Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Županijska skupština i o koncertu Lepe Brene [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2011. 22:09 
Naslov:  Re: Županijska skupština i o koncertu Lepe Brene [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Lepa Brena


Lepa Brena je bila "pionir u korištenju tjelesnih atributa za privlačenje publike"?!
A ja mislio to neka uvozna, američka show bussines novotarija.

Brenine pjesme imaju odličnog smisla i ritma primjerenog slušanju u uvjetima za koje su smišljeni i u vremenu za koje su smišljeni, a Brena i njene pjesme nisu ubojice ničega.

Postoje glupe i loše pjesme, ima ih u Breninom repertoaru, trend snižavanja standarda postoji u svijetu zabave kako dijelu ekonomije, ali to sve skupa nije sadržaj za dramatizaciju i kvazi-kulturno-umjetničko-nacionalističko zgražanje već je smisao svega zabaviti se.

Malo poštivanja različitosti će najbolje djelovati na razvoj viših standarda u svakom smislu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la: ›
Sva sreća pa ovo nije 1991. nego 2011., pa bolesni politički ispadi vezani uz sve što ima veze sa strancima izlaze samo iz usta iskrenih srbomrzaca i ustašofila dok su ostali nešto naučili o govoru mržnje, ispijanju akumulatorske kiseline, plivanju Dravom, stambenom zbrinjavanju i sličnim "domobranskim" metodama paranoidnih luzera koji se u situaciji globalnih političkih previranja nažalost mogu dočepati vlasti, ali u vremenu "saradnje i razumevanja" ostaju što jesu, i to samo na svoju štetu - budale!

Zvižd


Građaninine ko čemu ti o Akomulatorima, kiselini, Dravi i Ostalom, imaš za to jutarnji pa piši do mile volje, nemoj nas više patiti svojim nebulozama. A kad vidim da iz tebe progovara jal i strah osobe koja se brine za uspjeh Danijela Srba onda sam uvjeren da je na pravom putu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 0:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rumpelstilski je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › kao građanina ove Republike i građanina Osijeka, sramota me što će lepa Brena imati koncert u Osijeku, zapitam se, dali je moj otac dao život da bi balavurdija koja pojma o ničemu nema mogla puniti đepove lepoj breni i ostalim anti-hrvatskim licima ?!

ne volim pričat o ratu i vuči temu u tom smjeru, al ovo je sramota.. posebno za hrvatsku državu i način na koji država brine o omladini, a tako dobro brine da su cajke bitinije od bilo koje druge glazbe. Bravo Hrvatska!


Ne, tvoj otac je dao život da bi oni časni pederi i kurve počevši od dr. Tuđmana mogli sve nas opljačkati (* sto puta), pa svima ostalima redom: dr. Hebrangu, odvjetniku Šeksu, Kumrovečkoj politologinji Kosor (ona ti je danas istinski šef države za koju je tvoj otac život dao) i svima drugima koji su zaslužni za temeljitu pljačku ove zemlje 90-ih.
I zato drugi put nemoj stvarati uzročno-posljedične veze između kojekakvih pjevačica iz susjedne BiH, nego između istinskih neškolovanih lopova i svog pokojnog oca.


Nije pristojno psovati u javnom prometu na portalima bilo koje vrste. Ppogotovo na taj način vrijeđati lik i djelo prvog hrvatskog presjednika dr Franje Tuđmana, na koji je ovdje učinjeno. Za ostale je možda i Ok.Ali samo možda. Ali zanimljivo nigdje nevidim Račana, Milanovića, Čačća, Pušićku i stalu pseudoljevičarslu kamarilu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 0:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la: ›
Sva sreća pa ovo nije 1991. nego 2011., pa bolesni politički ispadi vezani uz sve što ima veze sa strancima izlaze samo iz usta iskrenih srbomrzaca i ustašofila dok su ostali nešto naučili o govoru mržnje, ispijanju akumulatorske kiseline, plivanju Dravom, stambenom zbrinjavanju i sličnim "domobranskim" metodama paranoidnih luzera koji se u situaciji globalnih političkih previranja nažalost mogu dočepati vlasti, ali u vremenu "saradnje i razumevanja" ostaju što jesu, i to samo na svoju štetu - budale!

Zvižd

Građaninine ko čemu ti o Akomulatorima, kiselini, Dravi i Ostalom, imaš za to jutarnji pa piši do mile volje, nemoj nas više patiti svojim nebulozama. A kad vidim da iz tebe progovara jal i strah osobe koja se brine za uspjeh Danijela Srba onda sam uvjeren da je na pravom putu.


Jel se ti osjećaš prozvan ili što?

Koji uspjeh Danijela Srba?! On je nebitan lik kao i cijela ta njegova luđačka skupina.

Ali dok javno laže i propagira fašističke nebuloze, i to na račun i mog poreza, onda mi je pravo, dužnost i nužnost javno i izravno progovoriti o drugoj strani tog zločinačkog pravašenja i moraliziranja, a nažalost postoje konkretni motivi.

Nezahvalno, ali baš mi se hoće. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ožiljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2011. 2:10 
Naslov:  Re: Županijska skupština i o koncertu Lepe Brene [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.03.2011. 3:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rumpelstilski je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › kao građanina ove Republike i građanina Osijeka, sramota me što će lepa Brena imati koncert u Osijeku, zapitam se, dali je moj otac dao život da bi balavurdija koja pojma o ničemu nema mogla puniti đepove lepoj breni i ostalim anti-hrvatskim licima ?!

ne volim pričat o ratu i vuči temu u tom smjeru, al ovo je sramota.. posebno za hrvatsku državu i način na koji država brine o omladini, a tako dobro brine da su cajke bitinije od bilo koje druge glazbe. Bravo Hrvatska!


Ne, tvoj otac je dao život da bi oni časni pederi i kurve počevši od dr. Tuđmana mogli sve nas opljačkati (Bog mu j..o m...r mrtvu sto puta), pa svima ostalima redom: dr. Hebrangu, odvjetniku Šeksu, Kumrovečkoj politologinji Kosor (ona ti je danas istinski šef države za koju je tvoj otac život dao) i svima drugima koji su zaslužni za temeljitu pljačku ove zemlje 90-ih.
I zato drugi put nemoj stvarati uzročno-posljedične veze između kojekakvih pjevačica iz susjedne BiH, nego između istinskih neškolovanih lopova i svog pokojnog oca.


hvala

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2011. 5:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Lepa Brena

Lepa Brena je bila "pionir u korištenju tjelesnih atributa za privlačenje publike"?!

U bivšoj državi svakako...
Gradjanin je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Lepa Brena

Brenine pjesme imaju odličnog smisla i ritma primjerenog slušanju u uvjetima za koje su smišljeni i u vremenu za koje su smišljeni, a Brena i njene pjesme nisu ubojice ničega.

Nikad nisam, niti ću ikad imati sluha i smisla za taj ritam i nadam se da nikad neću dokučiti smisao tih i takvih pjesama. Kad se Brena pojavila, počela je nestajati normalna narodna glazba.

Gradjanin je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Lepa Brena

Malo poštivanja različitosti će najbolje djelovati na razvoj viših standarda u svakom smislu.

Nemam osjećaj za uživanje u tim različitostima, pa ću jadan eto morati ostati zaglupljen.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2011. 7:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Mene taj Brenin koncert ne smeta toliko zbog toga tko je uopće ta Brena, koga ona predstavlja i kako se ponašala i šta je govorila za vrijeme rata. Vjerujte mi, taj koncert me puno više smeta zbog njezine glazbe. Svaki puta se iznova zaprepastim kada vidim koliko je takva glazba slušana u ovome gradu. Stariji dečki su mi pričali da je Brena u Osijeku 80-ih bila predmet sprdnje kao i svi drugi folk pjevači. Na takve koncerte je redovito dolazio samo polusvijet iz Bobote, Markušice, Pačetina i sličnih vukojebina. A danas....


potpisujem od riječi do riječi.

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja osobno nisam za restrikcije i zabrane, jbg, ako djeca to vole slušati, neka slušaju.
Da se malo dotaknem i Daniela Srba. Grissom je vrlo duhovito prikazao Srbovo licemjerje. Dragi Srb, ne udaraj po Breni jer ćeš izgubiti i ono malo biračkog tijela koje te još podržava.


samo je skrenuo pozornost na sebe, ovo je izborna godina. kada nema što pametnije u programu stranke, koncert je divna prilika za skretanje pažnje sa puno važnijih problema koje tište osječane. valjda se treba prvo osloboditi 20 godina tiranije populističkih diktatora, pa sve će onda biti smislenije.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.03.2011. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BUM cile BUm .... vec je onda pozivala na rat i ratna razaranja tzv cetnika cileta !!!

za sve su krivi zuti i crveni vragovi, sorosevci i homosexualci iz europe ... e, i masoni sigurno imaju svoje prste kao i templari

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene baš zanima hoće li Brena imati puniju dvoranu od Severine?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2011. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, na ovakvim temama se uvijek pojavljuje jedan zanimljiv fenomen (koji možda i ne bi bio toliko zanimljiv da se broje krvna zrnca diskutanata): uvijek se javljaju osobe koje su pune riječi opravdanja, tolerancije, razumijevanja za pevače/pevaljke koji su jasno zauzeli stranu za vrijeme Domovinskog rata, a s druge strane im je hrvatski pjevač Marko Perković Thompson često najveći trn u oku.

Kao što vidimo, neki u obranu lepe brene i sličnih idu toliko daleko da prvom hrvatskom predsjedniku jebu mrtvu mater, što će reći da su moderatori uzeli godišnji odmor i/ili se slažu s takvim stavovima Question

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Lepa Brena

Lepa Brena je bila "pionir u korištenju tjelesnih atributa za privlačenje publike"?!

U bivšoj državi svakako...
Gradjanin je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Lepa Brena

Brenine pjesme imaju odličnog smisla i ritma primjerenog slušanju u uvjetima za koje su smišljeni i u vremenu za koje su smišljeni, a Brena i njene pjesme nisu ubojice ničega.

Nikad nisam, niti ću ikad imati sluha i smisla za taj ritam i nadam se da nikad neću dokučiti smisao tih i takvih pjesama. Kad se Brena pojavila, počela je nestajati normalna narodna glazba.

Gradjanin je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Lepa Brena

Malo poštivanja različitosti će najbolje djelovati na razvoj viših standarda u svakom smislu.

Nemam osjećaj za uživanje u tim različitostima, pa ću jadan eto morati ostati zaglupljen.


Ne mora nitko uživati, nisam ni ja fan, ali Brena zaslužuje poštovanje i kao osoba, i kao žena, i poduzetnica, kao show bussines projekt. Nikome nije ništa loše učinila, a ljudi koji žele na koncert ne zaslužuju pogrdne etikete zbog toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2011. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la: ›
Ne mora nitko uživati, nisam ni ja fan, ali Brena zaslužuje poštovanje i kao osoba, i kao žena, i poduzetnica, kao show bussines projekt. Nikome nije ništa loše učinila, a ljudi koji žele na koncert ne zaslužuju pogrdne etikete zbog toga.

 Ja nisam rekao da Brena nije znala naplatiti svoj stas i glas. Tvrdio sam upravo suprotno. Ne smeta mi niti njen koncert, niti što se u određenom trenutku opredijelila za one koji su moj narod ubijali. Ali i dalje tvrdim da je ona začetnik turbo folka kakav danas poznajemo. Također tvrdim da je turbo folk, na neki način istisnuo narodnu glazbu kakvu smo poznavali prije pojavljivanja Brene i njoj sličnih. Što se tiče nastupa dotične na ovim prostorima potpuno sam ravnodušan, kao što sam i bio dok je karijeru gradila u Boboti pjevajući u svatovima, krsnim slavama i sličnim prestižnim događajima. No, ko voli nek izvoli, sve je to stvar ukusa (ili u ovom konkretnom slučaju možda neukusa).

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
america
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 16:01 
Naslov:  Re: Županijska skupština i o koncertu Lepe Brene [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uf, meni je strašno što će Brena nastupati u Osijeku. I to ne zbog nacionalističkih razloga, već isključivo glazbe (?) i kulture koju predstavlja. Možda i ne bi sve to bilo prestrašno da u Osijeku egzistira i jaka kulturna scena, ali grad je sve siromašniji kulturnim sadržajima, a dolaze nam Dino Merlin, Halid, Hari, Severina, Haris , Brena... Takav niz treba prekinuti. Najgore od svega je što gradonačelnika rijetko vidimo na nekom kulturnom ili avangardnom događaju (osim po službenoj dužnosti), ali Severinu dočekuje u kočiji, a na koncertu Harisa Džinovića pjeva iz sveg glasa. Studenti su nekad bili kulturna elita, dio populacije koja zagovara urbano, avangardno, a sada podupiru dolazak Brene. Stvarno se pitam kamo ode ovaj grad!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@america,kulturna scena Osijeka je umrtvljena. Ne znam kakva je bila prije 30 godina i kako je tada to sve izgledalo iz prvog lica, ali sudeci po onome sto se moze citati i vidjeti - postojalo je nesto, postojali su kreativci i prije svega - postojala je zelja da Osijek bude grad onoga so se smatralo naprednom kulturom.

U medjuvremenu, mnogi su iz Osijeka pobjegli i odlucili stvarati negdje drugdje. Mozda im nije pasao ovaj zrak, ova voda, a mozda, kao sto je to jednom prilikom rekao Anocic, im je bilo dosta borbe s vjetrenjacama.

A vjetrenjace su oni koji imaju moc, oni koje gradjani Osijeka biraju na izborima. Vjetrenjace su oni koji u sav glas pjevaju s Harisom Dzinovicem.

Iz svega se moze iznijeti jedan tuzan zakljucak - za ovakvo stanje na kulturnoj "sceni" su odgovorni upravo Osjecani, jer su oni to koji su odlucivali o vjetrenjacama.

Pa vi onda apstinirajte od izlaska na izbore, odmahujte rukom kad se kandidiraju deklarirani revizionisti, neofasisti ili osobe koje na pijedestal stavljaju pravomocno osudjenog ratnog zlocinca.

Bit ce nama jos i "Harisa u udzbenike!", kako je krenulo..

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: