Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijatelj životinja - tko je to?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2006. 22:28 
Naslov:  Prijatelj životinja - tko je to?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije par godina uzburkala se šira javnost zbog slučaja s prijelomima kostiju pasa pasmine beagle na veterini u Zagrebu.
Cijeli slučaj struka je pravdala prijekim znanstvenim potrebama, a uvjeti u kojima su psi živjeli te provođenje postupaka ocjenjuju kontroliranim, etičnim i znanstveno uobičajenim.
U razgovoru s jednom kolegicom vetrinarkom dobio sam uvjeravanje da se radilo o zahvatima pod anestezijom.
Podigla se kuka i motika, tuzemnoj se javnosti obratio i Miljenko Jergović - njen vjerni kritičar iz udaljenoga Sarajeva (sjećam se dobro tog govora, to je zvučalo jadnije nego Lokasovo uvlačenje netom pojebanoj Severini).

Danas i sutra će u Dalju ubiti 3700 svinja.
Koje nisu prijetnja čovjeku.

Nisam čuo ni jednog prijatelja životinja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Don't worry be happy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2006. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svinje su hrana, psi kucni ljubimci.
nisam cula prijatelje životinja niti za vrijeme famozne pticje gripe, kada su kokoši "eutanazirali" zavrtanjem vrata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2006. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, mi kod kuće nismo nikada imali domaću životinju (psa, mačku, kokošku, gicu....... ), ali hranimo vrapce.
Pokusi na životinjama se rade non-stop tako da ni meni nije bilo jasno kada se javnost podigla oko beaglova..... netko nanjušio priču.
Vidjela sam na tv jadne gicane i nije mi najjasnije da se svi moraju eutanazirati, da nije moguće pokušati s cjepivom, liječenjem ili sl.
Da se radi o 3700 mrava, puno je, onako na hrpi, a 3700 svinja, prasića.........?!?
Odvratno.
Informacije o farmi i zarazi su prilično šture. Ima neka farma, između neka dva mjesta, nije rečeno čije je vlasništvo, bili neki električari..... sve nešto čudno.
A ljubitelji životinja koji ne skupljaju govanca iza svojih životinja, šute......... definitivno nisam čula da je netko nešto na tu temu prozborio.....

p.s.
Pokusi na životinjama koje se uzgajaju u tu svrhu se stalno rade.... i nikome ništa.
Koja je razlika između beagla i štakora uzgojenog za pokuse? Živa bića? Baš kao i ljudi koji nemaju love pa uz neku naknadu pristaju biti pokusni kunići.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2006. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IPKova farma. Inače, svinjska kuga nije opasna za ljude, ali se lako širi među životinjama. Ipak, kod nas i na zapadu se ne cijepi, već se životinje "humano" smaknu.
Naš je problem granično područje, s obzirom da se u Srbiji recimo vrši praksa cijepljena.
A ni krijumčarenje nije strana stvar. Mislim da se radi o "vježbanju demokracije". Snažan manevar kojim se želi poslati signal da smo spremni provoditi stroge fito-patološke i ostale nadzore koji već vrijede za EU.

Prljavo smrdljivo prase nema vlasnika koji bi ga štitio kao fetiš. Zato valjda opasni momci kad žele zvučati nemilosrdno kažu "ubiti kao svinju".

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2006. 6:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Koja je razlika između beagla i štakora uzgojenog za pokuse? Živa bića? Baš kao i ljudi koji nemaju love pa uz neku naknadu pristaju biti pokusni kunići.


Kad smo već kod toga: koja je razlika između lab. štakora i stanara BB kuće?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2006. 7:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Kad smo već kod toga: koja je razlika između lab. štakora i stanara BB kuće?


stanari BB kuće su se sami prijavili i izaći će živi.
štakori imaju više mozga.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iawgoM
Offline
Avatar

Ukupno postova: 222
Lokacija: The Restaurant at the End of the Universe
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2006. 7:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

objava spektakularne vijesti o lomljenju kostiju beaglova i fama o svinjskoj kuzi koja se podgrijava vec vise od nekoliko mjeseci su djelo unutar-klanskih sukoba u veterini u RH (netko je nekog htio ujebat-beaglovi), i nabijanje drzavi na nos cinjenice da je prije par godina ukinula obavezno cijepljenje protiv svinjske kuge (cime su veterinarske sluzbe izgubile 10ke milijuna kuna-mogucnost teorije zavjere?)

a ovi "prijatelji zivotinja"...hrpa licemjera i davezha IMHO...

_________________
osijek031.com smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ {: : : n0 tHiNk3r b3hiNd tH@ tH0uGht : : :} ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2006. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

govoreći o slučaju beaglova, moja sestra studira na veterinarskom faksu i slala je priču o tome raznim novinama u nekoliko navrata, puno prije afere. nitko nije ni trepnuo, a većina profesora i studenata je za to jako dobro znala.
kada se dogodio boom oko toga, bilo je isključivo jer je netko sa faksa poželio da neke glave popadaju, što se nakraju i dogodilo. isto kao u politici. tužno, ali istinito. a ono s anestezijom (nažalost) nije istina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iawgoM
Offline
Avatar

Ukupno postova: 222
Lokacija: The Restaurant at the End of the Universe
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2006. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › govoreći o slučaju beaglova, moja sestra studira na veterinarskom faksu i slala je priču o tome raznim novinama u nekoliko navrata, puno prije afere. nitko nije ni trepnuo, a većina profesora i studenata je za to jako dobro znala.
kada se dogodio boom oko toga, bilo je isključivo jer je netko sa faksa poželio da neke glave popadaju, što se nakraju i dogodilo. isto kao u politici. tužno, ali istinito. a ono s anestezijom (nažalost) nije istina.


no dobro..tu temu smo vec prozvakali kad se to dogadjalo sve...a za anesteziju mislim da nemas dobar podatak jer i meni je pola obitelji studiralo na tom faxu (valjda da mene mogu izlijecit kad bude trebalo?) i imam drugacije informacije....opet ovisi o izvoru i guess Mad

_________________
osijek031.com smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ {: : : n0 tHiNk3r b3hiNd tH@ tH0uGht : : :} ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: