Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Laž

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2007. 12:12 
Naslov:  Laž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta Vi mislite, da li je (konstantno) laganje zapravo bolest ili pak pokazatelj slabosti osobe koja s tim želi sebi podići nekakav ego?

Po meni je i jedno i drugo..nažalost imala sam priliku upoznati takvu osobu, ni dan danas mi nije jasno zbog čega to sve radi, kako joj se da "smišljati priču" i zašto i kad biva otkrivena (kad se sama "uplete u svoju mrežu") i dalje ne želi priznati istinu bez obzira što joj u facu zdereš znam da lažeš, daj više prestani, ispadaš jadan(a)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2007. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ni meni nije jasan spomenuti fenomen i sretala sam nekolicinu takvih ljudi... mislim da je ipak bolest, jer neki od njih više ni sami ne znaju kada lažu, a kada ne..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2007. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima ljudi kojima je laganje način života..s jedne strane blago njima...ja se sva zblesam kad trebam lagati...imam legu koji ne trepne a laže ko pas...

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.09.2007. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim kako je to pokazatelj slabosti osobe... ima i ljudi koji toliko lazu da vec i sami ne znaju sta je laz, a sta istina, cak i sami povjeruju u tu laz...

Al mislim da ljudi najcesce lazu zbog slabosti.... to je zalossno kada covjek nema snage priznati istinu, ali ima takvih puno....

najlakse je napraviti pizdariju i onda muljati okolo o tome... e pa kada si napravio vec pizdariju onda i priznaj da si napravio.... ali u danasnje vrijeme ima previse pickica na svijetu koji bi priznali krivnju i priznati da su napravili neko sranje...

Ali lagati ne znaci samo lagati nekoj osobi, vec lazes i sam sebi, sam sebe uvjeravas u nesto sto nije istina...

Sto dalje implicira da je svijet pun pickica....

Ja sam takav da cu reci, jebiga, napravio sam to, sta je tu je, snositi cu posljedice...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2007. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DA, imala sam priliku doživjeti tu bolest, da to je bolest, čak bih rekla ovisnost, jer oni lažu i kada ne morjaju, čist iz pizdarije....

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2007. 12:50 
Naslov:  Re: Laž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, to konstanto laganje je zbilja bolest.
Ali mene zanima mišljenje o nečem drugom (da sad ne otvaram novu temu, sorry Elena Wink )
Treba li baš uvijek i pod svaku cijenu reći istinu?
Pogotovo ako ta istina može nekoga povrijediti, a mala laž neće baš nikome naštetiti?
Tu treba imati jako dobar osjećaj i biti taktičan...
I pritom ne mislim na situaciju da prevariš partnera i onda to skrivaš od njega da ga ne povrijediš. Twisted Evil Da ne bude zabune Cool

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
:::Bruno:::
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2007. 12:56 
Naslov:  Re: Laž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uuu.. sjetio sam se odmah nekih ljudi... ja samo znam da ja te ljude uopče nedoživljavam jer šta mi vrijedi pričati s nekim tko sve što kaže nije istina, čemu onda taj razgovor? ... meni se to gadi kad netko tako laže jer onda vidim da je ta osoba NULA... ja osobno nevolim lagati i kada treba slagati nešto što može utjecati na nekoga neuspijem... ali kad je riječ o čistoj zajebanciji tu sam!.. mogu slagati skoro sve i svašta, a da ostanem ozbiljan!... ali to je samo tako kad je pitanje zajebancije (znači bez knedle u grlu Very Happy )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2007. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam jednog lika koji je doslovno izmislio cijeli svoj život.. pa čak i za datum rođenja koji mu je na osobnoj on tvrdi da je krivi i da se rodio dva dana kasnije??
e to već smatram nekakvim poremećajem u glavi, bolest je ipak malo preteška riječ jer on je fizički zdrav, "normalan", funkcionira među ljudima, razaznaje san od jave ali jednostavno sve svoje događaje u životu preuveličava ili izmišlja..
ali mislim da svi mi lažemo.. neki više neki manje.. možda za nekoga to što kaže i nije laž nego njegovo viđenje istine ili događaja ali male laži smo svi nekada izrekli svjesno ili ne.. počevši npr. od pitanja roditelja: "Jesi (na)učio za ovaj ili onaj ispit?", spremno ispališ "Da" svjestan da si cijeli dan buljio u tv a knjiga je stajala raširena na stolu pripremljena za učenje.. ili te je netko pitao: "Jel da mi ova majica dobro stoji?", a ti opet izgovoriš "da" zato da ne povrijediš tu osobu jer joj majica stoji ko piletu sise ili zato što ti se ne da raspravljati o tome zašto ti se ustvari ta majica ne sviđa..
Isto tako o nekim stvarima nismo lagali ali ih nismo niti rekli - jednostavno su prešućene pa kada se za njih sazna drugoj strani izgledaju kao laž.. u tim trenutcima treba znati priznati što je i kako je bilo, ali nastaviti šutiti o tome ili prikrivati nekim drugim pričama nema smisla jer onda se tek dovodiš u stvarno stanje laganja, tj. svjesnog prikrivanja istine radi izbjegavanja posljedica koje slijede iz uzrokovanog djela..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.09.2007. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Da, to konstanto laganje je zbilja bolest.
Ali mene zanima mišljenje o nečem drugom (da sad ne otvaram novu temu, sorry Elena Wink )
Treba li baš uvijek i pod svaku cijenu reći istinu?
Pogotovo ako ta istina može nekoga povrijediti, a mala laž neće baš nikome naštetiti?
Tu treba imati jako dobar osjećaj i biti taktičan...
I pritom ne mislim na situaciju da prevariš partnera i onda to skrivaš od njega da ga ne povrijediš. Twisted Evil Da ne bude zabune Cool


Svaka cast, dobro pitanje o kojem bi se dalo raspravljati....

sve zavisi od situacije kakva je.... ja na primjer izbjegavam laganje koliko god mogu, cak i ne znam nesto pretjerano lagati...

Al sada si me s tim pitanjem ostavio u velikoj nedoumici.... al u svakom slucaju sam protiv lazi.... pa cak i ako bi to moglo nekoga povrijediti, jer kada gledas, svaka laz na kraju krajeva izađe na vidjelo kad tad, tako da ce se ta osoba i onda uvrijediti...

Tako da je bolje odmah priznati, jebiga, pa sta bude bude... ako je osoba ispravna, mislim kako bi trebala prihvatiti tvoju iskrenost i rijesiti problem, ako nije onda ce se naduriti, a opet takve osobe nisu ni vrijedne paznje....

Eto to je moje misljenje....

Opet se ja raspisao.... Very Happy

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2007. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam nekoliko puta u životu slagala, za mene su to bile gluposti ali za osobe kojima sam slagala bi bile jaaaako povrijeđene da sam rekla istinu. Nije mi žao što sam to napravila, i opet bi postupila na isti način.
Ustvari, kad bi im danas rekla istinu, vjerujem da ih više ne bi boljelo jer to više nije ni bitno.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2007. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Loona";p="95908"]Znam jednog lika koji je doslovno izmislio cijeli svoj život.. pa čak i za datum rođenja koji mu je na osobnoj on tvrdi da je krivi i da se rodio dva dana kasnije??


Laughing Laughing PA NE MOGU VJEROVATI...HIIIHII JOJ JOJ,,,ZAMISLI TI LIKA

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2007. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mA JOJ PA NARAVNO DA SLAŽEM KADA MORAM,,,da dobijem kunu za svaki put kada sam staru slagala bila bih bogataš,,,,,vjerujem da je nekada praktičnije slagati, izbjegneš posljedice, ali moraš lagati tako da se ne sazna, dakle tko laže mora imati dobro pamćenje....

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.09.2007. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
Laughing Laughing PA NE MOGU VJEROVATI...HIIIHII JOJ JOJ,,,ZAMISLI TI LIKA


znas kako se kaze.... sto ljudi sto cudi...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2007. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Treba li baš uvijek i pod svaku cijenu reći istinu?
Pogotovo ako ta istina može nekoga povrijediti, a mala laž neće baš nikome naštetiti?
Tu treba imati jako dobar osjećaj i biti taktičan...

eh, kada bi tu enigmu riješili, riješili bi i problem AIDS-a u Africi.. Rolling Eyes
Svi nas uče da je uvijek najbolje reći istinu pa se nositi s posljedicama, no postoje ljudi koji ne mogu podnijeti istinu.. jednostavno im je previše.. a opet, što je istina? Npr. ako 3 osobe sudjeluju u nekom događaju, da li će svaka od njih ispričati istu priču o tome? Naravno da neće jer svaka od njih stvari percipira na drugi način i ima svoju "istinu", tj. svoje viđenje događaja koje je za njega jedino ispravno i točno..
Poprilično je teško o tome polemizirati, to jednostavno učiš kroz život. Velika većina nas je nekada rekla istinu kada bi bilo bolje da smo šutjeli i obratno - šutjeli ili lagali kada smo trebali reći istinu.. Nikada ne možeš znati kada će neke stvari isplivati na površinu po onoj staroj: "Zaklela se zemlja raju da se sve tajne saznaju."
Jeff Murdock je napisao/la: ›
I pritom ne mislim na situaciju da prevariš partnera i onda to skrivaš od njega da ga ne povrijediš. Twisted Evil Da ne bude zabune Cool

A ovo je opet najčešća laž i vjerovanje da je bolje šutjeti - jer što ne zna(š) ne može te/ga/nju povrijediti.. no što ako ipak sazna(š)??

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2007. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sale car je napisao/la (Pogledaj post): › mislim kako je to pokazatelj slabosti osobe... ima i ljudi koji toliko lazu da vec i sami ne znaju sta je laz, a sta istina, cak i sami povjeruju u tu laz...

da, ja imam jednu prijateljicu koja konstantno izmišlja nekakve gluposti, i to onak totalno nemoguće, koje nitko pametan ne bi povjerovao.. tipa-ja ju pitam zašto nije došla u određeno vrijeme gdje smo se dogovorile bla bla, već sam ju ja recimo čekala ko kreten, i ona neće reći-hebiga, sorry, zaboravila sam.. već slaže onak neku nebulozu tipa-išla sam ulicom, naletio je sokol i oteo mi sat s ruke, pa nisam znala koliko je sati.. na što ja popiz... mislim, čemu to?
ja se trudim uvijek govoriti istinu, iako vjerujem da je nekad dobro reći i koju ''white lie'' ako ćeš tako spriječiti da nekog povrijediš.. kad treba, mogu slagati da ni ne trepnem! ali se uvijek poslije osjećam loše zbog toga, ma koliko ''nevina'' laž bila..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: