Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bubalo naredio: Vratite Grupu građana na Trg!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2011. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad je ovaj glupi Đapić išao postavljati spomenik a sam Starčević je govorio da je protiv toga da mu se pravi spomenik. Jebiga, čast je čast, a vlast je vlast. Zašto poštovati Starčevića kad ga možeš i mrtvog iskoristiti za stranku.

I što sad, otkud možemo znati jeli se Starčević dovoljno okretao u grobu!?

I što možemo sada napraviti?

1. Ostaviti Starćevića na trgu pošto je HSP već prekršio želju Starčevića da mu se ne gradi spomenik.

2. Ukloniti spomenik Starčevića sa trga i uništiti ga jer Starčević nije želio spomenik, a bio je "samo" 5 godina na trgu tako da će zaboraviti da se okretao u grobu 5 godina.

3. Ukloniti spomenik Starčevića sa trga i prebaciti ga negdje dalje, što bi bilo još gore nego da ostane na trgu Ante Starčevića jer bi se tada Starčević dvostruko okretao u grobu jer su mu 2 puta postavljali spomenik a on se izričito protivio.

Kao prvo, spomenik Starčevića nije trebao biti na trgu jer je upravo Starčević želio da se na osnovu njegova imena i djela ne potiču građani na međusobne sukobe i neslaganja a što se događa, a događat će se i ubuduće ako ta njegova želja ne bude ispunjena. Znači spomenik Starčevića treba maknuti sa trga i uništiti ga jer je Starčević znao što radi kada je rekao da mu se ne postavlja spomenik.

Kao drugo, postavljanje Grupe građana na trg bilo bi odlično rješenje jer upravo Grupa građana omogućava gradu ono što je i Starčević želio, a to je da spaja građane a ne da ih razdvaja, što je spomenik Starčevića činio jer je bio politički obojan.

Kao treće, gdje postaviti spomenik na trgu? Budući da je trg trokutastog oblika i da u dva od tri vrha ima kružne ulaze u pothodnik a u sredini veliku kružnu fontanu, i s obzirom da spomenik Grupa građana isto kružnog oblika trbalo bi ga postaviti na trećem vrhu trokuta prema "katedrali", jer bi bilo pretijesno da ga se postavi na staro mjesto između velike kružne fontane i klupa kod tramvajskog stajališta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frx
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.01.2011. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sigurno će koštat cca. 2-3 miliončića

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2011. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frx je napisao/la (Pogledaj post): › sigurno će koštat cca. 2-3 miliončića


kostat ce onoliko koliko je potrebno za putne troskove do zenice za sve dupelizce

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.01.2011. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Francika,
mislim da je tvoj prilog vrlo korektno napisan, slažem sa svime, mislim da se u dosta točaka slaženo osobito o GG ne trokut prema Konkatedrali, to bi bilo idealno mjesto, a kao što sam rekao spomenik A. Starčević Van sa tog prostor i to negdje u park preko puta Doma Zdravla prema Dravi ima dovoljno mjesta, kada je već napravljen netreba ga uništiti iako je moje mišljenje da je Starčević zaslužio daleko ljepši spomenik ako se je već radio, a nije trebao jer kao što svi znamo on nije želio spomenike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2011. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dim je napisao/la (Pogledaj post): › Francika,
mislim da je tvoj prilog vrlo korektno napisan, slažem sa svime, mislim da se u dosta točaka slaženo osobito o GG ne trokut prema Konkatedrali, to bi bilo idealno mjesto, a kao što sam rekao spomenik A. Starčević Van sa tog prostor i to negdje u park preko puta Doma Zdravla prema Dravi ima dovoljno mjesta, kada je već napravljen netreba ga uništiti iako je moje mišljenje da je Starčević zaslužio daleko ljepši spomenik ako se je već radio, a nije trebao jer kao što svi znamo on nije želio spomenike.

A gle možda nije spomenik ružan, nego je Ante Starčević bio ružan pa nije htio da mu prave spomenik. Twisted Evil Šalim se naravno, ali nisam mogao izdržati. Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2011. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

godina izbora čini svoje....sad će porast potrošnja vazelina...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2011. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao prvo, slažem se sa time da A.S. treba maknit, nije uopće trebao biti stavljen, al jbg sad...
Također se slažem s time da je to sve predizborna igra... gadi mi se više...

Ali ono najbitnije što sam hti oreći, je to da ste svi toliko plakali, vikali, prosvjedovali, pljuvali, kukali, jaukali itd. zbog spomenika GG koji nije na trgu, a sad kad su rekli da će stavit, sad opet pljuvanje po tome... pa dajte više malo skontajte šta hoćete...

čitajući više tema, po vama ( većini, ne svima ), sve što se radi i predloži u OS su političke igre... recimo da bubalo više ne bude na vlasti, po kom ćete onda pljuvat... pljuvali ste i kad je đapić bio, sad kad je bubalo, ni on ne valja... jbt da nam papa bude gradonačelnik vi bi pljuvali...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.01.2011. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..da, valjalo bi da se, već jednom, pojavi na trgu grupa građana.. u malo većem broju...

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2011. 22:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
..da, valjalo bi da se, već jednom, pojavi na trgu grupa građana.. u malo većem broju...


slažem se...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.01.2011. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije li to trg ante starcevica ??? zasto bi njega micali.
isto ko da u zagrebu maknu konja Very Happy

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2011. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Grupa građana" je najružniji i najbesmisleniji spomenik koji sam vidio. Izgleda kao se grupa ljudi/građana otopila u požaru osijek031.com smile
Starčević je zaslužio spomenik baš zbog svoje skromnosti, jer ga nikada nije zahtijevao!

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marcipancic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2011. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko ne pljuje nego se logično pitamo "GDJE"? (da prevedem-gdje -bi ga to stavili...s obzirom da je trg tako koncipiran, plus Ante, plus to da trg u svom "modernom" uređenju totalno ne paše uz GG)
Iskreno, ne znam Osječanina kojem ne nedostaje GG.

_________________
I can resist everything except temptation.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2011. 1:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marcipancic je napisao/la: ›
Iskreno, ne znam Osječanina kojem ne nedostaje GG.

Ima nas. Wink Kad sam bila dijete, znala sam se popeti na GG-a koji put, ali da imam neko posebno mišljenje o tom spomeniku i da mi nedostaje, a-a.

Nek se već jednom dogovore što će biti na Trgu. Samo nek ne trpaju sve i svašta.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 1:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › ..da, valjalo bi da se, već jednom, pojavi na trgu grupa građana.. u malo većem broju...


Dobra Smile

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
b0o
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2011. 2:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina, bit će natrpan Trg svime, ali svakako sam za da se GG treba vratiti ako ne na trg onda na neko od dobrih mjesta u gradu! Wink Sjećam se spomenika još kada sam bila klinka, skakala sam i igrala sam se na njemu. Super je osijek031.com smile

_________________
Bio je to još jedan od onih dana kad ti baš ne ide... No, da njih nije, kad bi se i setio da postoje i dobri dani? Zbunj, zbunj
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: