Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mlada romska obitelj prije Božića završit će na ulici

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 13:46 
Naslov: Snif ! Mlada romska obitelj prije Božića završit će na ulici
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedna će mlada osječka obitelj blagdane vjerojatno dočekati na ulici. Riječ je o romskoj obitelji Avdić, koja se iz stana, koji se nalazi u Strossmayerovoj 189, mora iseliti do 1. prosinca, po nalogu vlasnika. Mehmedalija, njegova supruga Izeta i jednoipolgodišnja kćerkica Tamara očajni su, jer, kako kažu, novi smještaj nisu uspjeli pronaći.
- Prije četiri godine doselio sam se iz Zagreba i od tada se neprestano selim iz stana u stan. U ovom smo stanu godinu dana, a gazde su nas htjeli izbaciti još u listopadu. Nekako smo ih namolili da ostanemo do prosinca, do kada smo platili stanarinu. Od tada neprestano tražim drugi stan po raznim oglasnicima, ali nisam uspio ništa pronaći. Vlasnici većinom traže studente ili bračne parove bez djece, a mi imamo kćerkicu, tako da nas nitko ne želi primiti. Osim toga, minimalna cijena stanarine bez režija je oko 100 eura, što je poprilično skupo. Ovaj je stan bio u jako lošem stanju kada smo došli u njega, ali je cijena stanarine bila niska - samo 500 kuna, priča Mehmedalija.
Avdići su stan sredili kako su najbolje mogli, ali idila nije dugo trajala - susjedima smeta što su Romi. Mehmedalija je, kako bi zaradio koju kunu, skupljao otpad koji je prodavao, a susjedi su se bunili zbog nereda u dvorištu. “Nakon njihovih prigovora, maknuo sam smeće, ali i dalje su nam iza leđa govorili kako smo neuredni, neškolovani, Cigani... Trenutačno su nam jedini prihodi 640 kuna socijalne pomoći i 300 kuna dječjeg doplatka. Oduvijek sam bio nezaposlen, jer sam neškolovan, kao i moja supruga, a otežana je okolnost što ona nema hrvatsko državljanstvo, nego bosansko, kaže Mehmedalija. Od Grada je zatražio pomoć i za dobivanjem stana, ali da bi dobio stan, mora stanovati u Osijeku minimalno osam godina, a tek su prošle četiri godine. Osim toga, sva dokumentacija mora biti nova, a Avdići nemaju novca da bi išli po nju u Zagreb i Bosnu, gdje su rođeni. “Molim sve građane koji nam mogu pomoći na bilo kakav način, ponuditi nam nekakav smještaj ili posao, da mi se jave na moj broj mobitela 098/1974-983”, moli Mehmedalija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: