Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U kazalište bez ulaznice!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2005. 9:00 
Naslov: Great ! U kazalište bez ulaznice!
Od 01.09.2005. 9:00 do 16.09.2005. 8:59 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, još jedna prilika da se besplatno kulturno uzdižemo u našem gradu. Kao i svake godine, u vrijeme Dana otvorenog kazališta, mjesta jedva da ima, zainteresiranih previše. Uvijek me rastuži koliko ljudi vole kazalište samo u "besplatne" dane...

Kako god bilo, i ranije su nam kazalištarci svojim radom približavali kulturu i umjetnost, ali nekako se čini da je ovogodišnji rad HNK u Osijeku za svaku pohvalu. Glumci su svi do jednog pravi profesionalci; kako oni već provjereni , tako i mlađi. Većina njih ima bogatih glumačkih iskustava i izvan dasaka koje život znače i zaista su veliki majstori svog zanata.
Ujedno, nije na odmet napomenuti još jednu novost glede bogatijeg života grada - Kazalište je otvorilo vrata i svoje Kavana terase, za sve sugrađane i štovatelje, željne ispijanja kavice u kazališnom ugođaju.


Program ovogodišnjih DANA OTVORENOG KAZALIŠTA OD 9.9. DO 16.9. 2005.g.prenosimo sa http://www.hnk-osijek.htnet.hr/


Petak, 9.9. u 20 sati
CYRANO DE BERGERAC
junačka komedija E. Rostanda

Subota, 10.9. u 20 sati
ZAPLEŠIMO KROZ POVIJEST
multimedijalni projekt A.Marinića

Nedjelja, 11.9. u 20 sati
MADAME TROUBADOUR
opereta S. Albinija

Ponedjeljak, 12.9. u 20 sati
VODENA KOKA
sferična tragedija S.I.Witkiewicza

Utorak, 13.9. u 20 sati
SUZANINA TAJNA
komična opera E.W.Ferrarija
/GIANNI SCHICCHI
komična opera G.Puccinija

Srijeda, 14.9. u 20 sati
NARANČA U OBLACIMA
drama I. Sajko

Četvrtak, 15.9. u 20 sati
NIKOLA ŠUBIĆ ZRINJSKI
opera I.pl. Zajca

Petak, 16.9. u 20 sati
LICITARSKO SRCE
balet K.Baranovića

Ocjenom na glasačkim kuponima koje dobijete na ulazu u HNK, birate najbolju predstavu!

Photo:Gemi031

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lidija
Post Postano: 01.09.2005. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvijek me rastuži koliko ljudi vole kazalište samo u "besplatne" dane...

lose..za ne povjerovati je da bas vi novinari koji dolazite do informacija prvi i cujete o potresnim zivotnim uvjetima ljudi koji, vjerovali vi ili ne (ili mozda zivite u mjehuricu ), nemaju sto za jesti, nemaju struje ili vode ili cak krova nad glavom PRVI mozete izjaviti jednu tako snobovsku izjavu. Da vam vam mjesecna primanja iznose 1500kn, a da imate cetveroclanu obitelj i da svima morate priustiti bar djelic onoga sto im uistinu treba vidjela bih koliko bi ste se se bahatili s ovakvim otuznim izjavama. Primjerice, bjelovarska kina su tijekom ljeta spustila ulaz na simbolicnih 1 kn pa su ljudi onda odlazili na kino projekcije i komentirali kako je to uistinu lijepa gesta. Tako da nisu svi Hrvati kulturno retradirani, nego jednostavno egzistencijalno rezignirani. ..i jasno mi je da se i kazalistraci moraju financirati kao i ta silna kostimo + scenografija i da mehanizam zivotnog ciklusa tako i funkcionira i ja volim kazaliste i uspijem izdvojiti novce za pogledati pokoju predstavu, ali draga gospodo/gospodine to ne mogu svi..zapamtite to, jer to je provjerena informacija. a takve se jedino i pisu( u slucaju da to niste znali zbog ocitog nedostatka vase profesionalnosti )
lijep pozdrav
lidija

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2005. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@lidija, Osjecani ne posjecuju kina i kulturne dogadjaje ni kad je besplatno, tako da posjecenost vjerojatno nema bas pretjerane veze s cijenom. Primjerice - za trajanja OLJKa ljetno kino u Vegi je uvijek bilo puno. No, ako projekcije nije bilo zbog kise, gotovo nitko nije isao gledati (besplatnu) reprizu dan poslije u kinu. Zasto?! Mozda je u pitanju termin, mozda otvoren prostor, mozda razlicitost, mozda vidjenost, mozda komfor (nakon ljetne cugice usput stvratiti u vecernje kino na otvorenom)... hmmm....

Jos jedan dokaz maloj vjerojatnosti da posjecenost ima veze sa standardom mozes gledati svaki dan na ulicama. Ako se ima novaca za placati silne kredite za automobilsku utrku sa susjedima, onda se ne moze reci da se nema novaca za kulturne sadrzaje.

Btw. pogledaj Cinestar u Zagrebu, gdje je karta 2-3 puta skuplja nego u kinima u Osijeku, a posjecenost svih dvorana ogromna. Zasto?!

Prije bih rekao da to ima veze s malogradjanskim mentalitetom i potrebom pojavljivanja na mondenim mjestima, nego sa zivotnim standardom, kvalitetom filmova, kinodvorana i sl.

Usput, ovo u Bjelovaru je vjerojatno iznimka koja potvrdjuje pravilo. Bjelovar je ipak nesto manji grad (s manje kulturnih sadrzaja), pa je odlazak u kino postao svojevrsni ritual (vidi slicnost s odlaskom u Cinestar).

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lidija
Post Postano: 02.09.2005. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mungose, ne branim ja preparirane zenice ispraznih lubanja niti njihove rolex pokretne banke nego ..hm.. "drugu" klasu ljudi. nije sve crno ni bijelo. neki nemaju kredite uopce. i kad kazete "gotovo nitko nije isao gledati besplatnu reprizu " ja branim upravo tu manjinu koja je ipak otisla. i iritira me kad se nju napada. Primjerice, da je Carmina Burana bila postavljena u kazalistu( uz njihovu " simbolicnu" cijenu) umjesto u Tvrdi one nedjelje u srpnju na ovom OLJK zivo me zanima bi li bila onakva guzva kao sto je bila tada? ljudi su se tiskali, naginjali kroz prozore, istezali se na stepenicama nebi li vidjeli i jasnije culi..to je bilo prekrasno za vidjeti.
pa ni ja necu biti crno-bijela, pa ni ja necu etiketirati pa cu reci da je i to mozda mogla biti iznimka da je i to mozda zbog toga sto se radi o dokonoj nedjelji i razvikanoj kantati, ali ljudi su dosli i NEKI ce uvijek doci, a za te neke ja stajem u obranu.
a glede Cinestara,pa kao sto Bjelovar nije kao Osijek tako niti Osijek nije kao Zagreb. To nije nikakav zlobni komentar negoli samo obicna konstatacija. a i..dobro znamo da svi putevi vode u Zagreb pa to sto nase estradne"zvijezde", kriticari i gotovo cijela nacija zeli i hrli u Zg( netko ga se i dočepa) pa onda na tv-u Branka zelim biti videna Bebic komentira neki film koji je posla gledati sa svojom iskvarcana sam i u ciganki prijateljicom, e pa ako se na takvima mjeri statistika i kulturni level gradana onda..svaki komentar je suvisan.
hah.. osim toga, Zagreb je metropola, tamo idu sve "velike" ribe pa sto je njima pljunuti za ulaznicu..ma kupit ce i kokice..mozda ih se snimi pa budu na Exluzivu, a kokice su neizostavni accessories za poc u kino..

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2005. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Te snobovska izjava, te Hrvati retardirani, te "napada se druga klasa ljudi"...te ova silna prepiska...
Mislim Lidija da si pretjerala.
Ako napišem da mi je žao, probaj postaviti pitanje zašto mi je žao, a ne paušalno ocjenjivati članak, zanimanje novinara i na kraju mene osobno kroz vlastitu promatračku prizmu pa onda širiti priču u čitav bespotrebni esej, u kojem ćeš samoj sebi skočiti u usta rečenicom (citiram):

"...ali ljudi su dosli i NEKI ce uvijek doci, a za te neke ja stajem u obranu..."

A upravo to što si napisala u toj rečenici odraz je onoga što mislim ja, a vidim i Mungos. (Obrana nekih??! Nitko te nije pitao da nekog braniš, niti se ovdje vodi rat!!?) I sama si rekla - onaj tko želi nešto vidjeti u kazalištu, taj će doći i kad nije besplatno! Prema tome, čemu tvoja bitka??
Dolazak na predstavu ne mora biti tri stotine puta na godinu, ali ako netko dodje tri puta godišnje puno je napravio za sebe. I to zaista nema veze sa potrošačkom košaricom u Hrvata, rezigniranošću i sl., bitan je određeni interes za vlastito zadovoljstvo.
I ja znam ljude na rubu egzistencije...a znam i još NEKE koji također na rubu egzistencije lovu troše na npr.alkohol i cigarete (ne zamjerajte mi pušači) jer to je njihovo zadovoljstvo.
Toliko, draga Lidija. Hvala na komentaru, dobro došla, registriraj nam se Smile

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lidija :))
Post Postano: 03.09.2005. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hej.
ok necemo sad unedogled. ti gemo Smile) si napisala clanak i ja se nisam slozila i napisala sam sto mislim, pa se mungos slozio s tobom pa ja nisam s njim...aaa sad pravimo kovitlace kovitlaca.

da skratim: vi ne mozete promjenit moje misljenje, ja ne mogu vase. i ok naletit cu na vasu stranicu jos 20 x pa cu se slozit s misljenjem geminim, a nekad necu. i dobro..
p.s. hvala na smjesku..ja saljem ovaj socijalni Smile)
p.s. i dalje se okrece...Smile)))

Download Poruke   Ocijeni poruku  
dea
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2005. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad mi se ide u kino gledat premijeru sedam dana unaprijed si odvojim novce. Malo baka, mama, brat. Nisam socijala. U kazalište mi se ne ide baš pa odem kad je besplatno ili ne idem ako to pitate. Baš dobro da tu vidim program. Ova provocira. Ljudi super ste i ne dajte se!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hehe
Post Postano: 03.09.2005. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oće opet bit kakva tuča u blatu?

Download Poruke   Ocijeni poruku  
robin hood
Post Postano: 03.09.2005. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s Lidijom, i meni je u oko upala ta izjava za besplatne dane, i ja sam idem u kazalište samo u te dane i nadam se da ću i ove godine ulovit to mjesto, i osobno se osjećam povrijeđenim što sam kao takav prozvan jer ne idem u kazalište inače, a ne zato što ne želim, nego si to ne mogu priuštit.
I jesam li ja zbog toga manje kulturno uzdignut, zainteresiran ili što već od autorice članka koja je tako tužna što me u kazalištu nema češće.

Mora da bi ti izjavila nešto u stilu: "Pa neka jedu kolače!

Download Poruke   Ocijeni poruku  
superkul
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2005. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obrana nekih??! Nitko te nije pitao da nekog braniš, niti se ovdje vodi rat!!?)

a zašto onda ti braniš sebe i istomišljenike? mislim da ipk sama sebi skačeš u usta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2005. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lidija je napisao/la (Pogledaj post): ›
i kad kazete "gotovo nitko nije isao gledati besplatnu reprizu " ja branim upravo tu manjinu koja je ipak otisla. i iritira me kad se nju napada.


Slazem se s tobom u vecini tvrdnji, ali ne mislim da je problem slabe posjecenosti odredjenih dogadjaja vezan uz novac. Ipak vjerujem da se tu radi o komociji i nekim drugim faktorima. Ono s ljetnim kinom je samo jedan od primjera koji relativizira tvoju tvrdnju da je problem financijske prirode. Moguce da je to kap koja ponekad prelije casu, ali nije jedini razlog.

Osjecani su razmazeni, a to je cinjenica koja onda povlaci sve ostalo za sobom. Razmazeni su kad je nocni zivot u pitanju, razmazeni su kad je kulturna ponuda u pitanju, politika, stogod... a kad se od njih trazi da sudjeluju u nekom projektu, velika vecina frkce i okrece nosom, kenja i pametuje.

Prigodno:
Rambo Amadeus - Mentalitet...

Btw. ne moras persirati ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fantach
Post Postano: 06.09.2005. 5:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidi mungosa njuši koja pica bolje miriši hahahaha

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 06.09.2005. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je istina da je Osijek grad razmažen. Zašto? Ta razmaženost je privilegija velikih gradova. Puno vas je, ergo, svatko tko ima neki oblik zabave vas mora privući nečime- dođite, zabavite se, ne morate ništa raditi... S manjim gradovima i manjim mjestima ipak nije tako (tu ti preostaje ili da se sam pobrineš a svoju zabavu ili da umreš od dosade... Iako, paradoksalno, trebalo bi biti obrnuto! I kao rezultat, često i bude- Osječani izlaze u Našice, BM ili Vinkovce jer je tamo zabava bolja i više je ljudi na ulicama. I uvijek se bolje zabave... Pa se to sad povezuje s noćnim životom i tako. Prestajem.)

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2005. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Sasha, prije bih rekao da bolji provodo u malim sredinama dolazi zbog opustenosti atmosfere. U Osijeku se svi drzi hoch, prepametni, prelijepi, prejebenobitni. Ne znas tko je od koga bitniji. Izadju vanka i onda misle da bi se svijet bez njih prestao vrtiti. I samo zvjerkaju okolo tko gleda u njih tako bitne, prejebenobitne. Cuclaju jednu cugu 2 sata, zvjerkaju, odu kuci i drkaju. Onda ne treba cuditi sto u Osijeku izgleda kao da nema provoda.

Ima, ali na onim mjestima gdje se skupljaju ekipe koje se zele provoditi, neoptereceni i samosvjesni pojedinci.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.09.2005. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad netko toliko prati i vidi druge...budi sumnju u svoje savršenstvo jednostavnosti...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: