Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Podsjetnik na zaboravljene i propale projekte gradske vlasti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
faust
Offline
Avatar

Ukupno postova: 33
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd i vi sa Osijek031 malo počnite razmišljati o tome čije članke i odakle prenosite... jer HDSSB-ovim političkim pamfletima koje po narudžbi vrha stranke piše Mario Mihaljević sami sebi rušite kredibilitet... Ne branim gradsku vlast, ima tu hrpa propusta, ali je tekst bez veze... čisti predizborni spin.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faust je napisao/la: ›
Ajd i vi sa Osijek031 malo počnite razmišljati o tome čije članke i odakle prenosite... jer HDSSB-ovim političkim pamfletima koje po narudžbi vrha stranke piše Mario Mihaljević sami sebi rušite kredibilitet... Ne branim gradsku vlast, ima tu hrpa propusta, ali je tekst bez veze... čisti predizborni spin.


Evo da i netko nepristran nešto kaže... A to sam ja u početku i rekao...

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U prenošenju vijesti, ne vidim pristranost. Samo što se vidi da je novinar još mlad i zelen, te da je počeo pratiti situaciju u gradu tek Glavaševom instalacijom Đapića za gradonačelnika.
Ako je mlad, bilo bi dobro da se malo raspitao kod starijih kolega, koliko dugo postoje ti projekti i kada je započeta realizacija i pregovori.
Za uređenje trga u Donjem gradu se zna mnogo godina, bio je raspisan i natječaj te je ovakav način uređenja rađen po nagrađenom radu koji je izvučen iz arhive i dorađen. Smiješno je da čovjek koji je cijeli život radio u Ministarstvu kulture nije znao da je Donji grad područje Murse te da se moraju napraviti arheološka ispitivanja.
Isto je i sa lukom Tranzit i uređenjem prostora i za to je postojao urbanistički natječaj nekada davno, pa i to stoji.
Projekt stanogradnje postoji više od dvije godine, nizozemci se motaju ovdje mnogo duže, samo što su prije bile predlagan neke druge lokacije. Projekt je saživio „možda“ tek danas kada je donesena odluka o osnivanju još jedne gradske firme ( piše u dnevnom redu sjednice na osijek.hr )
Tako je i sa obnovom Trga Slobode, prošlo je više od 5 godina od kada je bio raspisan natječaj. Izabran je pobjednik i tu se stalo.
Takvih nerealiziranih projekata ima još dosta, pamti li tko ideju pothodnika na kolodvoru, s dvadesetak lokala te izlazima na perone. Napravljena su čak i geo ispitivanja te kompletna dokumentacija i projekti, od svega se odustalo te se gradi nadhodnik , projekte smo platili mi porezni obveznici.
Siguran sam da toga ima još, samo što novinari nemaju hrabrosti čačkati i istraživati.
Dali je koji novinar zatražio na uvid bilo koji ugovor, o autobusnom kolodvoru, predugovor s nizozemcima… svi ti ugovori su tajni, pa samim tim javnost nema mogućnost saznati detalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavica031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 147
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mario Mihaljević zelen... Ja se još u pjesku igrala kad je on novinario...

_________________
...da bi ostvario svoje snove, moraš se prvo probuditi...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.04.2009. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam za je napisao/la: ›
Pojest će nas maćuhice!
Nije mržnja nego strah, pa gdje ti živiš, pa jel ne čitaš novine. Ne samo stručnu botaničku literaturu, pa pisalo je i u Jutarnjem i Večernjem. A bilo i na satelitskoj. Pročitaj malo nešto drugo, osim o Djapicu.

Dobra ideja! Kad budem napravila pauzu između neprekidnih čitanja o Đapiću, ja ću se malo informirati i o maćuhicama, lat. Viola tricolor, fam.Violaceae. Znam da je ovo za mene unaprijed izgubljena bitka jer su članci u Jutarnjem i Večernjaku nedostižna znanstvena literatura, ali ipak ću pokušati...
Toksine imaš u barem 60% biljnih vrsta i to je stvar stara koliko i biljke i ljudi. Samo sad se netko sjetio dizati frku oko toga. A u Osijeku je i to, naravno, političko a ne botaničko ili toksikološko pitanje...
Neobično... Čula sam za raznorazne fobije, ali za violafobiju - prvi puta čujem! Ovo "Pojest će nas maćuhice" je vapaj ne za botaničarem nego više za psihijatrom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2009. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
nisam za je napisao/la: ›
Pojest će nas maćuhice!
Nije mržnja nego strah, pa gdje ti živiš, pa jel ne čitaš novine. Ne samo stručnu botaničku literaturu, pa pisalo je i u Jutarnjem i Večernjem. A bilo i na satelitskoj. Pročitaj malo nešto drugo, osim o Djapicu.

Dobra ideja! Kad budem napravila pauzu između neprekidnih čitanja o Đapiću, ja ću se malo informirati i o maćuhicama, lat. Viola tricolor, fam.Violaceae. Znam da je ovo za mene unaprijed izgubljena bitka jer su članci u Jutarnjem i Večernjaku nedostižna znanstvena literatura, ali ipak ću pokušati...
Toksine imaš u barem 60% biljnih vrsta i to je stvar stara koliko i biljke i ljudi. Samo sad se netko sjetio dizati frku oko toga. A u Osijeku je i to, naravno, političko a ne botaničko ili toksikološko pitanje...
Neobično... Čula sam za raznorazne fobije, ali za violafobiju - prvi puta čujem! Ovo "Pojest će nas maćuhice" je vapaj ne za botaničarem nego više za psihijatrom...


Lijepo napisano! Smile

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hellraiser
Online
Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 1:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slazem se sa vecinom navedenog... no sto po tebi gradjevinarci samo unistavaju?!!
dakle jos su i neobrazovani jer po tebi ne postoji gradjevinski fakultet...
karamba je napisao/la: ›
E bas mi je ovaj clanak zapeo za oko pa da i ja napisem koju rijec.
O oduljavanju od teme s fasistima itd ( namjerno ili ne) nebih trosio rijeci ali bih zelio ovdje inicirati da se povede raspravo o malom dubljem znacenju ostvarenih ili neostavernih projekata.

Pa da pocnem...
U ovom mandatnom razdoblju kojeg smo svi mi gradjani Osijeka prosli dozivjeli smo hrpu promjena vlasti. Ono sto moramo priznati svi ovdje je cinjenica da su SVE vlasti koje smo imali grcevito i munjevito "stancali" projekte i nesto radile u ovom gradu. A sada koliko smo mi imali koristi od ostvarenih a koliko bi imali koristi od neostvarenih projekata, vjerovali ili ne, nije bas toliko bitno.
Bitno je to, da su se projekti koji su kretali u realizaciju a kasnije i zavrsavani ili su pri kraju, od SVIH vlasti radili bez ikakvog smisla i onog nekog Osjeckog duha ili nazovimo bolje "stiha".
Osijek je postao jedno veliko gradiliste gdje se samo rovalo i gradilo, a ruku na srce, iako nam je glavni trg zaista lijep on se jednostvano ne uklapa u povijesnu jezgru centra naseg grada i nazalost primjera toga ima jos...
Spominjala se tu i famozna tramvajska pruga... sto se nje tice, cinjenica je da je Osijek lose povezan sa svojim rubnim dijelovima i da se to pod hitno treba rijesiti ali zar je cijena toga jos vise "zgrusavanje" prometa po vec ionako opterecenim ulicama?
Takodje spomenuo bih i stabla koja su posjecena... ljudi moji pa ta stabla su bila obiljezje nasega grada! Sjetite se samo kako je bilo lijepo ljeti i u proljece prolaziti tamo pokraj Sibicare ili Europskom avenijom? Kada prolazite sada tim mjestima dobijete dojam kao da prolazite kroz nekakvu industrijsku cetvrt gdje zivi radnicka sirotinja.
Autobusni kolodvor skupa sa zeljeznickim je lakrdija svoje vrste. Meni je nepojmljivo da se to nikako nemoze maknuti sa mrtve tocke. Ajd onaj zeljeznicki su nesto obnovili, iako mi je sumnjivo zasto su stavili onu stvarno lijepu tendu na neobnovljenu fasadu koju ce morati micati kad istu budu obnavljali i opet stavljati (dodatni troskovi).
Ali autobusni kolodvor... pa zar se nije mogla uzet kanta boje i malo ofarbat nesto (bilo sto!!!) da to sve malo bolje izgleda??
I nakon svega ovoga ja mogu zakljuciti da su SVE vlasti samo rovale, kopale, gradile i rusile bez ikakvog smisla za ovaj nas grad. Ja sam stvarno obisao lijepu nasu, sto poslovno sto privatno, i malo sam bio po Europi (izvan balkana Smile ) i Osijek mi je nekako grad koji stvarno ima dusu i bas je po mjeri za obiteljskog covjeka! Zato mi je muka kada se sada politicari razbacuju sto su sve napravili za nas grad i nabrajaju kojekakva cuda za tzv. dobrobit grada! Zbog njihovog poimanja "dobrobiti grada" mi cemo zivjeti u gradu bez duse, gradu u kojemu razni mocnici grade gdje god zele i sto god zele, gradu gdje nemilice sjece sve zeleno pa se "kao" kasnije posadi novo i onda se jednostvano ne odrzava ta mladica, u gradu gdje se jedina radna mjesta otvaraju za gradjevinare koji unistavaju taj isti grad... a mi koji zavrsimo fakultete neka idemo negdje drugdje naci posao.

Uglavnom, svi su samo gradili nesto materijalno a od intelektualnog razvitka grada (posao za visoko skolovan kadar, znanstvene konvencije, otvaranje novih instituta, ureda, bilo cega gdje skolovan covjek moze doci do izrazaja pa na kraju i novih oblika zabave za nasu mladez) nismo vidjeli, na zalost, apsolutno nisa...

Eto sad kada sam olaksao dusu nadam se da cemo se vratiti na pravu temo a ovo u fasistima itd ostaviti po strani Smile
Zivjeli!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.04.2009. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
MatoTvrđa je napisao/la (Pogledaj post): › Baš me briga za jug 4 i slične projekte, problem bi bio da su realizirani. I tako smo svjedoci da kako u gradu zjape stotine praznih stanova!!!
Bitna mi je tramvajska pruga, kružni tokovi, rekonstrukcija cesta i slične pametne stvari! Idea


nemoj o tramvajskoj i divaltovoj molim te, zivim pored i to je katastrofa

umjesto da su sve radili odjednom i sredivanje divaltove i prugu(koja je totalno nepotrebna) i biciklisticku stazu, oni tri puta sad vec razrovaraju divaltovu, krasan projekt, i onda samo zakrpavaju
pa nije isto raditi energetski kabl radi pojacanja struje, nove trafo stanice su pravljene...dakle HEP mora imati svoj projekt radova, iskapanja, zastite iskopa, zatrpavanja i dinamike radova radi reguliranja prometa..oni imaju svoju financijsku strukturu, dozvole, prijave radova i ostalo..tak da, htio, ne htio, svako svoje radove radi pojedinacno i za sebe..
to tako jednostavno funkcionira..
prugu ne radi HEP, vec netko drugi i oni imaju svoj tempo, svoj projekt, svoju dinamiku..
ne moze netko iskopati o svom trosku, projektu, prijavi radova..pa onda ajmo vidjet tko jos misli tu sto zakopat..
naravno da okolnom stanovnistvu to ne prija..
ali prijace pruga onima koji ce biti bolje povezani..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: › tak da, htio, ne htio, svako svoje radove radi pojedinacno i za sebe..
IMHO, meni se cini da je to posljedica nemara i neorganiziranosti, a ne nuzne razlike u dinamici. Kako to da se pri obnovi Reisnerove radilo sinkronizirano i da se ulica nije morala 10 puta prekopavati?

Uostalom, Grad je taj koji dozvole daje i cim se pojavi potreba za jednim kopanjem, pretpostavljam da bi se s ostalim zainteresiranim stranama trebalo iskomunicirati planiraju li i oni radove u sljedecih X godina. Ovako svaka baba raskopava kako joj dodje.

No, u Divaltovoj se radi o necem drugom. Buduci da je investitor za vecinu radova Grad, a izvrsitelj uglavnom ista firma - moze se nagadjati o cemu se tocno radi.

Zar su gradjani Osijeka zaboravili slucaj od prije godinu-dvije, kada se radio produzetak Gacke [spoj Vinkovacke i Trpimirove, nastavlja na Divaltovu]? Sjeca li se tko situacije kad je cesta bila asfaltirana i pred otvorenjem, a onda se odjednom mijenjao kompletni asfalt? Koliko je Grad platio te radove? Ako se radilo o greski, je li netko odgovarao za taj slucaj?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 15.04.2009. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prometni kaos je napisao/la: ›
Jedan od projekata koji je izazvao posebnu pozornost bio je plan preregulacije javnog gradskog prijevoza, odnosno najava ukidanja svih autobusnih linije preko Ulice Hrvatske Republike. Trebao je to biti prvi korak velike osječke prometne revolucije. Prema tome planu, grad su trebale uzdužno presijecati još tri osnovne (brze) linije (autobusi više ne bi prolazili Gajevim trgom, Ulicom Republike i Županijskom...), a postojalo bi pet termalnih točaka, gdje bi se s "prigradskih" presjedalo na "brze" linije. Od svega iz GPP-a je za sada stigla samo nesretna butra i afera kisoci.


Eto, mene najviše od svega zanima gdje je zapelo s ovim projektom i hoće li biti što od te prometne preregulacije i kada? Što imaju reći na tu temu ovdje nazočni aktualni predstavnici vlasti. Hoće li, osvoje li nanovo gradsku vlast, ići u provedbu preregulacije i izbacivanje smrdljivih, bučnih i ružnih GPP-ovih autobusa iz središta grada? Ako da, kada će projekat biti realiziran, da ne bi ostalo samo na obečanjima jer moj glas isključivo ide onomu tko čvrsto obeća da će ostvariti zadane ciljeve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2009. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la (Pogledaj post): › Ako da, kada će projekat biti realiziran, da ne bi ostalo samo na obečanjima jer moj glas isključivo ide onomu tko čvrsto obeća da će ostvariti zadane ciljeve.

Pa svi uvijek čvrsto obećaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2009. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam za je napisao/la (Pogledaj post): › U prenošenju vijesti, ne vidim pristranost. Samo što se vidi da je novinar još mlad i zelen, te da je počeo pratiti situaciju u gradu tek Glavaševom instalacijom Đapića za gradonačelnika.
Ako je mlad, bilo bi dobro da se malo raspitao kod starijih kolega, koliko dugo postoje ti projekti i kada je započeta realizacija i pregovori.
Za uređenje trga u Donjem gradu se zna mnogo godina, bio je raspisan i natječaj te je ovakav način uređenja rađen po nagrađenom radu koji je izvučen iz arhive i dorađen. Smiješno je da čovjek koji je cijeli život radio u Ministarstvu kulture nije znao da je Donji grad područje Murse te da se moraju napraviti arheološka ispitivanja.
Isto je i sa lukom Tranzit i uređenjem prostora i za to je postojao urbanistički natječaj nekada davno, pa i to stoji.
Projekt stanogradnje postoji više od dvije godine, nizozemci se motaju ovdje mnogo duže, samo što su prije bile predlagan neke druge lokacije. Projekt je saživio „možda“ tek danas kada je donesena odluka o osnivanju još jedne gradske firme ( piše u dnevnom redu sjednice na osijek.hr )
Tako je i sa obnovom Trga Slobode, prošlo je više od 5 godina od kada je bio raspisan natječaj. Izabran je pobjednik i tu se stalo.
Takvih nerealiziranih projekata ima još dosta, pamti li tko ideju pothodnika na kolodvoru, s dvadesetak lokala te izlazima na perone. Napravljena su čak i geo ispitivanja te kompletna dokumentacija i projekti, od svega se odustalo te se gradi nadhodnik , projekte smo platili mi porezni obveznici.
Siguran sam da toga ima još, samo što novinari nemaju hrabrosti čačkati i istraživati.
Dali je koji novinar zatražio na uvid bilo koji ugovor, o autobusnom kolodvoru, predugovor s nizozemcima… svi ti ugovori su tajni, pa samim tim javnost nema mogućnost saznati detalje.


mislim da bi se tu jos toga naslo ... ali kao sto si rekao ... koga briga ?

bitno je da se gradi Smile ... i sade macuhice koje su dokazano otrovne i privlace tigrastog komarca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 15.04.2009. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la (Pogledaj post): › Ako da, kada će projekat biti realiziran, da ne bi ostalo samo na obečanjima jer moj glas isključivo ide onomu tko čvrsto obeća da će ostvariti zadane ciljeve.

Pa svi uvijek čvrsto obećaju.


Ali sada je drugačije, biramo čovjeka kojega možemo valjda držati za riječ i koji će mandat odraditi do kraja (osim ako mu se nešto u medjuvremenu ne desi) . Tako ga uvijek možemo podsjetiti na data obećanja što do sada nije bio slučaj jer su se gradonačelnici mijenjali ko po traci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: