Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Studentski prosvjed u Osijeku! [razvoj događaja] Idite na Prethodna  1, 2, 3, [4], 5 ... 21, 22, 23  Sljedeća  :| |:

#47:   Autor: marijuan Post Postano: 23.04.2009. 3:42

sokrat je napisao/la (Pogledaj post): ›
bio sam član SZBOR-a 3 godine....i jedvva sam dočekao da se riješim toga.....
....strašno šta se radi.....ko da su na nekoj funkciji ravnoj predsjedniku države...


e sokrat, ne mislim osuđivati što si bio član Zbora ali me interesira jedan statistički podatak. koliko studenata osječkog sveučilišta je dalo svoj glas Zboru i koliki je bio postotak izašlih studenata na glasanje? unaprijed zahvalan.

#48:  Re: Studentski prosvjed i u Osijeku! Autor: Zašećerena Brusilica Post Postano: 23.04.2009. 8:07

Tu se neće ništa postići budući da se ministar drži podalje , smije se u fotelji napunjenoj švicaraskim francima i gleda farmu , ovo će samo biti lagano druženje kolega i kolegica tjekom dana

#49:   Autor: mrgud1986 Post Postano: 23.04.2009. 8:09

bezveze, hvala bogu na mom fakultetu nisam primjetio razloge za prosvjede!!!

#50:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 23.04.2009. 8:11

mrgud1986 je napisao/la (Pogledaj post): › bezveze, hvala bogu na mom fakultetu nisam primjetio razloge za prosvjede!!!


nisi gledao dobro, nije to stvar do faxa, nego do sustava Wink

#51:   Autor: sokrat Post Postano: 23.04.2009. 9:52

marijuan je napisao/la: ›

e sokrat, ne mislim osuđivati što si bio član Zbora ali me interesira jedan statistički podatak. koliko studenata osječkog sveučilišta je dalo svoj glas Zboru i koliki je bio postotak izašlih studenata na glasanje? unaprijed zahvalan.

bio sam predstavnik na svom faksu,pa takve podatke ne znam točno....
..ali znam da se radi o malim brojkama....
........................

#52:   Autor: anakonda Post Postano: 23.04.2009. 10:06

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › koliko ograničenih i retardiranih na ovom forumu ima, pa to je nešto nepojmljivo.. lijepo piše koji su ciljevi i zbog čega se prosvjeduje, jel vam se treba crat????

količinom idiotizma na ovom forumu se iznenađujem iz dana u dan i samo me tješi da se neki namjerno prave glupi..


...mislim da se ovdje ne radi o tome da ljudi s foruma ne znaju...ako se u ovakve akcije ide, onda je tu potrebna malo agresivniji pristup pozivanju ljudi i zašto..tako da i neki mali XY iz Piškuljanaca Lijevodesnih i njegovi roditelji koji uzgajaju svinje i krave kako bi mu priuštili fakultet, znaju o čemu se radi..a da u Osk vlada opća apatija, to stoji....
...gledajući kroz povijest, studentski prosvjedi su znali rušiti sisteme...prema tome, kada bi se ozbiljno zagrizlo u to, tko zna?....
..u svakom slučaju, thumbs up.....


Zadnja promjena: anakonda; 23.04.2009. 10:10; ukupno mijenjano 1 put.

#53:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 23.04.2009. 10:06

sokrat je napisao/la: › bio sam predstavnik na svom faksu,pa takve podatke ne znam točno....
..ali znam da se radi o malim brojkama....
........................
Nije nikakva tajna da su Studentski zborovi zapravo prcije stranackih mladezi. Konce vodi ona stranacka mladez koja na nekom od fakulteta/godina broji vise grla - svi stranacki pijuni izlaze na izbore i podrzavaju svog kandidata.

Nije za to kriva stranacka mladez, vec ostatak studentske populacije koju ti izbori ne zanimaju. Vecina studenata, pogotovo oni koji dolaze iz manjeg mjesta, je uglavnom pogubljena i ne zna kako bi se zapravo studenti trebali ponasati. Prema onome sto se moze vidjeti - pravi student je onaj koji vecinu dana provede na kavama, gledajuci farmu i odlazeci na cajke i tulume/druzenja neformalnih zavicajnih klubova. Interakcija s novom sredinom svedena na minimum, ili je u drustvenom smislu gotovo uopce nema.

Iznimkama svaka cast. Bude mi nevjerojatno zao kad od tolikog potencijala i tolikog broja studenata u Osijeku - od studentske inicijative nema gotovo nista. Nikakvi radovi, nikakve skupine, druzine, akcije, nikakvo izrazavanje, nikakvi stavovi. Mrtvilo, sivilo, medikretenitetsko zombijanje.

Jesam li ja jedini koji se sjeca [a bio sam pican] kako su se u STUC-u odrzavale izlozbe, predstave, akcije, vremena kada je STUC umjesto DaramaBubamarama bio oblijepljen pozivina na prezentacije studentskih radova?

Takva apatija se reflektira i na reakciju poskupljenja i naplacivanje svega i sva. Analno-penetrativni podrzaj drzave ne rezultira ni jednim obicnim "uh".

Ili studentima nije dovoljno lose.

#54:   Autor: Ingo Post Postano: 23.04.2009. 10:10

ok, 10 sati je proslo ... jel se nesto radi u osijeku ?

#55:   Autor: zvhorvat Post Postano: 23.04.2009. 10:21

Samo naprijed studenti su uvijek nosili promjene 1968,1971 i bili protiv loše vlasti i vladavine loših političara koje gledaju samo sebe.Svaka čast!!!!
Zvonko Horvat

#56:   Autor: Leon Post Postano: 23.04.2009. 10:27

[23.04.2009. 10:30] Ažurirana vijest: Foto report sa studentske blokade/prosvjeda [08-10h] [Daniel Antunović]

#57:  Re: Studentski prosvjed u Osijeku! [razvoj događaja] Autor: Fexaraaa Post Postano: 23.04.2009. 10:42

[size=18]Ajmo ljudi svi zajedno sudjelovat i napravit nešto u ovoj jadno zamrloj državi.

Šta ovaj predsjednik studenata priča, u ime koga on govori. To što on čuva svoju HDZ-ovsku guzicu ne mora ići preko naših leđa!

Ajmo ljudi oglasite se, svi dođite na prosvjed!!!!

F. Ivansic
[/size]

#58:  Re: Studentski prosvjed u Osijeku! [razvoj događaja] Autor: Zašećerena Brusilica Post Postano: 23.04.2009. 10:59

Kad se prosvjeduje onda se to radi ovako , jel inače i dalje ih ministar samo hladi i hladi i več su mu se smrzla na fotelji


#59:   Autor: neo091 Post Postano: 23.04.2009. 11:13

Nisam student,ali potpuno podržavam ovaj prosvjed!
još da hoće vlada pasti...

#60:   Autor: Anait Post Postano: 23.04.2009. 11:18

evo bila sam i vidjela. doduse malo sam kasnije dosla al sve u svemu - bravo!!!
pokrenuli smo se.

#61:   Autor: josephine01 Post Postano: 23.04.2009. 11:25

S obzirom na sveopću apatiju studentske populacije u Osijeku, podržavam prosvjed, ali u mnogo stvari se ne slažem. Upisala sam studij sa plaćanjem i svejedno smatram da je nemoguće i nenormalno da se studiranje ne plaća. Svojim radom i zalaganjem iskoristila sam mogućnost neplaćanja zbog dobrog prosjeka ocjena. Ne smatram se ultra pametnom i sposobnom, stoga - može se.
Pametnije je boriti se za kvalitetu školovanja, koja bi se prije svega trebala odnositi na praksu koja je minorna (točnije nema je) na većini fakulteta.
Osijek031.com » Vijesti » Studentski prosvjed u Osijeku! [razvoj događaja] Idite na Prethodna  1, 2, 3, [4], 5 ... 21, 22, 23  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 4 / 23.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::