Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



dvolicnost

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.09.2007. 0:41 
Naslov:  dvolicnost
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zasto su ljudi dvolicni? osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2007. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je prekomplicirano... Ali možda najjednostavniji odgovor je zato što su ljudi...Živa bića od krvi i mesa, različita po stajalištima, ali ista po materiji od koje smo stvoreni... No, svi smo mi dvolični, priznali to ili ne... Primjerice: pri upoznavanju uvijek želimo ostaviti najbolji prvi dojam, kao i u prvim razgovorima... Pravimo se da smo nešto što nismo, a kasnije tek pokažemo pravo lice... No, to je u nama, ono nešto na što ne možemo utjecati i što će uvijek biti tu negdje... I iskočiti kada se najmanje netko nada...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 22.09.2007. 0:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vrlo si to lijepo obrazlozio, al nazalost je sve tako tuzna istina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2007. 1:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tužna je ali je ljudska...
Bob Dylan kaže:
"People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed"...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2007. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao što stara pepeljuga kaže: Pepeljuga je ushićeno razmišljala što bi mogla obući, no maćeha ju je zatrpala poslom kako ne bi stigla na bal. U pomoć stiže dobra vila koja je bundevu pretvorila u kočiju, miševe u konje, a poderane dronjke u najljepšu haljinu koju ste ikada vidjeli!
eto tako...

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2007. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bih rekla zbog ega i potrebe da pred sobom i drugima budu bolji nego što jesu... neki možda i iz vlastite koristi, ne bi li govoreći ono što drugi žele čuti stvorili povoljnu podlogu za vlastite želje..
vjerojatno ispod svake dvoličnosti leži iskonski strah od istine, koji me fascinira još tisuću puta više... a da smo licemjerno društvo, definitivno jesmo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.09.2007. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajwar je napisao/la: ›
kao što stara pepeljuga kaže: Pepeljuga je ushićeno razmišljala što bi mogla obući, no maćeha ju je zatrpala poslom kako ne bi stigla na bal. U pomoć stiže dobra vila koja je bundevu pretvorila u kočiju, miševe u konje, a poderane dronjke u najljepšu haljinu koju ste ikada vidjeli!
eto tako...


Slazem se, to je to, pogodio si u srž...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2007. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nisu svi dvolični, ovo što je neko reko ostavljanje dobrog dojma na prvu ruku, kako ko, ja se recimo nikad ne predstavljam za nekoga ko nisam, prije ili kasnije će izać na vidjelo ko si i vid onda belaja, ionako nemam puno za ponudit, nisam zgodan, lijep, mršav, bogat, pa onda bar mogu bit iskren, otvoren i pokazat se uvijek u pravom svjetlu bez lažnih skrivanja iza praznih riječi i djela, mene više sekira ona prava strana dvoličnosti kod ljudi, sve je divno sjajno i onda čim okreneš glavu pljas nož u leđa, ogovaranje i šta ti ja sve neznam, to prezirem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2007. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda se mladi dvoličnjaci tako vježbaju za karijeru u menadžmentu? ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.09.2007. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zato sto jedino dvolicna osoba moze uspjeti u zivotu...uvlaceci se drugima i pokazivati drugo lice iz koristoljublja
takve osobe stavljam u topic "MRZIM" i zbog toga mi se gadi pola ovog grada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2007. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
zato sto jedino dvolicna osoba moze uspjeti u zivotu...uvlaceci se drugima i pokazivati drugo lice iz koristoljublja
takve osobe stavljam u topic "MRZIM" i zbog toga mi se gadi pola ovog grada

potpisujem... u ovom gradu nać nekog normalnog svaka čast... ne volim dvolične ljude...iako znam sebe uhvatit da se nekada počnem tak ponašat ali odma stanem na kočnicu... vratim se u svoju normalu..kom se ne sviđa nek se ne druži samnom i gotovo... zaš bi se ja mijenjala zbog drugih..pretvarala se da sam nešto što nisam sam da se svidim ljudima... de dobro...take it or leave it...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
badjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2007. 23:59 
Naslov:  Re: dvolicnost
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle jasno je da je to loša osobina...mislite li da je ponekad ipak potrebno biti dvoličan??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2007. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

badjo je napisao/la: ›
dakle jasno je da je to loša osobina...mislite li da je ponekad ipak potrebno biti dvoličan??

dobro pitanje. i mislim da ima prilično relativan odgovor. opet ovisi o tome koliko si spreman na tuđe loše reakcije i njihov izostanak simpatija za tebe samog, budući ne žele uvijek svi čuti istinu.
osobno uvijek sve istresem ljudima u lice, ali sam tisuću puta naišla na brojne loše reakcije, kako od onih kojima sam rekla, tako i od ljudi sa strane... ali to je možda zato jer sam pomalo sociopat... za mene je laž čak i prešućivanje istine Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2007. 15:49 
Naslov:  Re: dvolicnost
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi su ljudi više-manje dvolični. Dvoličnost je postupanje kojim osoba A od osobe B dobiva što želi postupajući neiskreno. Osobe C, D,E itd. i njihova razmišljanja pri tome nisu bitna.
Razlika između laži i dvoličnosti je ta što osoba B kod dvoličnosti nije svjesna da je žrtva ili ako je svjesna to joj se dopada (pitanje je tko je tu onda žrtva dvoličnosti). Kod laži osoba B zna ili osoba A pretpostavlja da će osoba B saznati da je osoba A neiskrena. Zato su u laži kratke noge. Dvoličnost je puno perfidnija i u pravilu izaziva puno gore posljedice po duše ali manje štete po novčanik. Kod laži stvar je obrnuta.

Daklem ne znam što sam htio reći. Valjda to da dvoličnost više boli, dulje peče i teže zacjeljuje od dobre priproste laži.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2007. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi su u najviše slučajeva dvolični kako bi izvukli korist iz nečeg.. no, u većini slučajeva se radi o općoj neiskrenosti.. iz toga dvoličnost i proizlazi.. uf mrzim dvolične osobe..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: