Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



PDV 23%, 6% na SMS-ove i razgovore, veće trošarine, skraćenje radnog tjedna, ...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zuki
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2009. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Joj daj, molim te, ajd malo razuma...kada su bili izbori nije bila kriza. Sasvim je logično da će se uvoditi ovakve mjere jer je kriza. I ne, nije zato kriv HDZ, kriza je u cijelome svijetu, ne samo u Hrvatskoj.
Cijeli svijet je još prije godinu dana priznao krizu i bori se protiv nje a HDZ tvrdi da smo mi na Marsu i da se to nas netiče, nema krize. Kriza jest globalna ali nelikvidnost u državi je isljkučivo u nadležnosti vlade i ona je generator iste jer je ona najveći potrošač i najveći dužnik.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2009. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"ovo je najgori sistem što može bit; nit si gladan niti sit..."

evo s čime se "vlada" zabavlja i zbog čega se ostaje bez posla.

ustav je mrtvo slovo na papiru.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mikka
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.07.2009. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuki je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Joj daj, molim te, ajd malo razuma...kada su bili izbori nije bila kriza. Sasvim je logično da će se uvoditi ovakve mjere jer je kriza. I ne, nije zato kriv HDZ, kriza je u cijelome svijetu, ne samo u Hrvatskoj.
Cijeli svijet je još prije godinu dana priznao krizu i bori se protiv nje a HDZ tvrdi da smo mi na Marsu i da se to nas netiče, nema krize. Kriza jest globalna ali nelikvidnost u državi je isljkučivo u nadležnosti vlade i ona je generator iste jer je ona najveći potrošač i najveći dužnik.


Upravo tako. Vlada je najveći potrošač i najveći dužnik. Tako bi bilo i da je netko drugi na vlasti. Tko god bio na vlasti nije kriv jer se globalna kriza odražava na sve države svijeta, pa tako i na Lijepu našu. Ili ako ćemo s druge strane, krive su sve vlade svih zemalja svijeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2009. 0:19 
Naslov:  Re: PDV 23%, 6% na SMS-ove i razgovore, veće trošarine, skraćenje radnog tjedna, ...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitam Vaše postove i stalno imam osjećaj da moram i ja nešto reći. Ali ne znam odakle da počnem. Mislim da je sada svima jasno da ova kriza u kojoj je RH i mi sa njome nije ona svjetska financijska kriza gdje propadaju banke pa ih država sanira ( naše banke ostvaruju najveće profite sada nego unazad nekoliko godina) gdje auto industrija propada pa država mora zbrinut radnike ( mi toga nemamo ) nego je ovaj dug nabila sama država ( Vlada i političari oni u Vladi i na lokalnim razinama AKA župani i gradonačelnici ) na način što su zaduživanjem unutar RH i van financirali ili pokušali financirati projekte poput autocesta, projekata poput HITRO.hr, ministarstava i ustanova koji ni sami ne znaju što im je posao.

Da skratim, ono što su oni trošili, MI moramo platiti.

Veći PDV je super, trošarine na mobitele isto. Ja se mogu prilagodit, jer naime, volio bih da mene uhvati udica „Harača“ koji će se sutra izglasati, pa da mogu dati tih 2% ili još bolje 4% od plaće državi. Ali pošto radim za minimalac ipak će ostati bez par stotina kuna. Moram priznati da i mene kao i Vas plaši jesen i krpanje ostalih 90% proračunskog manjka. Pitam se dali će tada „Harač“ iznositi 20% i 40%, dali će kuna toliko izgubiti na vrijednosti da će sto eura rata koju plaćam za auto biti pola ili više sadašnje plaće? Štednja je dobra, ali ona koja ima smisla, da kada mi radnici vratimo Ivine, Jadrankine, Branimirove, Antine i što ti ja znam čije dugove, da država i mi prosperiramo, imamo veće plaće, više sigurnosti, bolja radna mjesta, manje poreze itd... Da znamo da to vodi nekuda.

Ali gdje su ti ljudi koji troše previše? Oni nisu ni opomenuti, a kamoli sankcionirani da plate one natječaje gdje je prihvaćen najviši ponuđač a ne najniži, oni koji od 1 km autoputa koji košta četiri milijuna kuna napumpaju cijenu do osamnaest milijuna, oni koji potpisuju i izdaju državne obveznice koje se moraju platiti nazad za pet godina, oni koji podupiru lažne branitelje koji eto čudom po ljeti rade po njivama i krovovima, malo fušare jelda.. želim reći da će ti ljudi i dalje ostati gdje jesu, i opet nastaviti trošiti ko ludi, a ti Zaperu, Ivane, Ana, Tihana, vi ćete lijepo za pet godina opet stegnuti remen i platiti sve iz početka.

Dakle, ja ću svoj mobitel odmah natjerat na post. Manje ću kupovati da država što manje od mene ubere jer ja nisam konj niti majmun niti kreten kao što me smatraju. Ja plaćam svoje račune a oni neka plaćaju svoje. I pozivam sve Vas, da im isto napravite, da im kažete da stegnu svoj remen banda lopovska, da sami plaćaju svoje kaše što su ih kuhali zadnjih hrpu godina, i da plate kave u Saboru po 6 i 7 kuna( kao što ih mi plaćamo ) a ne 2,5 Kn i da plaćaju svoje novine koliko koštaju a ne dobivaju besplatno i da pizde kada i to malo moraju platiti. Ljudi, ne dajte da od Vas prave ovce, razmislite malo!


Od mene dosta. Laku noć

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2009. 5:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
evo s čime se "vlada" zabavlja i zbog čega se ostaje bez posla.


gledaj, da je nosio majicu sa natpisom "oporba nema pojma", onda bi postao ministar. od sve nevolje u Hrvatskoj vlast se bavi natpisom na majici. rđavom k...u i dlaka smeta.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2009. 5:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mikka je napisao/la (Pogledaj post): ›
Upravo tako. Vlada je najveći potrošač i najveći dužnik. Tako bi bilo i da je netko drugi na vlasti. Tko god bio na vlasti nije kriv jer se globalna kriza odražava na sve države svijeta, pa tako i na Lijepu našu.


de nemoj, muka mi je. u razdoblju od 2004-2008. godine Hrvatska se nalazi na 25-om mjestu od 26 tranzicijskih zemalja po rastu BDP-a. vlade daleko razvijenijih zemalja su na vrijeme donosile mjere protiv krize, a onaj čije se ime ne smije spominjati je tvrdio kako krize nema

mikka je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ili ako ćemo s druge strane, krive su sve vlade svih zemalja svijeta.


džizus, na čemu si ti? kriza je krenula urušavanjem tržišta nekretnina na tržištu SAD-a. banke su kupovale obaveznice na zaduženja, a u kapitalizmu banke su privatno vlasništvo, ne državno pa vlade ostalih zemalja nemaju baš ništa sa time. ajd popij malo Drave i dođi k sebi.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2009. 6:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › "ovo je najgori sistem što može bit; nit si gladan niti sit..."

evo s čime se "vlada" zabavlja i zbog čega se ostaje bez posla.

ustav je mrtvo slovo na papiru.


ako bude ikakvih prosvjeda predlažem da svi imaju dotične majce kao izraz solidarnosti prema čovjeku koji je ni kriv ni dužan samo i isključivo iz razloga što ima svoj stav i nije bezumno čudovište kakve stvara hdz, dobio otkaz u današnje vrijeme nezaposlenosti i neimaštine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2009. 7:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
ako bude ikakvih prosvjeda predlažem da svi imaju dotične majce kao izraz solidarnosti prema čovjeku koji je ni kriv ni dužan samo i isključivo iz razloga što ima svoj stav i nije bezumno čudovište kakve stvara hdz, dobio otkaz u današnje vrijeme nezaposlenosti i neimaštine.


ne bi bilo loše ni zatrpati mailbox [email protected] istoimenim nazivom u hrvatskoj inačici: ne jebem, vlada me jebe svaki dan.

nakon toga bi valjalo markov trg vratiti u ustavno pravni poredak republike hrvatske, zarobiti članove vlade dok ne donesu strateški važne odluke koje će biti donesene od strane poslodavaca, radnika, HNB-a i ekonomskog vijeća. te će odluke biti važeće bez obzira tko preuzme vlast. kada to donesu, neka se popnu na cibonin toranj i izvrše suicid za spas hrvatske.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2009. 7:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poslo sam im 20ak mailova osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2009. 7:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › poslo sam im 20ak mailova osijek031.com smile


ti si faken ledžend. skidam kapu.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2009. 7:43 
Naslov:  Re: PDV 23%, 6% na SMS-ove i razgovore, veće trošarine, skraćenje radnog tjedna, ...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2009. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

op op op
a za Božić će nam Grinč donijeti porez na zrak



hmmmm
imejlići su još bespla ili če i na njih početi naplaćivati trošarine?
kako ono glasi?
[email protected]

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2009. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2009. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trauma_os je napisao/la (Pogledaj post): › Kada bi svaki guzičar iz sabora imao plaću 3000kn kao ja a ne 15 000 ili više država bi se izvukla iz banane za 6 mjeseci... ALi zašto bi bili uskračeni oni koji imaju sve kada mogu nama građanima srezati iovako mizerne plaće a samim time nam ne uskračuju ništa jel si ni do sada nismo mogli ništa prijuštiti


Najmanji je problem njihova placa.. naravno da nece raditi za 3000 kn. Ono sto jeste problem su raznorazna prava i beneficije koja im pripadaju po naravi- osiguranja, automobili, naknade, placanje stanova i svih rezija, servisi, doktori, odjeca, obuca, hrana, putovanja, odmori, skolovanja, bankovne kartice, povlastene mirovine, povlasteno this and that itd... placa im je cisti dzeparac.

Za one koji ne znaju, na teret poreznih obveznika rezervirano je preko 150.000,00 sluzbenih vozila!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuki
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2009. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mikka je napisao/la (Pogledaj post): ›
zuki je napisao/la: ›
mikka je napisao/la (Pogledaj post): › Joj daj, molim te, ajd malo razuma...kada su bili izbori nije bila kriza. Sasvim je logično da će se uvoditi ovakve mjere jer je kriza. I ne, nije zato kriv HDZ, kriza je u cijelome svijetu, ne samo u Hrvatskoj.
Cijeli svijet je još prije godinu dana priznao krizu i bori se protiv nje a HDZ tvrdi da smo mi na Marsu i da se to nas netiče, nema krize. Kriza jest globalna ali nelikvidnost u državi je isljkučivo u nadležnosti vlade i ona je generator iste jer je ona najveći potrošač i najveći dužnik.


Upravo tako. Vlada je najveći potrošač i najveći dužnik. Tako bi bilo i da je netko drugi na vlasti. Tko god bio na vlasti nije kriv jer se globalna kriza odražava na sve države svijeta, pa tako i na Lijepu našu. Ili ako ćemo s druge strane, krive su sve vlade svih zemalja svijeta.
Ja se pokrijem koliko sam dugačak odnosno trošim koliko mogu da zaradim a ne preko toga. Tako i vlada treba da se ponaša, koliko zaradi toliko i napravi autocesta itd. Auto ceste da, ali ne po svaku cijenu,jer šta će nam ceste ako nemamo šta da jedemo a nismo daleko od te činjenice. Zašto ne graditi pogone,tvornice iz kojih će se puniti proračun pa će biti novca za sve. Naš proračun se puni skupim kreditima iz vana i nije ni čudo što imamo 40 milijardi Eura duga. Koncesionari nam uzmu zaradu i iznesu u matične zemlje a mi i dalje uzimamo kredite za gluposti. Za 40 milijardi Eura mi smo trebali biti mala Amerika gospodo, a mi jesmo Amerika jer i mi imamo kolekcionare skupih i rijetkih automobila,satova, jahti ,vila i velike devizne račune ali u Švicarskoj. Pravi domoljubi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: