Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[izbori 2009.] Rezultati izbora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2009. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
Šta katastrofa? Rezultat je odličan!


rezultat je odličan za lopove koji glasove dobivaju od neukih birača kojima serviraju razne stupidne parole, organiziraju im koncerte Mate Bulića, inate se u ime Slavonije isl. To je slika većina naših glasača. Zar to zaslužuje jedan višestoljtni srednjoeuropski grad kulture i sveučilišno središte ?

Ljudi pogledajte rezultate u Zagrebu, Istri i Rijeci

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Ng0Ce1VICp8
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2009. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pretjeruje se sa potenciranjem obrazovne propasti birača u Osijeku.

Naime ako je odaziv oko 50%, to govori da su birači "građanske opcije" ostali kod kuće, jer je jasno da birači desnice redovito izlaze na izbore.

Za slab odaziv birača "građanske opcije" prvenstveno je odgovorna Biljana Borzan i Alen Prnjat. Najprije su se izblamirali nepotrebnom i kratkotrajnom koalicijom sa Hsp-om, pa su otjerali Vrdoljaka prema Hdssb-u, pa su podržali Vrbošića bez da su inzistirali da bude neovisan kandidat, pa su vodili jednu bezličnu i prilično jadnu kampanju (iako se mora priznati da im je podosta glasova oteo Matković, pijun koji je u zadnjih par tjedana imao najskuplju kampanju, zahvaljujući sponzoru). U Sdp-u je potrebna hitna smjena čelnih ljudi. Vrbošić je dobar kandidat, ali bez podrške iole kvalitetnijih ljudi nema šanse.

No, činjenica je i da su birači "građanske opcije" upravo oni od kojih najčešće možemo čuti gluposti tipa "prekrižit ću listić", " ne bih izašao ni da mi plate", "poltika je kurva", "političari su smeće". Zbog takvog djetinjastog i naivnog razmišljanja stranke načelne desnice bez problema osvajaju vlast. Narod ima vlast kakvu zaslužuje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2009. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Pretjeruje se sa potenciranjem obrazovne propasti birača u Osijeku.

Naime ako je odaziv oko 50%, to govori da su birači "građanske opcije" ostali kod kuće, jer je jasno da birači desnice redovito izlaze na izbore.

Za slab odaziv birača "građanske opcije" prvenstveno je odgovorna Biljana Borzan i Alen Prnjat. Najprije su se izblamirali nepotrebnom i kratkotrajnom koalicijom sa Hsp-om, pa su otjerali Vrdoljaka prema Hdssb-u, pa su podržali Vrbošića bez da su inzistirali da bude neovisan kandidat, pa su vodili jednu bezličnu i prilično jadnu kampanju (iako se mora priznati da im je podosta glasova oteo Matković, pijun koji je u zadnjih par tjedana imao najskuplju kampanju, zahvaljujući sponzoru). U Sdp-u je potrebna hitna smjena čelnih ljudi. Vrbošić je dobar kandidat, ali bez podrške iole kvalitetnijih ljudi nema šanse.

No, činjenica je i da su birači "građanske opcije" upravo oni od kojih najčešće možemo čuti gluposti tipa "prekrižit ću listić", " ne bih izašao ni da mi plate", "poltika je kurva", "političari su smeće". Zbog takvog djetinjastog i naivnog razmišljanja stranke načelne desnice bez problema osvajaju vlast. Narod ima vlast kakvu zaslužuje.


nažalost tu ima puno istine.

Ali bez obzira na anemični SDP, žalosno je da Vrbošić kao sveučilišni profesor, diplomat i čovjek koji se do sada nije nigdje kompromitirao bude zadnji na izborima.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Ng0Ce1VICp8
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2009. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Demokracija!
Šteta što nije izašlo više ljudi, pa bi Bubalova prednost bila još veća.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2009. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

set96 je napisao/la: ›
Ljudi pogledajte rezultate u Zagrebu, Istri i Rijeci


Rezultati u Zagrebu su upravo katastrofalni, i pokazuju jedno strašno stanje glavnog nam grada. Činjenica da je najkorumpiraniji političar Hrvatske zamalo pobijedio u prvom krugu naprosto frapira, te se šokantiniji rezultat može dogoditi još samo u Splitu, ako u drugom krugu pobijedi Kerum.

Rezultati u Istri možda su i gori. Naime, bolji poznavatelji političke scene Istre znaju da je Jakovčić istarski Bandić, no plaši činjenica da tamo zapravo uopće nema alternative (osim ovog švercera duhana Cucurina). Inzistiranje na Ids-u nema realnog pokrića, i proizvest će samo nova "golf igrališta" te "nova autohtona kamena sela u vlasništvu jendog čovjeka". Problemi Istre mogli bi se tek otkriti, ako slučaj "Golemović" ne propadne kao neki slilčni.

Najgore što jedna sredina može proizvesti jest nedodirljiva vlast jedne političke elite kroz dulji period godina. Promjena je neophodna, nužna. Nema tog grada ili županije koji može biti toliko sretan i samozadovoljan napretkom da mu nisu potrebne promjene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2009. 10:04 
Naslov:  Re: [izbori 2009.] Rezultati izbora [privremeni, neslužbeni] [04:00]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad je tek muka. Oni koji su dobro prošli trljaju ruke, oni koji nisu psuju ove druge jer znaju kakav je to osjećaj dobiti kakvu takvu moć. Žao mi je svih, jer nema kruva od politike, barem nije za obične smrtnike, samo za bezdušne univerzalne političare - vragove. Nama običnima u ovoj šugavoj svakodnevici preostaje biti navijač svojih, a tuđima psovat zločince, debele lopove, srboljupce ili što sve ne...
Mene brine mala sitnica. Ljudi koji su zaista na posao po raznim trg. društvima došli kao članovi neke političke opcije, i vrlo vjerovatno sada tamo neće ostati. A recimo da sami rade i da imaju djecu...
Netko bi mogao reći, tko im kriv...
Eto, mislim da se oko ovoga valja raspravljati, a ne oko toga tko je vođa HDSSB-a, koliko je ukrao koji gradonačelnik. Kad država počne raditi svoj posao i sud svoj, nećemo voditi ovakve razgovore. Čestitam i Bubalu i Šišljagiću, SDP je koalicijski partner, pokazali smo ostatku Hrvatske da nismo razapeti između tobožnje dvije stranke, već da imamo svoju, koliko god to smetalo bilo kome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domba_dgo
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2009. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RiPeR je napisao/la: ›
nazareth je napisao/la: ›
Bubalo gradonačelnik Šišljagić župan, tko je ratni zločinac?

Onaj koji je Šef njihov, Bubalo samo marijoneta !!!


Tko? Šišljagić? Ne razumijem te, predsjednik stranke je Šišljagić a ako imaš neka saznanja da je ratni zločinac podjeli to s nama.
[/quote]

Ja stvarno ne znam jesu li ljudi glupi se samo prave glupi, Glavaš niti ne skriva svoju ulogu u HDSSB-u ! I svatko tko misli da Glavaš neće upravljati gradom ako Bubalo pobijedi je naivna budala! Bubi je i sam u par navrata u zadnjih mjesec dana javno rekao da mu je politički mentor Glavaš, a i izabrali su ga ponovno za prijedsjednika! Mislim da se svi trebamo zapitati kakvi smo mi ljudi kada dopuštamo da nam gradom upravlja zločinac! Kakvo udaljavalje HDSSB-a od Glavaša??? Jeste se vi najeli bunike ili ste se samo napili rakije koju je Bubi dijelio ???

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=36523&cHash=6ce3f2f3e4

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=36523&cHash=6ce3f2f3e4

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Defiant
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2009. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Bubalo je prvi krenuo sa slavljem. Malo prije 22 sata, kad je bio siguran da kao glavni favorit ide u drugi krug utrke za osječkog gradonačelnika Bubalo je u svom stožeru zapjevao i Thompsonovu uspješnicu "Lijepa li si", a u pjesmi mu se ubrzo pridružio Šišljagić. S pozornice u stožeru HDSSB-a prolomila se i rečenica "Branimire, ovo je tvoja pobjeda".

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domba_dgo
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2009. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je problem oko izbora u Osijeku taj što mlađi ljudi ne izlaze na izbore. I sam sam radio na izborima i uvjerio sam se da je 70% ljudi koji su izašli na izbore stariji od 60 godina, a među njima je veliki dio nepismenih, polupismenih itd. a njih je jaaako lako izmanipulirati. Dosta takvih ljudi drži pokraj kreveta sliku generala Rojsa i misli da je Glavaš jedna dobra duša! Mislim da smo i mi "mlađi" krivi jer nismo znali motivirati ljude oko sebe da izađu na izbore. Pa neka pobijedi bolji, a ne dati ljudima koji gledaju 6 sati dnevno suđenje Glavašu na Slavonskoj televiziji da odlučuju za nas!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.05.2009. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidi, vidi koliko tobož demokrata kada njihovi pobjeđuju. Ako nije po njihovom onda je narod kriv. Koji debilani, bože dragi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2009. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladi su dali glas mladima. Dobro se zna tko ima najmlađi tim u gradu!

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domba_dgo
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2009. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
Mladi su dali glas mladima. Dobro se zna tko ima najmlađi tim u gradu!


Branimir Glavaš je rođen 23. rujna 1956. godine što ga ćini jednim od najstarijih kandidata! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2009. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ko je glasao glasao je.tko nije nije i to je bit svega.
poslje j nema k i to je to!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lega31
Offline
Ukupno postova: 23
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2009. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za IDS u Istri ljudi glasaju kako bi im ostali novci ,koje imaju , (oni ne trebaju pomoć Zagreba), ovdje ljudi glasaju za regionalnu opciju kako bi tjerali inat sa Zagrebom-om i kako bi ostali sirotinja...............i da spase zatvora jadnog Branimira..e pa inati se Slavonijo...????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2009. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam htjela komentirati dok ne budu „konačni“ rezultati ( mislim da se čeka još koji dan, ali to je to).
Lokalni izbori su pokazali/potvrdili kako je osječka lokalna politička scena turbo komplicirana već duže vrijeme – a i ovim izborima se nastavlja.
Bubalo je dobio najviše glasova i to je pokazalo da se uspješnim dugogodišnjim medijsko-propagandnim teroriziranjem etera i odabirom manekena mogu dobiti izbori. No, dobro. Svašta su pokušavali, svih ovih godina to im nije uspijevalo a sad upalilo i – o.k. Ja ne podržavam tu priču, ali volja većine je volja većine. Inače je jako teško bez političkog programa i platforme dobiti izbore, ali ovaj eksperiment je nakon nekoliko propalih pokušaja HDSSB-a da osvoji grad upalio.
Druga stvar koja je izazvala Bubalov dobar postotak je i – Matkovićeva izdaja, koja je razvodnila desnu priču... Da, dobro je prošao na listama za GV i ŽV, ali pitanje je: što je time dobio, kad mu je Đapić nudio više?! Sad će, valjda, biti sretan kao vijećnik županijske skupštine (ili možda iskamči nešto kroz koalicije), a nije mu bilo dovoljno osigurano mjesto dogradonačelnika?! Izdaja je izdaja, a drago mi je da je Bog kaznio pohlepu . Onih 2-3% kojima je popušio 2. krug za Matkovića bi moglo značiti: politička mirovina. Moći će on, možda, koalirati u vijećima, ali obzirom na njegov vrhunski ego – neće biti sretan s tim. Što je napravio? Ostavio više nego što je dobio… 18 godina bacio da bi morao sad još 18 uložiti u ponovni povratak na ono što je već imao. Ime na famoznoj pločici u Kuhačevoj 9 neće vidjeti, a za 4 godine već će biti zaboravljen. Da je ostao s Đapićem – bio bi dogradonačelnik i imao jednako vijećnika u vijećima. Ovako od 2 stvari ima 1. A znamo koliko mu je ona 2. važna…
Đapić je ušao u 2. krug unatoč Matkovićevoj izdaji koja ga je koštala u smislu slabijeg postotka u odnosu na prošle izbore. Ipak ide u 2. krug, a što će donijeti taj 2. krug – vidjet će se. Ja jesam glasovala za Đapića i glasovat ću i u 2. krugu. Obzirom da se u Osijeku glasovi ne mogu prosto zbrajati i sve je nepredvidivo – tko zna što će biti? Cijenim sve što je on kao gradonačelnik napravio za grad. No, ne spadam u Red Carpet publiku kojoj su važne druge stvari. Ostajem dosljedna svom stajalištu. Prati ga loša karma prije svakih izbora: odlaze častohlepni; njemu naprave štetu a sebi niškoristi. Gdje su sad svi ti likovi?
Gradsko Vijeće ima sličnu sliku kakvu je i imalo ovih godina, zakompliciranu Matkovićem koji ne znam što je napravio s tih 5 mandata koje je „oteo“ HSP-u, vidjet ćemo koje su mu namjere. Ako mu je nakon svega dovoljno mjesto šefa Unikoma onda je uspio, ali njegov profil mi ne liči na to da bi on time bio zadovoljan. No, neću se ponavljati…
Ljevica je prošla lošije nego što sam mislila. Vrbošić je bio kandidat vrijedan poštovanja, ali čini se da je predugo izbivao iz grada. A i u medijskim nastupima nije pokazivao onu potrebnu dozu „agresivnosti“ i borbenosti koju političar mora imati. Ipak je on diplomat. Nije za fajt, nego za smirivanje fajta.
No, što je - tu je.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: