Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Počela nova sezona biljara u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2007. 15:52 
Naslov:  Počela nova sezona biljara u Osijeku
27.10.2007. 15:52
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Regionalna liga Slavonije i Baranje u biljaru, klupsko natjecanje ove regije, započela je ovogodišnju sezonu nakon ljetne stanke. Očekuje nas 18 kola, nakon kojih će se znati sudionici doigravanja za prvaka Regionalne lige. Ove godine liga se proširila na 9 ekipa, tako da u ovoj sezoni ligu igra oko osamdeset igrača, što je svakako respektabilan broj. Liga se igra jednom tjedno, s pauzama za turnire, a igra se po principu domaćin-gost. Svaki se susret sastoji od četiri singl meča i jednog u kojem igraju parovi, ali oni igraju potez-potez.

Nadamo se kako će Vam ovogodišnje izdanje lige biti zanimljivo i da će te nas posjetiti na nekom od naših natjecanja.

Ovogodišnje natjecanje Regionalne lige otvorile su ekipe Cibalia i Giant, koji se tek od ove sezone priključio u ligu. Na početku susreta Marko Uzelac je sigurnom igrom slavio nad Duškom Glavaškim. No, već u sljedećem meču uzbuđenje! Za Giant je igrao Zoran Špoljarić, dok je s druge strane bio Božo Uzelac, koji odlično otvara meč i vodi s 2:0. Ekipa Gianta tada uvodi rezervu Antuna Rudolfa kao zamjenu za Špoljarića. Antun tada povezuje par devetki čime vraća neizvjesnost u meč, dok je Božo s preskakanjem kugli mamio pljesak gledateljstva. Antun pobjeđuje s 7:6 u ovom krajnje neizvjesnom meču.

Giant gubi igru parova (koji nose dva boda), čime je Cibalia došla na korak do pobjede. U sljedećem singl meču za Giant nastupa Barbara Sabo, dok za Cibaliu nastupa Dragan Despot. Barbara je jedina žena u Ligi, a nadamo kako će ih biti više. Na oduševljenje svih, Barbara odličnom igrom dolazi u vodstvo od 5:1. Igrači Cibalie su umuknuli. Barbara tada gubi koncentraciju na ključnim kuglama i dozvoljava Despotu da se vrati u meč i na kraju slavi s 7:6, čime je ekipi Cibalie osigurao pobjedu. U zadnjem susretu Tihomir Kohun je pobijedio za ekipu Giant tako da je konačni rezultat Giant - Cibalia 2:4.

Balote se išle u goste prošlogodišnjem pobjedniku lige, ekipi Charlie, koja ove godine nastupa oslabljena. Balote su se postavile tako da izvuku bod. Na kraju im to i uspijeva. Balote su ove godine uspjeli aktivirati neke starije igrače, a imale su i najjači transfer ove sezone, jer je Marin Krpan iz Rupe prešao u Balote. Charlie - Balote 3:3.

Ekipa Marjana ugostila je Optimiste kojima je ovo druga sezona sudjelovanja u Ligi. Ako je prva sezona bila za upoznavanje, onda ove godine od Optimista očekujemo puno više. Susret je odlično otvorio Dalibor Arabadžić (Optimisti), koji je prešao iz BK Osijeka u Optimiste, pobjedom protiv Igora Troskota u nadasve zanimljivom meču. Troskot vrlo brzo dolazi u vodstvo od 4:1, ali tada Dalibor ubacuje u višu brzinu i prelazi u vodstvo o 5:4. Inače „mirni“ Troskot dolazi k sebi i izjednačava rezultat, ali opet griješi. Dalibor na kraju slavi s 7:5. Ekipa Marjana s tri uzastopne pobjede dolazi do ukupne pobjede. Poraz ublažava Nenad Havelka pobjedom nad Cvitanušićem. Marjan - Optimisti 4:2.

Zadnji susret kola odigrali su ekipe Plan-a B i Osijek. Ujedno je to bio i zadnji domaćinski meč za Plan B u Lopoču (Kopački rit), koji od ove sezone igra u novootvorenom prostoru u prostoru bivše Obnove.
Susret su otvorili Ivan Bekavac (Plan B ) i Marin Bundalo (Osijek). Bekavac dolazi do vodstva od 2:0, pa 5:1. Činilo se da je gotovo, ali Bundalo uzvraća udarac. Marin tjera devetku iz razbijanja, pa završava partiju iz štapa za smanjenje vodstva na 5:3. u sljedećoj partiji Bundalo promašuje 6-icu i Bekavac povećava vodstvo na 6:3. Nakon toga Bekavac dva puta griješi na tri kugle prije kraja i Bundalo smanjuje na 6:5. Bekavac tada odigrava težak vez za pobjedu 7:5.
Vedran Vunjak (Plan B ) uvjerljivo s 7:2 slavi nad Mariom Hmurom, tako da Plan B vodi 2:0. Ništa nije gotovo, jer na redu su parovi koji nose dva boda. Za Plan B parove igraju Ronald Matošević i Nikola Pešo, dok za Osijek igraju Novica Marjanović i Miro Lišnić. Susret je krenuo idealno za Plan B koji vodi s 4:1, pa 5:3 i 6:3. Ronald odigrava push out i Osijek smanjuje vodstvo 6:4. U sljedećoj partiji Miro koristi svoje najjače oružje i veže devetku 6:5. Nikola u sljedećoj partiji tjera devetku i bijelu i rezultat je 6:6. Na kraju ipak Plan B dolazi do pobjede od 7:6 i ukupnog vodstva od 4:0. U sljedeća dva susreta igrači Osijeka su zabilježili dvije pobjede, čime su bar malo ugasili gorak okus poraza.
Plan B - Osijek 4:2.

U ovom je kolu Plan C bio slobodan.

Dođite pogledati 4. Memorijalni turnir "Luka Pešo" koji se odigrava ovaj vikend, u subotu 27. listopada 2007. u klupskim prostorijama BK Plan B, u Gundulićevoj 5 (bivša Obnova, pokraj Iskona). Plan B već četvrtu godinu organizira turnir u spomen na svog tragično preminulog člana Luku. Na turniru se igra devetka s repasage-om. Turnir se boduje, a kotizacija ovisi o poziciji na rang list.

Više informacija i fotografija potražite na www.biljar.biz

Tekst: Alen N.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2007. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo ljube, znam da ćeš opet biti najbolji Smile

biljar je odlična stvar, samo ja najčešće pogrickam ono malo noktiju što imam, ako je napeto...


Zadnja promjena: vučica; 26.10.2007. 15:48; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2007. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajmo Charlie! Smile

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2007. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam majstor u biljaru!!! nitko me ne može pobijediti... a ako pobijedi to mu je početnička sreća... a ako ne igra pvi put, onda mi je loš dan samo...
ali sam majstor...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2007. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
ja sam majstor u biljaru!!! nitko me ne može pobijediti... a ako pobijedi to mu je početnička sreća... a ako ne igra pvi put, onda mi je loš dan samo...
ali sam majstor...


Ne bih ja baš tako na forumu. Ima (nas) puno igrača. Među njima ima izvrsnih. Recimo Marko ili Igor (iz članka) nikada nisu dobili Franju koji ne nastupa na turnirima. Zato ili skromnije izjave ili slijedi izazov.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2007. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
aethur je napisao/la: ›
ja sam majstor u biljaru!!! nitko me ne može pobijediti... a ako pobijedi to mu je početnička sreća... a ako ne igra pvi put, onda mi je loš dan samo...
ali sam majstor...


Ne bih ja baš tako na forumu. Ima (nas) puno igrača. Među njima ima izvrsnih. Recimo Marko ili Igor (iz članka) nikada nisu dobili Franju koji ne nastupa na turnirima. Zato ili skromnije izjave ili slijedi izazov.

onda prihvaćam izazov!

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.10.2007. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

igram ko zmaj...al bez krila Very Happy

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.10.2007. 2:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja...za žensko sam odlična
Embarassed

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2007. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Birc Marijan u 19:00h prvi stol? Utorak?

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2007. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Birc Marijan u 19:00h prvi stol? Utorak?

ne volim taj prvi stol... prevelik mi je...
a i ne volim se baš javno eksponirati s umijećem...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2007. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onda Ok. Ostani samozatajni prvak u biljaru. Mi ostali ćemo ti vjerovati na riječ. Od sada pa do vječnosti.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2007. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Onda Ok. Ostani samozatajni prvak u biljaru. Mi ostali ćemo ti vjerovati na riječ. Od sada pa do vječnosti.


Hvala Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gladiator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Lokacija: Gornji grad, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2007. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e pozz ljudi... ovak, ja jako volim igrat biljar, nisam vec dost dugo, pa nisam u toku i zanima me gdje, kada, pod koju cijenu ima neka skola biljara?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.10.2007. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gladiator je napisao/la: ›
e pozz ljudi... ovak, ja jako volim igrat biljar, nisam vec dost dugo, pa nisam u toku i zanima me gdje, kada, pod koju cijenu ima neka skola biljara?


???
kolko ja znam...nema tog u nasem gradu...mozda da uhavtis nekog "profija" pa ga pitas da te malo poducava...
recimo ja naplacujem...pa hmm...ajd za tebe 500 kn pol sata Very Happy ...salim se...

biljar naucis iskustvom...ne treba ti skola...mislim ako zelis pobjedit hendrya i tako neke zvjezdice onda ti treba...al za igranje po gradu s frendovima...ne...

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vučica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2007. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Birc Marijan u 19:00h prvi stol? Utorak?


nije birc.... ja dolazim... Smile i prvi stol se treba rezervirati. da učinim to?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: