Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tranzitni promet obilaznicom rasteretio Trpimirovu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2007. 14:02 
Naslov:  Tranzitni promet obilaznicom rasteretio Trpimirovu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvi dan puštanja nove dionice zapadne obilaznice u promet gužvi na novoj cesti još nije bilo, a oni koji su njome prošli bili su puni riječi hvale, i to posve opravdano. Zahvaljujući novoj trasi dugoj 11 kilometara tako se od Višnjevca, sve do Švajcarnice u Baranji dolazi za samo sedam minuta, a do Darde za samo pet minuta i to uz poštovanje ograničenja brzine.

No, nova, ujedno i posljednja dionica, zapadne obilaznice donosi i nove prednosti za sve stanovnike Osijeka, a to je rasterećenje Trpimirove ulice, samim time i raskrižja s Divaltovom, Vukovarskom i Europskom avenijom jer Trpimirova više nije jedina poveznica sjevera i juga. Sigurno je kako će prebacivanje, prije svega tranzitnog prometa, s gradskih ulica na obilazne pravce i te kako pridonijeti rasterećenju gradskih prometnica te smanjenju buke i zagađenje.

Ipak, zbunjujuća je prometna regulacija prvih dana prouzročila probleme građanima koji su među prvima htjeli proći novom dionicom obilaznice. Naime, prometni su znakovi postavljeni i prije otvorenja, a strelice koje su usmjeravale na obilaznicu bile su prelijepljene dok se radovi ne završe. Skidanje traka koje su prekrivale usmjeravanje prema Baranji novom cestom kasnilo je pa su se mnogi vozači upitali da li je nova cesta uopće otvorena.

- Krenuo sam tijekom jučerašnjeg prijepodneva vidjeti cestu svečano otvorenu dan prije i ostao sam iznenađen kada sam vidio da se na cestu ne smije skrenuti. Na petlji kod ulaska u Višnjevac imao sam znak za obavezno kretanje ravno, a putokaz je bio prelijepljen nekim trakama. Produžio sam ravno i htio se okrenuti da odem natrag kući kada sam vidio nekoliko auta na cesti za koju sam mislio da je, unatoč jučerašnjem otvorenju, zatvorena za nas "smrtnike". Oglušio sam se na znakove i izašao na cestu te se uvjerio da je zbilja dobra, a siguran sam da će biti od velike koristi za Osijek, ali i okolna mjesta. Prošao sam do kraja, sve do Švajcarnice, a tamo i natrag došao sam za 15-ak minuta - rekao je vozač Marijo S.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 8:47 
Naslov:  Re: Tranzitni promet obilaznicom rasteretio Trpimirovu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Noćas oko 22h teška prometna nesreća na nadvožnjaku zapadne obilaznice( iznad štrosike). Osobni automobil u kojem se nalazila mlada obitelj sudario se sa kamionom. Otac i sin su poginuli a majka i kćerka bore se za život.Prestrašno Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znaju biti zajebani nadvožnjaci u ovo 'ispod nule' doba..

bed.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.11.2007. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam se na mjestu nesrece, igrom slucaja, nasao odma iza kola hitne pomoci, prije dolaska policaje i vatrogasaca...

Cesta je bila potpuno zaledjena i smatram da se radi o velikom, epskom, neponovljivom propustu djelatnika Cestinga jer cesta uopce nije bila posoljena, ni malo...

Kada su policajci svojim vozilom oprezno blokirali cestu kako bi zaustavili promet, policajac koji je iskoracio na cestu morao se uhvatit za auto da ostane na nogama... Cesta je bila klizavija od klizalista na sokolu, a ja sam sam svoj auto jedva zaustavio sa brzine od 10 km/h...

Problem je sto su ceste bile mokre, a na mostu je isto tako izgledala samo mokro, ali je bila potpuno zaledjena...

Strasno!!!
Sto se tice odgovornosti Cestinga, ne bi trebalo trositi rijeci, nadam se da ce sudac i vjestaci reci svoje...

Naravno da se uvijek sve moze prebaciti na neprilagodjenu brzinu i neprilagodjenu voznju uvjetima na cesti..

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Strasno!!!
Sto se tice odgovornosti Cestinga, ne bi trebalo trositi rijeci, nadam se da ce sudac i vjestaci reci svoje...

Naravno da se uvijek sve moze prebaciti na neprilagodjenu brzinu i neprilagodjenu voznju uvjetima na cesti..



...dokle god u zakonu stoji da se vozaci moraju prilagoditi uvjetima na cesti.....nikad niti jedna tvrtka koja održava ceste nece snositi nikakve posljedice....žalosno ali istinito....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Noćas oko 22h teška prometna nesreća na nadvožnjaku zapadne obilaznice( iznad štrosike). Osobni automobil u kojem se nalazila mlada obitelj sudario se sa kamionom. Otac i sin su poginuli a majka i kćerka bore se za život.Prestrašno Sad
Samo mali ispravak, ne na nadvožnjaku nego na mostu novom preko Drave..... Bilo kako bilo, katastrofa.

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2007. 17:26 
Naslov:  Re: Tranzitni promet obilaznicom rasteretio Trpimirovu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSIJEK - Dvije su osobe na mjestu poginule, a dvije su teško ozlijeđene u prometnoj nesreći koja se jučer nešto nakon 22 sata dogodila na nadvožnjaku nedavno otvorenog produžetka osječke zapadne obilaznice.


Kako je danas izvijestila PU, prednji lijevi dio prikolice udario je u prednji lijevi dio osobnog vozila i odbacio ga u zaštitnu ogradu, a zatim i u rasvjetni stup. Na mjestu je poginuo 33-godišnji vozač osobnog vozila Daniel S. iz Petrijevaca te njegov 10-godišnji sin.

Njegov teško ozlijeđeni 6-godišnji sin i lakše ozlijeđena 32-godišnja supruga prevezeni su u osječku Kliničku bolnicu.

Očevid su obavili istražni sudac osječkog Županijskog suda Mario Kovač i djelatnici osječke postaje Prometne policije. Vozač tegljača bio je negativan na alkotestiranju, a protiv njega će se podnijeti odgovarajuća kaznena prijava.

Očevici tvrde i da je novi dio zapadne obilaznice, iako je jedini uz koji je rasvjeta postavljena, već danima naosvijetljen, zbog čega je vidljivost bila loša, a kolnik je solju posipan navodno tek nakon stravične nesreće. Kako je produžetak zapadne obilaznice za promet otvoren tek prije mjesec dana, sinoć je prometnom nesrećom nastavljena crna bilanca zapadne obilaznice koja je, u dijelu otvorenom za promet prije nakoliko godina, do sada odnijela brojne ljudske živote. Očevid su do kasno u noć obavljali istražni sudac Županijskog suda u Osijeku i vještak prometne struke.

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.12.2007. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
Circa je napisao/la: ›
Strasno!!!
Sto se tice odgovornosti Cestinga, ne bi trebalo trositi rijeci, nadam se da ce sudac i vjestaci reci svoje...

Naravno da se uvijek sve moze prebaciti na neprilagodjenu brzinu i neprilagodjenu voznju uvjetima na cesti..



...dokle god u zakonu stoji da se vozaci moraju prilagoditi uvjetima na cesti.....nikad niti jedna tvrtka koja održava ceste nece snositi nikakve posljedice....žalosno ali istinito....Cool

Totalno istinito i zbilja strasno... Zakon je na strani onih koji cesete lose projektiraju, neodrzavaju i ne paze da su i sigurne...

Nisi prilagodio brzinu i jebi se...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.12.2007. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da nisu prilagodili brzinu ... bilo kako bilo brzina kriva ... nikakav alkohol ili loše ceste ... kad već znaš da si popio ili je "loša" cesta onda vozi sporije ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2007. 14:02 
Naslov:  Re: Tranzitni promet obilaznicom rasteretio Trpimirovu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je što se čita samo prethodni post...

A sada da se vratim na topic...

zeros je napisao/la (Pogledaj post): ›

Očevici tvrde i da je novi dio zapadne obilaznice, iako je jedini uz koji je rasvjeta postavljena, već danima naosvijetljen, zbog čega je vidljivost bila loša, a kolnik je solju posipan navodno tek nakon stravične nesreće. Kako je produžetak zapadne obilaznice za promet otvoren tek prije mjesec dana, sinoć je prometnom nesrećom nastavljena crna bilanca zapadne obilaznice koja je, u dijelu otvorenom za promet prije nakoliko godina, do sada odnijela brojne ljudske živote. Očevid su do kasno u noć obavljali istražni sudac Županijskog suda u Osijeku i vještak prometne struke.


Nažalost ovo nisu ni prve ni zadnje žrtve.. naravno da postoje očevici, ali naravno da će se tvrditi da je cesta bila posipana solju.. a rasvjeta je nekim čudom zakazala, itd itd...

A što se zapravo čudimo..pa bili smo i svjedoci bušenja nove ceste u svrhu postavljanja šatora za slavlje (znamo i koje)...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: