili HDSSB-om. Tada sigurno SDP gubi vjerodostojnost.
c) SDP i HDSSB ili HSP podrže npr HNS u formiranju manjinske uprave.
d) SDP i HDSSB ili HSP se dogovore i recimo Jaroslav Pecnik ili Lovokovićka budu članovi gradskog Poglavarstva u kojem sjedi isti broj SDP i HDSSB, a odluka nestranačkog donosi prevagu koji projekt će se provoditi.
4. HDSSB daje potporu SDP-u u Saboru, a SDP HDSSB-u u Osijeku.

Meni ništa od toga ne odgovara. Najviše bih volio da SDP, HNS, i nekoliko nestranačkih osoba vode Grad ali ljudi s liste SDP-a i HNS-a naprosto nisu dobri. Naravno ne mislim baš na sve. OTVORENE LISTE jedino su rješenje!
I šala-mala. HSP ima u Gradu Pirovu pobjedu. Pirova pobjeda je kad ti žena kaže da si najbolji jebač u ulici. Nežnaš da li da se radjueš ili sekiraš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 0:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

av8or je napisao/la (Pogledaj post): › Izjava gosp. Sisljagica: "HDSSB je stranka CENTRA!!!!!"(oko 17:00, 26.11.)
Dugo mu je trebalo da promjeni dlaku, naravno ta izjava je bila recena pred gosp. Borzan.
Samo se nadam da ce Bilja odvagnuti i shvatiti sto joj koalicija sa Glavasem moze donijeti ili odnijeti. Neka samo pogleda Benasica, pa i HSP na nacionalnoj razini... Pa ce vidjeti gdje vodi politika HDSSB-a.
OPREZ!


Mislim da na lokalnoj razini ideologija ne bi trebala igrati važniju ulogu, jer ne odlučuje se o pitanjima poput legalizacije lekih droga, vjeronauka u školama, pobačaja i sl. već o projektima koji nemaju veze s ideologijom...
A uostalom HDSSB mi i liči na stranku centra tim više što joj je pristupilo dosta ljudi iz drugih stranaka koji su više prema lijevo... Sjećam se jednog istraživanja po kojemu je za 40% glasača HDSSB-a alternativa SDP. To je zapravo regionalna stranka koja ne bi trebala biti opterećena ideologijom i zato ne vidim razloga zašto ne bi došlo do koalicije te dvije stranke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2007. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
A uostalom HDSSB mi i liči na stranku centra tim više što joj je pristupilo dosta ljudi iz drugih stranaka koji su više prema lijevo... Sjećam se jednog istraživanja po kojemu je za 40% glasača HDSSB-a alternativa SDP. To je zapravo regionalna stranka koja ne bi trebala biti opterećena ideologijom i zato ne vidim razloga zašto ne bi došlo do koalicije te dvije stranke.


Ma da, HDSSB je prvak "ljevice"(jedino po izgledu u onim svojim šuškavcima) !!!! Ma daj bože da koaliraju, baš bih volio vidjeti situaciju gdje SDP sa svojim prirodnim partnerima, gdje po tvome ubrajam i HDSSB, ukinu vjeronauk u školi. Ma jedva čekam!!! Baš bih volio vidjeti koga će onda ekipa iz HDSSB koja liže oltare svake nedelje kriviti.... Very Happy
Onda će opet biti kriv Senader, Šeks, pa i Bozanić, a možda i Đapić, pa i Paraga samo zato što bi to izglasali u Zagrebu.
Lego, HDSSB je čista interesna stranka, od glave do pete, kao što je HSU, stoga, na sljedećim izborima ćeš i vidjeti kako će glasači nagraditi njihovu tkz. regionalizaciju. A jedina razlika izmedju HSU i HDSSB-a je to, što su umirovljenici nešto i napravili za "treću dob", dok HDSSB živi Tudjmanovu ideju u Osijeku, o 50tak bogatih obitelji, naravno provjerenih i pouzdanih članova! Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 1:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima jedna pjesma Puff Daddya koja najbolje opisuje ovu situaciju:

It' sa All About The Benjamins Baby!"

(Benjamin Franklin je bivši predsjednik američanski koji se nalazi na njihovim novćanicama)

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SDP-ovci pjevali ''Od Vardara pa do Triglava'' dok nije došla policija


http://www.bljesak.info/modules.php?name=News&file=article&sid=54536


loooooooooooolčina !!!! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cuckovic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

av8or je napisao/la: ›
Kao neHDZ-ovcu tvoja izjava me uopce ne dira, vec me čudi. Navedi primjer, gdje HDZ-ovci kupuju prebjege u nasem gradu. Question


Evo mogu ja:
je napisao/la: ›
Barukčić je kupljen! Osječki gradski vijećnik Anto Barukčić će od 1. rujna stupiti na funkciju pročelnika osječkoga Područnog ureda Zavoda za zapošljavanje. Nakon što je u travnju ove godine iz HDSSB-a Branimira Glavaša prešao (vratio se) u HDZ na nagovor županijskog predsjednika te stranke Tomislava Ivića, ubrzo se našao na mjestu glavnog kandidata na natječaju za novog pročelnika osječkog Zavoda za zapošljavanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 12:24 
Naslov:  Re: Izbori za Gradsko vijeće Osijeka - prijevremeni rezultat
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cuckovic je napisao/la: ›
av8or je napisao/la: ›
Kao neHDZ-ovcu tvoja izjava me uopce ne dira, vec me čudi. Navedi primjer, gdje HDZ-ovci kupuju prebjege u nasem gradu. Question


Evo mogu ja:
je napisao/la: ›
Barukčić je kupljen! Osječki gradski vijećnik Anto Barukčić će od 1. rujna stupiti na funkciju pročelnika osječkoga Područnog ureda Zavoda za zapošljavanje. Nakon što je u travnju ove godine iz HDSSB-a Branimira Glavaša prešao (vratio se) u HDZ na nagovor županijskog predsjednika te stranke Tomislava Ivića, ubrzo se našao na mjestu glavnog kandidata na natječaju za novog pročelnika osječkog Zavoda za zapošljavanje.



Dobar! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema potrebe navoditi sve kupljene vijećnike od strane Hdz-a, jer je to općepoznata stvar. No, za one forumaše koji ne znaju, nek malo prouče promjene vlasti u gradovima Dubrovniku, Šibeniku, Sisku, Sl. Brodu, Osijeku, i Zagrebu, jer su u svim tim dijelovima Hrvatske, u jednom trenutku naše blistave povijesti, Hdz-ovci kupili barem jednog vijećnika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: