Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vanity Fair

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2007. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Ali, kao što Wendy negdje na početku citiraše Nietzschea:
"Svatko posjeduje upravo onoliko taštine koliko mu nedostaje razuma."

odlična! osijek031.com smile osijek031.com smile
pretpostavljam da smo svi mi tašti, netko više netko manje.... ja više, i guess. što nije baš sjajno.
možda je olakšavajuća okolnost kad si koliko-toliko svjestan svoje taštine.. onda možda još ima nade. no mnogi nisu.. ili jesu, ali misle da je to dobro.
ali ovo s recitiranjem titule pri upoznavanju, javljanju na telefon ili isticanju na vratima stana.. prestrašno. titula ima svoju funkciju u poslu koji radimo i stvarno ne vidim šta ima tražiti bilo gdje u privatnom životu.
zanima me koliko onih koji opravdavaju takvo isticanje titula bi me popljuvalo da sam u profilu napisala prof. catcloe? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2007. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I onda zbog takvih, mi koji nismo takvi, ispadamo tašti i umišljeni.. Rolling Eyes
Ponavljam, nisam za razbacivanje titulom, zna se gdje joj je mjesto i kada, ali ako me netko van posla pita tko sam, što sam, što radim - odgovorit ću mu istinito.. da sam završila faks, da radim, da završavam magisterij, da slušam RHCP, Floyde i što god već tu osobu zanima.. nekoga će taj prvi dio zanimati više nekoga manje.. netko će reći da sam umišljena, netko će reći super - bravo.. stvar je osobnog mišljenja.. ali je činjenica da te ta titula na neki način određuje i dio je tvog života..[/quote]

Bravo osijek031.com smile bravo luuunakis...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2007. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
recimo svog doktora sigurno oslovljavaš s doktore taj i taj,,,,,sigurno mu ne vičeš gospodine, kao ni profesorima i td....ja sam se za moju diplomu hebeno namučila i odricala i nije mi bed uopće ju igdje nataknit.....

Ček malo.... doktora zoveš "doktor" jer je doktor sinonim za liječnika, dakle, za njegovo zanimanje. Profesora isto tako.

S druge strane, tvoju titulu slobodno možeš nabaciti na vrata od ureda ili na vizitku, ali je ipak pomalo sujetno natakariti je na vrata od stana ili je nabaciti kad se upoznaješ s frajerima navečer u kafiću... nije li?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2007. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
sjećam se jednog članka u Jutarnjem o nekoj ženi koja ima super visok IQ, a nezaposlena je. u novinama su to proglasili skandalom.
meni to bilo strašno glupo. šta joj vrijedi IQ ako nema znanje, vještine, radne navike...

Skandal je ako je ta žena s visokim IQ-om izvan pogona i radi kao domaćica ili čistačica. Glupo je ako ta i takva žena dobije dobar posao i onda se na tom poslu zajebava i trubi kako je pametna.

A znanje i vještine, složit ćeš se pretpostavljam, lakše usvajaju ljudi s višim IQ-om nego oni s manjim.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moram priznat da se ne mogu sjetit ni jednog slučaja da mi se neko predstavio naglašavajući titulu, a da to nije bilo primjereno, odnosno vezano uz posao.

ali zato znam neke koji pate od naglašavanja kako poznaju razne doktore, političare, direktore, tv face... tipa... "Oooo, doktor XY, pa šta ne kažeš da ga trebaš, mi smo si jako dobri, jednom smo igrali nogomet zajedno!" (ovo nisam izmislia)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2007. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Ponavljam, nisam za razbacivanje titulom, zna se gdje joj je mjesto i kada, ali ako me netko van posla pita tko sam, što sam, što radim - odgovorit ću mu istinito.. da sam završila faks, da radim, da završavam magisterij, da slušam RHCP, Floyde i što god već tu osobu zanima.

Ovdje se u potpunosti slažemo... ali nećeš pri prvom upoznavanju i rukovanju nabaciti ono - ja sam Luna Lunić, diplomirana ekonomistica, uskoro magistra. A nećeš se ni javiti na telefon unutar firme i umjesto "aloha" kazati - diplomirana ekonomistica mr. Lunić, ne?

Ako nekog baš zanima moj životni put, lako mu/joj ja u sljedećim rečenicama objasnim što sam završio, gdje sam putovao ili koliki mi je pimpek ili IQ Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.11.2007. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›

zanima me koliko onih koji opravdavaju takvo isticanje titula bi me popljuvalo da sam u profilu napisala prof. catcloe? Very Happy
Pa popljuvali bi te sigurno s obzirom da si "profesor" tjelesnog što je sprdačina.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.11.2007. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›

Baš me zanima što onda misliš o monterima grijanja, pekarima ili fizoterapeutima... koliko su tek ta zanimanja vrijedna sažaljenja.....

A kao nisu vrijedna sažaljenja,ja samo otvoreno kažem ono što veliki broj ljudi misli.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2007. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
betty je napisao/la: ›
omg ja ne vjerujem da si ti svoju bracu naveo kao primjer!! osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile jesi ti svjestan toga da mi tu ne pricamo o obitelji nego o ljudima iz radne okoline i da bi bilo potpuno debilno svog brata zvati brate magistre?????????????????????????

Pa ja ne mogu vjerovat da si ti toliko zapela da te ljudi oslovljavaju s titulom?! Mislim ono? To tituliranju je čisto nabijanje nekome na nos da si ti studirala! E moš mislit. Znaš ti koliko je njih na birou s diplomama a znaš koliko ih je milionera bez srednje škole!?
ja je nemam a i da je imam ne bih inzisitirala da me se zove mojom titulom .a ovo uopce nije odgovor na moj post niti argument. koliko se ja sjecam ti si nama naveo kao primjer kako bi svoju bracu trebao zvati magistre ili dipl.ing , ti znas da mi tu pricamo o poslovnom okruzenju a ne obiteljskom????????
p.s ili si nam samo želio istaknuti da ti je jedan brat magistar a drugi dipl.ing a da se ne razbacuju sa titulama??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.11.2007. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
zlusch je napisao/la: ›

Baš me zanima što onda misliš o monterima grijanja, pekarima ili fizoterapeutima... koliko su tek ta zanimanja vrijedna sažaljenja.....

A kao nisu vrijedna sažaljenja,ja samo otvoreno kažem ono što veliki broj ljudi misli.


bravo majstore a kola/instalacije i kojekake stvari će ti popravljat mali leprikoni koji žive u šumi, kruh/meso/mlijeko/voće/povrće/i druge neprehrambene proizvode na stol će ti stavljat i proizvodit dobra vila sa čarobnim štapićem, o kakvom sažaljenju ti pričaš molim te Question, šta, zato što neko nije nuklearni fizičar/doktor/pravnik treba ga sažaljevat, nekontam te

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.11.2007. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Ovdje se u potpunosti slažemo... ali nećeš pri prvom upoznavanju i rukovanju nabaciti ono - ja sam Luna Lunić, diplomirana ekonomistica, uskoro magistra. A nećeš se ni javiti na telefon unutar firme i umjesto "aloha" kazati - diplomirana ekonomistica mr. Lunić, ne?


Pa ne, ali ovdje se povela rasprava općenito o titulama i njihovom "predstavljanju", a ja smatram da te ta titula jednim dijelom određuje kroz život, ne treba ju sakrivati niti izvikivati na sav glas.. No, koliko vidim, tj. čitam, nekima ovdje općenito smeta uporaba titula, na poslu i van njega..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2007. 3:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
znači novac je kriterij?!


Money makes the world go round...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2007. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

novac je mamac osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: