Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studentski prosvjed u Osijeku! [razvoj događaja]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2009. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: › I ja sam za besplatno. Što više to bolje. Samo još ne znam kako (Bešker piše točno - na kraju i to besplatno školovanje netko mora platiti - kao poreznog obveznika već mi je dosta plaćanja svega i svačega).
Za pocetak se uzme 300 milijuna Crkvi. Preko noci.

Srakić: Crkva građanima ne mora podnositi račune
Skriveno: 
Predsjednik hrvatske biskupske konferencije Marin Srakić izjavio je u intervjuu za Globus kako crkva ne mora javnosti podnositi svoje račune.

Na pitanje novinara kako gleda na sve glasnije zahtjeve da bi crkva trebala izvijestiti javnost o tome kako troši proračunski novac Srakić je odgovorio kako poštuju zakone o financijskom poslovanju te unutar crkve imaju sustav financijskog izvješćivanja „o svakoj potrošenoj kuni“.

No, Srakić je istaknuo kako ih ništa ne obavezuje na podnošenje javnih izvješća o utrošku novca, iako hrvatski zakoni nalažu da potrošnju proračunskog novca kontrolira Sabor preko Državne revizije.

Na pitanje zašto je crkva izuzeta od toga predsjednik biskupske konferencije odgovorio je kako se „crkvi neopravdano pripisuje suviše tajnovitosti te kako u jednom dijelu podliježu pravilima financijskog poslovanja u Hrvatskoj, no u drugom dijelu je interno“.

Srakić: Crkva građanima ne mora podnositi račune Srakić: Crkva građanima ne mora podnositi račune Prema ugovoru Svete Stolice i Hrvatske država se obavezala vratiti crkvi sve nekretnine oduzete nakon 1945., godišnje joj iz proračuna davati 300 milijuna kuna za funkcioniranje župa, iz Ministarstva kulture financirati obnovu spomenika kulture u crkvenom vlasništvu, a crkva je i oslobođena svih poreza na milodare. Na pitanje što misli o prijedlogu prestanka financiranja iz proračuna Srakić je odgovorio: „Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a kriva je pretpostavka da se crkva financijski oporavila. U ugovoru jasno stoji da će Hrvatska Katoličkoj crkvi osigurati određen godišnji novčani iznos“, bio je jasan predsjednik hrvatske biskupske konferencije.

Izvor


Samo zbog ove bahatosti bi se 300 trebalo povecati na 500.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.04.2009. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Predsjednik Studentskog zbora osječkog Sveučilišta Igor Gavranović, kazao je Glasu Slavonije da načelno podržavaju sve što vodi poboljšanju studentskog standarda, ali da se ne slaže s načinom na koji se provodi ta borba.

"Službeno, nije nam ni od koga stigao dopis ili zahtjev da idemo prosvjedovati. Ovih dana razmotrit ćemo ovu situaciju oko studentskih zahtjeva, ali moram istaknuti da nismo za ovakav način prosvjeda, prekidanjem nastave i slično. Treba i dobro vidjeti što uopće znači besplatno školovanje. To lijepo zvuči u teoriji, ali netko i to treba platiti u ovoj recesiji", kaže on. Puležani također žele izraziti stav, ali ne na radikalan način.

"Bit ćemo umjereni, nećemo nikoga izbaciti s fakulteta i nećemo prekidati nastavu. Organizirat ćemo razne tribine i podržati zahtjeve sveučilišta da se izgradi dom i menza, jer pulski studenti zaslužuju kampus, a također ćemo podržati i zahtjeve profesora, koji traže da im se ne smanjuju plaće", rekao je Peter Aleksandar Tomino, predsjednik Studentskog zbora u Puli.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: › I ja sam za besplatno. Što više to bolje. Samo još ne znam kako (Bešker piše točno - na kraju i to besplatno školovanje netko mora platiti - kao poreznog obveznika već mi je dosta plaćanja svega i svačega).
Za pocetak se uzme 300 milijuna Crkvi. Preko noci.


Bravo

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2009. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Za pocetak se uzme 300 milijuna Crkvi. Preko noci.


Tu se naravno slažemo, ali smo vjerojatno svjesni da se to nikad neće dogoditi. Osim što je to kršenje međunarodnog ugovora sa Vatikanom, ono povlači još jednu tegobniju posljedicu, a to je trajni gubitak izbora za biilo koju opciju - osim ako paralelno ne oduzmemo biračko pravo bezubim babama (da se netko ne uvrijedi, mislio sam reći svim kripto-vjernicima).

Bilo je mogućnosti, to stoji. Mogli smo, primjerice, umjesto autocesta vrijednih 5-6 miilijardi eura uložiti te novce u znanost (samo načelno, naravno, jer nitko neće dati kredit državi za ulaganje u znanost). O tome bi svaki student trebao razmisliti kada se bude vozio autocestama u Hrvatskoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tijuana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek / Donji Miholjac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lala je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: › I ja sam za besplatno. Što više to bolje. Samo još ne znam kako (Bešker piše točno - na kraju i to besplatno školovanje netko mora platiti - kao poreznog obveznika već mi je dosta plaćanja svega i svačega).
Za pocetak se uzme 300 milijuna Crkvi. Preko noci.


Bravo


skidam kapu za komentar. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chule
Offline
Avatar

Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2009. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: › I ja sam za besplatno. Što više to bolje. Samo još ne znam kako (Bešker piše točno - na kraju i to besplatno školovanje netko mora platiti - kao poreznog obveznika već mi je dosta plaćanja svega i svačega).
Za pocetak se uzme 300 milijuna Crkvi. Preko noci.

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://slobodnifilozofski.bloger.hr/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
garrincha077
Offline
Ukupno postova: 66
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.04.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je tek početak-DANAS ĆE SE ODRŽATI PLENUM U 19:00 h U DVORANI 53 I 54 NA FILOZOFSKOM FAKULTETU U OSIJEKU!

http://www.facebook.com/event.php?eid=74558619455#/group.php?gid=72428494439

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zivi
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.04.2009. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nastava na Filozofskom fakultetu je blokirana, program kroz ovaj dan je ovakav:
u 3 - pustanje dokumentarca brace Pejić "Višnjevac" i dokumentarac "ZEITGEIST"
5 - glazbena radionica
7 - plenum u svecanoj dvorani OBAVEZNO SVI!!!
9 - unplugged koncert u sjenici

dodite u sto vecem broju i podrzite prosvjed u Osijeku!

poziv vrijedi za sve studente Osječkog sveucilista, neovisno o fakultetu i naravno za sve buduce studente!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steveeeeee
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2009. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

niste naučili za ispite zato blokirate rad fakulteta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zivi
Offline
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.04.2009. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ispiti i konzultacije sa profesorima su dozvoljeni!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steveeeeee
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2009. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma šalim se malo,lijepo je to što se nešto pokrenilo ali jer postoji nekakva mogućnost da se izađe na ulici,da se skupe studenti sa svih fakulteta da zajedno prosvjeduju učinak će biti veći.Ovako su blokirana četiri fakulteta u državi i normalno da Primorca boli kurac pa govori neka fakulteti to sami rješe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zivi je napisao/la (Pogledaj post): › Nastava na Filozofskom fakultetu je blokirana, program kroz ovaj dan je ovakav:
u 3 - pustanje dokumentarca brace Pejić "Višnjevac" i dokumentarac "ZEITGEIST"
5 - glazbena radionica
7 - plenum u svecanoj dvorani OBAVEZNO SVI!!!
9 - unplugged koncert u sjenici

dodite u sto vecem broju i podrzite prosvjed u Osijeku!

poziv vrijedi za sve studente Osječkog sveucilista, neovisno o fakultetu i naravno za sve buduce studente!!!


smiju li doci i bivsi studenti da podrze stvar? Wink

hajde napokon da su i studenti uspjeli ujediniti snage - za sada je to jos samo par fakulteta, bilo bi idealno kad bi se studentsko nezadovljstvo prelilo na razinu sveucilista...

treba vise stati na kraj floskulama tipa: bez skolarina nema visokog obrazovanja - takve izjave su notorne gluposti, ukupni godisnji iznos koji bi se kroz skolarine uplacivao fakultetima (cak i da SVI studenti placaju skolarine) ne bi bio dovoljan da se razina profesionalizma, strucnosti i znanja na hrvatskim visokoskolskim ustanovama znacajno poveca.

jako dobro znamo da je prosjecnoj hrvatskoj obitelji (dakle ne govorim o anti i simonici, sanaderovima, todoricevima i ostlima) sve teze izdvajati novce i za potrebe financiranja drugih troskova vezanih uz studij, cak i kada se skolarina ne placa. teza da bi se taj problem trebao rijesiti razvojem sistema stipendiranja ne drzi vodu, iz prostog razloga sto u hrvatskoj nema institucija niti pojedinaca koje bi te stipendije mogle /htjele dodjeljivati. ako se oslanjamo na drzavu kao izvor stipendija, onda se opet prelijeva iz supljeg u prazno: moras platiti skolarinu, a novac za nju ces dobiti iz drzavnog proracuna - gdje je tu ikakva logika? cemu onda skolarine?

oni koji se pozivaju na harvard, oxford, yale itd. nemaju pojma o cemu pricaju - vec sam negdje jednom napisala: harvard je, primjera radi, samo prosle godine dobio 34 milijarde americkih dolara dotacija (dakle, skolarine nemaju ama bas nikakve veze s tim iznosom), kao sto ih dobivaju i sva ostala "vodeca" sveucilista na svijetu - sto mislite, koliko se znanstvenih projekata moze financirati tim novcima? a upravo su znanstveni projekti osnovni kriterij za izradu svih tzv. top-lista svjetskih sveucilista - ne gleda se koliko koji nastavnik ima sati nastave tjedno niti koliko studenata kod njega pise diplomski rad, niti koliko sati potrosi u konzultacijama nego koliko je znanstvenih radova objavio te gdje su ti radovi i koliko puta citirani od strane drugih znanstvenika. neka mi sada netko pokaze uzrocno-posljedicnu vezu u hrvatskoj izmedju plaćanja skolarina i znastvenih aktivnosti zaposlenih nastavnika. (btw, kad smo kod novaca: prosjecna placa profesora na harvardu 2003. iznosila je 157 000 dolara godisnje, dok je nacionalni americki prosjek profesora na fakultetima bio 100 000 $ godisnje - koliko ono redovni profesori (daklem: prof.dr.sc., ne asistenti i ostali) zaradjuju u hrvatskoj? ako ne primaju mito i ne rade na 7 fakulteta paralelno (a ima i takvih slucajeva) mjesecna placa je oko 10 000 kuna (dakle ca 120 000 kuna godisnje - odnosno 22 000 americkih dolara godisnje) - nesto visa za one koji imaju vise godina staza. pa sad usporedite motivaciju harvardskog profesora i profesora na osjeckom filozofskom faxu...)

vlada i resorni ministar zele uvesti skolarine kako bi iz proracuna mogli izbrisati stavku "visoko skolstvo" - vec sada ministarstvo sve manje novaca daje za opremu knjiznica, organizaciju nastave i znanstveni rad, tako da je ocito da vlastodršci zele sve manje novaca izdavati za skolstvo - a ako drzava ne zeli financirati skolstvo, tko ce?

studenti, ne posustajte!! (i dajte vise ili ukinite studentski zbor ili skinite stranacke marionete i wannabe politicare sa studentske vlasti - SB vam samo baca klipove pod noge, to je gnijezdo šljama i politikanstva Mad )


Zadnja promjena: evil monkey; 23.04.2009. 21:06; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kirbajac
Offline
Ukupno postova: 78
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2009. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast, glavno da se nešto pokreče i da su ljudi počeli razmišljat svojim glavama!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.04.2009. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majmunica prvo kaže "harvard je, primjera radi, samo prosle godine dobio 34 milijarde americkih dolara dotacija "
pa se na kraju sama sebi posere u usta ovom izjavom" a ako drzava ne zeli financirati skolstvo, tko ce?
"
sorry lepa, ništa osobno.

Čak i da Crkva kao Crkva potpuno nestane, ništa se ključno promjenilo nebi.

"studenti ne posustajte!!"

Studenti još jednom dobro razmislite jeste li nečija marioneta i ne služite li kao "topovsko meso" u predizbornoj kampanji koja se sve više i više zahuktava.
Tko je Krešmir Macan? Zašto su neki "jaki ljudi" koji su hrvatskim internet bespućima mjesecima prije najavljivali ovakav scenario, sada nalaze u izbornim stožerima drugova Kregara i Sriće?!
A nije li upravo Kregar aktualni dekan jednog Zagrebačkog fakulteta na kojemu takodjer postoje visoke školarine? Tko je donijeo odluku o tim visokim školarinama ako ne on osobno?
Kako je moguće da predstavnici fakulteta podržavaju prosvjednike koji traže ukidanje školarina, a oni su te namete uveli???

I što je konačan cilj ovoga dobro razmislite i o odgovornosti koju preuzimate na sebe svojim postupcima u situaciji kada Hrvatskoj najmanje trebaju neredi kakvi su se dogodili Grčkoj ili francuskoj. A siguran sam da je idući korak političkih "mentora" koji stoje iza svega ovoga, da vas izvedu na ulice.

Ne budite guske u magli, mislite svojom glavom.

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: