Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dakle u kružnom toku samo vrijedi pravilo lijeve strane i to je sve, bilo znakova ili ne.


Rolling Eyes

Kako ga lupetaš da je to strašno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Meni osobno sasvim odgovara što je unutarnja traka prazna jer dinamičnim ulaskom i izlaskom izbjegnem čekanje te gužvu u vanjskoj traci.
Da bi na kružnom kružnom toku vrijedila pravila kružnog toka (ideš u vanjsku traku samo ako ideš van na prvi izlaz) onda unutarnja traka mora ima svoj izlaz iz KT što kod nas nije slučaj, osim izlaza za Vinkovačku.

Pazi da se zbog takve dinamične tj. "brze" vožnje ne zabiješ u tramvaj koji presjeca kružni tok na izlasku u Vinkovačku a koji je prethodno propustio sva vozila a nije očekivao da će naići još neko "dinamično" vozilo.

So far so good Very Happy
Kao što se na ovim animacijama vidi, kružni tok ima 2 trake i shodno tome ima po 2 ulaza i 2 izlaza.
Naš kružni je tehnički neispravan i ne mogu vrijediti ista pravila kao na ispravnom KT.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dakle u kružnom toku samo vrijedi pravilo lijeve strane i to je sve, bilo znakova ili ne.


Rolling Eyes

Kako ga lupetaš da je to strašno...

Što sam krivo rekao? To je jedino pravilo koje se primjenjuje u kružnom toku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Meni osobno sasvim odgovara što je unutarnja traka prazna jer dinamičnim ulaskom i izlaskom izbjegnem čekanje te gužvu u vanjskoj traci.
Da bi na kružnom kružnom toku vrijedila pravila kružnog toka (ideš u vanjsku traku samo ako ideš van na prvi izlaz) onda unutarnja traka mora ima svoj izlaz iz KT što kod nas nije slučaj, osim izlaza za Vinkovačku.

Pazi da se zbog takve dinamične tj. "brze" vožnje ne zabiješ u tramvaj koji presjeca kružni tok na izlasku u Vinkovačku a koji je prethodno propustio sva vozila a nije očekivao da će naići još neko "dinamično" vozilo.

So far so good Very Happy
Kao što se na ovim animacijama vidi, kružni tok ima 2 trake i shodno tome ima po 2 ulaza i 2 izlaza.
Naš kružni je tehnički neispravan i ne mogu vrijediti ista pravila kao na ispravnom KT.

Nema veze ako neki ulaz ima samo jednu traku. Ulaziš u kružni tok u traku koju trebaš.
Ali je problem kad se izlazi u jednu traku jer ne mogu istovremeno obje trake van. Al takvi su naši projektanti. Trebali su napraviti svagdje 2 trake za izlaz jer je bilo dovoljno prostora, a da se nije moglo onda u vanjskoj liniji postaviti znak STOP.
No ako se nema oristora za tehnički ispravan dvotračni kružni tok onda je najbolje napraviti kružni s jednom trakom i onda nema konfuzije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.05.2012. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: › Ne znam, nisam čitao Zakon. Mene su tako učili u autoškoli i to je apsolutno logično za razliku od ovih koji tvrde da je ispravno vozikat' se vanjskom trakom bez obzira što ometaju ulazak u kružni tok a također i izlazak.

Aha, znači, ako su tebe tako učili u autoškoli, mora da je 100% tako.


osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 22:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: › Ne znam, nisam čitao Zakon. Mene su tako učili u autoškoli i to je apsolutno logično za razliku od ovih koji tvrde da je ispravno vozikat' se vanjskom trakom bez obzira što ometaju ulazak u kružni tok a također i izlazak.

Aha, znači, ako su tebe tako učili u autoškoli, mora da je 100% tako.


osijek031.com smile

Ma nije zbog toga već zato što tako piše u nekom Zakonu, samo ne znam kojem. Ako ne piše u hrvatskom Zakonu sigurno piše u Zakonu nekih drugih država svijeta. Wink

Nema logike da je logično nešto nelogično ili ljudi uopće ne koriste mozak. Ma već sam to objasnio u prijašnjem postu da ljudi voze po principu stampeda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: › Ne znam, nisam čitao Zakon. Mene su tako učili u autoškoli i to je apsolutno logično za razliku od ovih koji tvrde da je ispravno vozikat' se vanjskom trakom bez obzira što ometaju ulazak u kružni tok a također i izlazak.

Aha, znači, ako su tebe tako učili u autoškoli, mora da je 100% tako.


osijek031.com smile

Ma nije zbog toga već zato što tako piše u nekom Zakonu, samo ne znam kojem. Ako ne piše u hrvatskom Zakonu sigurno piše u Zakonu nekih drugih država svijeta. Wink

Nema logike da je logično nešto nelogično ili ljudi uopće ne koriste mozak. Ma već sam to objasnio u prijašnjem postu da ljudi voze po principu stampeda.


Apsolutno nikada nisam čuo za pravilo lijeve strane, samo desne. U Autoškli su nam govorili da vozimo vanjskom trakom jer unutarnja nema prednost pa je lakše. Apsolutno nikada nije bilo spomena da ukoliko idem vanjskom trakom da moram na prvom izlazu izaći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako su i mene učili prije 13 godina, tako uče i danas.
OBzirom na tehničku neispravnost kružnog toka tako je najsigurnije.
Oni s više iskustva i znanja uvijek mogu ući u unutarnju traku i izaći van bez da ometaju vozače u vanjskoj traci.
U najgorem slučaju samo treba napraviti još jedan krug i onda izaći.
Definitivno je debilno stajati u kružnom toku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Tako su i mene učili prije 13 godina, tako uče i danas.
OBzirom na tehničku neispravnost kružnog toka tako je najsigurnije.
Oni s više iskustva i znanja uvijek mogu ući u unutarnju traku i izaći van bez da ometaju vozače u vanjskoj traci.
U najgorem slučaju samo treba napraviti još jedan krug i onda izaći.
Definitivno je debilno stajati u kružnom toku.

Ja nikada nisam morao napraviti dodatni krug jer ima dovoljno dinamike u mojoj vožnji, a da ne kažem da nikada nisam vozio ni vanjskom trakom. Mr. Green

Nitko se još nije zabio u mene, a i uštedio sam dosta goriva jer svaki put pređem 10-15 metara manje nego ovi u vanjskoj traci.
Jedino me čudi što još nikada nisam naletio na tramvaj kad sam izlazio u Reisnerovu prema Zrinjevcu, a ne znam ni da li tramvaj ima znak stop na izlasku sa otoka za Vinkovačku, a trebao bi imati jer presjeca kružni tok, kao što ima znak stop kad ulazi iz Županijske.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 23:26 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali izgleda da ovaj novinar Mladen Kovačević i nije toliko nesposoban jer je svojim katastrofalnim neprofesionalnim člankom totalno netočnim i bez potkrepljujućih slika vezanih za temu i činjenično stanje, je ipak privukao više čitatelja nego neki okorjeli profesionalac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

suvisne je debilno pravilo da vanjski krug ima prednost pogotovo za teretna vozila koja iskljucivanjem iz kruznog toka ili prelaskom u vanjsku traku vozila iza sebe imaju u mrtvom kutu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2012. 23:43 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Ali izgleda da ovaj novinar Mladen Kovačević i nije toliko nesposoban jer je svojim katastrofalnim neprofesionalnim člankom totalno netočnim i bez potkrepljujućih slika vezanih za temu i činjenično stanje, je ipak privukao više čitatelja nego neki okorjeli profesionalac.


Ti zbilja nisi normalna osoba. Koliko gluposti mozes u samo jednom postu napisati vjerujem da za to nitko nije sposoban.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2012. 23:46 
Naslov:  Re: Sigurni ste da znate prometovati kružnim tokom? Provjerite!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Ali izgleda da ovaj novinar Mladen Kovačević i nije toliko nesposoban jer je svojim katastrofalnim neprofesionalnim člankom totalno netočnim i bez potkrepljujućih slika vezanih za temu i činjenično stanje, je ipak privukao više čitatelja nego neki okorjeli profesionalac.


Ili oni koji pišu o nekakvom pravilu lijeve strane Glavom o zid

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.05.2012. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Francika vjerojatno nikad nije vozio, nego sjedi kod kuće i gleda slike i razmatra kako se najpametnije vozi.

A možda da ljudi počnu davati žmigavac kad se isključuju iz kružnog toka, pa bi sve malo bolje funkcioniralo? Ah, da... kultura je kod nas nepoznanica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dpet
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2012. 0:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Katastrofa, baš bih volio vidjeti ove što voze samo po vanjskoj u Zg. Zato nas tamo gledaju kao mi na BM, NA, VU. (btw ja vozim na VU tablicama i pičim po kružnom sve u šesnajst).
Zbog posla sam po više puta morao izlaziti iz kružnog na vinkovačku, iz unutarnje, naravno, osim ako bih išao sa čepinske. Već mi je bilo ušlo u naviku držati ruku na sireni jer su se vozači iz vanjske redovito odmah nakon izlaska na vinkovačku prestrojavali u lijevu traku jer im se nesviđa voziti po pruzi.

Francika, respect!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: