Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ako padne Bubalo, novi župan Salapić, Ivić ili Srb?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2007. 12:10 
Naslov:  Ako padne Bubalo, novi župan Salapić, Ivić ili Srb?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se približava ključna sjednica Skupštine Osječko-baranjske županije u ponedjeljak, 29. listopada, sve se više zahuktavaju spekulacije tko bi mogao zamijeniti aktualnog župana Krešimira Bubala (HDSSB) ako uspiju namjere oporbe da ga sruše i ako ipak dođe do preslagivanja vlasti, a ne izvanrednih županijskih izbora.

S obzirom na podnositelje inicijative i njihovu jačinu, barata se s četiri imena: Daniel Srb (HSP), dosadašnji dožupan, zatim Josip Salapić i Tomislav Ivić (HDZ), te Zvonko Erak iz SDP-a. Ovaj posljednji to pak kategorički odbija.

- Stav SDP-a je poznat: ne želimo nikakvo preslagivanje, nego izvanredne izbore. Eventualnoj ‘preslaganoj’ vlasti ne bismo pružili ni tehničku podršku - tvrdi Erak.

Podsjetimo, za rušenje aktualne vlasti oporbi su potrebna najmanje 24 glasa od 47 vijećnika. Uz postojećih 19 potpisa (8 HSP, 6 HDZ, 4 SDP i Vilim Herman iz SBHS-a), oni računaju na još šest glasova - po tri vijećnika HSS-a i HSU-a.

Navodno je problematičan jedino Srećko Tatarević, HSP-ovac iz Bilja, no u ovoj kombinaciji oporba bi imala većinu i bez njega.

Ako bi SDP odbio preslagivanje, oporbi bi pak nužno bila potrebna tri vijećnika SDSS-a, koji su do sada bili uz HDSSB. S njima je, neslužbeno doznajemo, za posljednjeg boravka u Osijeku razgovarao čak i predsjednik Hrvatskog sabora Vladimir Šeks.

- Dosadašnji dogovori pokazuju da župan Bubalo svakako pada, jer imamo sigurnih 25 glasova, a iako smo u prvom redu za izbore, nismo ni protiv preslagivanja vlasti. U svakom slučaju, smatramo da mjesto župana pripada dosadašnjoj oporbi. No, ne bih spekulirao o konkretnom kandidatu - ističe Josip Salapić, tajnik gradskog i županijskog HDZ-a te predsjednik njihova Kluba vijećnika.

Navodno je on ipak nešto izgledniji kandidat od Tomislava Ivića, jer je potonji uglavnom u Zagrebu kao državni tajnik u Ministarstvu obitelji i branitelja.

I HSP-ovac Srb potvrđuje da je postignut čvrst dogovor o iskazivanju nepovjerenja županu. No, Bubalov zamjenik najvjerojatnije neće biti izabran odmah, u ponedjeljak, nego u zakonskom roku od 30 dana, a do tada bi Bubalo “na papiru” i dalje bio župan!

- Što se tiče podjele dužnosti kod mogućeg preslagivanja vlasti, o tome se još nije ozbiljno razgovaralo. O mogućim funkcijama ćemo naknadno, nakon sjednice u ponedjeljak - potvrdio je Srb želju oporbe za time outom.

Nemaju nikakve šanse za smjenu

Župan Bubalo pak, s druge strane, na sve napore i spekulacije oporbe gleda mirno, jer smatra da nemaju nikakvu šansu za njegovu smjenu.

- U ponedjeljak će se vidjeti hoće li se projekti u županiji nastaviti ili ne. Ja tvrdim da hoće, jer županijski brod mirno plovi. Ovoj koaliciji poručujem da na sjednici neće imati ruku niti koliko su imali potpisa, dakle ni 19 - uzvraća Bubalo.

Autor: Tomislav Levak/Jutarnji.hr
Foto: steam/arhiva031 (2006.)

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2007. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ja sam za nove izbore i u županiji.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.10.2007. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

POTPISUJEM. Pustite narod neka odluči... ali ljudi, pa daj izađite na izbore.

_________________
...kad sam dobra, dobra sam, a kad sam zla, onda sam još bolja... Smile

osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2007. 12:28 
Naslov:  Re: Ako padne Bubalo, novi župan Salapić, Ivić ili Srb?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Njihova "preslagivanja" su prilično skupa, ali bar ćemo trpjet jednu predizbornu kampanju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2007. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako je Bubalo u pravu, nekom će do skupštine odsjeći ruku. Danas više nije lako biti ni marginalac u županijskoj skupštini. Em te mite, em ti ruke sjeku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2007. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da Bubi nije bio najlošiji Župan do sada. Ali brate mili, što se kesi blesavo na svaku glupost, to mu je stvarno osobina s kojim odlazi u povijest.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stergema
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2007. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: › Mislim da Bubi nije bio najlošiji Župan do sada. Ali brate mili, što se kesi blesavo na svaku glupost, to mu je stvarno osobina s kojim odlazi u povijest.
sad se čovjek ne smije ni smijat?! pa tip je uvijek raspoložen, pun energije i optimizma. šta u tome ima loše??!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.11.2007. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stergema je napisao/la: ›
sad se čovjek ne smije ni smijat?! pa tip je uvijek raspoložen, pun energije i optimizma. šta u tome ima loše??!!


Ne valja...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2007. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nije da ne valja nego ostavlja dojam imbecila. Osim toga on je financijaš, a treba nam projekt leader (razlika je otprilike bivša Županica Anica Horvat::Milan Bandić)

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: