Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dobro plaćaju, a nedostaje im doktora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.12.2007. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Guzni bris je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la: › U svakoj struci postoje ljudi koji pošteno odrađuju svoj posao i oni koji otaljavaju.
Na kojem drvetu podvala i laži ti obitavaš?! Popljuvala si kompletnu Hitnu jer ne izlaze na tvoje dojave o migreni. Ne izvlači se. Kasnije ti ni to nije bilo dovoljno, nego si počela trabunjati o krvnim zrncima. Da nisam već jednom gledala ovaj film, prešutjela bih. Ovako samo čekam kad ćeš u dvorištu iskopati lubanju malog Ilije kojem nisu dali injekciju za glavobolju.


Mislim da bi bilo lijepo da obrišeš guzu i počneš raditi svoj posao.
Ako sam ja navela jedan primjer nepružanja pomoći, kao da sam vas šilom u dupe, znači da takvih primjera ima dosta.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2007. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Guzni bris je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: › ...a i dugo je ova tema izdržala da se nije spomenula nacionalnost...još samo sad kad krene....a gdje si ti bio 91.
Danica je ta koja je se pozvala na svoja "navodna krvna zrnca" i insinuirala da djelatnici Hitne pomažu u skladu s njima. Tipične "ugroženjačke" spike.


...ovaj topic krece od prve stranice....sukladno tome se i rasprava odvija....i nije problem zakljuciti tko je prvi zapoceo sa nacionalnim temama....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Guzni bris
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2007. 20:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš sam se pitala tko je prvi povukao tu tezu.

Danica: "Hitna je nekad bila bolja."
i
Danica: "...onda im vjerojatno i pomaže skladu s navodnim krvnim zrncima..."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.12.2007. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad bolje razmislim, nisam prije rata nijednom zvala hitnu a to sada radim jednom u 2 godine, otprilike. Znači govorim o hitnoj u razdoblju Republike Hrvatske.

Svaka čast na izboru nicka.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Smokvica
Offline
Ukupno postova: 77
Lokacija: Kenjac
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.12.2007. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najlakse je napasti kada nezna s kako stvari stoje. prica se kako hitna ne dolazi na vrijeme a pogledaj aute ako cemo tako. stare drlje na plin koje jedva idu 100. sirene i rotacije koje crkavaju. ljudi na hitnoj nemaju s cime ruke oprati. svi rade u svojoj odjeci koju prljavu i krvavu nose svojoj kuci i svoju djecu izlažu opasnostima. puuuno toga nevalja ,ali nevalja u vrhu a nas male radnike se za sve blati. kad vidis hitnu DaniceV pogledaj kako su ti ljudi obuceni. ko najveci seljaci. radnici unikoma,cestinga,kurtic tradea imaju uniforme a oni ne. a to bijelo sto imaju na sebi sami si kupuju.jos malo pa ce pocet kupovat sami braunile ,zavoje i udlage kako stvari stoje.
I ONDA TI P PITAS I SERENDAS STA NEVALJA I STA I KAKO TREBA RADITI.

i jos nesto. obrati pozornost kad te vec toliko zanima hitna na one mlade decke sto idu sa vozacem. onu su pripravnici koji rade za 0000,00 kuna. da tako je. dan i noć. miliun sati viska a ni kune.ja sam jedan od tih bivsih pripravnika koji su ostavili kicmu tamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.12.2007. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidiš, ovaj post si trebao napisati na početku početaka.
Sasvim slučajno znam osobe koje su radile na Hitnoj, ali ovo što si napisao, nisu nikada spomenuli. Jednoj od tih osoba sam radila poreznu prijavu pa znam i kakva je plaća.

Građansko je pravo da izrazimo nezadovoljstvo nečim, bilo to Hitna ili GPP, svejedno, a to je možebitno i način da se neke stvari poprave u vašu korist, a samim tim i onih kojima pružate pomoć.

Već sam napisala da izuzetno cijenim svoje doktore opće prakse, ali moje iskustvo s hitnom, eto, nije baš pohvalno. Simptomatično kako se odmah pojavilo nekoliko ljudi, izrazito pljuvački nastrojenih, umjesto da obrazlože situaciju i uvjete u kojima rade napali su me kao osobu.

Ako si registriran na osijek031, mogao si sam otvoriti temu o uvjetima rada na Hitnoj. Zašto nisi?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Smokvica
Offline
Ukupno postova: 77
Lokacija: Kenjac
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.12.2007. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jer jednostavno nema koristi pisati o tome. a ovi sto su kao "pljuvacki nastrojeni" su vjerojatno sa hitne i pun im je k.... svega ali to neka oni kažu!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.12.2007. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rezignacija?
Ima koristi, ljudi trebaju znati.
Ako svi samo isfrustrirano šute, neće se ništa nikada promijeniti.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Smokvica
Offline
Ukupno postova: 77
Lokacija: Kenjac
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.12.2007. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Erin Brockovich ovdje u ovoj državi nepali!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.12.2007. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smokvica je napisao/la (Pogledaj post): › Erin Brockovich ovdje u ovoj državi nepali!!!


Ne pali ni u Americi, to je samo film.
Ali svejedno, za svoju dušu... ima da kažem što mislim.
Možda bude bolje (općenito govorim, naravno), gore ne može (nadam se).

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Smokvica
Offline
Ukupno postova: 77
Lokacija: Kenjac
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.12.2007. 22:54 
Naslov:  Re: Dobro plaćaju, a nedostaje im doktora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Srećom nisam još imao potrebu zvati hitnu pa nisam ni htio komentirati njihov rad, ali ekipa "koja" predstavlja hitnu si je sama natovarila negativni predznak, prozivate ljude po nacionalnosti, političkoj orijentiranosti i jesu li glasali li ne Rolling Eyes Još kad se sjetim da ste se proslavili na jubitou, živo me zanima jel bilo sankcija.

e vidis nije cijela hitna nego pojedinac. etiketiranje ljudi i nije nesto....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.12.2007. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smokvica je napisao/la (Pogledaj post): › najlakse je napasti kada nezna s kako stvari stoje. prica se kako hitna ne dolazi na vrijeme a pogledaj aute ako cemo tako. stare drlje na plin koje jedva idu 100. sirene i rotacije koje crkavaju. ljudi na hitnoj nemaju s cime ruke oprati. svi rade u svojoj odjeci koju prljavu i krvavu nose svojoj kuci i svoju djecu izlažu opasnostima.


Nesavršeni uvjeti rada nisu opravdanje za aljkavost, lijenost i šarlatanstvo. Osobito kada se radi o hitnoj ili JIL-u.

Smatram da je potrebno ostvariti mogućnost specijalizacije toga područja. Kako liječnicima, tako i tehničarima/sestrama. Osim toga, s obzirom na specifične uvjete rada, smatram kako zdravstvenim djelatnicima sa SSS na hitnoj, kao i u jedinicama intenzivnog liječenja, nije mjesto. Bez obzira na radno iskustvo.

Razina pružanja hitne medicinske pomoći je kod nas jadna i mizerna. Djelatnicima je potrebna sustavna i kontinuirana edukacija. Neznanje djelatnika hitne me previše puta zaprepastilo da bih mogla misliti drukčije.

Ono što našoj hitnoj nedostaje je profesionalnost, humanost i sinkroniziran timski rad.

S druge strane, previše je apatije, ogorčenosti i uzdignutih noseva. To što o vašim postupcima često ovise ljudski životi ne znači da ste primili boga za muda, dapače.

Žalite se na plaće i uvjete rada, vama je najteže... popričajte sa sestrom na onkologiji pa usporedite uvjete rada i rizike koje nosi obavljanje posla. Zatim usporedite plaće. Pri tome svakako uzmite u obzir plaću sestre sa VSS na onkologiji i tehničara sa SSS na hitnoj.

Naš JIL nije savršeno i suvremeno opremljen, posao je stresan i zahtjeva hitne intervencije... ali oni to ipak uspijevaju odraditi daleko stručnije od vas.

A ono što najnepovoljnije utječe na vašu reputaciju je "trijaža" koja se provodi u nedostatku djelatnika/kola/bilo čega. Slažem se da je nemoguće putem telefona situaciju točno ocijeniti, savršeno procijeniti hitnost, ali zanimljivo je kako vani to neusporedivo bolje funkcionira. I ne, nije zbog boljih i bržih kola.

Stimulacija boljom plaćom uvijek je dobrodošla, ali nedostatak iste nije razlog da se iživljavate na ljudima kojima je ugrožen život. Doći će vrijeme kad će pacijetni tužiti zbog povrede svojih prava. I to uskoro. A onda će se razmišljati više. Osobito kad koji put budete pošteno opleteni po džepu.

Što se tiče migrena i ostalih "ne-hitnih-stanja"... istina je da neki ljudi imaju iskrivljenu sliku onoga što bi hitna trebala biti. Ipak, neke stvari se ne mogu opravdati time.

Jedan primjer. Ne radi se o osječkoj hitnoj, ali o jednoj s našega područja. Frendica mi stažira, noćna šihta. Nas dvije pijuckamo kavu i tako, divanimo. Sestre i liječnik također, u prostoriji do nas. Dolazi žena srednjih godina, Romkinja. Blijeda, znojne kože. Kaže kako joj je loše i moli da joj izmjere tlak. Uz halvu pogrdnih izraza i psovki ju šalju doma pod izlikom da nemaju vremena i da je to mjesto za hitna stanja, a ne za mjerenje tlaka. Bilo mi je žao, pa sam rekla da ću joj ja izmjeriti tlak, zašto bi mi bilo teško. Uz okretanje očima, ispodprosiječno inteligentna, nadrkana sestra mi pruži tlakomjer i fonendoskop. 100/90. Još malo i njezino se srce više ne bi bilo u stanju napuniti krvlju.

Što se stažista tiče... koliko se sjećam, donedavno je jedino hitna plaćala pripravnički. A lijepa se svota dijelila, 70% od vaše plaće. Dok su stažistima u bolnici i putni troškovi bili upitni. A ako mislite da je stresno, krvavo, ukakano i teško jedino stažistima na hitnoj... malo ste se prevarili. To je vidljivo iz samog otimanja mladih ljudi za hitnu kad se raspisuje natječaj. Zašto bi prao guze i hodao s nalazima i uzorcima po bolničkom dvorištu glumeći potrčka debeloj sestri, kad može naučiti nešto korisno, vidjeti i isprobati stvari za koje ima teorijsku podlogu, a nikada ih nije imao priliku raditi. Osobito ako planira nastaviti školovanje. Za to, pak, dobiju priliku samo oni s debelim vezama. A ako je na hitnoj toliko loše, koja bi se budala i zašto tamo gurala?

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Smokvica
Offline
Ukupno postova: 77
Lokacija: Kenjac
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.12.2007. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e wendy wendy. ako ti se ovdje nesvidja zasto neodes negdje van da ti se mjeri tlak. sto se tice sestara i tehnicara . neznam ako nisi znala da su bas ti isti najtrazeniji u italiji svicarskoj itd jer dobijaju najvise znanja a to da ima svakakvih ima . a onih 70% se neplaca vec jaaaako dugo.i na hitnu nema guranja jer tamo vise nece nitko.ali posto vidim da si popila(isisala) svu pamet svijeta zasto ti neodes na hitnu pa ju pretvoris u med i mlijeko. mozda jer je to tezak posao,prljav, neda ti se kisnut ili nesto trece!!! sa d mi je stvarno pun kurac vas koji nemate pojma. mislim da si malo previse gledala dr.kovača i ostale spike i odtamo naucila sve ovo. film je jedno a HRVATSKA nesto sasvim drugo... ali vidim ti se razumijes i u JIL. ajme majko savrsena zena. ma tebi treba u zivotu nesto drugo nesto kruto i glavato. sad si se ti nasla petljat u znanje pojedinaca. ee da mi je tebe vidjeti u tvome poslu. naravno ima pojedniaca koji svoj posao nerade kako treba ali to nisu svi. stvarno si mi digla tlak i da mi je samo tebe vidjeti na tvom radnom mjestu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.12.2007. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smokvica je napisao/la (Pogledaj post): › e wendy wendy. ako ti se ovdje nesvidja zasto neodes negdje van da ti se mjeri tlak.


Tebi zbilja ne bi bilo na odmet malo se opismeniti.

Težak posao, prljav, kisneš... a šta ti radiš? Kopaš kanale? Jebote, radiš na 'itnoj, a vlastiti ti je posao i dalje apstraktan. Takvi su mi najdraži.

Ovim si stavom zabijaš autogolove. Da si malčice inteligentniji, pokušala bih ti možda neke stvari i objasniti. Ovak' nećem, ne da mi se.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.12.2007. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-- offtopic --
Malo je previše ovdje nickova koja se na neki način vežu na govna. I svi naravno skaču samo na jednu osobu, i to zbog potpuno krivih razloga.
Općenito govoreći, to mi previše smrdi na korisnika koji se koristi brojem 8. Sjećam se kako se na jednom topicu proglasio stručnjakom za septičke jame. Donosim neki zaključak....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: