Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Prijatelj životinja - tko je to?

#1:  Prijatelj životinja - tko je to? Autor: 8 Post Postano: 23.10.2006. 22:28

Prije par godina uzburkala se šira javnost zbog slučaja s prijelomima kostiju pasa pasmine beagle na veterini u Zagrebu.
Cijeli slučaj struka je pravdala prijekim znanstvenim potrebama, a uvjeti u kojima su psi živjeli te provođenje postupaka ocjenjuju kontroliranim, etičnim i znanstveno uobičajenim.
U razgovoru s jednom kolegicom vetrinarkom dobio sam uvjeravanje da se radilo o zahvatima pod anestezijom.
Podigla se kuka i motika, tuzemnoj se javnosti obratio i Miljenko Jergović - njen vjerni kritičar iz udaljenoga Sarajeva (sjećam se dobro tog govora, to je zvučalo jadnije nego Lokasovo uvlačenje netom pojebanoj Severini).

Danas i sutra će u Dalju ubiti 3700 svinja.
Koje nisu prijetnja čovjeku.

Nisam čuo ni jednog prijatelja životinja.

#2:   Autor: Don't worry be happy Post Postano: 23.10.2006. 22:36

svinje su hrana, psi kucni ljubimci.
nisam cula prijatelje životinja niti za vrijeme famozne pticje gripe, kada su kokoši "eutanazirali" zavrtanjem vrata.

#3:   Autor: DanicaV Post Postano: 23.10.2006. 22:37

Evo, mi kod kuće nismo nikada imali domaću životinju (psa, mačku, kokošku, gicu....... ), ali hranimo vrapce.
Pokusi na životinjama se rade non-stop tako da ni meni nije bilo jasno kada se javnost podigla oko beaglova..... netko nanjušio priču.
Vidjela sam na tv jadne gicane i nije mi najjasnije da se svi moraju eutanazirati, da nije moguće pokušati s cjepivom, liječenjem ili sl.
Da se radi o 3700 mrava, puno je, onako na hrpi, a 3700 svinja, prasića.........?!?
Odvratno.
Informacije o farmi i zarazi su prilično šture. Ima neka farma, između neka dva mjesta, nije rečeno čije je vlasništvo, bili neki električari..... sve nešto čudno.
A ljubitelji životinja koji ne skupljaju govanca iza svojih životinja, šute......... definitivno nisam čula da je netko nešto na tu temu prozborio.....

p.s.
Pokusi na životinjama koje se uzgajaju u tu svrhu se stalno rade.... i nikome ništa.
Koja je razlika između beagla i štakora uzgojenog za pokuse? Živa bića? Baš kao i ljudi koji nemaju love pa uz neku naknadu pristaju biti pokusni kunići.

#4:   Autor: 8 Post Postano: 23.10.2006. 22:51

IPKova farma. Inače, svinjska kuga nije opasna za ljude, ali se lako širi među životinjama. Ipak, kod nas i na zapadu se ne cijepi, već se životinje "humano" smaknu.
Naš je problem granično područje, s obzirom da se u Srbiji recimo vrši praksa cijepljena.
A ni krijumčarenje nije strana stvar. Mislim da se radi o "vježbanju demokracije". Snažan manevar kojim se želi poslati signal da smo spremni provoditi stroge fito-patološke i ostale nadzore koji već vrijede za EU.

Prljavo smrdljivo prase nema vlasnika koji bi ga štitio kao fetiš. Zato valjda opasni momci kad žele zvučati nemilosrdno kažu "ubiti kao svinju".

#5:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 24.10.2006. 6:12

DanicaV je napisao/la: ›
Koja je razlika između beagla i štakora uzgojenog za pokuse? Živa bića? Baš kao i ljudi koji nemaju love pa uz neku naknadu pristaju biti pokusni kunići.


Kad smo već kod toga: koja je razlika između lab. štakora i stanara BB kuće?

#6:   Autor: DanicaV Post Postano: 24.10.2006. 7:24

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Kad smo već kod toga: koja je razlika između lab. štakora i stanara BB kuće?


stanari BB kuće su se sami prijavili i izaći će živi.
štakori imaju više mozga.

#7:   Autor: iawgoM Post Postano: 24.10.2006. 7:47

objava spektakularne vijesti o lomljenju kostiju beaglova i fama o svinjskoj kuzi koja se podgrijava vec vise od nekoliko mjeseci su djelo unutar-klanskih sukoba u veterini u RH (netko je nekog htio ujebat-beaglovi), i nabijanje drzavi na nos cinjenice da je prije par godina ukinula obavezno cijepljenje protiv svinjske kuge (cime su veterinarske sluzbe izgubile 10ke milijuna kuna-mogucnost teorije zavjere?)

a ovi "prijatelji zivotinja"...hrpa licemjera i davezha IMHO...

#8:   Autor: CatCloe Post Postano: 24.10.2006. 9:48

govoreći o slučaju beaglova, moja sestra studira na veterinarskom faksu i slala je priču o tome raznim novinama u nekoliko navrata, puno prije afere. nitko nije ni trepnuo, a većina profesora i studenata je za to jako dobro znala.
kada se dogodio boom oko toga, bilo je isključivo jer je netko sa faksa poželio da neke glave popadaju, što se nakraju i dogodilo. isto kao u politici. tužno, ali istinito. a ono s anestezijom (nažalost) nije istina.

#9:   Autor: iawgoM Post Postano: 24.10.2006. 11:30

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › govoreći o slučaju beaglova, moja sestra studira na veterinarskom faksu i slala je priču o tome raznim novinama u nekoliko navrata, puno prije afere. nitko nije ni trepnuo, a većina profesora i studenata je za to jako dobro znala.
kada se dogodio boom oko toga, bilo je isključivo jer je netko sa faksa poželio da neke glave popadaju, što se nakraju i dogodilo. isto kao u politici. tužno, ali istinito. a ono s anestezijom (nažalost) nije istina.


no dobro..tu temu smo vec prozvakali kad se to dogadjalo sve...a za anesteziju mislim da nemas dobar podatak jer i meni je pola obitelji studiralo na tom faxu (valjda da mene mogu izlijecit kad bude trebalo?) i imam drugacije informacije....opet ovisi o izvoru i guess Mad
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Prijatelj životinja - tko je to?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::