Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



STUC: NajNaj doručak!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2007. 23:49 
Naslov:  STUC: NajNaj doručak!
30.10.2007. 9:31
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tehnologijsko-razvojni centar u Osijeku d.o.o. je licencirao tehnologiju proizvodnje jaja obogaćenu OMEGA 3 kiselinama. Licencirana tehnologija je rezultat višegodišnjeg istraživanja Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku.

U sklopu promocije inovativnih proizvoda Tehnologijsko-razvojni centar u Osijeku organizira tiskovnu konferenciju i manifestaciju NajNaj doručak (Najzdraviji i Najinovativniji) uz stručni i zabavni program. NajNaj doručak sadrži funkcionalnu hranu OMEGA 3 svježa jaja, kruh od brašna batata (slatkog krumpira) te uz Meggle PROVIA – tekući jogurt koji će biti poslužen djeci predškolske i školske dobi uz pratnju roditelja.

OMEGA 3 funkcionalna hrana svježa jaja osobito se preporučuju djeci te osobama koje imaju poteškoće s alergijama i kožnim bolestima te koja su izložena stresu i/ili intelektualnim naporima. Svojom kvalitetom pridonose jačanju imuniteta, pravilnom razvoju mozga i živčanog sustava, ublažavaju probleme s pamćenjem i hiperaktivnošću djece te imaju brojna druga pozitivna djelovanja.

Manifestacija se održava pod pokroviteljstvom Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku i suorganizatora Marijančanka d.o.o., Meggle Hrvatska d.o.o., PZ Višnjica i Studentski centar Osijek koji predstavljaju lokalni gospodarski subjekti koji će svojim proizvodima upotpuniti meni NajNaj doručka.

U sklopu manifestacije biti će predstavljeno 8 inovacija. Vlasnici inovacija iznijeti će svoj iskustva vezana za razvijanje inovativne ideje u komercijalni posao od faze nastanka ideje, definiranja tehnologije proizvoda, pripreme proizvoda za tržište, razvijanja žiga, dizajna ambalaže te sklapanje licencnog ugovora i transfer know-how tehnologije u komercijalnu tvrtku.

Tiskovna konferencija i manifestacija održati će se u utorak, 30. listopada 2007. godine u 9:30 sati u Studentskom centru u Osijeku, Istarska 5.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lukko
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2007. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmmm... male greskice u pogledu intelektualnog vlasnistva. Naime, Tehnologijsko razvojni centar d.o.o. nije mogao licencirati tehnologiju. Mogao je ili otkupiti licencu zasticenog prava ili tu tehnologiju sam patentirati, te tako biti nositeljem prava. Licenca je nesto sasvim peto. Također, ukoliko se radi o inovacijama, a sudeci prema clanku radi se, onda se ne govori prvenstveno o razvijanju ziga vec patenta, pa tek naknadno ziga. Opet sasvim dvije razlicite stvari. Nadam se samo da nije tako kako je napisano, jer bi Tehnologijsko razvojni centar d.o.o. mogao ostat bez svog prava. U svakom slucaju lijepo je vidjet da se kod nas radi i na zaštiti intelektualnog vlasništva s obzirom da je to novi razvojni korak cjelokupnog drustva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2007. 6:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OMEGA 3 u jajima? "Najnaj doručak"? Jaja s kiselinama koje se inače u prirodi nalaze samo u morskim plodovima. Znam da je GMO uznapredovao i da je to vjerovatno prošlo rigorozna testiranja ali opet takvo jaje ne bih nikad stavio u usta.

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2007. 7:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se to isto ne sviđa....čak mi se malo gade takve namirnice.....kontam da se može na prirodniji način manipulirati namirnicama,,,,,recimo davati kokama papati takovu hranu od koje se ne tvori veća količina masnoća u žumanjcu....da, ni ja ih nikada svjesno ne bih stavila u usta,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2007. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda su to neka riblja "jaja"???

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deeboo
Offline
Ukupno postova: 13
Lokacija: JUGA DVA
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2007. 7:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): › Možda su to neka riblja "jaja"???

u budućnosti će ljudi pitat
šta je prije, riba ili jaje
krumpir ili skakavac........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2007. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ako jedemo paradajz sa genima škorpije da bi bio sjajniji i imao čvršću kožicu... zašto ne jaja s ribama... fast food

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.10.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jaj u kojima je odma, serijski ugradjena, i slanina...
To te ja pitam, to ja zelim...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.10.2007. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Jaj u kojima je odma, serijski ugradjena, i slanina...
To te ja pitam, to ja zelim...


I u tu slaninu umotana lignja punjena cevapom...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: