Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Washington Times - kolumna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2007. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
ovaj dio me zasmetao. ponavljam, u nijednom trenutku nisam doveo u pitanje istinitost teksta, radi se o tome što, svatko ko iole poznaje povijest, zna da je tito bio hrvat.


To što je Tito bio hrvat ne znači apsolutno ništa. Bio je i Pavelić, pa što? Hitler je bio austrijanac; Staljin gruzijac...
Uostalom, da si Tita pitao zašto radi protiv hrvata i hrvatstva - završio bi tucajući kamen na golom otoku pod optužbom 'unutarnji neprijatelj - nacionalist'. Doživotno.

Mladjo je napisao/la: ›
iako je meni jasno da se radilo o sukobu ideologija, i da nacionalnost nije bila krucijalna u borbi dviju krajnosti,


No, onda?

Mladjo je napisao/la: ›
zašto se autor teksta, htijući nam približiti vrijeme komunizma, nije osvrnuo na borbu protiv ustaštva.


Zato što se osvrće na razdoblje od 1945. - 1990.? ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2007. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›


Zato što se osvrće na razdoblje od 1945. - 1990.? ;-)
moram priznati da mi je ta činjenica promakla ali se automatski nameće pitanje zašto je kao graničnik stavio ´45 a ne ´41 kada je socijalistička ideologija na ovim prostorima zaživjela i osnovan sisački odred. nije, naime, nigdje spomenuo prvotni cilj socijalizma što je u biti bio antifašistički otpor nego odmah pred čitatelje stavlja isključivo negativni osvrt i onda još vuče paralelu na današnju hrvatsku. jasno mi je da se hrvatska izrodila iz sfrj te čak nakratko zadržala i službeno nazivlje ali kakve veze ima klanje popova i časnih sa lažljivim govnetom sanaderom. htio bi da skužiš da ja u cijeloj priči ne držim stranu ni titu ni sanaderu ali i dalje mi poveznica nije jasna. to kao da ide po onoj: deda ti je bio govno, i ti si po defaultu govno. a hrvatski narod je uklet još od domagoja, pa preko pavelića i tita do franje i ive. mislim wtf?

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2007. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
moram priznati da mi je ta činjenica promakla ali se automatski nameće pitanje zašto je kao graničnik stavio ´45 a ne ´41 kada je socijalistička ideologija na ovim prostorima zaživjela i osnovan sisački odred. nije, naime, nigdje spomenuo prvotni cilj socijalizma što je u biti bio antifašistički otpor


Prvi cilj socijalizma antifašistički otpor? Dječače! Pa jesi ti išao u školu?!
Okej, lekcija 1. - socijalizam nije izmišljen u Sisku 41' Very Happy

Mladjo je napisao/la: ›
nego odmah pred čitatelje stavlja isključivo negativni osvrt i onda još vuče paralelu na današnju hrvatsku.


Gle, ne bi se trebao zamarati s takvim stvarima ako ti čitanje novina predstavlja problem. Ovo što je autor napravio čisto je upoznavanje neukog čitatelja sa poviješću države o čijoj će vladi uskoro prozboriti. Uvod u članak.
Podsjećam, ujutro na HRT2 idu majmuni roboti i medvjedići dobrog srca. Okani se ti bolje jutarnjeg čitanja novina još neko vrijeme... Very Happy

Mladjo je napisao/la: ›
jasno mi je da se hrvatska izrodila iz sfrj te čak nakratko zadržala i službeno nazivlje ali kakve veze ima klanje popova i časnih sa lažljivim govnetom sanaderom. htio bi da skužiš da ja u cijeloj priči ne držim stranu ni titu ni sanaderu ali i dalje mi poveznica nije jasna.


Poveznica - možda ovo?
Citat: › Despite its economic failures and genocidal criminality, Titoism sustained itself by relying on two things: a ubiquitous propaganda machine and loyal local communist parties willing — and even eager — to mouth the regime's lies. This led to a public culture of mendacity, in which Zagreb's communists constantly issued statements in direct contradiction to reality.



A vidim da ti nije jasno iz jednog jedinog razloga. Nisi ni prismrdio članku. Detence, uskoro će crtić i mama sa toplim kakaom. Laku noć! Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2007. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A gdje je to izmišljen socijalizam? Što je socijalizam, što komunizam, a što antifašizam?
Je li Hitler doista bio Austrijanac? Bolje rečeno, je li itko po narodnosti Austrijanac?

Bazooka, nisi ni ti cvijeće.

Inače, korektno pitanje, zašto se autor ograničio na '45, a odgovor je vjerojatno da nije imao mjesta na kartici, ili da je nebitno za priču. Uostalom, suština jest ta da se sustav mijenja samo površinski.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2007. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Bazooka, nisi ni ti cvijeće.


Very Happy Znam, ja sebe svrstavam u piriku... Ili još bolje bit' gljiva; sama sebe oprašuje...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2007. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
A vidim da ti nije jasno iz jednog jedinog razloga. Nisi ni prismrdio članku. Detence, uskoro će crtić i mama sa toplim kakaom. Laku noć! Smile
a jučer sam ti dobar bio a Very Happy gljivo jedna, saprofitu

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: