Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Radije neznancu plate 10 nego GPP-u 16 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravda87 je napisao/la (Pogledaj post): › da se samo nadovezem, mene isto zanima kuda idu ti umirovljenici, cesto koristim tram. student sam ali nemozes uci u tram da nema barem 10 penzica, jel vani bilo +30 ili -20 oni su tamo i onda krene spika joj kako su ovi mladi bezobrazni nece se dignuti... i te fore, ja platim kartu idem na faks i onda oni se cijeli dan vozaju po gradu i ja da im se dignem pa tko je tu lud? ja bi im naplatio barem ko i studentima 63 kn pa neka se voze brate mili a ne da se griju u tramvajima....


kakve to veze ima..? zašto misliš da imaš više prava bit u tramvaju nego oni?
a hrpa ih ide na primjer u bolnicu gdje moraš zbog pretraga često doći dosta rano ujutro..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2012. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la: ›
pravda87 je napisao/la (Pogledaj post): › da se samo nadovezem, mene isto zanima kuda idu ti umirovljenici, cesto koristim tram. student sam ali nemozes uci u tram da nema barem 10 penzica, jel vani bilo +30 ili -20 oni su tamo i onda krene spika joj kako su ovi mladi bezobrazni nece se dignuti... i te fore, ja platim kartu idem na faks i onda oni se cijeli dan vozaju po gradu i ja da im se dignem pa tko je tu lud? ja bi im naplatio barem ko i studentima 63 kn pa neka se voze brate mili a ne da se griju u tramvajima....


kakve to veze ima..? zašto misliš da imaš više prava bit u tramvaju nego oni?
a hrpa ih ide na primjer u bolnicu gdje moraš zbog pretraga često doći dosta rano ujutro..

Ahaa, a zato ih se nakupi 100 u one buseve za gajev od 7 do 8 ujutro kad svi idu u školu i na faks. Znao sam da mi je nešto promaklo, očito je to.


Zadnja promjena: nake_rado; 11.02.2012. 12:24; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa dobro, taj dio ide na pijacu.. Very Happy

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.02.2012. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

6kn je kila kruha Wink

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rafa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.02.2012. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Karta je skupa i nema tu se sta drugo kazati!Ljudi se u ovo tesko doba snalaze na razlicite stvari,situacija je teska,mozemo se mi tu sprdat i glupirat kako zelimo al ljudima je voda do nosa dosla a ne grla vec.Nek ljudi voze se jeftinije i sa kombi prijevozom(to sam vidio u vukovaru kako vozi preko srbe u srbiju)i da lega vozi 3 radnika i svaki mu da nesto za prijevoz.Kako god se snalaze ljudi u ovo doba ja ih podrzavam!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Juzomachine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2012. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
To što ima puno umirovljenika ne znači da busevi moraju bit puni istih u svako doba. Veliki je problem što umirovljenici nemaju ništa za radit u Osijeku (kao ni u ostalim gradovima Hrvatske).


Kako nemaju sta raditi? Pa moraju trcati na glavnu trznicu svaki dan u 7 ujutro da im ne pobjegne mrkva.

_________________
I am the chmar
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2012. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Juzomachine je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la: ›
To što ima puno umirovljenika ne znači da busevi moraju bit puni istih u svako doba. Veliki je problem što umirovljenici nemaju ništa za radit u Osijeku (kao ni u ostalim gradovima Hrvatske).


Kako nemaju sta raditi? Pa moraju trcati na glavnu trznicu svaki dan u 7 ujutro da im ne pobjegne mrkva.

Da bar trče, nebi mi onda trebalo 15 minuta da dođem s početka busa do srednjih vrata da izađem Vjestica

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2012. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravda87 je napisao/la: ›
da se samo nadovezem, mene isto zanima kuda idu ti umirovljenici, cesto koristim tram. student sam ali nemozes uci u tram da nema barem 10 penzica, jel vani bilo +30 ili -20 oni su tamo i onda krene spika joj kako su ovi mladi bezobrazni nece se dignuti... i te fore, ja platim kartu idem na faks i onda oni se cijeli dan vozaju po gradu i ja da im se dignem pa tko je tu lud? ja bi im naplatio barem ko i studentima 63 kn pa neka se voze brate mili a ne da se griju u tramvajima....

Bilo bi dobro i kad bi oni plaćali kartu oko 60-70 kn. Nemaju svi penzići velike mirovine, ali velika većina ima bar minimalno 1000 kn, a podosta studenata nema (takva) vlastita primanja, a imaju skuplju kartu. Još oni koji plaćaju stan ili dom, pa knjige, hranu i sve ostalo...ispada da studenti imaju para na bacanje.

Ja radim za vrijeme studija, ali mi plaća nije velika i tih 70 kn mi puno znači. I ja bih voljela da mi je karta 0 kn, kao i umirovljenicima čija je mirovina ispod 1000 kn.

Pazite ovo, ako imaju mirovinu između 1000 i 2000 kn, karta za 2. zonu je 30 kn, ako je između 2000 i 3000 kn, karta je 60 kn. Opet je manja nego meni koja imam mjesečnu plaću ispod 1000 kn. Nije fer, + to što se stalno bezveze vozikaju i kukaju kako su mladi bezobrazni jer im ne žele prepustiti mjesto. Oni su ti koji su bezobrazni. Mene bi bilo sramota da plaćam tako nisku cijenu karte i da još držim prodike nekome u busu ili tramvaju jer je sjeo na mjesto koje je platio. Brate, onda idi na neku raniju stanicu pa ćeš uhvatiti mjesto za sjesti. A o smradu u busevima kada je toplije vrijeme da ni ne pričam. Da se (neki) bar okupaju prije ulaska u bus. Ne želim nikoga vrijeđati, ali neke stvari stvarno nisu u redu. Wink


_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2012. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GPP u svakom slučaju ima previsoke cijene za uslugu koju nudi. I bolje je dati susjedu, neznancu ili vozaču taxija čak i nešto veći iznos novaca nego se voziti u njihovim smrdljivim prljavim autobusima gdje ljudi stoje jedan na drugom, a ni kroz prozor ne možeš gledati jer su ih oblijepili reklamama. To nije za ljude, to je kao za stoku i ne znam kako je uopće dopušteno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2012. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mzzi je napisao/la: ›
...a ni kroz prozor ne možeš gledati jer su ih oblijepili reklamama. To nije za ljude, to je kao za stoku i ne znam kako je uopće dopušteno.

To pitanje sam postavila jednom prilikom. Prozori su oblijepljeni, i slabo se vidi kroz njih, što zna noću nekad biti problem, kada ideš kući pa je u mraku teže skontati kad se bus približava tvojoj stanici. Ne možeš iz zadnjeg dijela busa baš odlično vidjeti kroz prednje staklo, pogotovo ako ima ljudi koji stoje pa se i od njih ne vidi. Zar te reklame ne mogu oblijepiti, a da prozore ostave čistima?

A opet, bar ljeti dobro dođu jer sunce manje udara kroz prozor.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
frosty je napisao/la: ›
Boost je napisao/la: ›
frosty je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›

Pristala sam na to čak i pod cijenu toga što u Osijek na radno mjesto stižem sat i pol prije drugih. Obično odem na kavu i pričekam vrijeme početka rada, samo da izbjegnem plaćanje,




znaci...problem je dati 16 kuna za kartu...al nije problem dati 10 kn plus kava 7 ili 8 kn...i onda još eventualno cigareta uz kavu...nadasve dobra racunica....
al dobro...što bi stari kinezi rekli 100 žena 200 sisa

ne kažem da karta nije preskupa....al ipak budimo realni u toj karti je uracunato i osiguranje putnika u slucaju da se nedajbože nešto dogodi tijekom puta....e sad što ce biti ako se nešto dogodi njima u tom autu i koga ce tužiti....to ce valjda saznati kad za to vec bude kasno

10 kuna+ studentka kava, malo je onda racunica drukcija, a cigare bi popušila svakako, prije ili kasnije.

A koliko košta studentska kava? Kako znaš da nije u pitanju obična kava?
Vrijeme je novac, dakle dotična osoba se ne cijeni baš puno obzirom da si potroši sat i pol vremena dnevno zbog par kn.


1,10 kuna, +- par lipa, ako se nevaram.Studentica je, ima ćuke valjda da netroši pare uzalud.
A vrijeme je novac, zaista, ako po tom pravilu živiš, upravo ste tada vi ta osoba koja se necijeni dovoljno.


I opet pitam, kako znaš da je u pitanju studentska kava?
Možda je bolje da djevojka popuši 2,3 kutije cigareta manje svaki mjesec i spava svaki dan sat vremena duže.
Možeš mi govoriti "ti", a možeš i "vi", ali daj se odluči Wink
Inače, ako itko troši pare uzalud, onda su to upravo studenti.

''Vi'' podrazumijevam množinu u ovom smislu,jel se obraćam svima sa tim stavom.
Sad ja tebe pitam, kako ti znaš da je obična kava, jel sad shvacas besmislenost svog pitanja....I nemoj generalizirat studente,kao što nisu svi hrvati lopovi, branitelji, besposlenici, sudrži se od pljuvanja nadolazećih visokoobrazovanih ljud, jer uzaludno trošenje pare je tako relativan pojam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2012. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
mzzi je napisao/la: ›
...a ni kroz prozor ne možeš gledati jer su ih oblijepili reklamama. To nije za ljude, to je kao za stoku i ne znam kako je uopće dopušteno.

To pitanje sam postavila jednom prilikom. Prozori su oblijepljeni, i slabo se vidi kroz njih, što zna noću nekad biti problem, kada ideš kući pa je u mraku teže skontati kad se bus približava tvojoj stanici. Ne možeš iz zadnjeg dijela busa baš odlično vidjeti kroz prednje staklo, pogotovo ako ima ljudi koji stoje pa se i od njih ne vidi. Zar te reklame ne mogu oblijepiti, a da prozore ostave čistima?

A opet, bar ljeti dobro dođu jer sunce manje udara kroz prozor.


Mogu, prije su reklame i bile samo dolje, ali njima nikad nije dosta, samo gledaju kako da zgrću lovu, a sve na štetu putnika koji im poprilično skupo plaćaju uslugu. Ne samo što ne mogu noću vidjeti gdje trebam izići, nego volim i danju gledati kroz prozor dok se vozim, a to je i moje pravo koje sam platila. Gade mi se njihovi autobusi otkad su postali takvi, tako da se radije prošetam ili prevezem biciklom, nego da njima platim kartu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2012. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

frosty je napisao/la: ›
Boost je napisao/la: ›
frosty je napisao/la: ›
Boost je napisao/la: ›
frosty je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›

Pristala sam na to čak i pod cijenu toga što u Osijek na radno mjesto stižem sat i pol prije drugih. Obično odem na kavu i pričekam vrijeme početka rada, samo da izbjegnem plaćanje,




znaci...problem je dati 16 kuna za kartu...al nije problem dati 10 kn plus kava 7 ili 8 kn...i onda još eventualno cigareta uz kavu...nadasve dobra racunica....
al dobro...što bi stari kinezi rekli 100 žena 200 sisa

ne kažem da karta nije preskupa....al ipak budimo realni u toj karti je uracunato i osiguranje putnika u slucaju da se nedajbože nešto dogodi tijekom puta....e sad što ce biti ako se nešto dogodi njima u tom autu i koga ce tužiti....to ce valjda saznati kad za to vec bude kasno

10 kuna+ studentka kava, malo je onda racunica drukcija, a cigare bi popušila svakako, prije ili kasnije.

A koliko košta studentska kava? Kako znaš da nije u pitanju obična kava?
Vrijeme je novac, dakle dotična osoba se ne cijeni baš puno obzirom da si potroši sat i pol vremena dnevno zbog par kn.


1,10 kuna, +- par lipa, ako se nevaram.Studentica je, ima ćuke valjda da netroši pare uzalud.
A vrijeme je novac, zaista, ako po tom pravilu živiš, upravo ste tada vi ta osoba koja se necijeni dovoljno.


I opet pitam, kako znaš da je u pitanju studentska kava?
Možda je bolje da djevojka popuši 2,3 kutije cigareta manje svaki mjesec i spava svaki dan sat vremena duže.
Možeš mi govoriti "ti", a možeš i "vi", ali daj se odluči Wink
Inače, ako itko troši pare uzalud, onda su to upravo studenti.

''Vi'' podrazumijevam množinu u ovom smislu,jel se obraćam svima sa tim stavom.
Sad ja tebe pitam, kako ti znaš da je obična kava, jel sad shvacas besmislenost svog pitanja....I nemoj generalizirat studente,kao što nisu svi hrvati lopovi, branitelji, besposlenici, sudrži se od pljuvanja nadolazećih visokoobrazovanih ljud, jer uzaludno trošenje pare je tako relativan pojam.

Aha..množina...hajde sad opet pročitaj što si napisao..da pomognem.."upravo ste vi ta osoba"...dakle, meni se obraćaš, nisi bahat i to je ok, ali daj se odluči.
Drago mi je da si shvatio da je tvoja tvrdnja o studentskoj kavi besmislena i da si to shvatio čitajući između redaka...za svaki slučaj sam ubacio i cigarete po tom pitanju(cura možda ne puši), ali vidim da si shvatio i bez toga.
Generalizacija ne dođe sama od sebe, postoje razlozi za takve stvari, za stereotipe.
I dalje tvrdim, ako netko uzaludno troši pare onda su to studenti. Čast iznimkama, manjinama i individualcima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pravda87
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la: ›
pravda87 je napisao/la (Pogledaj post): › da se samo nadovezem, mene isto zanima kuda idu ti umirovljenici, cesto koristim tram. student sam ali nemozes uci u tram da nema barem 10 penzica, jel vani bilo +30 ili -20 oni su tamo i onda krene spika joj kako su ovi mladi bezobrazni nece se dignuti... i te fore, ja platim kartu idem na faks i onda oni se cijeli dan vozaju po gradu i ja da im se dignem pa tko je tu lud? ja bi im naplatio barem ko i studentima 63 kn pa neka se voze brate mili a ne da se griju u tramvajima....


kakve to veze ima..? zašto misliš da imaš više prava bit u tramvaju nego oni?
a hrpa ih ide na primjer u bolnicu gdje moraš zbog pretraga često doći dosta rano ujutro..

pa ok mogu ja to svatiti da idu kod doktora ali da bas svaki dan u pola 8 kada se ide na faks njih 50 bude svaki dan 360 dana? pa tko je tu lud ? sta nemogu npr otici u 8 ? i zasto bas u pola 8 kada je najveca guzva?
i ja nemam vec prava od njih , ali neka oni onda mene ne hebu u mozak da smo mi mladi i bezobrazi i te fore,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2012. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

frosty je napisao/la (Pogledaj post): ›
Boost je napisao/la: ›
frosty je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›

Pristala sam na to čak i pod cijenu toga što u Osijek na radno mjesto stižem sat i pol prije drugih. Obično odem na kavu i pričekam vrijeme početka rada, samo da izbjegnem plaćanje,




znaci...problem je dati 16 kuna za kartu...al nije problem dati 10 kn plus kava 7 ili 8 kn...i onda još eventualno cigareta uz kavu...nadasve dobra racunica....
al dobro...što bi stari kinezi rekli 100 žena 200 sisa

ne kažem da karta nije preskupa....al ipak budimo realni u toj karti je uracunato i osiguranje putnika u slucaju da se nedajbože nešto dogodi tijekom puta....e sad što ce biti ako se nešto dogodi njima u tom autu i koga ce tužiti....to ce valjda saznati kad za to vec bude kasno

10 kuna+ studentka kava, malo je onda racunica drukcija, a cigare bi popušila svakako, prije ili kasnije.

A koliko košta studentska kava? Kako znaš da nije u pitanju obična kava?
Vrijeme je novac, dakle dotična osoba se ne cijeni baš puno obzirom da si potroši sat i pol vremena dnevno zbog par kn.


1,10 kuna, +- par lipa, ako se nevaram.Studentica je, ima ćuke valjda da netroši pare uzalud.
A vrijeme je novac, zaista, ako po tom pravilu živiš, upravo ste tada vi ta osoba koja se necijeni dovoljno.


OMG !!!!
kava je toliko poskupjela!!! kad sam ja bila studentica došla je 0,92kn

a za 12kn si se mogao pristojno unštiti u STUCU od klope (juha, meso, prilog, salata, 4 tetrapak soka, kolač, žemljička) !!!!

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: