Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novogradnja - što je dobro i gdje?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ivana_Osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2007. 9:11 
Naslov:  Novogradnja - što je dobro i gdje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, evo u zadnjih par dana intenzivno tražim stan, novogradnju za kupiti, svašta se nudi, ali što je od toga dobro a što loše pojma nemam... Mislim, donekle znam, ali to je onako malo visoka cijena, a još nisam pokušavala spuštati...
Da li znate nešto dobro a da je još uvijek u prodaji? Racimo jednoiposoban do dvosoban stan... Hm... Poludila sam već skoro...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bili
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2007. 9:24 
Naslov:  Re: Ljudi što je dobro i gdje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednostavan recepat:

Paz da nije od nekih fušera:
http://www.vjesnik.hr/html/2007/10/25/Clanak.asp?r=unu&c=7
(4.000 građevinskih tvrtki pred zatvaranjem)

tj uzmi nešto od ovih banaka što grade okolo (ili nešto na Sjenjaku polovno)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivana_Osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2007. 9:34 
Naslov:  Re: Ljudi što je dobro i gdje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gledala sam od banaka i čula ružnih priča...iz prve ruke...tako da i u to sumnjam...grade samo da bi što prije zaradili i na kraju ispadne da cijela obitelj mora van jel moraju stan cijeli ponovno srediti, nije moguće u njemu biti... a fušeri, istina, samo kako ih prepoznati... u biti našla sam nešto što je recimo dobro, bila na razgovoru i sve, ali mi je malo cijena visoka za taj dio grada, no opet kvaliteta je tu...tako da ono gledam još sa strane ali koga i što...hm...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2007. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nazalost, ne postoji jednostavna formula.

Postoej firme i kojekakvi djabalebaroshi koji znaju napraviti losu, ali znaju napraviti i dobru zgradu. Isti investitor/izvodjac moze imati odlicno zagradjene zgrade, a moze imati i skart.

IMHO, moja preporuka kod izbora stana je prvo pronalazak nekoliko odgovarajucih lokacija/stanova i onda obilazak tih mjesta s nekim (od povjerenja) tko se kuzi u gradnju. Ono na sto posebno treba obratiti paznju su vanjska i unutarnja izolacija (posebno hidro i termo), debljina svih mogucih zidova, kvalitet stolarije i provedenih instalacija.

Jos jedno od mjerila neka ti bude informacija o tome tko jos zivi u toj zgradi. Slepanje. Ako se u zgradu nastane kojekakve guzonje, gradjevinski inzinjeri i sl. onda mozes biti sigurna da je zgrada kvalitetno napravljena.

Volio bih da ti mogu dati konkretan odgovor i reci "taj i taj gradi super zgrade", ali za sve investitore/izvodjace sam cuo da su imali i dobre i lose zgrade.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dit
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2007. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mam ja jedno iskustvo kaže ovako na panou visoki roh bau 950€ kvadrat za veće stanove nazovem ja lika pa se prvo ne može odlučiti do koje je kvadrature manji a od koje je veći stan,nakon toga izvali cifru od 4000€ za parking mjesto,pitam gdje se može pogledati nacrt,dozvole,tlocrti stanova kaže ajde za koji dan,nakon toga vidim da traži radnike građevinske struke pa sam definitivno odustao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2007. 1:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno rečeno sve od novogradnje je upitne kvalitete. Znam likove koji šljakaju na novogradnjama u gradu pa pričaju kako se uzima jeftini materijal i te fore...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2007. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najkvalitetniji stanovi su oni saponijini u donjem gradu. 1250 eura/kvadrat, susjedi su mahom liječnici, jer im je bolnica blizu, a stanovi dobri.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2009. 18:22 
Naslov:  Re: Novogradnja - što je dobro i gdje?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da malo osvjezim temu...

Volio bih cuti misljanja o tvrtki Timont i onoj zgradi sto se gradi na Zelenom polju, kod okretista tramvaja..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Daj5
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2009. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › Iskreno rečeno sve od novogradnje je upitne kvalitete. Znam likove koji šljakaju na novogradnjama u gradu pa pričaju kako se uzima jeftini materijal i te fore...


meni su ljudi koji se bave nekretninama savjetovali kupnju stana starijeg od pet godina, nego onog u novogradnji......iz razloga što se kod starijih stanova pokažu svi nedostaci unutar tih par godina (instalacije, cijevi, zidovi i sl.).....kod glanc novih stanova kupuješ mačka u vreći.........osim onih, što je gore navedeno, gdje su uselili budžovani (jel ovo sa đ ili dž??) Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2010. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... da ne otvaram novu temu

Zanimaju me stanovi u novogradnji na lokaciji od rokove do doma zdravlja ( znaci neki centar )do nekih 50kvadrata (jednosobni-dvosobni) pa ako netko radi u nekim nekretninama ili zna gdje se moze naci tako nesto molio bih ga da mi se javi tu na forumu ili na pm

- takodjer me zanima da li netko zna tko prodaje stanove u novoj zgradi u strosmayerovoj kod Rokove crkve

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brko Veliki
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2021. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima li neko saznanja o ovima https://fasade-zagreb.com/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: