Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prestižna nagrada International Design Awards u Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 10:06 
Naslov:  Prestižna nagrada International Design Awards u Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MIT dizajn studio iz Osijeka osvojio je nagradu na prestižnom natjecanju International Design Awards u kategoriji graphic design/corporate identity za brošuru tvrtke Vodovod.

International Design Awards (IDA) osmislila je grupa dizajnera, vizionara i poduzetnika kao odgovor na manjak prepoznavanja i priznanja pametnog i održivog dizajna. IDA postoji da bi prepoznala, priznala i promovirala dizajnere vizionare te otkrila talente u povojima u nekoliko zasebnih grupa: arhitekturi, unutrašnjem uređenju, modi, produkt dizajnu i grafičkom dizajnu.

Preko 1000 profesionalaca i studenata iz 42 zemlje prijavilo se za sudjelovanje u ovom natječaju u pet osnovnih kategorija: arhitektura, unutrašnje uređenje, moda, produkt dizajn i grafički dizajn. Žiri, sastavljen od renomiranih i svjetski priznatih stručnjaka, imao je veliki izazov te je, prema njihovim rječima, ovaj uzbudljivi projekt indicirao pametna, vizionarska i kreativna rješenja problema s kojima se susrećemo u dizajnu. Izdvojeno je najboljih 110 radova za sve kategorije te će oni dobiti priznanja i biti ovogodišnji laureati. Jedina hrvatska tvrtka koja je uspjela dobiti priznanje na ovom prestižnom natjecanju je dizajn studio MIT iz Osijeka s Image brošurom tvrtke Vodovod koja je zasluženo odnijela drugu nagradu u kategoriji graphic design/corporate identity.

Radovi pobjednika će biti prikazani na web stranici www.idesignawards.com , s opisom projekta i linkovima na web stranicu dizajnera, prezentirani u IDA07 art book, koja će biti distribuirana muzejima i knjižarama s umjetničkim knjigama u cijelom svijetu, te izložba od tjedan dana IDA Visionary Exhibit koja će se održati u Museum of Design Art and Architecture u Los Angelesu od 8. do 14. ožujka 2008.

O image brošuri Izvor dobrih ideja
Očekivano, dizajneri su uzeli vodu kao osnovni element dizajna i transformirali je u kreativni poligon za stvaranje brojnih vizualnih metafora i motiva asocijativno povezanih s poslovanjem Vodovoda. Rezultat je dizajn oslobođen suvišnoga, usredotočen na bit, stil i kvalitetu poslovanja Vodovoda, a ne na konkretne izvođačke procese koji se podrazumjevaju.
Klijent: Vodovod
Dizajn studio: MIT
Dizajneri: Marin Balaić, Igor Penović
Fotografija: Marin Topić
Urednik: Boris Matešić
Tisak: IBL


_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2007. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Savrsen rad... i perfektan primjer minimalizma.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wow! ovo stvarno fino izgleda! svaka čast!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinshe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2007. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WoW! Ovo stvarno izgleda mocno! Svaka čast!

_________________
// moj foto blog: www.marinshe.bloger.hr // deviant art: http://marinshe.deviantart.com //
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2007. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast dečkima gledo sam baš njihov portfolio i ima jebačkih radova...

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BiglBagl
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2007. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ČESTITAM Penka!!!! Znali smo da će od tvoje "Umetnosti" na kraju biti nešto!! Jug 2 Jug 2 Jug 2
Ale Ale ... Dovest ćemo ti Mišu Kovača na tulum!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pikanto
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2007. 22:24 
Naslov:  Re: Prestižna nagrada International Design Awards u Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je to kad imaš para. Bez obzira na to vizualni dojam je izvrstan. Sadržajno možda fali pokoji podatak. Sve u svemu jako lijepo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2007. 0:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pikanto je napisao/la: ›
Tako je to kad imaš para.
Kakvu ulogu su pare igrale u ovom dizajnu?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2007. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pikanto je napisao/la: ›
Tako je to kad imaš para.
Kakvu ulogu su pare igrale u ovom dizajnu?


Je, je. Dizajneri sjeli pa napravili iz čista mira.
Priča je išla ovako. Došli novi izbori i izabrana nova vlast. Vlast postavila nove članove NO u Vodovod. Ljubo i Alen (više Alen) se ukakili za svoja mjesta i kako da se najbolje predstave novim gazdama. Naručili poslovno izvješće koje će biti lijepo oblikovano ali bez previše brojčanih podataka (čitaj dolaze novi majmuni, ajd' da im damo malo kikirikija).
Zato je Vodovod naručio (i unaprijed platio) izradu poslovnog izvješća za članove novog NO. Sve dalje je povijest. Ljubo je ostao, Alen je ostao.
Zato je to dokaz da naši dizajneri mogu i glave spasiti svojim poslom. Za naše PARE.

P.S. Platili smo to mi u cijeni vode i to puno ukoliko uspoređuješ cijenu izrade "običnih" poslovnih izvješća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2007. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: › Je, je. Dizajneri sjeli pa napravili iz čista mira.
Pohvalio sam kvalitetan rad, politika me ne zanima...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2007. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
mvarga je napisao/la: › Je, je. Dizajneri sjeli pa napravili iz čista mira.
Pohvalio sam kvalitetan rad, politika me ne zanima...


Ma Ok. I ja mislim da je vrhunski napravljeno. Reagirao sam kad si mi spočitnuo da tu nije bilo puno para. Ali bez obzira na to i da je 10 puta skuplje, vrijedilo je jer dobiti drugu nagradu nije Kiki-Riki. Ne na takvom sučeljavanju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: